Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Lucrările
Imaginea visului tau
30.77%
4 30.77%
Diferit
0%
0 0%
Venin
0%
0 0%
Valurile din blestem se nasc
30.77%
4 30.77%
Sa Vie
38.46%
5 38.46%
L’État c’est moi...
0%
0 0%
Total 13 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

FOTM - Martie - Lucrarile

#2

Prima lucrare. Imaginea visului tau.

Titlul mi se pare omspirat ca sa zic asa. Este interesant pentru ca este ceva mai mult impropiu dar totusi real. Ma atrage, deci este un lucru bun. La al doilea alineat este o enumeratie,, adica asa cred ca este si ar fi trebuit birgula intre ele nu punct. Sunt oricine poate să îţi ofere ceva. . Stii ce nu are sens? Sunt oricine poate? Nu are logica, fi atenta cum iti formulezi propozitiile si frazele. In rest nu prea mi.a placut. Ideea nu prea imi place cum ti.ai exprimat.o dar merge si asa. Lucrarea este foarte scurta si nu mi se pare ca se incadreaza prea bine in tema, eu nu vad legatura dintre ce ai scris si Sangele Albastru. Puteai descrie mult mai bine persoana, adica acel baiat cu care se imagineaza personajul principal si despre care vorbeste inca tu nu ai facut asta. Descrierea pentru mine este cam inexistenta, doar naratiunea imi place. Nu ai dialog, in fine nici nu ar fi trebuit. Mi s.a parut cam banal ce ai scris. A fost un aspect placut si simplu, bravo. Nu a fost ceva foarte original, nici nu stiu in ce tema sa o incadrez, este ceva intre intre. Per total este bine dar nu prea ti.ai dat interesul, parerea mea.

Lucrarea a doua. Diferit.

Titlul nu mi se pare cine stie ce grozavie. Nu m.ar atrage in mod deosebit. Nu imi plac acele paranteze si nici punctele de suspensie folosite sin exces si literele repetate. Ca aspect nu da bine. Lucrarea este mai lunga dar tot nu ma impresioneaza, dar se vede ca ai stat umpic la ea si te.ai straduit, se apreciaza efortul. Ca idee imi place nu am ce comenta. Vroiam mai multa descriere care sa se imbine cu naratiunea perfect. Acel dialog nu imi place in schimb, nu mi se pare prea potrivit. Tema pot sa zic ca a fost respectata. bravo. O lucrare draguta.

Lucrarea a treia. Venin.

Titlul mi se pare sec si banal. Este lung si neaerisit, ma dor si ochii, este obositor sa citesti asa ceva. Nu mi place ca ai mult dialog si tot vroiam mai multa descriere, sunt adepta ei. Chiar asa naratiunea se imbina perfect cu descrierea si dialogul. Ai intrat in tema dar nu stiu daca as putea zice ca este ceva perfect si pe placul meu. Imi place stilul tau dar nu indeajuns ca sa ma captiveze.

Lucrarea a patra. Valurile din blestem se nasc.

Imi place o.o. Daca nu puneai acele puncte de suspensie cam de multe ori ar fi fost foarte frumoasa ca estetica. A fost lunga si superba. I like it o.o.

Ultimele doua. Le bag in aceeasi oala pentru ca sunt asemanatoare ca si idee.

Sunt foarte frumoase ambele dar nu sunt genul meu. Au de toate , nu am ce comenta dar nu m=au prins pe mine in acea dorinta de a vea si mai mult.

Votul meu merge catre a patra lucrare.
____

Scuzati.ma ca nu am zis totul prea clar. Am citit totul decat de doua ori si zilele viitoare nu am timp sa comentez si am preferat acum sa zic ceva pe larg. Sorry. =.=.
[Imagine: Jun0xCa.png]



Răspunsuri în acest subiect
FOTM - Martie - Lucrările - de Unia - 28-03-2011, 08:46 AM
RE: FOTM - Martie - Lucrările - de Daria - 28-03-2011, 07:08 PM
RE: FOTM - Martie - Lucrările - de AlerimxD - 31-03-2011, 05:24 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  FOTM Martie - Inscrieri Stormrage 10 6.946 02-04-2013, 11:12 AM
Ultimul răspuns: ohaio_angel
  FOTM - Ianuarie - Lucrarile Nya. 9 4.903 03-02-2012, 10:18 PM
Ultimul răspuns: Nya.
  FOTM - Decembrie - Lucrarile Aly 2 2.934 22-12-2011, 03:02 PM
Ultimul răspuns: crazy little red
  FOTM - Noiembrie - Lucrarile Aly 3 3.396 30-11-2011, 04:40 PM
Ultimul răspuns: Aly
  FOTM - Octombrie - Lucrarile Aly 8 5.194 01-11-2011, 10:40 PM
Ultimul răspuns: Aly
  FOTM - Septembrie - Lucrarile Unia 2 4.371 29-09-2011, 08:56 PM
Ultimul răspuns: Teh
  FOTM - August - Lucrarile Unia 5 3.756 28-08-2011, 01:41 PM
Ultimul răspuns: crazy little red
  FOTM - Mai - Lucrarile Unia 3 3.550 08-06-2011, 04:02 PM
Ultimul răspuns: Unia
  FOTM - Aprilie - Lucrarile Unia 4 3.899 30-04-2011, 05:54 PM
Ultimul răspuns: Dragonz Eyez
  FOTM - Martie - Rezultatele Unia 0 2.722 06-04-2011, 03:35 PM
Ultimul răspuns: Unia


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)