Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Duel : Berry vs. Metal

#1
Duel nou, ofc. : )) Să n-o lungim.

Concurenți: Berry și Metal
Tema: Liberă. ( orice ne poftește inimioara )
Data finală pentru postarea fotografiilor: 15 septembrie
Data finală pentru votare: 25 septembrie.

Nu va fi un poll. Toate părerile trebuie argumentate. Also, nu se va ști a cui e fotografia X, ca să nu fie vreun user favorizat.

Succes , Berry & Metal ! Ne vedem pe 15 ale acestei luni.
Metal was here.

[Imagine: metalsig.png]


I\'ll start to worry when I\'m dead.



#2
Au sosit și fotografiile.

Prima fotografie

A doua fotografie

Succes participanílor.

START VOT !
Metal was here.

[Imagine: metalsig.png]


I\'ll start to worry when I\'m dead.



#3
Berry si Metal. Foarte frumoase pozele voastre. Vad ca ati pus pozele anonime, si asta este bine. Imi plac ambele foarte mult, dar trebuie sa aleg din 2 asa ca...
Prima poza:
Trandafirul are o culoare foasrte frumoasa. Picatura de roua/apa, iti atrage atentia, de asemenea. Din pacate, nu prea imi place ce vad in josul fotografiei. Este cumva o floare ofilita? Nu prea ma incanta..

A doua poza:
Aceasta floricica*nuj ce floare*, este chiar draguta. Imi plac culorile si cum se vede si iarba in spate, calitatea este buna. Si unghiul de fotografie este foarte bun 3

Eu votez cu a doua poza. deoarece mi'a atras mai mult atentia.

Succes participantilor, si abea astept sa mai vad cine a castigat 3

#4
Buna ! Sunt superbe pozele. Prima poza are acel ceva ce te atrage daca te uiti foarte atent , plus ca ador trandafirii , iar acesta este mirific. Acea picatura de apa mi-a atras atentia in special.
Si a doua poza are ceva special , imi place culoarea florii , dar in spate peisajul nu se vede foarte bine si nu prea imi place.

Eu oftez pentru prima poza . Succes in continuare.
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

#5
Let me see :p ce coincidenţă * laughs* aţi ales amândoi flori, oh, damn. Deşi aşa cred că o să îmi fie mai uşor să aleg, având în vedere că e aceeaşi temă şi nu o să mă pună în dificultate tocmai tema.


Prima fotografie

Este surprinzător de simpatică. Desigur, nu există ceva original, maxim în ea pentru că... e doar o floarte fotografiată, cum sunt şi altele, cum au fost, sunt şi vor fi. Deci, în ceea ce priveşte originalitatea nici nu mai are rost să comentez pentru că aşa ceva nu există. Pe de altă parte, florile mi se par atât de frumoase acolo, trandafiri? Se vede acela în prim plan, însă mai sunt şi alţii prin preajmă, lol. Şi sunt pe jumătate, cel puţin, ofiliţi. Tocmai asta e plăcere fotografiei tale, nu există " sănătatea" propriu zisă. De fapt, e exact invers, degradare, duce spre degradare, spre moarte, spre... sfârşit. Nu ştiu dacă asta ai vrut sau nu să evidenţiezi prin fotografia ta dar oricum ai făcut-o şi din punctul meu de vedere e foarte frumos. Cât despre calitate, mai aveai de lucrat căci nu este excepţională. La mărimea fără zoom se vede bine, dar dacă dai zoom şi priveşti în detaliu vezi că pixelii nu sunt neapărat la locul lor şi, prin urmare, calitatea lasă de dorit. Dar, în principal, ideea e cea care m-a atras în poza asta, şi modul în care a fost făcută.

A doua fotografie
Floarea ţi-a ieşit surprinzător de bine, vie, colorată. Îţi atrage pur şi simplu atenţia, emană energie şi totodată un fel de căldură şi veselie şi... Optimism. Toate astea se pot vedea în floarea frumoasă pe care ai pozat-o. Şi totuşi, verdele ca şi background se vede ca naiba. E blurat maxim şi asta distruge, tot maxim, fotografia. Sincer de asta nu îmi place, floarea e frumoasă dar background-ul e absolut distrus şi nu găsesc nimic plăcut la el, chiar şi fără zoom se vede cum arată, oh - lol. Ca şi idee, nici în fotografia ta nu există originalitate, I've seen those kinds before. Calitatea? Deja am menţionat partea asta. Ca şi idee, să zicem că este uşor apreciată pe cât poate fi apreciat acest tip, dacă privesc cu ochii mei creativi şi intru în detalii, e frumos să îmi imaginez ce ai vrut să transmiţi şi toate sunt numai lucruri pozitive, dar ca şi poză, cam lasă de dorit.

În orice caz, voi alege prima fotografie. Este cu mult mai reuşită, deşi au fost amândouă plăcute în felul lor.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Duel : Danger Girl vs. Metal Me†al. 11 9.381 15-12-2011, 09:36 PM
Ultimul răspuns: Ana
  Berry vs Canniblaine Berry. 1 2.649 14-12-2011, 08:50 PM
Ultimul răspuns: Ana
  Duel : Berry vs. Isis Berry. 5 3.732 25-09-2010, 01:01 PM
Ultimul răspuns: Berry.
  Duel : Adinutzzz vs. Metal Me†al. 1 2.374 22-09-2010, 08:28 PM
Ultimul răspuns: Me†al.
  Duel: Sinderella vs Metal Me†al. 8 4.221 16-09-2010, 11:12 AM
Ultimul răspuns: Me†al.
  Duel: Luli vs. Metal Corina M. 1 2.331 14-09-2010, 10:16 PM
Ultimul răspuns: Corina M.
  Duel : Adinutzzz vs. Metal Me†al. 5 3.632 10-09-2010, 09:07 PM
Ultimul răspuns: Abbeh.
  Duel: Zăpă, Sinderella and Metal Me†al. 10 4.368 26-07-2010, 09:39 AM
Ultimul răspuns: Wunderbar
  Duel: Jigoku vs Metal Jigoku 1 2.936 21-05-2010, 03:45 PM
Ultimul răspuns: Jigoku
  Duel : Nya vs. Metal Me†al. 1 3.147 06-05-2010, 09:22 PM
Ultimul răspuns: Me†al.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)