Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Mervyn Academy

Adormisem in curtea academiei razemata de un trunchi de copat cu carte in mana si visam de toate,trezindu-ma pamantul care se zguduia sub mine.M-am ridicat repede de jos si dus repede la Mistique intreband-o "Simti? Simti asta?".Cred ca se uita putin ciudat la mine,dar nu am stat prea mult de vorba cu ea si am inceput sa alerg prin curte dand peste Claudius si intrebandu-l acelasi lucru.El a facut o fata intrebatoare la mine si mi-a spus ca nu simte absolut nimic.

-Cum nu? Nu simti ca este un cutremur?

Mi-a spus ca nu stie despre ce vorbesc si mi-a recomandat sa ma odihnesc putin,stand linistita si stergandu-mi toata nelinistea din cap.Nu l-am ascultat asa ca am inceput sa ma calmez pentru putin timp.Oare ce se intampla?Nimeni nu simtea ca este un cutremur?Nu cred ca nu numai eu presimteam asta,ci si alt cineva...cred.In capul meu era o forfota ingrozitoare.Toate gandurile ,amintirile,trecutul si absolut orice mi se amestecau cu toate in cap ca rufele in masina de spalat.Ce se petrecea cu mine?!

ooc:cine doreste
[center][Imagine: 517p75.jpg]
When I Get Home.[/center]

Alec:

Imi taraiam nervos picioarele pe holul ingust. Cat de inconstienta si incapatanata putea sa fie. Ma intreb cum de suntem frati, ea e atat de ametita si eu, eu nu sunt asa. Dece a trebuit sa ma aleg cu ea ?
Acum, ma indrept spre baia fetelor, aveam sa imi iau cartea de magie ascunsa acolo. Era o ascunzatoare perfecta. Am pus.o acolo pentru faptul ca nu aveam voie cu astfel de carti si in plus, nimeni nu s-ar fii gandt sa caute acolo. Intr-un sfarsit, am ajuns in.dreptul usii, m-am uitat injur, apoi am deschis usa pasind atent pe gresia rece. Nimeni nu era aici. Perfect ! Cartea era sub o ghuiveta. M-am indreptat incet spre aceasta, si, cand vreau sa o apuc, simt fiorii pe sirea spinarii si o durere puternica in spate apoi cad, lovindu-ma puternic de ghiuveta cu capul si dupa aceea izbindu-ma puterinc de podea.
Siroaie de sange au inceput sa imi curga pe fata, apoi atingand si murdarind gresia alba. Tot ce am mai putut auzi a fost un raset macabru. Apoi, am inchis ochii uitand de toti si de toate. Acum doar sper sa ma gaseasca cineva . . .

Ooc: cine vrea :]
[Imagine: guitargirlsignature.png]
Mulţumesc Alysu : o3

- eÅŸti piraat?
- nu supă la plic : ))

Off : Ma, epic fail ultimele actiuni, ba e bal, ba e zi, ba e noapte, ba-i cutremur, ba nu e. In fine, sfatul meu : sa ne organizam o actiune si sa avem un 'tel' ca asa rpgul se duce-n *beep**beep*

On topic :


Balul mi s-a parut un dezastru, un adevarat dezastru, o mare plictiseala, atata pregatire pentru nimic. Xiang era si ea nervoasa, dar habar nu am de ce, ei nu ii placeau balurile si chestiile astea. Nu am prea luat-o in seama. M-am dus la biblioteca pentru a studia ca sa-mi scot din minte toate. Trebuia sa invat alte vraji daca intervenea o lupta era jale ca nu ma puteam descurca foarte bine. Cand am intrat acolo m-am dus direct la sectiunea cu vraji pentru Terona. Am luat cinci carti si le-am pus pe o masa, m-am asezat si am inceput sa citesc.

[center]***[/center]

Dupa doua ore de citit am memorat vreo douazeci de vraji care-mi pareau importante. Dintr-o data un fior mi-a strabatut spinarea si am luat-o la fuga spre baie. Fix acum trebuia sa se intample lucruri de acest gen. Mi-am tras kimonoul dupa mine in timp ce incercam sa ajung la baie. Cand am deschis usa, parca toate le-am uitat, scopul cu care venisem in realitate aici. L-am vazut inains pe jos pe Alec si fata ii era plina de sange, mi-am dus mainile la gura si mi-am silentiat strigatul. Am fugit pana la locul unde era el si m-am pus in genunchi. Am incercat sa ma calmez si sa pot vorbi telepatic cu Xiang, chemand-o aici. Mi-am rupt din materialul manecii si i-am sters chipul plin de sange, am mai rupt o bucata si i-am astupat partea de unde ii curgea sangele. Curand am auzit-o pe Xiang intrand. S-a uitat curioasa la mine dar eu i-am spus rapid sa se faca mai mare si sa-l ia pe Alec in blana ei pufoasa. A iesit cu el de acolo iar eu am sters pe jos, nu trebuia sa se stie despre acest fapt, nu pana cand nu stiam despre ce e vorba concret.
Cand am ajuns si eu in camera el era pe patul meu, inca inconstient. Mi-am dat kimonoul jos si am ufigt in baie pentru a lua ierburile din Asia, cu care se ingrijeau ranile de la cap. M-am pus langa patul meu si am inceput sa le toc intr-un bol, pana cand s-au facut mai fine. Am luat bolul in mana si m-am ridicat pentru a-l vedea mai bine pe Alec. Chipul ii era murdar de sange, abia acum am vazut ca i-a curs mai mult. Am luat o carpa care era umeda si am inceput sa-l curat pe fata usor. Dupa aceea am luat bolul cu ierburi in mana iar, si am inceput sa-i pun ierburile pe rana, dupa aceea am luat o bucata de pansament si i l-am pus peste verdeturile care stateau pe rana. Am strans toate de acolo si m-am dus in baie oftand. Ce naiba se intampla cu scoala aceasta ?


OOC : Care vrei.
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













In fine... cred ca era doar imaginatia mea.Am intrat in academie din nou,dand ochii cu Mistique.Eram putin confuza si stresata...cred ca din cauza balul si a neodihneli.Adevarul este ca nu prea am mai dormit in ultimul timp si nu stiu ce se petrecea cu mine.Deobicei eram prima care adormeam si cadeam intr-un somn foarte adanc la care nimani nu ma mai putea trezi...oricum,am dat ochii cu Mistique si am intrebat-o daca merge putin la plimbare prin padure.Nu stiam daca era deacord cu asta,stiind ca este cu capul mai pe umeri decat mine,dar cred ca ideea ii suradea pt ca o vedeam destul de entuziasmata...cred...cred ca asa era.In orice caz...in seara asta ma voi culca foarte devreme si sigur ma voi trezi destul de tarziu maine,pentru ca nu prea mai stateam pe picioarele mele prea bine.

ooc:Riluri sau cine doreste~
[center][Imagine: 517p75.jpg]
When I Get Home.[/center]

Alec

Ah, capul !
Imi deschid ochii incet, privind perplex in jurul meu. Nu mai eram in baie, asta era clar. Eram intr-o incapere ce semana cu dormitoarele Teronei, datorita structurei camerei si totusi ma simt de parca am mai fost aici. Din instinct imi duc mana la cap si incep sa pipai locul unde ma lovisem. Ciudat era faptul ca, eram bandajat. Cui i-o fii pasat de mine ? Oricum nu cred ca avea sens sa imi umplu capul cu prostii, pana la urma de ce mi-ar pasa ? Imi dau pansamentul de pe cap, si incerc sa ma ridic. Sunt atat de ametit. Cu greu ma dau jos. Ma sprijin de perete, pentru a ma stabliza si pasesc atent. La o neatentie a mea, ma impiedic de propiile-mi picioare si deschid cu mana usa baii. Am putut observa o siluieta. Era . . .

- Yui ?

Ooc: cine vrea :33
[Imagine: guitargirlsignature.png]
Mulţumesc Alysu : o3

- eÅŸti piraat?
- nu supă la plic : ))

Vazand ca nu se mai trezeste m-am decis sa fac un dus . M-am dus in baie, am cercetat-o atent, desi am mai fost de sute de ori aici tot simt ca imi e strina. Dusul cu cabina transparenta statea intr-un colt, am zambit si m-am indreptat spre acel loc, am dat drumul apei calde si am stat sa o 'reglez' . Am inceput sa ma dezbrac de kimonul purtat. L-am pus pe scaunul aflat in fata oglinzii si m-am indreptat cu pasi inceti spre cabina de dus. Am intrat inauntru si muschii mi s-au incordat indata ce jetul de apa fierbinte mi-a atins pielea. Am stat asa ceva timp pana cand mi s-a facut frig, am iesit imediat de acolo si m-am dus sa imi iau un prosop. Dintr-o data aud usa baii deschizandu-se, razmat de clanta statea Alec uitandu-se la mine surprins.

- Yui ?

L-am auzit spunand. Am clipit de cateva ori foarte des si mi-am scuturat capul incercand sa-mi dau seama daca ceea ce vad e pe bune. Din instinct m-am uitat in jos si am observat ca nu eram acoperita cu prosopul. La naiba ! L-am desfacut repede si apoi mi l-am infasurat in jur.

- Alec ! De ce te-ai ridicat din pat ?

L-am intrebat mergand spre el si sprijinindu-l de mine l-am dus inapoi la pat.

- Ar trebui sa stai linistit cateva zile, te duc mai tarziu la tine in camera.

Am spus zambind.


OOC : Tekami, cred <3
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













Alec:

Idiot mai sunt ! Mi-am inchis repede ochii, pentru a nu vedea nimic. Acum poate ma crede vremun pervers .

- Alec ! De ce te-ai ridicat din pat ?

Am simtit-o langa mine, mi-am deschis ochii si, spre fericirea mea era in prosop. Ma sprijini de ea, si ma du-se la loc in pat.

- Ar trebui sa stai linistit cateva zile, te duc mai tarziu la tine in camera. Mi-a zis afisand un zambet pe chip. Realizam ca ma holbam de mult timp la ea, am inchis ochii facandu-mi ordine intre ganduri.

- Te superi daca dorm putin ? Ma doare capul ingrozitor de tare. Adica doar daca vrei . . . sa dorm . . . daca nu pot astepta pana termini, daca ai ceva de terminat. Ii spun balbaindu-ma ca in ultimul hal.

Ooc: cine vrea sau Denny :]
[Imagine: guitargirlsignature.png]
Mulţumesc Alysu : o3

- eÅŸti piraat?
- nu supă la plic : ))

- Te superi daca dorm putin ? Ma doare capul ingrozitor de tare. Adica doar daca vrei . . . sa dorm . . . daca nu pot astepta pana termini, daca ai ceva de terminat. Ii spun balbaindu-ma ca in ultimul hal.

Auzindu-l cum se balbaia am chicotit.

- Alec, Alec. - si am inceput sa rad - Desigur ca poti sa dormi, dar stai sa-ti dau o pastila ca sa-ti treaca durerea.

M-am dus spre noptiera si am luat pastila de pe o tava, deja le aveam pregatite, am luat un pahar cu apa si m-am intors la el. A vrut sa se ridice si sa bea pastila singur, dar l-am oprit. I-am bagat pastila eu singura in gura si apoi i-am spijinit capul cu mana stanga ca sa-i dau apa. Am chicotit, mereu am vrut sa fac asta, asa am vazut ca se facea in China la oamenii bolanvi. Am luat o patura si am pus-o peste el, si apoi m-am dus spre dulap sa-mi iau ceva pe mine, nu puteam sa stau doar in prosop, nu era ... decent. Dupa ce m-am imbracat mi-am luat o carte de medicina si m-am asezat pe fotoliul meu pufos, afundandu-mi nasul in carte.


OOC : cine vrea.
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













Claudius Denail

Era o zi destul de frumoasa,iar eu plictisit ma plimbam cu Can prin curte admirand natura.Mergand eu mergand si dand imprejurul academiei...eram foarte linistit,dar dintr-o data am cazut intr-o groapa foarte adanca acoperita cu niste crengi foarte mari de arbori.Ma uitam in sus sa vad cat de adanca este dar nu vedeam decat un punc de lumina...e clar..este foarte adanca.Cancara era foarte nervos si destul de agitat acolo langa mine.Imi era destul de usor sa ies de-acolo dar vazandu-l pe Can ca incepuse sa miroasa impreujurul nostru foarte grabit si destul de agitat,mi-a sous prin telepatie ca pe partea cealalta a pamantului este ceva...bineinteles ca l-am crezut.Am format un pumnat de apa si am spart peretele de pamant foarte tare vazand ca pe partea cealalata era o camera foarte mare cu o gramada de vechituri.Intrand acolo si simtind ca ceva nu era in regula am continuam sa merg si sa ma uit la obiectele care eram pe acolo,dar am observat pe o masuta destul de micuta si joasa o carte destul de mare si prafuita.Am luat-o in mana,am deschis-o la o pagina oarecare si am suflat-o de praf citind ce scria de la al treilea rand in jos "Intunericul nu are pace,cauta doua persoane foarte puternice a caror semne le are din nastere,doua suflete loiale si total diferite.Cand va fi vremea iar locul acesta va fi descoperit,Stapanul Intunericului se va ridica si va cauta acele doua suflete luandu-le puterile si uchigandu-le in chinuri foarte mari......".Am inchis repede cartea,ce scria acolo ma inspaimanta destul de tare iar Can era destul de agitata si foarte nervos.Iesind repede de-acolo am acoperit ascunzatoarea aia cu crengile inapoi si am plecat de acolo spre intrarea in academie.Ma intrebam care sunt acele doua persoane,nici prin cap nu-mi trecea cine ar putea fi,dar oricum poate voi afla curand...si..si in nici un caz nu credeam ca raul se va ridica;mi se parea o aberatie.

ooc:who wants o.O
[center][Imagine: 517p75.jpg]
When I Get Home.[/center]

Sateam pe pat plictisita... eu una ma plictiseam ingrozitor...I-am facut semn lui Kalleb ca ma duc sa ma plimb, subliniidu-i cuvandtul singura...desii stiam ca ma va urmari de la distanta.
Mergeam pe o alee ingusta cand l-am zarit pe Claudius cu o carte in mana... A trecut pe langa mine, iar eu l-am privit urat....stiam ca el ma bandajase atunci si nu intelegeam de ce o facuse... Si carte pe care o
tinea era foarte ciudata... Avea niste simboluri ciudate, din cate am putut vedea ... Hm...oricum nu-mi pasa...
Mi-am continuat drumul pana cand am ajuns in padure...ma puteam relaxa in liniste, fara a fi intrerupta...

Ooc: care vrea...
[Imagine: 6idws8.png]
Pour l'éternité ...


[Imagine: 6yds1e.png]

Merci măh Lynnuşor hug



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Mervyn Academy- story and character Riluri 29 21.832 11-04-2011, 03:54 PM
Ultimul răspuns: Teki


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)