Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Capcana viselor

#51
Doamn,e un capitol extraordinar ca de obicei. Deci Sasuke este un nesimtit pentru ceea ce i-a spus Sakurei. Cum a putut? Biata Sakura!

Sakura gateste bine? o.O. O noutate, din cate am vazut in anime ea si gatitul = baba si mitraliera =)) Oricum imi place foarte mult mai ales ca vrea sa se schimbe! Cat imi doresc sa vad (sau sa citesc) ce le pregateste celor doi! Te rog, luptate cu lenea si adu si capitolul 7 mai repede!
Si ce-mi place de Suigetsu! :X . Mereu m-am intrebat cum ar fi daca ei si Naruto s-ar intalni. Bine, gata, gata deja m-am indepartat de subiect.
Mai ai si cateva greseli mici de tastare insa nada grav! Iti urez succes in continuare.

#52
Ohh... in sfarsit next- ul :X. Capitolul asta a fost... hmm.. adica, m- a facut sa zambesc; in primul rand ca Sakura a devenit bucatareasa ( :)) ) si in al doilea rand ca i- a inchis gura lui Karin. Mi s- a parut destul de ciudat ca roscatei nu i- a convenit sa nu mai pregateasca masa, ai mai facut- o sa fie si invidioasa pe Sakura dintr- un motiv atat de stupid :)). Vad ca Sakura vrea sa se schimbe... de- abia astept sa vad ce cum vor reactiona Sas' ke ( care nu a prea fost prezent in capitolul asta.. ) si Karin. Deja am cateva idei... dar cine stie cu ce ne vei surprinde.
Am vazut ca te axezi foarte mult pe sentimentele rozaliei, insa ar trebui sa mai completezi si cu niste descriere...
Astept next- ul, :*.
Mi-e foameee!!!

#53
Un nou capitol:>. Sa vedem: descrierea e buna, dialogul e ok, nu mi s-a parut sec si actiunea nu e grabita. Am vazut cateva greseli de tastare dar nu-i nimic:-j. Imi pare bine ca Sakura a enervat-o putin pe Karin:)). Am cateva banuieli ce se va intampla in urmatorul capitol. Sigur ne vei surprinde din nou:)). Abea astept urmatoru' capitol. Spor la scris!;)
[Imagine: 5fcff5ef.gif]

#54
Insfarsit un nou capitol. Nu sti ce curioasa eram.
Se pare ca nu a facut ce am crezut eu ca va face. >.>
Asa. Sa trecem acum la minunatul tau fic.
Ai avut tot ce iti trebuie si sti asta.
Naratiune e acolo. Pot spune ca ador felul in care narezi. ^^ Te descurci minunat.
Dialogul.. =]] Imi plac replicile pe care si le arunca cele doua domnisoare. Imi place dialogul din ficul tau. Este bine gandit. Sti sa te folosesti de el cu cap. ;]
Si ultima dar nu cea din urma * tobele * descrierea ! :]] xD Sti ca o ador. Chiar nu am ce sa comentez in legatura cu ea. Este punctul tau forte. ;] Sentimentele Sakurei sunt descrise absolut minunat si chiar foarte bine. ;]
Pai atat am avut de zis.
Bafta si multa, multa inspiratie in continuare. ^^
:bye:

#55
Heeeii, am aterizat si eu pe la ficu' tau:*.

Sooo... Ideea imi place, mai ales ca iubesc povestile SasuSaku din Naruto Shippuden cu Suigetsu, Karin & stuff 8->.
Titlu: E chiar dragut, dar, deocamdata, nu prea are legatura cu actinea- pana acum, nu e nimic siropos, da' banuiesc ca in final Sasuse si Sakura vor ramane impreuna *dooh!*, asa ca e potrivit.
Descrierea: Hmm, nu te supara pe mine, da' mai ai de lucrat (mereu am o problema cu descrierea :))). Inca nu traiesc intens sentimentele Sakurei, nu ma simt ca in pielea ei (anyway, oricum am vazut o mare evolutie de la primu' capitol pana acum ;) ). Descrierea locurilor merge, da' stii cum e- mereu e loc de mai bine :].
Naratiunea: e foarte buna, desi, trebuie sa recunosc, la inceput m-ai zapacit total cu (,) cosmarurile Sakurei:))- ba era vis, ba era realitate. Ma rog, asta e totusi de bine, pentru ca m-ai tinut in suspans:]. Se vede ca ai experienta si nu grabesti deloc actiunea.
Dialogul: nu e in exces si nici sec, iar replicile sunt destul de bine alese. Ai fi putut prin primele capitole (parca) sa bagi dialog in loc sa zici ca Naruto se plangea ca nu a fost ales sef de grup (chiar ar fi fost funny).

In concluzie, este un fic foarte dragut, cu idei destul de originale si sunt sigura ca nexturile vor fi peste asteptarile mele. Sper sa nu te deranjeze randurile de mai sus, vreau doar sa vad o evolutie pentru ca ideea e foarte promitatoare :*.

Zbyeeee si muuulta inspiratie!>:D<
Astept nextul:>.
[Imagine: 11qpgxx.jpg]

Naruto FanFiction || Vreau sa fiu EU

#56
Ma uimesti de fiecare data , dar ma si lasi in suspans . Ce are Sakura de gand ? O sa visez la noapte numai scene SasuSaku si tot n-o sa-mi dau seama ce vrea sa faca . Nu stiu cum de iti vin aceste idei excelente , caci eu fata de tine am ramas in pana de idei ... Poate imi imprumuti si mie niste inspiratie de a ta ;)) App... Sakuar gateste bine ? Si Sasuke ? Lui nu i-a placut . Ce nesimtit poate sa fie ... Putea si el sa zica ce mancare buna face Sakura =)) Ce vise mai am si eu . Good . Astept nextu' ^^
[Imagine: lovely-complex.gif]
Risa Koizumi & Otani Atsushi
[Imagine: risa05.png] [Imagine: Otani.gif]
My fic : Iubire intre doi Akatsuki

#57
Wow ce avem noi aici! sincer, cel mai mult mi-a placut faptul ca Sakura a inceput sa ia pozitie si sa nu se mai lase calcata in picioare de toti, asta chiar ma bucura. In sfarsit si-a dat seama ca, de fapt, totul tine de comportamentul ei. A fost tare si faza cu Sakura va gati de azi inainte :)) imi imaginez ce fata a facut Karin... :)) .
aniway, un capitol excelent, mie una mi-a placut. ^^
descriere, ca intotdeauna este...
naratiune :> nice dear
dialogul e la locul sau...
actiunea :bv: atat mai pot spune...ma bucur ca nu ai grabit-o
pai, cam atat si spor in continuare la scris ^^ :*
kisses


:bye:
Unele iubiri nu prind rasaritul,
Altele traiesc doar pentru o vara...
Unele se pierd si le-nghite timpul,
Doar una te topeste,
Cand nu crede-ai s-apara!
Imi iubesc:
My mamiiii, hug DeDal N.
Fetita mea ascultatoare si dulce ca o capsunica, Larisa 8
Iubirea mea, Iljimae 8 Te iubesc, iubire!
Gemanarea mea draga, Natasha!
Surioara scumpa, Venus-Roseta . Am grija de fetita ta, fii sigura sys.
Nepotelele mele, •нąкü•, Rose. : * Va iubeste buni, scufitele mele.
Prietenii: Fallen Angel, Myranda ^_^, O.o.::draQusoR.::o.O 8


My fics: Ce a fost...nu va mai fi!
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24414
Durere, adormi in zapada! http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24691
intrati cu incredere ^^

[Imagine: chibi_6723.gif]
, chibi-ul lui

#58
Mersi mult ka m-ai anuntat.....Pai,sa incepem cu inceputul.....E minunat,NU ASTEPTAM SASUKE SA FIE ATA DE RAU(SA ZICEM)KU SAKURA.....si imi place ca sakura a inceput sa fie o persoana stabila pe ea si sa se imprieteneasca cu Suigetsu...Ai narat destul de frumos,ador acest lucru....Si sper ka data viitoare sa aflu ce se intampla.....plss vino ku capitolu urmator ka inebunesk pana atunci..:*:*:


P.S:Sa ma anunti cand pui urmatorul capitol :X:X
1.LOVE 2.LIFE 3.DO THAT TOGETHER

#59
buna...ma lasat si pe mine trenu la ficul tau si chiar imi place:* Imi place cum descrii tot,naratiunea merge lin si nu o grabeste nimeni, foarte bine tine-o legata bine; dialogul nu e sec si e bine plasat si se imbina frumos cu celelalte moduri de expunere. Titlu imi place si atrage atentia. Bun acum personajele: sakura ma bucur ca a luat o decizie si ca nu va mai fii asa de naiva sau cel putin sa nu arate si gateste bine? deci vreau sa invete si pe mine :)) sasuke mori mori mama de nervi si ai grija ce ii faci lui sakura ca sunt cu ochii pe tine :grr: karin vaiiiiii ce mi-ar placea sa iti scada "tronu" si sa-l ocupe sakura si tu sa mori acolo de ciuda sau sa te omoare sasuke :die:
cam atata si astept nextu...daca doresti sa ma anunti... :eto:
[Imagine: h8v.gif]
 

#60
Heyy trec si eu pe la ficul tau b-)
Il iubesc! Naratiune descriere, sunt prezente din cate vad. Actiunea nu este grabita iar dialogul nu prea l-ai folosit, deci nu este in exces si nici sec. Greseli de tastare sau gramatica nu am stat sa caut. Imi place ca Sakura incearca sa se schimbe si sa nu mai fie catelul lui Sasuke la fel ca Karin[ scuzati cacofonia]. M-ai lasat in suspans, oare ce-o sa faca Sakura? Tu stii!

Sa ma anunti cand pui nextul!
Te pwp si Ja ne! :x



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [split] Capcana viselor Vero 14 5.957 04-09-2011, 03:28 PM
Ultimul răspuns: ***aydutza***
  Capcana iadului Child Of Sunset 10 7.019 22-02-2011, 01:43 PM
Ultimul răspuns: Child Of Sunset
  Capcana MorÈ›ii Itsumi 11 5.596 22-11-2010, 09:52 AM
Ultimul răspuns: Itsumi
  Capcana dragostei akira-chan 6 4.718 31-07-2009, 10:15 PM
Ultimul răspuns: akira-chan


Utilizatori care citesc acest subiect:
10 Vizitator(i)