Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Mirror of love

#11
Greseli de tastare:
o cunoscut -> o cunosc
intra-devar -> intr-adevar
da am cazut -> dar (da') am cazut
cam atat am vazut eu:-":D
~
Se vede ca te-ai mai imbunatatit.:)
Si...multumim ptr cadou` de Paste :d;))
~
Descrierea a fost mai buna, dar mai trebuie lucrata. Mereu se poate mai bine. Right?
Nici dialogul nu a fost sec.
~
A fost prea scurt capitolu` :-s...
Vroiam sa citescc mai muuuult. =p~:p
~
Asept nextu`...:x

bYe:-h
:x:X
Kisses:*:*:*
destiny is for losers. it's just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.

#12
upsi...mersi ca mi-ai atras atentia,Ela-san...^^se vede ca-i seara...sa-mi fie invatatura de minte sa nu mai scriu seara ._.oricum...a fost placerea mea sa va dau un cadou ^-^maine pun nextul.
P.S.scuze pentru capitolul mic...urmatorul o sa fie mai mare...doamne ce imaginatie am...3_3

#13
greselile ti le-a zis Ela....so...descrierea e buna, dialogul e bun, nu e sec.
capitolul cam scurt...ce pot spune decat: astept nextu'
chu & gambate & kissu'
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

#14
arigatou gozaimashite tuturor!:D
Dana-san:asta-i doar o jumatate din imaginatia mea,si in legatura cu greselile o sa am mai multa grija,promit.
Nyappy4u-san:scuze,promit ca acest capitol va fi mai lung.
pleasant reading! si m-am gandit sa le pun nume capitolelor^^

Cap. III:Un sarut neasteptat
Mi-am indreptat privirea spre Yume,nespunand nimic. Ochii ei albastrii ma priveau patrunzator,dandu-mi un fior pe sina spinarii. Ma gandeam la o solutie,la cum sa-i spun prietenei mele ingrijorate. Razele soarelui intrau prin ferestrele mari,luminand fiecare coltisor al camerei,ce imi dadea un aer si mai incarcat cu o neliniste. Am stat asa mult timp,nestiind ce sa spun. Nici roscata nu era mai prejos,nici eu nu-si gasea cuvintele pe limba. Era o liniste ingrijoratoare. Imi puneam mii si mii de intrebari,fara raspuns. Sunt sigura ca lumea ar dori sa raspunda la aceste intrebari,dar fara ajutor nu se poate. Dupa mult timp de liniste,o voce se aude intrand,rupand tacerea. Era un baiat inalt,cu parul albastru iar ochii lui erau negrii si atat de patrunzatori si totusi asa de energici. Da,si in realitate acest baiat este la fel de energic cum arata si ochii lui.

Se apropie de noi,si isi puse o mana pe umarul meu.
-Hei,fetelor!Ce se mai intampla pe la voi?
-Salut,Alex!Am o problema... Mare pot spune. Am zis eu,incercand sa par cat mai calma.
Yume nu spuse nimic. Era atenta la mine si la baiatul cu care vorbeam.
-Sa te aud,pisicuto. zise Alex,asezandu-se langa mine.
Mi-am dat ochii peste cap,apoi i-am spus:
-Pai... Pe scurt,Zen m-a inselat,azi si-a cerut scuze,eu i-am zis ca nu-l iert pentru ca am pe altcineva... El mi-a zis ca nu ma crede si sa-i dovedesc maine la petrecerea lui...
Alex ramase cu gura deschisa,ca si Yume,care parea un pic enervata pentru ca nu i-am spus. Dar acum sa ma inteleaga si pe mine. Imi era greu sa-i spun. Nu pot stii sigur daca ea este o prietena adevarata,doar uitandu-ma intr-o oglinda.
-Si vrei sa mergi cu mine,nu? Zise baiatul,zambiind in coltul gurii.
I-am dat o palma peste spate,apoi i-am soptit la urache: " Nu-ti forta norocul." El rase incet,si imi raspunse: "Stiu ca ma vrei din nou." La auzul acestor cuvinte m-am facut rosie ca si un rac,sariind de pe canapea ca arsa,incercand sa-i dau o palma baiatului,dar fu mai rapid ca mine si ma prinse de incheietura. Ma stranse tare,si ma doare ingrozitor. Nici nu-l mai recunosc. Este mai rece... Si stransoarea aceasta este... Ma doare. Incercam sa spun ceva,dar nu puteam,cuvintele nu vroiau sa iasa. Unde este? Yume! Roscata pleca pe scari in sus,vrand sa ne lase singuri. De ce face asta? Nu vreau sa raman singura cu Alex! Stiu ce va face,dar... Eu inca il mai iubesc pe... Zen... O lacrima aluneca pe chipul meu. Baiatul isi dadu seama ce a facut,si mai slabii stransoarea,pana cand imi dadu drumul. Era cat pe ce... Salvata de o lacrima... Am cazut jos,in fund,tinandu-ma de locul ranit. Alex se apleca spre mine,ridicandu-mi barbia,si privindu-ma in ochi. Sunt sigura ca o va face... Asta e mai mult ca sigur.

Baiatul ma saruta incet si cu calm. Era prea aproape. Mi-am dat seama inainte sa se mai miste,si l-am impins.
-Ce crezi ca faci,Alex?! Am zis eu nervoasa.
-Te sarutam,pisicuto. E vreo crima? Imi raspunse el,calm.
-Ce?! Eu nu te mai iubesc! Baga bine la cap! Ce-a fost,a fost! Nu uita,tu m-ai parasit! I-am reamintit eu
-Eu? Eu te-am parasit,pisicuta?
Am murmurat ceva printre dinti,ridicandu-ma de jos. Il priveam pe baiat ca si cand ar fi facut o crima,il priveam cu dispret. Cred ca nici eu nu stiam ce mai fac. Doamne! Lumea mea a luat-o cu susu in jos! Numai este aceeasi! Si asta doar din cauza unui baiat cu ochii albastrii... Ah! Ce frumos era... Nu,nu,nu! Trebuie sa stau calma. Imi indrept privirea spre scarile pe unde a urcat prietena mea si fug dupa ea. Ajunsa in fata usii ei,bat de cateva ori. Ii spun cine sunt,si intru. Yume statea pe pat,facandu-si unghiile. M-am asezar langa ea,privind-o cum se aranjeaza. Roscata isi ridica privirea la mine,oftand.
-Haide,du-te la Alex. Te asteapta. Imi zise ea.
Adevarul este ca Yume il place pe Alex,dar niciodata nu a reusit sa-i spuna ce simnte pentru el.

_____________________________________
asta este cap. III...poate pun main incolo si cap. IV
Ja Ne^^

#15
"urache"= ureche

"asezar"= asezat

"simnte"= simte

Bun:d
Greselile de tastare ti le-am spus...imi place mult descrierea....dialogul...nu am ce comenta.....e super...nu e sec
Alex e ex-u lu Sara...si lu Yume ii place de el:X...ce tare
Dar Sara va ramane cu Zen, Alex sau un alt personaj?
Moooor de curiozitate:d
Astept nextu'
Chu si gambate:*
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!

#16
arigatou gozaimashite...ma plictiseam...bine ca mai comenta cineva...-_-"si eu deabea astept sa vad ce-mi mai trazneste prin cap :)) pleasant reading!
Cap IV:O decizie disperata
O priveam pe Yume,calma si intelegatoare. O intelegeam,stiam ce simnte. Si eu am simntit acest sentiment,odata,de mult. Ah! Ce mi-ar mai plaea sa am aceste sentimente,sa ma ingrijorez pentru cineva. Sa nu mai existe acea ,,ogilnda". Nu,nu,nu! Nu mai trebuie sa spun asta! Sunt asa ciudata. Am oftat,si m-am ridicat de pe patul roscatei.

-Uite,Yume,imi pare rau. Stiu ca-l placi pe Alex,dar el m-a sarutat pe mine,nu eu pe el. Am spus,dupa mult timp in care mi-am cautat cuvintele.

Ce proasta sunt! Nu am spus cum trebuie! A inteles gresit... Sa-i spun tot. Poate va intelege sensul adevarat al acestor propozitii. Calma,Sara,calma. Am deschis gura un pic,incercand sa spun ceva,dar cuvintele nu ieseau. Degeaba... Incerc sa spun ceva,dar sunt o lasa. Asta-i adevarul pentru ca nu l-am infruntat pe Zen. Nu mi-am dat seama,dar el se juca cu fieare fata care-i pica in plasa,in jocul baietilor. Gata! Nu mai treuie sa vorbesc de acel baiat cu parul brunet.

-Uite cum am ajuns din cauza unor baieti. Am zis eu,asezandu-ma din nou pe pat.

Roscata ma privea,aproband din cap. Ne-am striat prietenia pentru un baiat,dragut,ce-i drept. Nu! Nu mai trebuie sa ma gandesc la Alex sau Zen,sau vreun alt baiat. Trebuie sa-mi adun gandurile,si sa am grija. Nu vreau sa-mi pierd si cea mai buna prietena. De ce m-am referit la cuvantul "sa-mi pierd si" ? Pentru ca am cu ce ma lauda,si imi permit macar acum sa ma laud. Toate fetele sunt invidioase pe mine,pentru ca atrag atentia tuturor baietiilor.
O voce cunoscuta striga de la parter. Era Alex. Tot corpul imi tremura,cand ii auzeam pasii venind spre camera unde stateam noi. Si Yume parea foarte "calma". Atat de calma ca era rosie ca si racul. In cateva momente baiatul era inauntru. Privea spre noi,zambiind.
-Ce faceti aici,pisicutelor? Intreba el,apropiindu-se de noi. Discutati ca intre fete? Continua el.

Yume aproba din cap,insa eu tremuram de frica. Stiam ca nu trebuie sa fiu condusa de un baiat,si nici sa-mi fie frica de el,dar nu ma pot abtine. Alex ma privea,oarecum fericit. Era si el genul care adora ca fetele sa tremure in fata lui. Dar simnteam in privirea lui o urma de tristete.
-Deci,Sara pisicuta,mergem maine la petrecerea lui Zen? Intreba el.

Nu i-am raspuns,intocandu-mi privirea in alta parte. Se apropie de mine,si imi soptii la ureche: "Ti-e frica de mine,pisicuta?"
La auzul acestor cuvinte m-am facut rosie de rusine. Intrecu-se masura. Dar nu-mi placea... Dar vroiam sa-l vad... Oare in ce sens sa-l vad? Rosu de furie ca sunt cu altul sau sa-i mai vad odata ochii. M-am apropiat de urechea baiatului,si i-am spus incet: Bine,merg,dar sa nu iei nimic in serios,bine?

El aproba din cap,zambiind. Imi si imaginez ce gandeste: "O s-o cuceresc din nou pe Sara. Nici o fata nu mi-a rezistat. " Asta crede el. Am zis odata nu,nu este! Sunt genul de fata care se lasa greu. Dar ce spun eu? Cu Zen cum s-a intamplat? Nici cu aceasta calitate nu ma pot mandrii. Sunt invidioasa pe Yume.

_________________________________
cam atat!Ja ne!:D

#17
:(:(:(:(
tortura :(
am ajuns ultima aici =))
eu nu te corectez ;;) ii las pe altii :">
shi ... IL ADOR!!! O.O
mai repede continuarea ca mor aici, pisicuta [:))] :(:(

Ja ne! :x

#18
=)) v-am avertizat de imaginatia mea...si nu-mi amintesc alta ,,porecla" a baietilor decat asta,care mi-a spus-o odata un coleg -_-" ma rog...sa nu mai depan amintiri.mersi pentru comentariu.maine voi pune si cap V ^^[posturi unite]
ok...pentru ca cineva m-a rugat sa pun continuarea la fic,il voi pune^^
ok...cele cu ,," " si scris ingrosat sunt gandurile celorlalte personaje

Cap V:Petrecerea
Partea I
Alex se uita la ceas,anunantandu-ne cat este ceasul. Oare cum a zburat timpul? E deja 7. Afara era foarte intuneric,si,sincer,nu-mi placea sa merg singura noaptea. Poate se intampla ceva. Priveam la cadranul ceasului,pierduta. Alex se uita la mine,si zambii. Il priveam cu coada ochiului. Oare ce avea de gand? Sper ca nu era unul dintre acele ganduri nebune ale lui.

Imi puse mana pe umar. Si-a luat la revedere de la Yume,si ma trase dupa el. Cand am ajuns afara,isi intoarse privirea spre mine,zambiind.
-Pisicuta,azi este cineva la tine? Ma intreba el.
-Sigur ca nu,dar de ce intrebi? Am intrebat eu,priviindu-l in ochi. O nu! Nici sa nu te gandesti. Am continuat eu,dandu-mi seama ce o sa faca.
Baiatul rase,parca mai mult in batjocura.

"Nu te poti opune,pisicuta,dar fie cum vrei tu."

M-a luat de mana,si a inceput sa mearga pe aceleasi alei pe care am venit si eu in urma cu cateva ore. Acum nu mai se simnte acelasi parfum al dragostei,ci mai mult neliniste. Imi era frica,tremuram. Alex ma simntii,si ma privii,ochii lui parca spunand : "Stai calma. Esti cu mine." Da,de parca mai aveam incredere in el dupa tot ce-mi facuse. Am murmurat ceva printre dinti,dar m-am lasat. Nu puteam opune rezistenta,si cred ca-mi placea un pic. Sunt sigura ca voi fi in bine cand sunt cu el,dar poate va crede ca inca mai simnt ceva pentru el. Nu vreau sa-l mint. Priveam in pamant,pierduta. Baiatul mergea in fata mea,dar cred ca se uita la mine cu coada ochiului. Deodata se oprise,intorcandu-si privirea spre mine.
-Esti bine,pisicuta? Ma intreba el.
Mi-am ridicat privirea spre chiupul lui.
-Mda... Poti spune si asa. Am zis eu,ganditoare.
-Cred ca te gandesti la ce s-a intamplat mai devreme... Uite,imi pare rau de tot ce am facut. Ca te-am parasit,mi-am batut joc de tine,apoi te-am ranit... Nu stiu ce s-a intamplat cu mine. Ce-ar fi sa ne impacam?
M-am enervat foarte tare. Stia care este parerea mea,dar am tacut.

*Va urma*

#19
Omg! Atat de scurt :(
dar :-ss sunt inca tinuta pe jar :x :))
Aleeeex 8-> imi placi ;;) :)) :x
Sara :-s bafta la party :-ss :x:x si :-L omoara-l pe Zen ala pentru ca te'a ranit >:) fii nemiloasa ;;) .... doar nu o sa-l accepti iar, nu? o.O

revenind :">
greseli nu am vazut :-? nici macar nu am cautat -.-" :)) :x
si 8-> il ador!!! :x

#20
",anunantandu-ne"= anuntandu-se

"simnte"= simte

"simntii"= simtii

Bun:D
Deci am ratat un cap:(..da lasa:D
Greselile de tastare ti le-am spus....descrierea e minunata si nu am ce comenta....dialogul e bun si nu e sec
Sara se impaca cu Alex sau Zen....Sara distrugei pe amandoi:))...amandoi te-au facut sa suferi:)
Astept nextu'
Chu si gambate:*
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!




Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)