Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce asculti acum ? v.2

Piko - Kotoba Meteo

Se pare că obsesia mea pentru Piko devine din ce in ce mai mare. Acum chiar mă gândeam să îmi fac şi un sig cu el. Revenind la melodie, e la fel de genială ca toate celelalte pe care le cântă Piko. Instrumentaţia e puternică, aşa cum îmi place mie şi nici vocalul nu o duce deloc rău. Ritmul, melodia, vocalul, chiar si poza la care te uiţi când asculţi melodia (lol), totul e genial. Data viitoare când trec pe aici o să-l am pe Piko la avatar 21
[Imagine: 8x3VTT8.png]
© Hachiyuki - deviantArt

VII-Sense - not vide ID
La minutul doi si inca se aude instrumentalul. Acum vocea lui de batran (tare intereasnt). Daca vroiam ceva chiar rock ca sa ascult pe ploaie (ce a tunat) mai bine bagam Alice Nine sau An Cafe ca macar stiu ca-mi place.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

Enrique Iglesias, Usher - Dirty Dancer ft. Lil Wayne

Eram pe youtube ascultând ceva piese şi am văzut-o pe asta. Când am citit Enrique am dat click imediat.!:]] E o piesa destul de bună, mai ales că au partea lor şi Usher şi Lil Wayne ;x
.
Where is the love?
[Imagine: 14uuh6x.gif]
Does love have a reason?

Crush & Alexandra - I Need U More

O melodie foarte frumoasa, in sfarsit. Chiar imi place, de obicei nu ascult muzica 'de-a noastra'.
Dar asta suna destul de bine incat sa ii pot da un replay e cateva ori.
Anywho, summer hit, hope so. Merita sa fie.
[Imagine: ak8THBQ.png]


ÃŽn acest delicat moment, ascult Michael Jackson-Bad.
Este genială melodia. Este printe preferatele mele, de asemenea el arată foarte bine în videoclip, şi videoclipul este tare drăguţ. Versurile...mă copleşesc :3.
You know I'm bad, I'm bad :]]
Crazy-monkey-emoticon-192
[Imagine: musical_anime_girl_render_by_originalbos...d0bf7b.jpg]
[Imagine: Korn_Jonathan_Davis_Signature_by_TempaGF...3041e6.jpg]

Naruto Shippuden - Girei

Fawk. Melodia asta e perfecta pentru o inmormantare. Cand se coboara sicriele in pamant, atunci sa inceapa. Anywho, prea epic. The best theme song in Naruto. Te ia cu furnicaturi, zau daca nu. Plus ca Pain e fost intotdeauna un bad-ass, so yup. I se potriveste.
[Imagine: ak8THBQ.png]


Rin Kagamine - Butterfly on Your Right Shoulder

Nu sunt chiar o fană a melodiei, dar îmi place Vocaloid aşa că m-am hotărât să ascult ceva melodi pe acoloşa, mai ales RinxLen fiind caracterele mele fav. Sunt confuză, ei sunt gemeni, nu? De ce sunt poze cu el când se sărută şi chestii din astea? În fine, voi afla eu xD
[Imagine: 2d1r7lv.png][Imagine: 2r3l6co.png][Imagine: t05g8o.png]
It shines forever with blue, like my beloved sea.
To protect the future, now I gather power
for the people and places I should be loving.
Glittering azure, I want to protect these pure feelings the way they are now.

Jace Everett - Bad Things

De ieri de când am dat click pe statusul lui Sophie [a.k.a. Biskly or Andrada] o ascult într-una. Sooo, evil 'n...uhm...sexy?! Love especially the lyrics and the evil/sexy voice.
I wanna do bad things with you. b-) *keep playin'*

Xoxo, Ang.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

Nightcore III - Take me away

Pentru toti fanii Nightcore, care sunt cativa, se stieee!!!
Oh God, blasfemie. Nu o sa mai folosesc asa limbaj cat de curand. In fine. Asta cred ca e cea mai sweet melodie pe care am auzit-o de ceva vreme. Era uitata pe la favorite.
Merita sa o ascult iar si iar si iar. Merita. In special pentru versuri, refren.
[Imagine: ak8THBQ.png]


Kanye West-Stronger

Ei bine..ce pot să spun? Nu ştiu cum de ascult din nou această piesă. Defapt.. mi s-a făcut dor de melodiile vechi. Uneori chiar îmi pică bine să ascult ceva mai uitat de lume, ca sa spun aşa. Mă linişteşte, iar această piesă acum chiar se potriveşte cu starea mea.
.
Where is the love?
[Imagine: 14uuh6x.gif]
Does love have a reason?



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [split] Ce asculti acum? v.3 MsCreed 0 2.792 03-07-2012, 07:56 PM
Ultimul răspuns: MsCreed
  Ce Asculti acum? Kyo 1.345 524.841 18-12-2010, 09:53 PM
Ultimul răspuns: Unia


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)