Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce ziceti de Tsunade-sama?

#1
Vad k nimeni nu s-a gandit la Tsunade-sama asa k am deschis eu topicul:-P ok...aici scrieti absolut totul despre ea,ce va place,ce nu va place...etc.
incep eu:mi se pare destul de puternica iar la anii ei arata destul de bine[50 si ceva13]+k cred k nu ar trebui sa fie asa de severa.
Acuma voi :-p

#2
1. Nu arata bine la varsta ei..foloseste un jutsu pentru asi pastra infatisarea din tinerete.
2. Are niste...hmm..cum sa zic sa nu primesc warn...mingi de baschet extraordinare21)
3. Are o personalitate foarte puternica,este inteleapta.
4. Este foarte puternica ca putere fizica,si reuste sasi intimideze adversarul.
5. I LOVE HER:X
[Imagine: Alugays.png]
1) Esti pe net
2) Esti pe forumul AnimeZup
3) Imi citesti semnatura
5) Nu ai observat ca lipseste punctul 4
6) Tocmai ai verificat daca exista punctul 4
7) Zambesti, sau chiar razi

#3
*smirks* granny x)
Tsunade 39 i like her alot...
Pai in primul rand vorbesc aci de puterea ei ,e dura,impunatoare,...super-human strenght ... deci din punctul asta de vedere e de nota 10...
Next thing,tehnica aia cu care se pastreaza in forma...e destul de interesanta 39 I mean,datorita ei... arata cum arata *cough*
Trecutul ei este unul trist... dar a fost puternica si a trecut peste moartea fratelui si iubitului ei (sau cn era ala)
Pe langa puterea aia nesimtita a ei,mai le are si in medical jutsu & co... i-a facut bine pe Lee,pe Sasuke... mai multi
Then,a invatat-o pe Sakura nu mai stea degeaba >.<
Cred ca merita din plin sa fie Hokage (desi nici jiraiya nu ar fi fost rau) .
Another thing...pur si simplu o ador cand se enerveaza XD si incepe sa se urle la Shizune,sau Naruto,si la cine se mai urla 78 simply cool 5
De asemenea,imi place la ea k..are si mici kestii ...funny thingies... she likes sake... and gambling... si tot timpul pierde :-> 21
Deci,per ansamblu,printre personajele preferate ...
Go Tsu 5

#4
Tsunade-sama
cum as putea sa no plac,uneori e foarte comica,dar cand e nevoie
e o persoana serioasa si puternica.Imi plac tehnicile ei medicale,
si n uam impotriva cu acel jutsu de infrumusetare,defapt chiar imi place
cum arata.Ceea c eo face comica :?: e temperamentul ei agresiv,:dizzy: desi uneori ma cam incurca cu felul ei de a gandi
cred ca merita sa fie hokage :yes: si e unul dintre personajele mele preferate

#5
Tsunade....ce sa spun despre ea.Pai in primul rand...este o tipa care este incredibil de puternica.Defapte monstruos de puternca,dar ce conteaza.Destul de kawaii....si destul de dura.Imi place ca a invatat-o tot ce stie pe Sakura...stiind ca aceasta e in stare sa o depaseasca.Este un ninja medical...fara cuvinte.A reusit sa il vindece pe Lee.E foarte tare...mai pe scurt.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#6
Tsunade este de fapt cea mai puternica femeie din Tinutul Focului,fiind si Sannin.Deci,imi plac mult de tot puterile ei si cum numai cu un pumn ar reusi sa darame un bloc >.< .De asemenea,imi place ca l-a aparat pe Naruto,i-a oferit acel colier ceea ce inseamna ca pana la urma are incredere in el.Si sa nu uitam ca o antreneaza si pe Sakura care a devenit mult mai puternica decat era.Si sa nu mai vorbim de justu-ul ei..Man,i thought she was like.. 30 or 27 O.o.
Si cum as putea sa nu o plac cand il are pe Ton-Ton ? ^^.
LOLNOPE

#7
Tsunade este un persomaj foarte puternic care a suferit pierderea celor mai dragi fiinte fratele ei Nawaky si iubitul ei Dan.Aceasta pierdere a afectat-o foarte mult pe Tsunade care a hotarat sa se resemneze in jocurile de noroc.Cu ajutorul lui Naruto si-a recapatat increderea de sine si a hotarat sa devina al 5-lea hokaghe.A luptat cu Orochimaru fara sa-i pese de propria viata si a jurat ca va proteja Konoha cu pretul vietii asta o face sa fie un adevarat hokaghe.Este frumoasa si deasemenea si cea care a antrenat-o pe Sakura si a ajutat-o sa fie puternica.este nul dintre personajele pe care le admir.
[Imagine: 19751918_ARZDZEIZG-1.jpg?t=1303932362]
[Imagine: 5905958325a7056013714l-1.jpg?t=1303932519]

Abisul umbrelor Chiar nimeni nu mai este interesat de ficul meu? Sa stiu daca sa-l mai continui sau nu.






#8
ohayo...39Tsunade-sama este o femeie hotarata si stie ce vrea.Atunci cand doreste ceva face tot posibilul sa-l obtina(ex:vindecarea lui Rock Lee)Desi are 50 de ani arata bine, cu toate ca foloseste un jutsu.Ia decizii intelepte in postura de Hokage.Un lucru nu prea imi place si aceea ca este o impatimita a jocurilor de noroc...ja nee [Imagine: wduvyffhjbqhma4rnw7flroyb1.gif]
Read my fics: One life One love ( a sasusaku love story) (finished): http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=3807
Psihologia dragostei: http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=4333
Love or Blood: http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=4471 ( lasati si un com, arigatou)
[Imagine: Jana_sig.png]

#9
wow tsunade e chiar tare, adica are o atitudine demna de o femeie, chiar daca e mai rea imi place
arata bine, iar ca a devenit hokage inseamna ca e foarte puternica
Plus ca o antreneaza si pe Sakura
deci e o tipa cool, pacat ca nu are copil, chiar ar merita sa fie fericita, iar trecutul ei e naspa, pt ca iau murit doua persoane dragi.
e o tipa cool 21
Orcine ar fi spus că aşa e Sfârşitul
Credeam c-o să fie cumplit, dureros
Când colo, sfidând la amurg răsăritul
Fu cum nu se poate mai pur, mai frumos . . .


[Imagine: 590860ruyjz7bfx6.gif]

[Imagine: chibi_2356.gif]
Tanya, chibi-ul lui SaKu_AnGeLs_SaSu

#10
Femeia barbat bine Smile In sensul bun al cuvantului si mai ales in sensul filozofic nu fizic. Adica vreau sa spun ca nimeni nu sufla in fata ei Smile, mai ales saracul Jiraia 10 In rest este destul de ambitioasa doar ca are anumite slabiciuni. 1. Jocurile de noroc. 2. Dorinta de a ajuta pe toata lumea. 3. Tendinta ei necontrolata de a crede ca tot ce zboara se mananca ( gen: Orocimaru se va schimba )




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)