Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce asculti acum ? v.2

Acum ascult Open Your Eyes by Guano Apes.

M-am uitat pe la threadul de la muzică şi am dat de topicul pe care l-am deschis despre ei, pe care îl credeam mort [ei bine, chiar e mort]. Şi mi-am amintit că nu i-am mai ascultat de ceva vreme. 'Open your eyes' e una din melodiile mele preferate de al ei, îmi plac versurile şi îmi place că nu sunt doar vorbe aruncate în vânt, are noimă ce zice ea acolo. Well, that's what I listen to in this moment. x)

Xoxo, Ang.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

SHINee - WOWOWOW

La fel pot sa spun si despre melodie. WOW.
O colega, pe care am pus-o sa asculte melodia, de fapt mai mult din 'greseala' a ascultat-o mi-a spus ca e prea comerciala. Si cateva zile mai tarziu mama s-a enervat asa rau pe ea cand mi-a spus ca ma imbrac aiurea ca ii venea sa ii traga un pumn in cap. That's what she said.
Asta e, razbunarea e dulce, mama e inca suparata si nervoasa pe ea, nu cred ca mai vine la mine in vacanta. Plus ca tot mama nu intelege ce are prietena mea cu muzica pe care o ascult. Cat despre mine, I rotfl.
[Imagine: ak8THBQ.png]


J Lo & Pitbull - On the floor

Iubesc macsim melodia asta ;x. Mai întăi că îmi aduce aminte de banchet x3 şi după pentru că ador ritmul :3. E aşaa....dansant >3. Mie una îmi plac toate melodiile (aproape toate) ale lui Pitbull 15.
" Ce mi-a placut odata imi place intotdeauna, pentru ca optiunea mea este motivata. Fie ca urasc, fie ca iubesc, stiu clar de ce... "


Suntem diferiti atunci cand avem pe cineva care ne iubeste pentru ca... acestia ne ofera sute de motive de a trai.

SHINee - Up & Down

Nu am habar de ce dar melodia mi se pare atat de cunoscuta de inainte sa ascult SHINee.
Mi se pare foarte, foarte frumoasa. Mai ales live.
Vocea lui Onew....nu mai zic nimic despre nici o voce. Tot ce vocea lui zic dar deja imi dau si eu seama ca e foarte frumoasa. OK, ceva e in neregula cu mine. Cred ca se trage de la picior. I'm off.
[Imagine: ak8THBQ.png]


The Ink Spots-I don't want to set the world on fire
Ahh, muzica anilor '50. Asa de relaxant, nostalgic si de..pur si simplu frumos. Ironia este ca melodiile de genul le-am descoperit intr-un joc de tip shooter 21
Things i don't have:
-Money
-A f**k to give



Roy Orbison - Only the Lonely

My God, am ascultat-o aseara si mi-au dat lacrimile. La cat de vesela-dulce-sensibila-melancolica-trista e melodia asta, as putea sa o ascult non-non-stop. Muzica era parca atat de diferita pe atunci, ca de exemplu e atat de scurta dar imi transmite mai mult sentiment decat ar putea sa o faca o melodie gen Rihanna sau Lady Gaga, LOL.
[Imagine: ak8THBQ.png]


2PM-Hands Up!

Deci e geniala melodia. Este noua, am asteptat foarte mult sa apara. De-abia astept sa o cante live 8. MV-ul este...minunat! What can I say? E....ămeizing!
Vocile lor sunt minunate si foarte kul 2124
Crazy-monkey-emoticon-192
[Imagine: musical_anime_girl_render_by_originalbos...d0bf7b.jpg]
[Imagine: Korn_Jonathan_Davis_Signature_by_TempaGF...3041e6.jpg]

Natalia Kills - Zombie

De vreo jumatate de ora. Si, chiar asa, unde e acel zombie?
Si chiar asa, why so creepy? Vorbesc de videoclip. Probabil nu poate fi altfel, cu floricele roz daca tot e vorba de super-natural aici. Nu ma astept la altceva din partea fetei asteia.
Dar melodia e frumoasa, versurile sunt...sunt interesante. No other com 2 make. Enough.
[Imagine: ak8THBQ.png]


Miyavi - Senor Senora Senorita

Am vazut o poza cu Gackt la avatarul cuiva si m-a dus gandul la Miyavi care-i mult mai bun decat ala. 78 Frate, poate sa aiba si patruzeci si cinci de ani dar sa arate de douazeci ca nu m-ar atrage cu nimic. Zuppy03
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

SHINee - Love Like Oxygen

Onew Dubuuu :3 !!!
Love the dance, love the lyrics, love the sound, love everything.
Yup, chiar o iubesc si asa e chiar geniala. Plus videoclipul, expresiile pe care le au, mor de ras.
Awsome, ce sa zic mai mult. Ke ke ke !!!
[Imagine: ak8THBQ.png]




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [split] Ce asculti acum? v.3 MsCreed 0 2.813 03-07-2012, 07:56 PM
Ultimul răspuns: MsCreed
  Ce Asculti acum? Kyo 1.345 529.293 18-12-2010, 09:53 PM
Ultimul răspuns: Unia


Utilizatori care citesc acest subiect:
11 Vizitator(i)