Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ingerul iubirii -Gravity sezonul 2

#1
Folosesc in "Ingerul iubirii"personaje din Gravitation.
Nu detin personajele:Yuki Eiri,Shuichi Shindou,Ryuichi Sakuma,Suguru Fujisaki,Sakano,Touma Seguchi,K,Hiroshi Nakano,Aiaka,Mika,Mayko
Ele apartin lui Maki Murakami si fac parte din animeul Gravitation.
nu intentionez sa dobandesc nici un fel de de benefici din folosirea acestor personaje.

Capitolul 1
O alegere
Intra in apartament si zambi. Caruciorul dublu este strans frumos si asezat intr-un colt al holului. Asta inseamna ca ca Shuichi a ajuns deja cu Yoru si Yume. Paseste incet in living,dar aici nu este nimeni, apoi a intrat in dormitorul copiilor.
Aici este o atmosfera placuta, aerul este caldut si in el plutesc usoare arome florale si vegetale. O meloie se aude in surdina,iar intunericul este indulcit de o lampa mica, cu lumina albastru-pal care permite sa se vada cele doua fiinte mici, ce dorm linistite in patuturi.
A inchis incet usa si a intrat in dormitorul mare si a incremenit. In camera nu este nimeni.”Unde este?”se intreba aproape speriat. A deschis usa de la baie, apoi a navalit pusr si simplu in bucatarie. Aici s-a oprit lumina este aprinsa si cel pe care il cauta doarme cu capul pe masa in fata unei farfurii pe care se afla un sandwici din care s-a muscat o singura data si un pahar cu lapte pe jumatate plin.
L-a mangaiat usor pe parul roz, dar fara rezultat, asa ca l-a apucat de umar si a rotit scaunul, apoi l-a luat in brate ca pe un copil si-la dus in dormitor. Shuichi nu s-a trezit nici cand a fost intins pe pat si nici cand iubitul lui l-a dezbracat. Eiri ii mangaie obrazul si ii saruta usor buzele aproape albe. Nu ii place deloc paloarea iubitului sau. Zambind amar il inveli cu grija, apoi se dezbraca si el.
A mers in baie si a dat drumul la apa si umplu cada, apoi deschise si apa de la cabina de dus de langa cada. Isi lua iubitul in brate si a intrat sub dus.
Shuichi deschise ochii si-i zambi, apoi ii mangaie fata si isi lipi obrazul de umarul lui. Eiri ii prinse barbia cu degetele, il privi in ochi si il saruta lung pe gura. Fara un cuvant turna pe trupul celui pe care il iubeste aproape jumatate din sticla de gel de dus. Se sapunesc reciproc printre sarutari patimase. Mainile fiecaruia dezmiarda trupul celuilalt, plutind spre culmile pasiunii. Shu isi incolaci bratele lin jurul gatului iubitului sau, iar acesta ii cuprinde mai bine trupul si il propteste de perete. Savura fiecare tresarire a corpului mult iubit si fiecare dintre gemetele innebunitoare, lasand totul sa e combine cu extazul pe care il simte el.
O jumatate e ora mai tarziu stau amandoi imbratisati in cada plina cu apa calda. Shuichi si-a lasat capul pe umarul scriitorului si este pa punctul de a adormi. Eiri il tine in brate si simte cum, cu fiecare scunda, cum corpul ii devine din ce in ce mai greu pe masura ce este cuprins de somn.Il priveste. Obrajii ii sunt imbujorati acum, dar asta nu il pacaleste. Stie ca aceasta culoare se datoreaza doar apei cale. Iubitul lui este complet epuizat.
Pentru micutu solist al celor de la Bad Luck ultimile luni au fost deosebit de obositoare.
Aparitia celor doi copii a adus in viata lui o stare de fericire greu descris.
Ca orice alta persoana isi dorise intotdeauna sa aiba copii cu fiinta pe care o adora, dar soarta ii hotarase o iubire din care, in mod normal nu puteau aparea mostenitori. Ideea pe care o avusese Ayaka fusese geniala, iar Myka si Mayko fusesera atat de generoase cand accepatasera sa ajute la indeplinirea acelui plan. Din primul moment intre el si cei doi copii se crease o relate uluitoare, era ca si cum, cu adevarat, ar fi fost nascuti de el. Atunci cand plangeau era indeajuns sa apara langa ei pentru a se linisti.
Shuichi continua sa lucreze impreuna cu Hiro si Shuguru la un nou album si, in acelasi timp se ingrijea de copii. Acestia devenisare o prezenta obijnuita la N.G., fiind alintati si iubiti de toata lumea. Cu tote asta o singura persoana ii schimba si ii hranea era numai ”mamica” lor Shichi, cantaretul fusese foarte ferm in aceasta privinta. Eiri era departe de a fi multumit de aceasta situatie.Considera ca efortul pe care iubitul lui il depunea este mult prea mare si nici nu este prea sanatos pentru copii sa creasca prin studiourile de inregistrare si salile de concert.
Cu toate nemultumirile lui nu fusese in stare sa reziste rugamintilor lui Shuichi.Cat despre copii, dezvoltarea lor este perfect normala pentru varsta pe care o au si sunt vioi si sanatosi. Shu insa…pare ca se topeste pe picioare, iar starea lui il nemultumeste din ce in ce mai mult pe scriitor. Isi da seama ca iubitul lui este la capatul puterilor.
A ramas in cada pana cand s-a convins ca somnul lui Shuichi este atat de profund incat nimic sa nu-l trezeasca.
Atunci s-a ridicat cu el in brate si a iesit din cada. L-a invelit intr-un prosop mare si pufos,apoi l-a dus in dormitor. S-a sters ,apoi s-a ibracat in pijama si a facut acelasi lucru pentru partenerul sau de viata.
Dupa ce s-a asigurat ca acesta e bine invelit si ca in camera este destul de cald, a mers in living. A pus mana pe telefon si a format un numar:
-Alo! Buna seara, bunico! Te rog sa nu te superi ca deranjez la ora asta, dar am nevoie de ajutorul tau!

Shuichi s-a trezit din somn complet confuz. Nu isi aduce aminte aproape nimic din ce s-a intamplat inainte de a adormi. A deschis ochii si a vazut chipul zambitor al lui Eiri.
-Te-ai trezit deja….si eu care ma gandeam ca ai de gand sa dormi tot resul vietii…
Cantaretul ii intoarse zambetul, apoi brusc intra in panica. Privi speriat in jur:
-Cat e ceasul?!?... Unde sunt copii?!... Vai… aveam inregistrari…
Scriitorul il mangaie pe obraz cu blandete:
-Stai linistit! Totul este in ordine! Am vorbit cu K si esti in concediu cum iar copiii sunt cu Tama.
-Tama?!?
-Lucreaza pentru familia mea e mult.
A fost doica mamei mele, apoi a avut grija de sora mea,de mine si de fratele meu, cand noi eram de varsta copiilor. Am vorbit cu
bunica si a trimis-o aici. A ajuns inainte de pranz.
-Inainte de pranz?!?Dar cat e ceasul acum?
-E trecut de ora doua, raspunse si intuind a doua intrebare continua. De dimineata i-am schimbat si i-am hranit eu… Nu stiu cum poti sa te descurci cu asta de cateva ori pe zi.
Shu ii zamnbi. Scapat e grija copiilor si a inregistrarilor, macar pentru un timp se lasa lenes pe perne. Eiri ii mangaie iar obrazul. Brusc prin trupul solistului paru ca trec un million de volti si un val imens de dorinta il invadeaza. Isi trase sotul peste el si isi incolaci bratele in jurul gatului acaparandu-i gura cu un sarut.Scriitorl se lasa prins in joc si ii intoarse sarutul , apoi incepu sa-i exporeze cu buzele si limba umerii. Se opri o clipa, pentru a-si arunca pantaloni, camasa si lenjeria, apoi relua activitatea, sarutand de data asta pantecele iubtului sau. Ii ridica incet, incet tricoul gustand fiecare bucatica de piele si savurand gemetele de placere pe care le scoate iubitul sau. Cand ajunse la sfarcurile intarite le subse si le musca usor, facand gemetele celuilalt sa se intensifice. Continua acest “tratament’’ adaugand mangaieri in zonele intime, pana ce simti trupul de sub el cuprins de tremur aproape incontrolabil. Shuichi il trase spre el si incepu sa-i sarute gura inebunit, oferindu-se complet. O clipa Eiri vru sa continue jocul erotic fara sa-l posede cu adevarat, dar presiunea din trupul lui este mult prea mare, asa ca e lasa condus de iubitul sau spre cea mai intima parte a trupului sau.
Ceva mai tarziu stau amandoi, unul in bratele celuilat, obositi dar zambitori.
-Am visat ca am facut dragoste si aseara.
-Nu ai visat.
-Trebuia sa-mi dau seama ca e prea intensa amintirea placerii pentru a fi doar un vis… Nu am mai facut de mult dragoste sub dus…
Scriitorul ofta si il lua il stranse la piept. De luni de zile nu s-a mai bucurat de atentia exclusive a singurei finite din lume dupa cmpania careia tanjeste.
Ghicindu-i gandurile Shu spuse spasit:
-Te-am cam neglijat in ultimul timp, nu e asa?
-Cam asa… nu mai facusem dragoste de ceva timp.
-De aproape o saptamana…
Sriitorul il priveste zambind. El este de parere ca nu au mai facut dragoste de luni intregi. Pentru el toate relatiile intime avute in ultimul tip nu au fost decat niste searbede dar necesare simple partide de sex si nimic mai mult. Acum a inteles ca Shu nu considera la fel. Prins intre munca la studio si cresterea copiilor ii daruise lui putina energie ramasa in trupul acela micut si fragil. El daruise tot ce mai avea si ar fi fost cumplit sa stie ca efortul lui nu fusese apreciat. “Pentru a cata oara il judec gresit?Pentru a cata oara ma bandesc doar la mine…Cred ca Tama are dreptate.” Il stranse mai tare la piept si il mangaie pe par.
-Poate te-am suparat din cauza ca am fost neatent cu tine, Yuki, dar ei sunt atat de mici si de neajutorati… Nu vreau sa fi suparat pe ei… mai bine supara-te pe mine!
Eiri il saruta bland.
-Nu mai eu sunt de vina. Te-am lasat sa faci cum ai vrut si uite ca esti la un pas sa te imbolnavesti. Acum s-a terminat cu toate astea. Esti in concediu de odihna, iar de copii are grija Tama.
-Si eu ce am sa fac?
-Tu ai sa mergi cu mine in vacant, am facut rezervare pentru doua saptamani intr-o statiune balneara.
-Dar copiii…
-Ei vor merge impreuna cu Tama la Kyoto. Nu iti face atatea griji, Shu! Tama se pricepe la copii. Dupa cum vezi nu se aude nici un planset desi stau fara tine de mai bine de jumatate de zi.
Shuichi dadu din cap relativ convins. Nu ii place sa stea fara copii, dar si mai putin i-ar placea ca Yuki sa se indeparteze de el. Stie bine ca iubitul lui trebuie lasat sa fac ceea ce crede pentru ca relatia lor sa mearga bine.
La randul lui Eiri se simte rusinat. Discutia pe care a vut-o astazi cu Tama l-a facut sa reflecteze mai mult asupra comportamentului pa care l-a avut in ultimul timp. Desi familia Tamei este profund credincioasa si atasata de familia lui, pe care o slujeste de secole, aceasta, pentru ca a fost oica lui Midori, apoi a urmat-o si i-a crescut copiii, isi perite sa- vorbeasca lui Eiri asa cum nimeni nu o face. Discutia a avut loc dimineta si a sunat asa:
“Imi pare extreme de rau, stapane, dar cred ca felul in care va comportati nu va face de loc cinste!”spuse se ea dup ce schimbase scutecele (desigur, puse pe dos,,cu toata stradania lui). El mustacise:
”Cand eram mic si imi spuneai asta insemna ca ma vei pedepsi, Tama. Acum ce urmeaza?”
“Ai merita sa fii pedepsit. Nu este un lucru de cinste ca un tata sa fie gelos pe copii lui.”
“Dar …Tama…eu nu…”
“Nu spune nu. Eu te cunosc mai bine decat oricine altcieva. Te-am crecut din ziua in care te-ai nascut, asa ca pe mine nu ma pacalesti.”
“Nimeni nu poate intelege cat de multi il iubesc!”
“Eu pot sa inteleg. Am vazut cum ochii tai s-au umplut de lumina, atunci in parc, in ziua in care l-ai cunoscut. Au trecut douazeci de ani, dar nu pot uita ca te-am vazut indragostindu-te.Exact asa il privesti si acum.”
Batrana femeie nu mintea. Fusese acolo. Erau in parc. Myka si Eiri se jucau, iar Tatshua, doar un bebe atunc, era in carucior.In parc aparuse un barbat saten cu ochii albastrii tinand de mana un copilas de 3-4 ani.Micutul Eiri, avea atunci 6 ani, priviea acel copil si in ochi i-se aprinsese o lumina, era ca si cand acel copil cu ochi mari, violet era singura fiinta din lume. Se dusese spre copil si il luase de mana, ar acesta ii zambise. Cel care avea sa devina peste ani Yuki, era fermecat pur si simplu. Il tinea de mana si nu se juca decat cu el. Nu accepta nici un copil in preajama lor, iar atunci cand venise vremea sa plece nu voiau cu nici un chip sa se desparta. Doar promisinile ca vor reveni in parc si a doua zi ii convinsesera cu greu. Acasa Eiri declarase solemn:”Atunci cand am sa cresc mare am sa ma casatoresc cu Shu-chan!” “Esti idiot, spusese Myka. E baiat… Nu te poti casatori cu el!” “Ba tu esti proasta… nu conteaza ca e baiat… am sa ma casatoresc cu el! Clar!? ”
Isi convinsese mama sa il insoteasca in parc si aproape a tarat-o dupa el. In ziua aceea il intalnise prima data Mydori pe cel ce avea sa fie iubirea vietii ei. Il privise la fel cum fiul ei il privea pe Shu. Cand tanara femeie se hotarase sa place de acasa, fiul ei cel mare o insotise in casa barbatului pe care ea il iubea. Erau mai fericiti decat se poate spune… dar fericirea lor fusese scurta. Cateva luni mai tarziu Mydori, Kenshin si Shuichi aveau sa dispara brutal din viata lui Yuki. Acesta fusese distrus totalcand tatal lui ii spusese brutal ca au murit cu totii. Zile intregi a refuzat sa scoata vreun cuvant. Nici ea nu stiuse ca Shu supravietuise accidentului, dar in momentul in care aflase ca eiri are un iubit cu ochii violet care de numeste Shuichi intelesese imediat. Stia prea bine cat de mult il urase pe Ken si pe fiul sau sotul lui Mydori si il stia in stare de cruzimea de a nu le spune ca in accident murisera doar doua persoane.
Nu spusese nimic atunci, pentru ca presiunile la care Eiri ar fi fost pus ca sa renunte la aceasta relatie ar fi fost si mai mari.
Acum batrana dadaca ii priveste zambind pe cei doi copii care dorm linistiti. Dorinta lui Eiri se implinise. Se casatorise si mai mult avea acum doi copii…care erau ca el…nu concepeau viata fara Shuichi.

pentru cei care nu au citit partea intai
http://animezup.com/forum/showthread.php...262&page=1
"Gravitation canot held responsible for people falling inlove."

Albert Einstein
[Imagine: chibi_1420.gif]
Arget, chibi-ul lui Argenta



Răspunsuri în acest subiect
Ingerul iubirii -Gravity sezonul 2 - de Argenta - 11-10-2009, 04:53 PM
RE: Ingerul iubirii -Gravity sezonul 2 - de Luzer - 29-11-2009, 05:34 AM
RE: Ingerul iubirii -Gravity sezonul 2 - de Mitus - 20-12-2009, 02:05 AM
RE: Ingerul iubirii -Gravity sezonul 2 - de kame. - 22-07-2010, 04:39 PM
RE: Ingerul iubirii -Gravity sezonul 2 - de Flash - 22-07-2010, 08:50 PM
RE: Ingerul iubirii -Gravity sezonul 2 - de kame. - 25-07-2010, 11:57 AM
RE: Ingerul iubirii -Gravity sezonul 2 - de Luzer - 16-08-2010, 01:40 AM
RE: Ingerul iubirii -Gravity sezonul 2 - de kame. - 16-08-2010, 01:57 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Ingerul Negru si Trandafirul Mortii PervyTeoYaoi_Shinee 43 26.284 06-07-2013, 10:22 PM
Ultimul răspuns: Loli Ari
  [Naruto] Ingerul intunecat al vieti mele (sasusaku) natynaty 2 3.371 11-08-2012, 01:56 AM
Ultimul răspuns: pink.Ang3ll
  Angel without soul ( sezonul 2 ) Rain 49 34.921 03-06-2012, 01:33 AM
Ultimul răspuns: Erion.
  Ingerul negru ( Sakura ) O@n@ 82 140.123 09-05-2011, 10:56 PM
Ultimul răspuns: Sayonara
  Ingerul Negru si Trandafirul Mortii PervyTeoYaoi_Shinee 1 2.609 21-03-2011, 09:30 PM
Ultimul răspuns: PervyTeoYaoi_Shinee
  Ingerul iadului destramat [+16] until_we_bleed 3 3.594 09-02-2010, 12:41 PM
Ultimul răspuns: Verrine
  Ingerul iubirii[gravitation] Argenta 58 42.687 01-08-2009, 03:32 PM
Ultimul răspuns: SoUl EaTeR
  Ingerul cu chip de om Emm` :x 13 14.077 25-04-2009, 11:31 PM
Ultimul răspuns: chrissta
  Sakura (ingerul lunii) sakura-97 6 5.415 01-03-2009, 10:30 PM
Ultimul răspuns: Annya
  Gravity fan fic [yaoy] Yukira1234 7 6.955 01-08-2008, 05:18 PM
Ultimul răspuns: Aly


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)