Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dragostea in inima unui demon (InuYasha X Kikio)

#1
M-am gandit sa fac si eu un fic InuYasha.Imi place mult anime-ul si nu am mai vazut vreun alt fic de acest gen.So... sa incep eu^^.Cu ati vazut si in titlu, va fi InuYasha X Kikio.Acum , scuze fanilor lui Kagome dar mie imi place Kikio^^.
Sa nu o mai lungim si sa incep primul capitol ca sa aveti ce comenta...
Disclamer: Nu detin niciun personaj din anime-ul InuYasha, creeat de Rumiko Takahashi.
Nu o sa-i descriu pe fiecare in parte deoarece se stie cum arata si din cate critici am avut la fic-urile anterioare a observat ca majoritatea, care se leaga de descriere, pun ca nu mai are rost sa descrii personajul daca se cunoaste.
O sa mai schimb cate ceva in trecut ^^

Chapter I: Kikyo revine


Multi demoni existau in vechea Japonie. Printre acestia se afla Inuyasha. Undemo pe umatate om, care reusise sa se impotriveasca puterii intunecate ce punea stapanire pe fiecare demon.
Acum, isi facuse prieteni si trebuiau sa recupereze Giuvaierul Sacru.Acel colier plin de putere, care, folosit in scopuri personale, putea dstruge intreaga lume.Fusese spart in zeci de bucatele, iar acum trebuia refacut si pazit.
Kagome, o fata din Japonia cotemporana care a ajuns din intamplare prin acele locuri, simtea puterea Giuvaierului si isi conducea pe prietenii spre el.Acestia erau Inuyasha, Sango, Miroku si Kaede. Bine inteles ca, alaturi de ei se afla si Shippo.
Ei bine, acesta Kaede era soara mai mica lui Kikyo, fiind femeie foarte in varsta .Kikyo, soara ei mai mare, fusese o preoteasa extreme de frumoasa si puternica. Spun fusese, deoarece nu mai traia.Nu mai traia� aparent.
Intr-o pestera dintr-un munte inalt si departat, isi facea aparitia o fata.Parul negru era prins slab intr-o coada, iar sagetile erau la spate.Fata ei inca avea o culoare alba, insa aceasta devein imediat trandafirie.Ochii ei caprui pareau atat de blanzi cat priveau orizontul infinit care capata si el culoarea intunecata a cerului.
Briza incepuse sa adie incet si sa-i fluture parul de taciune al fetei.Aceasta scoase o sageata si se pregati sa o elibereze.Insa o infipse in pamant.Cu ce scop? Ei bine, in jurul sagetii se formase un cerc stralucitor care mai apoi devenise o sfera care plutea in atmosfera linistita.In acea sfera aparu chipul demonului pe jumatate om.
�Deci... inca traiese.La fel de visator ca intotdeauna.Oh Inuyasha... de cand nu l-am ai vazut.Ea este asa-zisa �reincarnare� a mea? Ha! A luat cateva dntre sagetile mele ina ma indoiesc ca Kaede i-a dezvaluit toate trucurile. Ei bine, nu stiu ce sa fac insa am de gad sa-mi reiau activitatea de dinainte de moarte, pazirea Giuvaierului Sacru.� gandea Kikyo privind sfera ce se transforma in praf in fata ei.
Mai privi inca odata cerul si pleca, coborand de pe munte.Avea destul de mers si trebuia sa ii mai si gaseasca pe �prietenii� surorii ei.
Intre timp, in locul unde cei cinci innoptasera, se facea dimineata.Razele soarelui cadeau pe fata lui Kagome, luminandu-i chipul.Fata visa ceva si parea ca vorbeste in somn.Cu atat mai ru pentru Inuyasha care era pus pe ganduri.
-Inuyasha, sezi!spuse bruneta in somn.
Insa efectul se petrecu in lumea reala, iar Inuyasha era acum la pamant.Se ridica cu grija, apoi se scutura de praf si se pregati sa inceapa o noua cearta Kagome.Insa, vazadu-i chipul, se linisti.
�La fel ca ea.�gandea baiatul.
Intre timp, ea coborase de ult de pe munte.Acum se plimba doar.Isi intocmise deja un pla, acela ca sa-si recapete puterile si sa revina la statutul de preoteasa... mult mai puternica decat inaite.Ajungand intr-un luminis, Kikyo isi scoase sgetile si incepu sa tinteasca lucruri care ii ieseau in cale.Cu cat sagetile erau mai multe aruncate pe jos, cu atat mai mult tinta se micsora si se departa de fata.
In scurt timp, nimic din jurul brunetei nu era neatins de sagetile ei magice.Kikyo nu avea ca putere doar acele sageti care, daca nimereau vreun demon, ii produceau o rana grava. Kikyo putea controla si ceva lucruri din magie si unele chiar din magia neagra.Doar ca, pentru a putea reavea acea putere, trebuia sa beneficieze de puterea giuvaerului sacru, altfel trebuia sa reivete toate technicile si acest lucru nu dura putin timp.
Hotari sa se odihneasca si apoi sa mearga la drum pe urmele lui Inuyasha.
Intre timp, Inuyasha plecase cu Kaede inaintea celorlalti.De la o vreme Inuyasha era cam prea ganditor si asta nu-i statea in caracter.
-Inuyasha, vreau sa-ti spun ceva extrem de important.Probabil ca si tu ai simtit asta si de aceea esti asa de pus pe ganduri.incepu Kaede. Am o presimtire ciudata si o simt pe Kiyo din ce in ce mai aproape.
-Mda, poate.spuse Inuyasha, verificand daca nu se afla cineva prin apropiere.Si totusi, de ce imi spui mie acest lucru?
-Inuyasha, spuse Kaede cu un aer nervos, tu ai fost singurul care s-a bucurat de ea.
-Si mie mi-a murit in brate si nu am putut face nimic.continua acesta, lovind cu pumnul intr-un copac.
-Nu te mai invinovati!Pana la urma nu a fost vina ta... .Ea a mers la Sesshomaru si pana la urma doar ea stie din ce motiv.Si-a facut-o singura si ea este de vina.explica Kaede, incercand sa-i aline suferinta.
-Imi amintesc ca si cum ar fost ieri....
~FlashBack~
Alergau rapid prin padrea intunecata plina de alte fiare.Se indreptau cu pasi repezi spre un anume castel facut doar din piatra.Inuyasha stragea puternic din pumn, stiind undet se afla persoana cautata.Era urmat indeaproape de Kaede care isi dorea si ea sa isi gaseasca sora.
In scurt timp ajunsera in fata unor porti inalte de marmura.In lateralul lor se aflau doi copaci ca de taciune, fara flori sau frunze.Crengile lor pareau ca formeaza o mana imensa care iti arata intrarea catre palat.
Atmosfera era una apasatoare si intunecata.Inuyasha se grabi spre intrare insa Kaede il opri.In fata portii era o bariera magica care utea sa-ti provoace rani grave, mai ales demonilor.
Inintad din ce in ce mai mult, Inuyasha si Kaede o zarira pe Kikyo.
-Kikyo! striga demonul pe jumatate om catre fata care se afla in fata lor.
Kikyo intoarse capul.Privirea ei era parca adormita si era un fel de zombie.Era prea tarziu.Inuyasha alerga catre bruneta, insa cineva se apropie de fata, apucand-o de gat si intoracand-o cu fata catre sora ei si catre baiat.
-Sesshomaru!spuse Inuyasha cu scarba catre persoana care se arata in fata lor.
Acest Sesshomaru era si el un demon.Avea parul alb si lung. Avea imprimata o semiluna mov pe frunte si alte multe semne, aparent zgarieturi provocate de ghiare.Purta un fel de blana lunga pe care o tinea cu mana dreapta.Si era...
-Bine fratioaere, se pare ca ne reitalnim.spuse Sesshomaru.
-Ce i-ai facut, nemernicule?intreba si Inuyasha tipand.
-Eu?Nimic, insa urmeaza sa-i fac.ii raspunse fratelui sau.
Acestea fiind spuse, Sesshomaru isi scoase sabia din teaca si o strapunse pe Kikyo.Din coltul gurii fetei se ivi un fir de sange, care ajungea picatura cu picatura pe marmura rece care forma cararea.Inuyasha ii striga din nou numele fetei, insa aceasta cazu la pamant, fiind franta.
Sesshomaru disparu in ceata care incepuse sa se arate si nu s-a mai uitat inapoi.Baiatul alerga catre bruneta care se afla intr-o balta de sange.Se aseza in genunchi si o lua in brate.O privi stupefiat, neimagnandu-si ca sfarsitul fetei pute veni atat de repede.Aceasta zambi si il privi si ea pe Inuyasha apoi inchise ochii.
In linistea mortuara ce se lasase un strigat puternic plin de ura si durere se auzi:
-Sesshomaru, vei plati!
~EndFlashBack~
Acestea fiind reamintite, Inuyasha pleca inaintea tuturor.

Sper sa nu o dau in bara din prima.Astept comentariile si criticile voastre.Sper sa nu fie prea slab.
Gambatte!
[Imagine: chibi_1799.gif]
, chibi-ul lui miss_sakura_uchiha
[font=Tahoma]

'Cause I luw my two susy ....:::SasuSaku:::...., and ^^"Bubbles"^^ And my family is too big^^ (only girlz) Sunt mandra rau mey voi, am o moomy cea mai tare.^^ Yes, you Mitzuke-chan

http://media.photobucket.com/image/hitsu...22.jpg?o=3

[Imagine: Toshiro-Hitsugaya.jpg]
^
|
[b]He is mine!*MINE*''Cuz I can't have Deidara (he's Akatsuna Lynn's) and I have Sasuke I decide to have and this anime hot boy^^


Ha, ha, hi, hi, ha, ha, ho!
Why I like Sasuke-kun?It's simple!He is so hot, the most beautiful, powerful, clever and again is the most beautiful^^
He is mine and you can't do anything^^

I say again and the last time: Hitsugaya-kun si MINE!!! ONLY MINE!!! GET IT?


#2
Hi, hi hi!Se pare ca pe celalalt fosrum sunt mai multi useri:)).Nu-i nimic.Asta este.Imi face placere sa scriu pentru voi sys ^^.Si de asta, am venit cu urmatorul capitol.
Sper sa fie bun si sa nu mai am atatea greseli ca la primul.So.. haide sa lecturati ^^:

Amintire�. Sau nu!


Kaede se intorsese la ceilalti sa-I anunte ca Inuyasha a plecat inaintea tuturor.Erau mirati, mai ales ca demonul tinea la prietenii lui si niciodata nu i-ar fi lasat singuri.Insa Kagome era cea mai ingrijorata.In sufletul ei, pe langa acvel sentiment de prietenie, mai incoltise un altul.Unul mult mai puternic pentru baiat.
Insa si Kagome stia povestea lui Kikyo.Si ea stia totul despre trecutul ei si mai ales despre sentimentul pe care il simtea Inuyasha pentru bruneta.Insa, incurajandu-se, isi scutura capul si gandi ca e de domeniul trecutului si ca e doar o amintire.

Intre timp, Inuyasha inainta fara vreo tinta.Mergea condus de instinct, sau poate de inima.Se departase destul de mult de prietenii lui, insa acum nu-i mai pasa.O presimtire ii invadase mintea si voia sa se convinga de existenta ei.
Kikyo avea , aparent, alte griji.Aceasta se intorsese in satul ei natal.La aparitia fetei, aproape toti satenii au cazut ingenunchi.Le era imposibil de crezut.Fata murise strapunsa de o sabie, iar cei mai batrani credeau ca este un miracol.Copiii, care auzisera povestile bunicilor lor despre Kikyo, alergau catre ea, rugand-o sa se joace.Era cu adevarat o atmosfera plina de fericire si uimire in acelas timp.
Preoteasa nu stia ce sa le spuna despre lucrul care o readusese la viata.Multi isi dadeau cu parerea si spunea ca era �Chemarea Giuvaierului Sacru� iar Kikyo, nevrand sa dea de banuit, a afirmat categoric parerile satenilor.
Isi va relua Kikyo activitatea de preoteasa?Va reuni bucatile Giuvaierului?Il va pazi din nou ca pe propria viata?Acestea erau exemple de intrebari pe care le puneau oamenii.Kikyo raspundea doar cu un zambet bland.
Apropiindu-se de satul natal al fetei, Inuyasha se opri.Nu era sigur de ceea ce face si daca este adevarat ceea ce simte.Si in plus, daca ar fi doar o impresie, ar fi o pierdere de timp.Insa exista doar o cale de a afla adevarul si acest gand nu-i dadea pace baiatului.
Inainta in continuare, pana cand observa ca satul se pregatea de sarbatoare.Insa care?Din cate stia demonul, in acea perioada satenii nu venerau niciun act facut in trecut de persoane importante.Iata inca un motiv de a intra in sat.
Kikyo statea linistita pe o banca, admirand natura si resimtind adierea vantului care-i flutura parul.Observa fiecare obiect in parte si il examina cu mare atentie.Nu prea se schimbase nimic.Aceeasi sateni veseli care traiau fiecare moment din viata lor si natura reinfloritoare.Insa, pe fata o stresa alt gand.
�Giuvaierul Sacru este la el.Deci odata si odata va trebui sa-l revad.Dar ce sa fac, ce sa spun, si ce sa cred?Nu cred ca Inuyasha va crede ca eu am inviat pentru Chemarea Giuvaierului.Ma simt atat de singura, si totusi sunt inconjurata de persoane care ma iubesc.Acum sunt nemuritoare si, oare acest sentiment va tine o eternitate?�
Inuyasha ajunsese in fata satului.Pentru prma data dupa ce plecase cu Kaede, satenii il priveau cu ura.Oare de ce?Ce mai facuse sau poate... nu facuse?Intreba toti satenii, insa nimeni nu voia sa-i spuna.Mergand catre un copil, acesta ii raspunse cu mare bucurie ca Kikyo s-a intors.
Un fior rece il patrunse pe baiat.Ea era moarta si nu se putea schimba nimic.Insa, privind catre padure, observa un lucru stralucitor.Merse intracolo si descoperi o sageata asemanatoare cu cea a lui Kagome.Insa era o mare diferenta.In sageata era pusa mult mai multa putere si era aruncata cu mult mai multa precizie.Cine sa mai aiba astfel de sageti?
�Nu!Este imposibil sa traiasca.Doar a... a murit in bratele mele.Nu mai era nimic de facut si am vazut-o inmormantata.Si totusi, daca esteadevarat trebuie s-o vad neaparat!�

Intre timp, Kagome, Miroku si Sango ,in frunte cu Kaede, urmau cararea din padure.Kaede voia sa-i indeparteze de Inuyasha, nestiind ce reactie va acvea.Acum sentimentul devenise o siguranta.Vrand sa para indiferenta la absenta baiatului, Kagome rupse tacerea:
-Unde o fi si imaturul ala de Inuyasha?In plus, are si Giuvaierul la el.
-Kagome, Inuyahsa se descurca si singur.spuse Miroku, incercand s-o calmeze pe fata.
-Inuyasha are cateva probleme de rezolvat.Ne va gasi el.spuse Kaede dur, cu un ton care trebuia sa inchida subiectul.

Si totusi, Inuyasha cautase in tot satul si n-o gasise pe fata.Dar nu se lasa asa usor.Nu era o fata oarecare.Asa ca merse sa caute si in alte locuri.Nimic.Fata era de negasit si cu fiecare secunda care trecea baiatul simtea un gol si mai adanc in inima.
�Deci, daca as fi Kikyo si as reinvia, unde as merge?Eu sincer as ramane in sat sau as.... asta este!Daca nu este acolo inseamna ca nu traieste.Ah, ce bine este atunci cand gandesti ca persoana respectiva!�gandea si Inuyasha zambind.
Intradevar, fata era in locul in care credea baiatul ca este.Statea la malul unei cascade, admirand apa care cadea neincetat.Lua putin apa in maini si isi privi chipul in oglindirea apei.Era la fel ca atunci.Si totusi, doar fizic.Isi schimbase putin gandirea si parea ca este putin mai puternica, poate.
Cand Inuyasha o zari, incremeni.Era chiar fata din trecut care era fericita de fiecare data cand ii intalnea privirea.Dar acum?Acum va mai fi la fel?Oare ce va spune?Care va fi primul lucru pe care il va face?Oare isi mai aminteste de el?Erau atatea intrebari care-si gaseau raspunsul doar in mintea ei.
-K-k-kikyo?!exclama baiatul, reusind sa iasa din starea de nostalgie.
Fata isi indrepta privirea spre baiat.Pentru cateva secunde ambii erau ca niste stane de piatra.Niciun cuvant, nicio miscare.Inuyasha se apropie de locul unde statea Kikyo.Se aseza si el pentru a fi la nivelul ei si spus:
-Kikyo, chiar tu esti?!
Din nou niciun raspuns.Fata parca era muta.Baiatul se apropie de ea, vrand s-o imbratiseze.Insa ea se departa de el.
-M-ai uitat nu-i asa?Sunt un necunoscut pentru tine, nu?intreba el trist.
-Daca te-as fi uitat nu as mai fi aici.spuse fata ridicanduse.
-Atunci, ce s-a intamplat cu tine?intreba el din nou, ridicandu-se la randul lui.
-Am murit, Inuyasha.spuse Kikyo intorcandu-se cu spatele la baiat.
-Poate fizic.Insa in mintea mea, amintirea ta a fost nemuritoare.replica si Inuyasha plin de melancolie.

phiu!Cam atat pe ziua de azi.Stiu, este mai scurt decat primul dar asta este >.<!Promit ca vin cu continuarea mai repede si astept comentariile voaste.
[Imagine: chibi_1799.gif]
, chibi-ul lui miss_sakura_uchiha
[font=Tahoma]

'Cause I luw my two susy ....:::SasuSaku:::...., and ^^"Bubbles"^^ And my family is too big^^ (only girlz) Sunt mandra rau mey voi, am o moomy cea mai tare.^^ Yes, you Mitzuke-chan

http://media.photobucket.com/image/hitsu...22.jpg?o=3

[Imagine: Toshiro-Hitsugaya.jpg]
^
|
[b]He is mine!*MINE*''Cuz I can't have Deidara (he's Akatsuna Lynn's) and I have Sasuke I decide to have and this anime hot boy^^


Ha, ha, hi, hi, ha, ha, ho!
Why I like Sasuke-kun?It's simple!He is so hot, the most beautiful, powerful, clever and again is the most beautiful^^
He is mine and you can't do anything^^

I say again and the last time: Hitsugaya-kun si MINE!!! ONLY MINE!!! GET IT?


#3
Undemo- un demon
umatate- jumatate

Citat:Multi demoni existau in vechea Japonie. Printre acestia se afla Inuyasha. Undemo pe umatate om, care reusise sa se impotriveasca puterii intunecate ce punea stapanire pe fiecare demon.
demon-demon
Repetitie suparatoare

Citat:simtea puterea Giuvaierului si isi conducea pe prietenii spre el
Corect e :simtea puterea Giuvaierului si isi conducea prietenii spre el

acesta- acest
soara- sora
extreme- extrem
devein- deveni


Citat:Spun fusese, deoarece nu mai traia.Nu mai traia� aparent.
Jura'te...!-_-'
Suna ca naiba.

Citat:Ei bine, in jurul sagetii ...
Nu incerca sa'i justifici tu, ca persoana, actiunile. Trebuie sa te comporti ca si narator.

ai- mai
dntre- dintre
ru- rau
cearta Kagome- cearta cu Kagome
ult- mult
pla- plan
sgetile- sagetile

Citat:Kikyo nu avea ca putere doar acele sageti care, daca nimereau vreun demon, ii produceau o rana grava.
Ah...saracu'....parca povestesti unor copii de 5 ani.
Plus ca propozitia asta e prost facuta.

padrea- padurea
undet- unde
utea- putea
fratioaere- fratioare
reitalnim- reintalnim
acvel- acel
ingenunchi- in genunchi

Inainta in continuare -da poiti sa inaintezi inapoi??

prma- prima
esteadevarat- este adevarat
intradevar- intr'adevar
ridicanduse- ridicandu'se

Scuza'ma ca'ti zic dar, asta numesti tu fic?
Uite'te si tu cate greseli ai, ai observat doar ca ti s'a atras atentia, citeste cu atentie de mai multe ori ficul dupa ce l'ai terminat.
Ca si idee, te'ai inspirat prea mult din Inuyasha..
La partile dure ar fi trebuit sa simt CEVA, insa n'am avut nicio reactie...a fost destul de sec.
Naratiunea nu mi'a atras atentia...
Tu mai mult ai povestit animeul, n'a fost mare branza.
Ii dau un +1..

#4
Deci...
RockPrincessforever ->da da stiu sys, stiu ca-ti place insa nu toata lumea are aceleasi pareri si pretentii^^
Sasu_love_Saku ->si tu si tu da, pi ce sa zik, este un record pentru tine si mz de com:P
Robin ->nu ma exprim.Dah stiu, am avut multe greseli si poate asta este principalul motiv pentru care ai tuh impresia ca nu prea e fic.Si in plus, sunt la inceput (cu acest fic).

Comportamentul schimbat...



Kikyo doar ii intoarse o privire blanda luI Inuyasha.Baiatul se apropie de ea, insa ea disparu intr-o lumina rozalie care se risipi rapid in lumina rosiatica data de apusul soarelui.
-Fir-ar!Inca mai am vedenii.Ca de fiecare data... spuse iritat Inuyasha lovind cu pumnul intr-un copac.Cred ca ar fi mai bine sa-i ajung pe ceilalti.
Insa, nu erau vedenii de aceasta data.Kikyo plecase deoarece nu mai avea ce sa spuna.Ramasese fara replici la afirmatia baiatului.Parca simtea ca vrea sa planga, sa se descarce de toata suferinta.Stia tot ce se intamplase cu el atata timp cat nu era in viata.Poate, fizic, murise insa sufletul ei ramasese in viata si veghease totul.Tocmai de aceea a putu reinvia.Si tousi, cum a reusit acest lucru?

Intre timp, Inuyasha aproape ca ii ajunsese pe prietenii lui.Bine inteles ca a primit o mustrare de la Kagome, care se straduia din rasputeri sa-i atraga atentia baiatului.Insa el parea ca este absent.Privea tot timpul in gol si nu parea ca mai are viata.Vrand sa-l readuca la starea normala, Kagome spuse singurul lucru care-l enerva la culme pe el:
-Inuyasha, sezi!
Se prabusi la pamant, tras de medalionul in care se afla vraja.Insa si dupa ce se ridica, acesta nu tipa sau comenta alte lucruri ci pleca, vrand sa fie singur.Kagome era foarte confuza, neintelegand ce se intampla cu el.Era chiar de speriat.Era atat de calm si plin de ganduri incat nu stia daca este acel Inuyasha pe care-l cunostea si il... si il iubea.
Bruneta merse la Kaede si discuta cu ea pe diferite teme, ajungand si la Kikyo.In acel moment, Kaede tacu, total contrariul a ceea ce se intampla la celelalte discutii.
-Ce se intampla cu toti?spuse Kagome vrand sa se elibereze de stresul care o apasa.
Insa nimic.Pleca in cautarea lui Inuyasha, considerand ca daca isi cere scuze poate ca va vorbi cu ea.Insa in zadar.Baiatul era de negasit.Nu stia unde sa mai mearga deoarece ii era frica sa plece departe de ceilalti.Se intoarse suparata, oftand.
Spre deosebire de Kagome, Kikyo voia sa plece cat mai departe de ceilalti.Se avanta din ce in ce mai mult in padure, aproape scapandu-si lacrimile.Se simtea atat de singura, in ciuda faptului ca erau aproape de ea mai multi oameni.Se simtea singura si fugea doar ca sa poate gasi un loc unde sa se simta iubita si protejata.
In ciuda faptului ca alerga, aparent, fara nicio tinta, stia exact unde sa mearga.Pare cam ciudat deoarece mergea in adancul padurii, asa cum se intampla de fiecare data cand cineva vrea sa fuga si sa-si gaseasca un loc.Insa ea avea deja locul, insa mai avea nevoie de ceva, mai bine zis de cineva.
In final ajunse in fata unui copac de care se rezema.Statu putin pe ganduri dupa care auzi un fosnet in apropierea ei.Isi arunca privirea in jur.Era atat de calma incat oricine ar fi vrut s-o atace ar fi crezut ca este o luptatoare de elita.Insa cel care se afla in spatele copacilor nu doare sa lupte.
Intre timp, Kagome hotarase sa mearga dupa Inuyasha.Nu le spusese prietenilor sai deoarece era sigura ca vor insista sa o insoteasca.Voia sa fie singura cu el si sa inteleaga de ce se purta atat de misterios.Avusese grija sa fie discreta si sa nu fie urmarita.
Intre timp, misteriosul personaj inca se ascundea.Kikyo incepuse sa creada ca este doar imaginatia ei, asa ca se indrepta din nou spre copac.Se rezema de el, insa nu apuca sa se aseze deoarece auzi alti pasi, indreptandu-se spre ea.Se intoarse, insa intalni privirea... lui Inuyasha.
Bruneta nu stia ce sa faca.Ar fi vrut sa evite acel moment sau macacar sa il faca sa se petreaca putin altfel.Dara cum nu mai avea ce sa faca.Voia sa isi reia comportamentul pe care il impusese mai devreme insa nu reusea.Insa, demonul nu rezista presiunii si o imbratisa brusc.
-Kikyo, spune-mi ca esti tu.spuse Inuyasha care o tinea strans in brate pe fata.
Ea incerca din rasputeri sa-l respinga.Insa, la un moment dat se lasa stransa in brate de baiat.Il imbratisa la randul ei si inchise ochii.Intr-un fel, se bucura ca se afla acolo si totusi, ce va spune?Vazand ca nu dispare, Inuyasha rupse imbratisarea pentru a o privi in ochi.Insa ea nu voia, asa ca pleca privirea.Insa baiatul voia neaparat sa o repriveasca in ochi, simtind ca ar putea face acest lucru la nesfarsit.Ii ridica (,) capul cu mana dreapta si ii spuse:
-Chiar tu esti?
Insa ea din nou pleca privirea.Inuyasha nu intelegea de ce se comporta asa.Bine, era adevarat ca moartea nu este o experienta foarte placuta, insa acum nu mai conta, cel putin pentru el.Insa ea suferea.Fara el se simtea singura, indiferent de numerul persoanelor care o inconjurau.
Intre timp, Kagome se avantase destul de mult prin padure si parea ca nu mai stia unde se afla.Era putin speriata, insa norocul ei era ca (,) Kaede o urmarise.
-Kagome!spuse batrana serioasa.
-K-kaede.M-ai speriat.raspunse bruneta rasufland usurata.
-Kagome, de ce ai plecat singura?intreba Kaede.
-Am fost sa-l caut pe Inuyasha.spuse fata cu jumatate de glas.Nu inteleg ce se intampla cu el si vreau sa aflu.
-O sa fiu sincera cu tine, bine?incepu batrana.Inuyasha se poarta asa deoarece... pai Kikyo e in viata.
La auzul acestor cuvinte, Kagome inmarmuri.
-D-dar ai zis ca a murit!Ai zis ca a murit in fata ochilor vostri!suse bruneta stupefiata.Este imposibil sa traiasca un, un mort!
-Kagome, trebuie sa intelegi deoarece va trebui sa te intalnesti cu ea.Ea nu a fost moarta... cum mor toti.spuse Kaede incercand sa explice cat mai pe intelesul fetei.Adica, deoarece a murit prea devreme si multi i-au dus lipsa, ea a putut sa reinvie.Acum insa, nu stiu cum dar cert este ca a inviat.
-Deci, de aceea se comporta asa Inuyahsa?concluziona Kagome trista.Insa, chiar asa de ciudat sa se poarte?Adica da, recunosc ca este un fenomen care nu prea se intampla des, insa chiar atat de mare schimbarea?
-Kagome, cred ca tu nu stii decat o foarte mica parte din tot trecutul.spuse Kaede oftand.Nu cred ca Inuyasha ar fi incantat sa afle ca tu ii stii trecutul.
-Te rog, spune-mi!Nu va afla, iti promit.o ruga fata.
-Bine, insa iti spun doar pe scurt deoarece s-ar putea sa soseasca din clipa in clipa.Ei bine, Inuyasha a iubit-o si inca eu cred ca o iubeste pe Kikio.Ea avea acelas sentiment pentru el, insa i s-a dat misiunea de a pastra Giuvaierul Sacru.Ea a facut orice pentru a-si indeplini misiunea, deci a ajuns sa il impiedice si pe Inuyasha sa-l obtina.explica batrana.
Kagome se aseza in genunchi.Acum erau explicate toate ezitarile si comportamentul lui ciudat.Dar ar fi dat orice sa afle un alt motiv inafara de acesta.Voia sa dea timpul inapoi.Sa nu stie, sau mai mult, sa nu-l fi descoperit pe Inuyasha niciodata.

Sper sa fie bun si sa nu fi scapat vreo greseala.Acum.... depinde sa vedem parerile si pretentiile.Pana atunci, Gambatte pana data viitoare ^^
[Imagine: chibi_1799.gif]
, chibi-ul lui miss_sakura_uchiha
[font=Tahoma]

'Cause I luw my two susy ....:::SasuSaku:::...., and ^^"Bubbles"^^ And my family is too big^^ (only girlz) Sunt mandra rau mey voi, am o moomy cea mai tare.^^ Yes, you Mitzuke-chan

http://media.photobucket.com/image/hitsu...22.jpg?o=3

[Imagine: Toshiro-Hitsugaya.jpg]
^
|
[b]He is mine!*MINE*''Cuz I can't have Deidara (he's Akatsuna Lynn's) and I have Sasuke I decide to have and this anime hot boy^^


Ha, ha, hi, hi, ha, ha, ho!
Why I like Sasuke-kun?It's simple!He is so hot, the most beautiful, powerful, clever and again is the most beautiful^^
He is mine and you can't do anything^^

I say again and the last time: Hitsugaya-kun si MINE!!! ONLY MINE!!! GET IT?


#5
doare- dorea

Citat:Se intoarse, insa intalni privirea... lui Inuyasha.
Nu cred ca erau necesare punctele de suspensie.

macacar- macar

Citat:Ii ridica (,) capul cu mana dreapta si ii spuse
Nu mi se pare normal ca intr'un fic sa pui acea virgula intre paranteze la observarea unei cacofonii. Este estetic sa eviti acest lucru.

Citat:Adica, deoarece a murit prea devreme si multi i-au dus lipsa...
Adica-deoarece?
Acel adica nu are ce cauta.

Citat:Adica da, recunosc ca este un fenomen...
Idem, incearca sa eviti folosirea acelui cuvant.

Greseli de tastare nu au fost prea multe, ceea ce inseamna ca iei in serios criticile.
Observ ca acest capitol e oarecum mai bun decat anteriorul.
Totusi, nu'mi place exprimarea ta cand vine vorba de dialog.
Astept nextul, succes!

#6
Phiu!Huh, am mai trecut si pe aici!Am adus si urmatorul cap.Dah dah doar sys-urile mele.Nik altceva.Robin, sper sa ma inbunatatesc cum am facut si la capitolul anterior.

Descopera si ei....




Kagome statea pe o stanca, privind cerul.Inca nu se intorsese.Inuyasha inca se afla in acea padure de foarte mult timp.Totusi, fata nu putea s-o urasca pe Kikyo.Simtea ca ii este aproape imposibil.In fond, era o parte din ea.
Lua putina apa in palme si isi privi chipul in oglindirea ei.Parca revedea toate aventurile intampinate pana in acele momente.Isi aducea aminte de cate ori a fost pusa la incercari si de cate ori a fost in pericol de a-si pierde viata.Oare Kikyo va vrea sa se razbune pe ea?Aceeasi intrebare si-o punea la infinit.Se temea de ea si trebuia odata si odata sa o intalneasca.
Se ridica si lua sagetile.Ii privi pe Miroku, Sango si Kaede apoi fugi.Nu stia unde se aflau cei doi, insa voia s-o gaseasca in special pe Kikyo pentru a trece peste momentul de care incepuse sa se teama.Mergea incet prin padure si privea in jurul ei cu atentie.
Intre timp, Sango se trezise si, vazand ca Kagome nu este prin preajma, ii scula pe ceilalti.
-Kaede, Kagome nu mai este aici!spuse fata alarmata.
-Poate este prin preaja.spuse Miroku, vrand sa-si continue somnul.
-Daca ar fi cum spui tu, sagetile ei ar fi aici.Insa se pare ca au plecat si ele la plimbare.il contrazise bruneta ironica.
-Sper doar sa nu fi mers dupa Inuyasha.spuse Kaede ridicanduse.
-Atunci, haideti sa mergem dupa ea.Cine stie ce i se poate intampla.In fond, este singura.propuse Sango.
Miroku se ridica si el, apoi pornira rapid pe urmele fetei.Ea grabise pasul, sesizand ca nu se afla nimeni prin padure.Cei trei trebuiau sa se grabeasca deoarece pericolul putea aparea la fiecare pas.
-Oare de ce se grabeste atat de mult?intreba Sango.
-Nu stiu ce vrea sa faca.Inuyasha se putea intoarce si maine fara sa fie adus de cineva.spuse si Miroku uitanduse dupa fata.
-Eu cred ca, de aceasta data, nu s-a dus dupa Inuyasha.Ci dupa Kikyo.gandi Kaede.
Sango si Miroku se oprira.Nu voiau sa-si mai continue drumul pana cand nu li se dadea o explicatie.Batrana incerca sa nu le explice exact ceea ce se intramplase, insa fu nevoita sa spuna adevarul.
Dupa ce se lamurira de ce Inuyasha pleca mai mereu, Sango se gandi ca ar fi inca un motiv sa o readuca pe Kagome cat mai repede, asa ca grabira si mai mult pasul.
Intre timp, Shippo ramasese singur impreuna cu Kirara.Mica vulpita se panicase, nestiind unde sunt prietenii lui.Cealalta micuta creatura se transformase si il chema pe Shippo pentru a-i cauta pe Kagome, Sango, Miroku si Kaede.
Intre timp, Kagome ajunsese deja in locul unde se aflau Kikyo si Inuyasha.Se ascunsese dupa un copac pentru a nu fi vazuta.Privea cu melancolie tot ceea ce se intampla intre cei doi.Nu putea fi invidioasa.Nu era genul ei sa poarte pica tuturor persoanelor care ii luau ceva.
�Oare ce va face daca va afla ca sunt aici?�gandea Kagome privindu-i pe Kikyo si Inuyasha.�Poate ca nu vor observa si va fi mult mai bine.Insa... nu stiu sa ma mai intorc la ceilalti!Am ajuns aici ratacind prin padure, insa nu stiu daca va mai functiona si la intoarcere.�
In apropierea acelui loc se aflau ceilalti trei prieteni ai fetei.Kaede o simtea din ce in ce mai aproape pe sora ei, asa ca se afla in fruntea grupului.Sango privea inainte uimita.Cu mult in fata lor, printre copaci, se putea zari o lumina albastruie.Miroku simtea puterea a mai multe spirite prin apropiere, asa ca era pregatit pentru o lupta.
Kirara impreuna cu Shippo erau si ei aproape de Kagome.Kirara, observand lumina albastruie vazuta si de Sango, cobori spre sol pentru a fi mai discret.Shippo alerga catre Kaede, speriat de spiritele care pareau ca se indreapta spre locul de unde provea lumina.
-Kaede, ce se intampla?intreba Sango privind spiritele.
-Este exact cum banuiam.Nu trebuie sa intervenim cu nimic si sper ca si Kagome sa faca la fel.spuse batrana alarmata.
-Dar, ce se intampla?ii adresa o alta intrebare Miroku.
-Este mai greu de explicat.Kikyo nu este chiar vie.Din punct de vedere techinic este moarta.Pentru a putea face actiunile pe care le face un om in viata are nevoie de mai multe spirite.explica Kaede.
-Deci, avand in vedere ce ne-ai spus tu, ori Inuyasha a ajuns mai tarziu la Kikyo si ea acum isi cheama spiritele pentru a putea face acea actiune, ori sentimentul este prea puternic si ila re de la sine.constata Miroku.
Kirara reveni la forma lui initiala, iar cei cinci au inceput sa inaiteze mai lent.Trebuiau sa fie precauti si sa-si gaseasca un loc de unde puteau privi, fiind nevazuti.

Intre timp, Kagome incerca sa se apropie pentru a urmari cat mai bine.Voia sa astepte momentul cand Kikyo va ramane singura pentru a putea discuta in liniste si fara alte interventii de-ale lui Inuyasha.Insa parea ca cei doi sunt de nedespartit.
La un moment dat, bruneta simti cum o mana ii atinge umarul.Tresari si intoarse capul putin speriata.Constata insa cu linistire ca prietenii ei se aflau langa ea.Nimeni nu scotea niciun sunet.Pana si Shippo se cumintise.

Dar nici ceilalti doi nu scoteau niciun sunet.Spiritele continuau sa inainteze spre Kikyo fara ca Inuyasha sa spuna ceva.Urmarea in liniste ceea ce se intampla si stia ca trebuia sa faca acest lucru.
Baiatul se aseza in fata ei si o intreba, intinzandu-i mana:
-Vrei sa vii cu noi si sa refacem Giuvaierul?
Insa nimic.Parea ca nici nu a auzit ceea ce a spus.Sau poate chiar nu auzea.

Asta este!sper sa nu fi fost chiar atat de rau si sa nu am greseli.Din cate am vazut eu (ori st, yo chioara) nu prea sunt. Gambatte! si sper sa comentati:D
[Imagine: chibi_1799.gif]
, chibi-ul lui miss_sakura_uchiha
[font=Tahoma]

'Cause I luw my two susy ....:::SasuSaku:::...., and ^^"Bubbles"^^ And my family is too big^^ (only girlz) Sunt mandra rau mey voi, am o moomy cea mai tare.^^ Yes, you Mitzuke-chan

http://media.photobucket.com/image/hitsu...22.jpg?o=3

[Imagine: Toshiro-Hitsugaya.jpg]
^
|
[b]He is mine!*MINE*''Cuz I can't have Deidara (he's Akatsuna Lynn's) and I have Sasuke I decide to have and this anime hot boy^^


Ha, ha, hi, hi, ha, ha, ho!
Why I like Sasuke-kun?It's simple!He is so hot, the most beautiful, powerful, clever and again is the most beautiful^^
He is mine and you can't do anything^^

I say again and the last time: Hitsugaya-kun si MINE!!! ONLY MINE!!! GET IT?


#7
Sa pic si yo pe aici!
Se pare ca nu prea este succesul ca la celelalte fic-uri cu SasuSaku.Este adevarat cateodata te plictisesti de ele dar.... nici chiar asa!
Sa revenim la fic-ul din prezent si sa-ti spun ca imi place.Si eu ma uit la anime dar nu vazusem niciun fic , pe zup.Greselile ti le-a spus Cat girl asa ca nu mai este cazul sa ma repet.Se vede ca te perfectionezi si ca iei comentariile in serios asa ca sper sa fie un fic bun.

Un sfat:
Daca nu ai comentarii asta , cel putin asa cred eu, nu inseamna ca nu este citit decat de trei persoane.

Sper sa nu faci si cu acest fic ca si cu celelalte doua si continui cat mai repede.

Gambatte!



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Demon si inger DanteObs3ssion 1 2.177 30-06-2013, 03:52 PM
Ultimul răspuns: CyBeR
  Inima Diavolului Yami 8 5.475 05-06-2013, 07:46 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  Inima fara speranta Hope 6 3.923 05-08-2012, 03:36 PM
Ultimul răspuns: Hope
  Muzica pentru inima mea Hope 3 3.450 05-08-2012, 03:29 PM
Ultimul răspuns: Hope
  A dream become's real(InuYasha) Matt 3 3.137 23-01-2012, 10:48 PM
Ultimul răspuns: Matt
  InuYasha-astazi om,maine demon Matt 0 1.875 24-12-2011, 10:38 PM
Ultimul răspuns: Matt
  Otrava pentru inima mea Elena. 2 2.479 23-10-2011, 12:20 AM
Ultimul răspuns: kyra_kyralyne
  Crezi că există un portal È™i spre inima ta ? ( +16 *yaoi* ) ×Tα℮♏iᾔ× 21 8.968 02-10-2011, 02:32 PM
Ultimul răspuns: Addeh
  Inimă de ceară LoloMark 7 3.148 06-09-2011, 07:42 PM
Ultimul răspuns: LoloMark
  Love the feeling of joy-An demon and an angel! Ɖʋℓcικ`Иɛвʋиικ 5 3.325 01-07-2011, 10:41 PM
Ultimul răspuns: Nya.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)