Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce asculti acum ? v.2

Skillet - Awake and alive

M-am mai calmat şi eu... Am ieşit puţin din metal şi numai sunt aşa de traumatizată cum eram acum 2 ore : |. Deşi ştiu că mai vreau o dată, a fost super ciudat. Oricum, revenind la subiect, asta e cea mai reuşită melodie de la Skillet (împreuna cu Whispers in the dark şi Comatose). Îmi place la nebunie, şi pot spune că e a doua melodie de la Skillet care am ascultat-o >3.
" Ce mi-a placut odata imi place intotdeauna, pentru ca optiunea mea este motivata. Fie ca urasc, fie ca iubesc, stiu clar de ce... "


Suntem diferiti atunci cand avem pe cineva care ne iubeste pentru ca... acestia ne ofera sute de motive de a trai.

She - Coloris

She is amazing.
Ambele albume sunt pur si simplu naucitoare. Daca adorm pe muzica asta, ma trezesc izbita rau de realitate. Imi place mai mult decat dubstep si chiar decat Nightcore.
Nu mai am nimic altceva de zis. Probabil ca asta chiar e viitorul. As vrea.
[Imagine: ak8THBQ.png]


Alexandra Stan - Get back

Mania cu Alexandra Stan <333. Pur şi simplu o iubes cpe fata asta. Are o voce uimitoare şi se încadrează perfect în stilul ei de muzică (dance). Melodia asta şi cu Mr.Saxobeat sunt super-ultra-mega geniale :333. Iubesc să dansez pe melodiile ei şi să fac senzaţie cu ele.
" Ce mi-a placut odata imi place intotdeauna, pentru ca optiunea mea este motivata. Fie ca urasc, fie ca iubesc, stiu clar de ce... "


Suntem diferiti atunci cand avem pe cineva care ne iubeste pentru ca... acestia ne ofera sute de motive de a trai.

Super Junior - BONAMANA

O versiune mai speciala, LOL.
I love these awsome songs. Mie, cel putin, imi dau ceva energie. Din aia pe care o pastrez pentru cazuri speciale, cum ar fi pedalatul pentru vreo cativa kilometrii. Atunci ii dau play si reusesc sa pedalez pana la final. The power of Chipmunkfied K-pop !!! Mwahahaha !!!
[Imagine: ak8THBQ.png]


The Veronicas - Untouched
Melodia e superbă, una dintre preferatele mele.
The Veronicas e o trupă de milioane şi nu înţeleg de ce nu sunt prea populare. În fine, nu asta contează, mă bucur că le-am descoperit la timp.

Acum ascult Just Like You by Three Days Grace.

Three Days Grace, una din trupele mele preferate. Vocea lui Adam e obsesivă. Îmi plac versurile, defapt...Ce ar trebui să mai spun dacă e printre melodiile mele preferate, normal că îmi plac versurile, vocalul şi instrumentalul, asta e toată melodia, d'oh. Give this song a listen, it deserves it.

Xoxo, Ang.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

NobodyKnows+True
La bio am omis sa zic ca la trupele mele favorite intra si NobodyKnows+.Ii iubesc pe tipii astia.Pana acum sunt cea mai tare trupa de hip hop din Japonia.Melodia asta chiar imi aduce buna dispozitie.Nu pot sa zic un motiv anume.Imi place cum mereu,fiecare voce e pusa in evidenta bine.
[Imagine: tumblr_ljt9kkUjPo1qe6xr2.gif]

"An intellectual solve the problems,a genius avoid them"

Kendrick Lamar - No Make-Up (Her Vice) (Feat. Colin Munroe) -- geniala si adevarata asa 21 o sa ma obsedeze cateva zile cred. Abia astept Section 80. Kendrick Lamar are sanse sa scoata unul din cele mai bune albume de anul asta cred.
stiu, nu-ti iese totul mereu, dar azi intra

2PM - Hands Up (mv full inclus)
Imi place jacheta lui rosie. Refren bun, vocile bune, etc. Nu-mi place chestia asta. Ala cu jacheta rosie, in minutul 1:13 are pantalonii rosi (roz din cate vad eu, poate-s daltonista) - o zic ca sa mai umplu un rand.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

J Boog - Let's Do It Again

Duuudeee, melodia asta merita mult mai multe vizualizari, serios.
Am dat de ea azi-dimineata pe Music Channel si a fost dragoste la prima auzire. E superba, desi credeam ca va trebui sa o caut ceva mai mult, nu e neaparat genul meu, mai ales cand vorbesc de versuri dar e prea buna. Nu are cum sa nu imi placa.
[Imagine: ak8THBQ.png]




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [split] Ce asculti acum? v.3 MsCreed 0 2.813 03-07-2012, 07:56 PM
Ultimul răspuns: MsCreed
  Ce Asculti acum? Kyo 1.345 529.406 18-12-2010, 09:53 PM
Ultimul răspuns: Unia


Utilizatori care citesc acest subiect:
19 Vizitator(i)