Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Cine credeţi că va rămâne în viaţă până la sfârşitul ficului?
Samuel
8.33%
3 8.33%
Alexis
36.11%
13 36.11%
Ambii
55.56%
20 55.56%
Total 36 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

I'll kill you tonight

#51
Buna se pare ca sunt a doua care lasa com desii am citit capitolul cu mult timp inainte. Ce-i drept capitolul acesta a aparut destul de tarziu dar a meritat sa astept, nu m-as fi asteptat ca Samuel sa fie miscat de faptul ca Alexis a aflat cine e sau mai bine zis si-a dat seama dar chiar si asa tot cred ca a fost putin cam dur cu Ale adica putea sa recunoaca totusi ca e un mare pedofil chiar daca Ale ar fi fost singurul copil de care "profita" si e putin cam nedrept ca face ceea ce face la sfarsit dar presupun ca vor venii si vremuri mai bune ptr Ale dar pentru asta nu am decat sa astept urmatorul capitol si sa sper ca va aparea mai repede ca asta deci eu iti ures spor la scris >:D< bye bye


http://farm3.static.flickr.com/2496/4202...a4a1_b.jpg


infrunt furtuna si ma gandesc
oare cat mai trebuie sa supravietuiesc
visele se sting usor
la fel ca un gand de dor
se duc departe si dispar
ca umbra dintr-un suflet amar
si nu raman decat regrete
fara sperante sau chiar secrete

[Imagine: chibi_8329.gif]
lolix kid, chibi-ul lui
lolix


[Imagine: 6141910.png]


[Imagine: 6fd6871.png]

#52
Ce cadou frumos de Craciun, continuarea la fic. Nu am comentat niciodata un fic yaoi asa ca ai sa fii prima care are onoarea.
Imi place Alex, foarte mult, un copil nevinovat picat in capcana unor oamenii maturi si fara inima.
Samuel,desi acum e un sadic si pedofil fara inima, cred ca o sa fie salvarea lui Alex, nu cred ca are inima asa rea sa poata sa-l omoare.
Dar sa revin la capitolul asta, desi Alex , are dovezile in mana , el tot nu crede in vinovatia unchiului sau, desi dupa cum se lasa abuzat de Samuel, se vede ca stie ca a pierdut.Ca de obicei iti place sa ne chinui si sa ne lasi in suspans, sper ca nu mult....
Astept nexul !!!
Banii sunt puterea, banii sunt mandria si banii sunt totul.

#53
Buna! Ma alatur si eu printre atatia cititori ai ficului tau. Peronajele mi se par foarte interesante si la fel si actiunea de pana acum. O sa spun in general. Descrierea este foarte buna, dialogurile de asemenea si idea mi se pare pana acum destul de originala. Alexis se confrunta cu sentimentele sale pentru Samuel si cu mandria sa. Samuel este tipul pervy care nu vrea sa-i arate partenerului ca il iubeste, ci il vrea doar "carnal". Sper ca cei doi isi vor da seama de ce simt unul pentru altul. Povestea cu parintii, unchiul...Sper sa se rezolve si unmchiul sa primeasca ceea ce merita. Cum a ajuns o femeie blanda ca bucatareasa sa gateasca pentru asa ticalosi? Tine-o tot asa. Astept cu nerabdare next.
[Imagine: Sugizogif.gif]

http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=30338 Cel mai nou fic "Furtuna numita adolescenta"

#54
Vă mulțumesc foarte mult pentru comentarii. Mă bucură faptul că cineva a așteptat și continuă să citească acest fic. Iată noul capitol. Și cei care comentează, să-mi spuneți vă rog cum se vede textul la voi, normal sau diacriticile se văd urât? Cineva are probleme, dar la mine se vede normal.

http://xmages.net/storage/10/1/0/7/0/upl...f1e459.jpg
http://xmages.net/storage/10/1/0/f/2/upl...af8ad6.jpg

Capitolul 11

A pătruns în corpul băiatului cu o duritate extremă, fără să-i fie milă de el, fără să se gândească la durerea ce i-o provoacă. Mai târziu avea să-i pară rău, avea să-l mustre conștiința, dar la momentul dat nu conta nimic. Făcea tot ce dorea, căci Alexis era proprietatea lui, chiar dacă băiatul nu accepta asta și nu recunoștea. Adolescentul nu mai avea ce face în această situație, nu avea nicio putere și degeaba încerca să pară indiferent. Samuel putea să observe emoțiile pe care le ascundea Ale sub masca crăpată, ce abia i se mai ținea pe chipul său frumos: durere, deznădejde, ură, disperare și spaimă. Și încă ceva, dar care era prea mic și neînsemnat ca să poate fi sesizat.
Văzând lacrimile ce curgeau neîncetinit, una după alta, întinzându-se pe obrajii palizi, deveni puțin mai organizat, iar mișcările lui mult mai fine. Ceva îl făcu să-și alunge animalul feroce din interior și să se stăpânească pe sine. Poate acel ceva mic și neînsemnat din ochii albaștri? Oare va putea vreodată să înțeleagă ce reprezintă acel sentiment? Și dacă da, atunci se va schimba ceva?
A ejaculat foarte repede, agresiv, dar nu era mulțumit. Și-a dat drumul pe burta băiatului, care a încetat demult să plângă și privea în gol, fără să zică nimic. Spre oroarea lui Samuel, această partidă de sex nu i-a adus nici un pic de plăcere, chiar și sfârșitul a fost altfel. Niște gânduri stupide îl împiedicau să se bucure de puterea ce o deținea asupra blondului.
- Hai în duș, zise Samuel nepăsător și nici nu îl privi.
Alexis se ridică imediat, dorind să-și spele urmele acestei rușini și nedreptăți. Au făcut duș fără cuvinte, fără atingeri și fără extremități, iar după asta s-au întors în dormitorul blestemat.
- Acum să îți dovedesc ceea ce trebuia dovedit de mult timp.
Cu aceste vorbe, Samuel luă camera video în mână și se așeză lângă băiat. Urmăreau ambii niște momente incredibile. Unchiul lui Alexis, stătea la masă cu un bărbat și discutau despre niște chestii legate de firmă. La un moment dat bărbatul străin a întrebat despre el. În acel moment Alexis a ciulit urechile, așteptând răspunsul unchilui său.

"Acum e la odihnă, doar știi că niciodată nu stă acasă în vacanțe. Când am vorbit cu el ultima dată la telefon, a zis că va rămâne să învețe în Italia, îi place acolo".

Asta a fost mai grav ca o lovitură puternică în cap. Era de necrezut. Alexis apucă camera, dorind să o arunce cât colo, dar Samuel îl apucă strâns de mână, impunându-l să privească până la sfârșit.

"Atunci nu vor fi probleme? Îți dai seama ce sumă de bani e pusă-n joc, nu vreau să am neplăceri" rosti străinul puțin nesigur.

"Fii sigur, totul va merge bine. Băiatul nu va face nimic, nici nu are idee cu ce se mănâncă bussinessul și cred că nu îl interesează. La urma urmei eu sunt cel mai mare în familie și până nu atinge vârsta majoratului eu răspund de tot. În plus, nu cred că îl vom mai vedea vreodată, cum am zis, a rămas în Italia..."

Fără să mai poată răbda, Alexis înșfăcă camera și o atuncă în perete. Vocile de acolo au încetat să răsune, căci obiectul de valoare era stricat. Samuel nu zise nimic, doar îl privi serios și rosti încrezut în sine:
- Acum ce mai zici? Crezi că unchiul va sări să te ajute? Ai auzit cu urechile tale...
- Nu e adevărat! Cred că e montaj și.. și...
- Alexis! Nu e niciun fel de montaj. E vocea unchiului tău, e chipul său, doar ai văzut cu proprii tăi ochi. Acum vreau să te uiți în mapă. Calmează-te și răsfoiește documentele, iar eu îți voi explica despre ce vorbeau cei doi. Unchiul tău vinde toate acțiunile firmei pe bani grei, fără acordul tău. Știi cui i le vinde? Sigur că nu mie - suntem dușmani și nu ar face asta. Nu mie personal... dar totul ajunge la mine. Necunoscutul din video este un bun prieten de-al meu și face totul pentru mine, din banii mei.
- De ce faci asta? Doar aveai nevoie de o informație, pentru ce m-ați chinuit atâta?
- Tu chiar nu îți dai seama ce vrem noi de la tine? Oare are dreptate Ernest și nu știi nimic? Straniu. Dar deja nu mai avem nevoie de ea. Cumpărând firma, se rezolvă toate problemele.
- Nu înțeleg nimic! Pe banii care îi câștigă unchiul meu în această afacere, poate să cumpere alte acțiuni! Faceți totul în zadar...
- Nu e așa, Alexis. Totuși tipul avea dreptate când a zis că nu pricepi nimic în bussiness, dar toate la timpurile lor. Îți mai spun ceva: unchiul tău e plin de datorii și nu îi va reuși nimic. Totul e foarte complicat.
- Ce fel de datorii? Tata nu a avut niciodată datorii! strigă băiatul enervat.
- Întocmai, tatăl tău nu le-a avut, dar chiar ai crezut că unchiul tău e la fel de bun? Îți voi demonstra vreodată ce îi place lui să facă și pe ce s-au dus banii tăi, dar nu acum. Cât te-ai distrat cu prietenii tăi și nu ți-ai dat interesul în munca părintelui tău, omul ăsta a distrus aproape tot.
- Nu te cred, zise Alexis sec.
- Ai actele în față - acordul, rânji Samuel.
- E falsificat! Vrei să mă duci în eroare! strigă celălalt extrem de iritat.
- Ești prostuț și naiv, dar știu cum să îți dovedesc totul într-un mod mai clar. Mâine vei merge cu mine, să te pregătești moral.
- Mi-ai distrus moralul, bolmoji băiatul pe sub nas și lăsă mapa să-i cadă din mâini.
Era prea obosit și toate aceste noutăți i-au încurcat gândurile. Acum nu știa în ce să mai creadă.
- Încă o întrebare... de ce vrei să mă omori?
- Știi prea multe. Nu pot să cred că vei sta cu mâinile încrucișate și nu vei face nimic, vei încerca la sigur să-ți aperi demnitatea și să încerci să salvezi munca familiei tale, a părinților tăi. Vei mai dori să te răzbuni, nu-i așa? întrebă Samuel, chiar dacă retoric.
- Da, așa e! Pentru că ești un nemernic și aș da orice să văd cum mori în chinuri.
- Mai bine mințeai, Alexis, căci atunci poate mă răzgândeam, zise Samuel nemulțumit.
- De ce să mint dacă asta simt? Nu am nevoie de mila ta. Mai bine mor, decât să accept ceva de la tine.
Bărbatul se ridica de pe pat, îți înșfăcă hainele și se îmbrăcă rapid, iar apoi ieși din cameră, fără să scoată măcăr un cuvânt. Și-ar fi dorit ca totul să se fi întâmplat altfel, ar fi dorit ca Alexis să mintă și să se roage la el. Acum și-a dat seama că nu vrea să îl omoare, dar prea multe erau puse în joc. Din păcate era imposibil să întoarcă timpul înapoi. Samuel se rezemă de perete și răsuflă din greu. Nu putea să creadă că s-a atașat iar de Alexis, la fel cum a făcut-o cu mulți ani în urmă. Asta îl dobora și nu-l mai făcea să fie un tip lipsit de scrupule. Va încerca să găsească o ieșire din situație, convenabilă pentru toți, dar va fi foarte greu.
Între timp Alexis se gândea la cele văzute și auzite. Nu putea crede sută la sută, dar ceva îi spulbera ultimile speranțe. Totul devenea din ce în ce mai clar. Și-a dat seama cum a glumit soarta pe seama lui și chiar era o glumă destul de dureroasă. Niciodată nu s-a interesat de ceea ce a făcut tatăl său, niciodată nu s-a interesat de munca lui. Știa doar să petreacă, să se distreze cu prietenii și să ducă o viață de copil alintat. S-a încrezut total în cel mai apropiat om, în unchiul lui, încercând să-și trăiască viața ca mai înainte și să nu își asume nicio responsabilitate. Doar acum a înțeles ce greșeală a făcut, una amarnică. Dacă era să se intereseze cât de cât, acum nu mai era să fie închis între patru pereți, bătut și violat. Acum nu mai era să suporte toate acestea și nu mai era să privească chipul acelui diavol și să simtă cum îl cuprinde un sentiment straniu. Acum nu mai era să-și dorească să moară, doar pentru că nu poate să accepte milă. Acum nu mai avea să fie nevoit să îndure această nedreptate. Nu mai era să fi prizonier, iar munca tatălui său nu era să se afle în mâinile unui imbecil.
Ce viață. Oare va putea găsi vreo ieșire din situație?
- Nici nu te gândi la așa ceva, ai avut o șansă și ai călcat-o în picioare. Meriți tot ce se întâmplă cu tine, rosti el în gol, iar privirea i s-a stins.
În acel moment ființa i-a fost cuprinsă de vină și asta durea cel mai mult.

#55
Nu-mi vine sa cred ca Samuel avea oameni in interior si pana la urma i-a adus lui Alexis dovezile mult cerute. Sper ca nu are de gand sa-i faca lui Alexis ce a zis mai devreme. Faza cu "vei muri" :( Acum Alexis trebuie sa vrea sa traiasca sa se razbune pe unchiul lui si poate cu ajutorul lui Samuel sa reuseasca. Frumos capitol. Astept cu nerabdare nextul, imi place cum scrii. Scumpyyy!
[Imagine: Sugizogif.gif]

http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=30338 Cel mai nou fic "Furtuna numita adolescenta"

#56
buna! citesc de ceva vreme ficul dar nu am lasat nici un com ( cam asa fac pe la toate ficurile pe care le citesc) ce sa fac lenea e prea mare..... in fine ....saracul alexis sa afli ca unchiul tau iti vrea raul, foarte aiurea....macar daca nu era asa de orgolios si i ar cere ajutorul lui samuel si cum a spus si YuneSugihara, poate impreuna se vor razbuna pe unchiul lui..... oricum sa speram ca totul va iesi bine si poate alexis se va atasa de samuel....si poate, poate vor fi impreuna...astept next sa vad ce se va mai intampla....

#57
Acest capitol a fost fenomenal. Alexis a fost inca o data violat si i s-au adus documentele mult dorite. Sa sper doar ca Samuel va face ce a zis si anume ca va gasi o solutie pentru ca toti sa iasa bine. Nu pot sa cred cata incredere avea Alexis in unchiul sau care este un nemernic urias, iar propozitia de la final rostita de catre Ale m-a lasat cu gura cascata. In concluzie bafta la scris, sa stii ca se vede textul nu sunt probleme si anunta-ma te rog cand pui next.
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Angels don't kill Savarina Ali 4 4.350 20-01-2012, 11:29 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  Kill me tender [+16] ringingBells 6 4.502 14-11-2010, 11:06 AM
Ultimul răspuns: perenelle
  Kill by Anita MisS.sAdiStic 2 2.528 26-05-2010, 11:17 PM
Ultimul răspuns: Katarina


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)