Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Durere, adormi in zapada!

#1
Ne-am gandit sa facem un fic care, speram noi, c-o sa va placa. Asteptam orice fel de critici, deci comentati cu incredere. Cam atat am avut de spus asa ca va dorim lectura placuta.
Disclaimer:Nu detin niciun personaj din anime-ul Naruto al caror posesor este Kishimoto Masashi si nu fac profit de pe urma personajelor/intamplarilor.


Capitolul I - Somn trist in zapada...


Ne aflam in iarna lui decembrie a anului 2010.E o iarna geroasa dar totusi placuta, strazile fiind acoperite de neaua alba, stralucitoare.
Chiar daca afara e frig si e intuneric, nu ma sinchisesc sa ma grabesc sa ajung acasa. Imi place foarte mult sa ma plimb alene si sa privesc zapada curata, copacii inalbiti de norii plumburii ce emana melancolie. Imi place sa colind orasul pe timp de iarna nebagand in seama frigul aspru, mai ales in cartierul Rozelor unde tot timpul linistea domneste, si traieste in inimile si sufletele bietilor sarmani batuti de soarta. Ma intreb uneori cum de permite Dumnezeu asemenea nedreptati. Cata cruzime si nedreptate! Nimanui nu-i pasa de acest mic oras, fiind lasat in voia sortii, unde oamenii mor de foame si se hartuiesc intre ei chiar ucigand pentru o bucata de paine. Economia acestui micut oras este foarte scazuta. Dar cui ii pasa? Doar acestei naturi ce doreste sa incurajeze oamenii sa mearga inainte si sa-si infrunte cruda soarta. Ea e cea care ne lumineaza calea dandu-ne un mic firicel de speranta, sperand ca lumea se va schimba in bine, dar aceasta doar daca auzim mesajul ce doreste aceasta sa ni-l transmita.
Merg linistita pe trotuarul unei mici strazi pustii, admirand peisajul, in dreapta mea aflandu-se minunatul parc unde mi-am petrecut cel mai frumos vis al copilariei. Mii de ganduri fugitive imi strabat mintea ocupata. Am o viata la fel de fericita ca cea de pana acum, plina de vise ce doresc sa le-mplinesc. Intotdeauna mi-am dorit sa ma marit virgina, motiv pentru care nu am avut vreun prieten pana acum, si nu am unul. De asemenea, visez sa ma marit din dragoste cu baiatul vietii mele, cu o nunta pe cat de modesta, pe atat de frumoasa. Cat despre copii, inca nu m-am gandit, cu toate ca-i iubesc nespus de mult mai ales atunci cand sunt mici si dragalasi. Cate o data ma gandesc sa ma marit mai repede ca sa pot face un copil. Si daca-mi va fi dat sa fiu mama intr-o zi, cu siguranta vreau sa fiu la fel de blanda si intelegatoare ca si parintii mei, ce-i iubesc si-i respect pentru ce-au facut din mine, protejandu-ma intotdeauna de toate pericolele. Astfel imi doresc sa ajung.
Ma uit atent la zapada ce se aseaza usor pe pamantul rece, adormit, admirandu-i frumusetea.
< Zapada e atat de curata si de pura! Nicio culoare nu-i disturba frumusetea din puf alb. Imi da asa o senzatie de liniste si pace cum n-am mai intalnit pana acum. E atat de frumoasa iarna! cred ca ar trebui sa fac ceva iarna aceasta de care sa-mi aduc aminte toata viata...dar ma intreb ce anume. >
Neau se aseaza usor pe insasi patura din omat ce-a format-o in decursul intregii zile, aflata de-a lungul strazii luminate de felinare. E o liniste de mormant, fara ca vantul sa-si faca simtita prezenta, lasand fulgii sa-si urmeze drumul nestingheriti.
Dar un zgomot ciudat, totusi puternic, ma trezeste la realitate din minunatul vis al naturii. Ce pacat! Ma intorc usor dar cu miscari precise spre locul de unde se auzi bubuitura, sau mai bine zis impuscatura ce ma speriat groaznic. Un tipat scurt, dar profund rasuna in gol. Din instinct duc mana la gura pentru a nu tipa din nou. Sunt ingrozita de ceea ce vad.

Un barbat zacea pe zapada rece, curata, acum fiind manjita de sangele nevinovatei fiinte. Sarmanul om! Cine ar fi putut face asa ceva e un om fara suflet. Observ la cativa metri in spatele victimei, un barbat inalt, bine facut, imbracat intr-un costum negru ciudat, avand in mana dreapta un pistol rece, probabil cel cu care l-a impuscat pe bietul om. Indreapta neimfricat si fara pic de mila pistolul spre nefericitul barbat ce se zbatea intre viata si moarte, si apasa pe tragaci de doua ori, ucigandu-l astfel cu sange rece in fata ochilor mei. Mii de picaturi rosiatice se impanzesc intretesandu-se cu zapada moale, acea zapada pura la care ma uitam acum un minut in urma, ce acum era manjita de sangele unei vietati fara viata. Dupa cele vazute, nu mai am pic de traire in mine, parca m-ar fi ucis pe mine, nu pe acel barbat. Ochii imi erau neintelesi, groaza macinandu-mi sufletul pustiu ce nu mai respira. Inima imi statea neclintita din bataile ei, facandu-ma din ce in ce mai slabita pe plan mintal. Tensiunea era mult prea mare pentru a o putea suporta. Nu pot concepe asa ceva!
Lacrimile-mi vor sa cada dar au inghetat privindu-i ochii reci ca doua sloiuri de gheata. Ma cuprinde spaima si groaza la gandul ca i-as putea lua oricand locul acestei victime ce s-a parbusit in fata ochilor mei inghetati. E asa o liniste. Parca nimic nu s-a intamplat. E totul un vis sau realitate? Nu mai inteleg nimic. Lumea e atat de cruda cu ea insasi ! Aceasta lume imi provoaca multa durere, pe care nu stiu cat timp o voi mai putea suporta.
Privesc prin ochii-mi verzi incetosati, catre criminalul ce ma privea speriat. O lacrima-mi cuprinde fata rozie, ce se scurge usor pe obrazul infrigurat. E noapte si e atat de tarziu... Cum de mi s-a intamplat tocmai mie sa-mi gasesc sfarsitul aici? Daca as fi iesit mai devreme de la servici, nu mi s-ar fi intamplat asta. E numai vina mea! Eu, si gura mea bogata: <nu mi se va intampla nimic stai linistita mama, voi ajunge repede acasa, nu mi se poate intampla mie ceva!> Si iata-ma pusa in situatia de-ami lua adio de la viata. Ce inseamna sa ai mintea necoapta si sa gandesti inca precum un copil! Ajungi exact in postura mea. Nu pot spera decat ca ma vor ierta parintii pentru ca-i voi parasit atat de devreme. Imi pare atat de rau ca nu i-am ascultat!
Necunoscutul continua sa ma priveasca cu ochii mari,speriati, de parca i-as cunoaste vre-un secret, fara a face macar vreo miscare. Ma priveste din nou cu acei ochi nebuni, si se intoarce apoi cu spatele inaintant pe micuta straduta. Observ ca pleaca si ma reped spre victima in speranta de-ai acorda primul ajutor de-o mai fi in viata. Ma aplec la acesta constatand cu stupoare ca victima e fara suflare. Ma intristez, oftand fara speranta. <Prea tarziu, prea tarziu! > Saracul om, ce-o fi facut de-a meritat aceasta cruda soarta? Nu e si dansul o fiinta?
Acei pasi ce i-am auzit plecand acum s-au oprit. Imi ridic speriata privirea, si-l observ pe nemernic avandu-si privirea atintita spre-a mea. Deodata ma ridic buimaca si parca intr-o fractiune de secunda ma intorc luand-o la sanatoasa. < Si eu care credeam ca ma crutat! > Rostesc in continuu aceleasi cuvinte ce ma ameteau mai tare facandu-ma sa alerg din ce in ce mai nebunesc. Mii de lacrimi imi invadeaza obrajii uscati, facandu-ma si mai nefericita, cu un tremur de spaima in inima. Nici nu mai stiu pe unde ma aflu, m-am pierdut in zapaceala mea. <Trebuie sa cer ajutor, si cat mai repede. > Degeaba, nu e nimeni ce sa-mi intinda o mana de ajutor. Ma intorc luand-o pe-o straduta laturalnica intunecata. Nu vad nimic, e atat de intuneric! Blocurile inalte parc-ar fi niste ziduri ale unui labirint intunecos, dand un aspect sacru, infinit locului. Sunt fara scapare. Dar, ce se vede in departare ca o luminita?
-Este cineva care ma poate ajuta? si ma indrept spre acel loc sperand sa gasesc pe cineva ca poate sa-mi ofere indrumare.
Cand ma uit mai atenta ma ingrozesc. De fapt e o gasca de pustani ce au inceput sa saliveze la vederea mea. Ma dau un pas inapoi dorind sa fac cale intoarsa, dar unul dintre ei se pune in spate oprindu-mi trecerea.
-Ce e papusa? Te-ai pierdut? Vrei sa te ajutam? incepura a ranji, pe chip citinduli-se dorinte necurate. Ma panichez incepand ai ruga sa ma lase sa plec, dar fara folos. Incep a aprinde de mine tragandu-mi geaca alba. Incep sa plang de disperare, implorandu-i din nou sa ma lase sa plec. Lacrimile-mi amare continua sa-mi arda inima facand-o si mai nefericita. Am scapat de una si dau de alta, oare ce va mai urma? Voi fi violata de niste pustani fara scrupule? Inchid ochii indurerati asteptandu-mi soarta nefericita, careia nu-i pot face fata.
Ma simt trasa de mana de catre cineva din afara grupului, si-mi deschid ochii pentru a vedea ce se intampla. Si observ baietasii de adineauri pe toti la pamant, pe zapada inghetata, scuipand sange.
Am fost salvata?! Si ma uit sa vad cine e persoana cu aceasta inima buna, intalnind doi ochi calzi, blanzi, ce emanau protectie. Murmur un <Multumesc!> neinteles uitandu-ma in acei ochi ce-mi emana o liniste sufleteasca ce ma umplu de viata. Acesta imi intinde mana ajutandu-ma sa ma ridic oferindu-mi geaca sa spre-a ma acoperi si-a ma incalzi, spunandu-mi apoi sa-l urmez, dar de teama raman pe loc. Mi s-au intamplat prea multe pentru a ma lasa pacalita din nou, si dau din cap semn ca n-o voi face. Ma priveste din nou cu acei ochi de-un violet atat de bland si-mi spune sa am incredere, ca sunt pe maini bune. Ma mai uit o data la modul in care arat si ma razgandesc cand vad ca am nevoie neaparat de-o baie si de niste ingrijiri medicale, si merg cu brunetul meu salvator. < Ce e o noapte?! Decat sa stau aici in frig si sa ma ratacesc mai tare, mai bine merg cu el, iar a doua zi am sa ma intorc acasa. >
Ma ia usor de umeri ajutandu-ma sa merg spre apartamentul sau, ce e la etajul al doilea. Ii sunt recunoscatoare pentru tot ce face pentru mine, de aceea dupa ce vor trece toate acestea il voi invita la masa acasa la mine drept multumire pentru bunatatea sa.
Intram in apartament, ce observ ca e unul de lux, deci asta inseamna ca e bogat. Ma conduce, spre surprinderea mea, in camera sa, ce era de-un crem deschis,spatioasa, cu un pat mare rotund acoperit de-un cersaf alb, langa acesta stand nestingherite doua dulapioare. Ma asez pe pat dupa care il astept, el fiind plecat la bucatarie. Peste cateva minute se intoarce cu un ceai de tei, pentru a ma calma, avand in maini pansamente si medicamente pentru rani. Imi arata baia si-mi spun sa fac un dus cald pentru a-mi mai reveni din amorteala. Intru in baie care e destul de ordonata pentru un baiat. Dupa cateva minute ies din baie, si-l observ pe tanar ca ma asteapta cu trusa de prim ajutor. Imi ia usor mainile si mi le panseaza, nu inainte de-a mi le dezinfecta. Dupa ce termina de bandajat toate ranile, ma uit in ochii sai calzi.
- Multumesc pentru tot! si-i zambesc dulce. Nici nu stiu cum sa te rasplatesc.
- N-ai pentru ce, a fost placerea mea. Sii...referitor la rasplata, o sa ne descurcam noi stai linistita. spune acestea plimbandu-si mana dreapta prin parul meu roz ravasit.
- P-Poftim?! il intreb eu neintelegand la ce se refera.
- Hmm...Doar nu credeai c-am sa-ti ofer protectie, o casa calda si ingrijiri medicale pe gratis, nu? spune zambind smechereste, si se indreapta spre buzele-mi amortite. Esti prea buna ca sa te scap tocmai acum! Ma scoti din minti domnisoara! Parul tau matasos, ochii aceia plini de viata si corpul tau fermecator nu ma lasa sa traiesc. Vei fi a mea, si numai a mea!
La auzul acestor cuvinte am amortit total. Ce se intampla?
- C-Ce crezi ca faci?! il intreb aproape plangand, dar nu primesc nici un raspuns asa ca incerc sa ma smuncesc din bratele dementului. Acesta nici nu s-a clintit, ba chiar ma izbit in pat sarind deasupra mea, in pofida opozitiilor mele. Nu pot sa cred ce mi se intampla. Mai intai un om a fost ucis in fata ochilor mei, apoi eram sa fiu violata de-o gasca de pustani, fiind salvata de-un baiat ce tocmai face de la ce ma salvat?! Cum e posibil asa ceva? Nici prin gand nu-mi putea trece ca acest baiat ce la prima vedere pare un baiat de treaba ar incerca sa-mi faca una ca asta. Cum de-am fost atat de oarba? Nu voi mai avea incredere niciodata in barbati. Toti vor acelasi lucru: sa se distreze cu fetele. Blestemati sa fiti toti cei care faceti astfel de lucruri! Lacrimi pline de suferinta imi uda fata uscata. Oare cat voi mai putea indura aceasta suferinta?
Brunetul nici nu era interesat sa observe suferinta prin care trec continuandu-si placerile, facandu-ma pe mine cate o data sa gem de durere. Nu mai am puterea de-a ma opune, sunt complet neajutorata in fata acestui nemilos bolnav.

acesta a fost primul capitol sper ca va placut, urmatorul va fi postat de catre Marina ^^
Unele iubiri nu prind rasaritul,
Altele traiesc doar pentru o vara...
Unele se pierd si le-nghite timpul,
Doar una te topeste,
Cand nu crede-ai s-apara!
Imi iubesc:
My mamiiii, hug DeDal N.
Fetita mea ascultatoare si dulce ca o capsunica, Larisa 8
Iubirea mea, Iljimae 8 Te iubesc, iubire!
Gemanarea mea draga, Natasha!
Surioara scumpa, Venus-Roseta . Am grija de fetita ta, fii sigura sys.
Nepotelele mele, •нąкü•, Rose. : * Va iubeste buni, scufitele mele.
Prietenii: Fallen Angel, Myranda ^_^, O.o.::draQusoR.::o.O 8


My fics: Ce a fost...nu va mai fi!
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24414
Durere, adormi in zapada! http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24691
intrati cu incredere ^^

[Imagine: chibi_6723.gif]
, chibi-ul lui

#2
Wow,nu am ce comenta,totul a fost foarte frumos.Interesant tot acest ghinion pe care il are Sakura in aceasta seara.Nu imi vine sa cred ca baiatul acela a violat-o cand ea vroia sa fie virgina pana in ziua nuntii.S-a purtat frumos iar dupa aia si-a scos coltii.Nemernicul.Totusi,ar fi interesant sa mai si ramana cu el. Ai avut cateva greseli de ortgrafie iar in unele parti nu ai scris cuvantul complet,dar stai linistita ca erau numai cateva.Ideea este draguta,astept capitolul urmator.Bafta la amandoua!


[Imagine: bloody62.jpg]

#3
Buna! Hmm... titlul imi place, e chiar dragut. Descrierea e foarte frumoasa. Im place foarte mult. Naratiunea e buna, iar dialogul nu mi se pare sec si nici actiunea grabita.
Greseli de tastare, sa-ti spun sincer, n-am vazut, doar ca trebuia sa scrii "capitolul 1", nu prescurtat si colo unde ai scris asta, trebuia sa lasi un rand liber intre disclaimer si titlu. e mai estetic asa. Lungimea capitolului imi place. E lung si captivant.

Marina, abea astept urmatorul capitol asa ca pune-te pe scris draguta! Abea astept sa vad din perspectiva cui scrii. Va pup si astept cu nerabdare continuarea:*
Aha! Cum spui tu mama... 21

#4
am impresia ca nu stii in ce te-ai bagat atunci cand m-ai rugat sa citesc;)))>:) fara nici un resentiment.
incearca sa fi mai atenta la timpurile pe care le folosesti, hotaraste-te asupra unuia si fa in asa fel incat numai el sa apara in poveste. Amesteci prezentul cu trecutul ceea ce imi da o durere de cap ingrozitoare.
alta problema parinti mei, ce-i iubesc... nu suna bine ai mai folosit ce-i pe undeva dar nu mai gasesc acum unde. reformuleaza si foloseste "pe care" suna mai bine.
Nicio culoare nu-i disturba frumusetea din puf alb. din nou, disturba suna atat de stiintific, rece, detasat. nu se potriveste cuvantul, strica frumusetea frazei, foloseste altceva..
apoi altceva care m-a secat este: pistolul rece. Nope, pistolul acela nu poate fi rece daca a tras cu el. nu se raceste instantane nici macar iarna. e fierbinte te arzi daca pui mana pe el. serios.
vietati fara viata- nu suna bine si nici nu cred ca este corect gramatical. at cand spui vietate te gandesti la ceva viu...
C-am atat.
Imi place descrierea foarte mult si dialogul care nu este deloc sec si...cat despre actiune mi se pare un pic grabita...adica asista la o crima si apoi e salvata doar ca sa se trezeasca violata toate in aceasi zi. Cat ghinion sa ai? Anyway este un inceput interesant mai ales pentru un prim capitol. chiar il voi urmari in continuare, bafta!

#5
Ia sa dam un comm. Sa vedem: Idea e originala, nu am mai citit asa un fic pana acum. Descrierea e foarte buna, dialogul este ok, nu mi se pare sec, iar actiunea din punctu' meu de vedere, mi se pare ok, nu grabita. Si sakura care voia sa ramana virgina pana in ziua nuntii ei:)). Ce profitor a fost Neji. *idiot*. Abea astept sa vad ce aduceti in urmatoru' capitol. Spor la scris!;)
[Imagine: 5fcff5ef.gif]

#6
Am citit si eu si am ramas fara cuvinte. Sa vad daca am ghicit. In fic este vorba de Sakura si Neji. NU? OK nu sunt sigura ca e Neji dar asa m-am gandit cand ai zis:,,ochi de-un violet atat de bland" si peurma ai mai zis ca ii brunet si m-am gandit la Sasuke dar el are ochi negri asa ca ramane Neji desi nu imi aduc prea bine aminte ce culoare are parul lui.:-? Ce sa zic? Imi place foarte mult ficu. E original. Bafta la amandoua in continuare. multi pupici:*
Bey bey bey:bye:
My fic:
Dragoste ta sau fericire celorlalti?
Tablete de ciocolata amara( in colaborare cu lilicycutza^_^ si LemoCandy)


comuri plizz:pls:



Vorbesc cu el,
dar te am în gând pe tine.
ÃŽl ating pe el,
dar te simt pe tine.
Îl sărut pe el
Gândindu-mă că te sărut pe tine.
M-am cuplat cu el
ca să te uit pe tine.
Cu toate astea...
Nu-l iubesc pe el,
Te iubesc pe tine!!!


#7
Titlul acestui capitol mi s-a parut cam ciudat la inceput, ma gandeam ca o sa doarma in zapada, dar mi-a placut mai mult la ce te-ai gandit tu.
Descrierea este foarte buna, sau cel putin asa mi s-a parut, nu chiar mereu dar merge ( locul actiunii nu ai descris, dar sentimentele da).
Dialogul a fost bun, nici sec nici mult. La acest lucru te felicit.
Actiunea nu ai alergat-o, ai tinut-o bine la locul ei.
Ideea este foarte frumoasa, chiar minunata, imi pare rau ca Sakura nu mai este pura, acest lucru m-a intristat.
Mi-a placut primul capitol.

...................................................................................................................
Marina oricine ai fi sper sa te ridici la nivelul primului capitol.

#8
hey! :* avand in vedere ca Marina nu a avut timp sa scrie continuarea, iata ca am scris eu in locul ei...pt ultima data...sper! :)) scz pentru fani...lectura placuta! Acest capitol va fi din perspectiva lui Itachi. :*




Capitolul 2 - Sunt asa un prost!


Merg repede, dar totusi incet pentru a nu da de banuit, prin multime, venind dinspre locul de unde se auzi impuscatura. Observ lumea curioasa ce merge in sens opus mie pentru a vedea mortul. Ma strecor si ies repede din aceasta agitatie pentru a nu ma vedea cineva si sa ma dea de gol. Ce oameni curiosi! Se uita de parca n-au mai vazut un om mort in viata lor. Tot asa vor ajunge si ei, sa nu-si faca probleme!
Inima mi-e inca plina de teama. < Ma vazut.> Aceste cuvinte contenesc sa-mi zdruncine sufletul abatut.Ma privit tinta in ochi cum n-a mai facut-o niciodata, cu multa ura si frica disperata.Ma facut sa ma simt ca ultimul om de pe pamant. De ce tocmai ea, Doamne? De ce ea? Pentru ce a trebuit sa fie acolo sa ma vada facand un lucru atat de josnic? Sunt asa un prost! Cum voi da ochii cu ea sa-i spun tot ce am pe suflet cand ea ma vazut cum am ucis un om nevinovat, cum? Sunt un nimeni! Oare ea...m-ar ierta? ...
Nu, gata! Mi-a ajuns!Pentru ce imi tot fac griji? Daca nu ma va ierta, atunci ea nu va sti niciodata ce-a pierdut, daca nu va asculta pentru ce am facut toate acestea. Nu voi ajunge din nou sa fiu luat peste picior de-o pustoaica. Inca ma doare sufletul pentru ce mi-a facut nenorocita aia de Ino, nu ma meritat, am iubit-o, si ea ce mi-a facut? Ma inselat cu un prost.
Dar totusi, am observat ceva la Sakura, ceva ce nu-i da pace sufletului, ma chinuie. Sufletul imi spune sa am incredere in ea, in acesta fata inocenta, plina de viata. Inca din liceu o admir, nu in ultimul rand pentru frumusetea trupeasca, dar cel mai mult pentru firea sa blanda ce-mi linisteste sufletul, calauzindu-l pe orbul din mine. Daca ar sti de fapt ca eu n-am omorat din placere acel om nevinovat...de fapt am facut toate acestea pentru ea, pentru a o apara. Nenorocotul de Naruto! De ce ma santajeaza astfel? Dar am sa ma razbun o data si o data pentru tot ce mi-a facut mie. El si gasca lui de prosti! O sa mi-o platiti cu varf si indesat!
Fara sa-mi dau seama observ cu stupoare ca deja am ajuns in fata blocului.Ma indrept spre usa apartamentului in care locuiesc impreuna cu fratele meu, Neji, un tip brunet cu ochii lila, un afemeiat fara margini. In fiecare seara trebuie sa stau sa-i ascult concertele de behaituri ce ies din camera sa. E un nesimtit!
Nici nu intru bine pe usa apartamentului ca deja se aud gemete din camera lui Neji. Da, precum credeam, iar a adus o taratoare in patul sau. Ma indrept spre camera in care locuiesc si ma trantesc in fotoliu mort de griji, nestiind de fapt ca in camera alaturata iubita mea fiinta suferea de pe urma unui psihopat. De fapt, nici nu-mi sta mie gandul la asa ceva. Imi fac griji pentru viitorul nesigur ce ma asteapta.
Camera in care stau e una cat se poate de simpla, cu un pat si un fotolui in fata caruia sta nestingherit o masuta.
Fara sa-mi dau seama somnul ma cuprinde-n bratele sale largi, dragastoase, si ma duce pe taramul groazei si-al suferintei, de ma face sa ma trezesc in fiecare dimineata speriat si transpirat de nu se poate.
Dis de dimineata ma trezesc cu o durere de cap, uitandu-ma la ceas. E deja ora 07:43, asa ca ma indrept spre bucatarie unde-l gasesc pe Neji in culmea fericirii. Bucataria e aranjata cu bun gust, moderna, albul domnind peste dulapuri si electrocasnice. Exact cum intru pe dreapta am intregul corp de bucatarie, iar pe stanga se afla o masa mare alba de vreo sase persoane, cu scaune moderne.
Ma intreb ce are in dimineata asta, niciodata nu a fost asa bucuros dupa o seara petrecuta cu o tarfa.
-Hehe, fratioare, am dat peste o comoara! imi spune acesta foarte incantat.
- Ce-ai patit de esti asa fericit? Nu te-am mai vazut asa de cand a murit fata cu care erai logodit! E un miracol.
- Printesa aia e superba fratioare, iti spun , ar trebui macar s-o vezi. Du-te in camera s-o vezi, e-o frumusete! Am salvat-o aseara din mana unor huligani si-am adus-o acasa.
Indemnat de vorbele tanarului frate ma indrept curios catre camera ca s-o vad pe misterioasa tanara. Deschid usor usa, acesta incepand sa scartie, si dau cu ochii de-o fata ce nu as fi crezut nici macar in visele mele de groaza c-o voi gasi tocmai acolo in acel hal fara de hal.Era ata de linistita, fata ei alba fara sa schiteze niciun gest o facea sa para de portelan, pe patul acela al suferintei. Aceasta privea in gol pe tavan, tristetea citindui-se pe fata nevinovata. O lacrima ii strapunse acesteia fata aratandu-i suferinta chinuitoare.
Simt cum tot corpul incepe sa-mi tremure de nervi, fiind capabil sa faca si-o crima curata daca cineva sar afla in fata mea. Ma indrept furios catre bucatarie la nenorocitul ce-si sorbea linistit cafeau de dimineata radiind in continuare de fericire, luandu-l de guler si trantindu-l in peretele rece.
- Ce-ai facut desteptule?! Stii ce-ai facut acuma? Daca n-ai fi fost fratele meu jur ca te-as fi ucis cu sange rece. Acesta se uita nedumerit la mine neintelegand despre ce anume vorbesc. De ce a trebuit s-o alegi tocmai pe ea, ha? Nenorocitule! si incep sa-l lovesc cu pumnii si picioare pe unde nimeresc. Asa iti trebuie daca te iei de cine nu trebuie! Mai vrei? Na, na si de aici, mai vrei? Acum ti-a ajuns? In sfarsit mi-am terminat de descarcat nervii pe dansul. Pot spune doar ca arata jalnic, dar asa ii trebuie. Ma intorc ducandu-ma catre camera mea lasand-ul sa zaca pe joc intr-o balta de sange. Parca m-am mai calmat putin! pff... De ce ma mint atat? Inca-mi clocoteste sangele-n vene de atatia nervi, imi vine sa ma duc si sa-i tai capul. A facut-o sa sufere atat de mult pe iubita mea, pe bobocelul meu de trandafir! Imi pare atat de rau scumpete, daca ai fi acum inaintea mea mi-as pleca fata de rusine, n-as avea curaj sa te privesc in ochii aceea blanzi, plini de o tandra compasiune. Nu am putut sa te protejez, ba chiar te-am facut sa te inspaimanti de mine. Of, draga mea, de-ai putea sa ma ierti, te-as duce undeva departe de aceasta lume chinuita, intr-o lume plina de caldura fara de suferinta. Dar nici acestea n-ar acoperi macar un sfer din suferinta ce-o porti in sufletu-ti neajutorat! Sunt un neghiob! Mai bine m-as duce in camera in care plange si suspina, sa-i spun tot ce-mi apasa pe suflet. Dar de fapt, nu e bine! O fac mai tare sa sufere, dupa ce-a facut-o afemeiatul de fratemiu a lui. Si totusi, vreau sa-i anim suferinta, sa ma accepte.
Ma ridic de pe fotoliu, aranjandu-mi camasa pe mine, si ma indrept spre camera in care aceasta zacea, adineauri, pe acel pat nenorocit. Deschid incet usa, si-mi indrept privirea spre patul rotund ce acum e gol. Ma panichez gandindu-ma la ce e mai rau si ma indrept catre baie in speranta ca o voi gasi acolo, dar nici acolo nu e. Strang din pumni si ma indrept din nou spre bucatarie gata sa matur gresia cu fratemiu cel prost.
- Unde a disparut neghiobule? Unde ai alungat-o, ca fac crima curata acum si aici daca nu-mi spui.
Acesta se uita la mine plin de frica, tremurand, si-mi spune ca nu stie unde s-a dus. De nervi ridic pumnul fiind pregatit sa-l lovesc zdravan, dar ma opresc si-mi spun ca nu am timp de pierdut si ca trebuie s-o caut pe Sakura, nu vreau sa mai pateasca ceva. Imi iau repede o haina pe mine si dispar afara in frigul ce-l naprasnic, gata sa infrunt si cel mai mare uragan, doar pentru a o gasi pe... ea.


acesta a fost capitolul...daca va placut va astept cu un com...daca nu, va astept cu critici :x
Unele iubiri nu prind rasaritul,
Altele traiesc doar pentru o vara...
Unele se pierd si le-nghite timpul,
Doar una te topeste,
Cand nu crede-ai s-apara!
Imi iubesc:
My mamiiii, hug DeDal N.
Fetita mea ascultatoare si dulce ca o capsunica, Larisa 8
Iubirea mea, Iljimae 8 Te iubesc, iubire!
Gemanarea mea draga, Natasha!
Surioara scumpa, Venus-Roseta . Am grija de fetita ta, fii sigura sys.
Nepotelele mele, •нąкü•, Rose. : * Va iubeste buni, scufitele mele.
Prietenii: Fallen Angel, Myranda ^_^, O.o.::draQusoR.::o.O 8


My fics: Ce a fost...nu va mai fi!
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24414
Durere, adormi in zapada! http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24691
intrati cu incredere ^^

[Imagine: chibi_6723.gif]
, chibi-ul lui

#9
Nu stiu ce sa scriu aici, chiar nu stiu. Mi se pare mie s-au acest capitol a fost inferor primului, gandurile lui Sasuke sunt...nu stiu cum sa spun. Momentul in care l-a batut pe Neji ma speriat, inteleg ca merita dar nu sa-l bata atat de rau, sincera sa fiu iti sunt recunoscatoare ca nu ai descris mai mult durerea lui Neji, altfel plangeam. A parut chiar brutal, violenta am simt-o in cateva cuvinte, mi-a placut mai mult inocenta Sakurei.
Cat despre Sakura unde este?

#10
Uh..I'm here insfarsit.Poate daca nu ma bateai atata la cap terminam mai repede de citit.Deci,imi place.Frate,ce brutal e Itachi,saracutul Neji,mai aveam oleaca si imi dadeau lacrimile nu alta:|.Bai dar unde a disparut asa Sakura?:-??Sa nu'mi zici ca s-a aruncat pe geam =)).Doamne,esti geniala;).Vreaaaau next-ul si anunta-ma cand il pui.Spor la scris:-h!
E destul de ciudat cum găseşti înţelesuri în lucruri la care nu te gândeai că te vei uita vreodată. Ca în show-urile TV, udne adevărul iese întotdeauna la iveală, fiind una din regulile fundamentale ale timpului. Şi când iese la iveală, te poate elibera sau poate pune capăt tuturor lucrurilor pentru care ai luptat. Un alt fel în care adevărul iese la suprafaţă e atunci când te aştepţi cel mai puţin ca asta să se întâmple sau când, fără a spune un cuvânt, tot este cusut cu aţă albă. Dar cel mai rău lucru pe care îl poate face adevărul? Să îl spui şi să nu te elibereze, ci să te încarcereze la loc, pentru totdeauna.

(ME): --->> "I am the new GOD of the new World ... because I am youre GOD ... give me CANDY!!! ... or I will KILL you ... you ... you pice of SHIT! ... <<hehe>>"


<<"KIRA”
We are the “KIRA”
My name is “KIRA”
Even your “KIRA”>>

Will you be eating that cake?...say what you want, but I will be taking the cake.
We will be removed. All because of that Chicken-shit President… No, far from Chicken-shit, less than Chicken-shit president.
He's a genius!!.....I'll still have to kill him though...
I just can’t sit any other way than this. If I sit the way other people do, my reasoning ability drops by 40%.
If you cannot win at the game, if you cannot solve the puzzle, you are just a loser.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Sange pe zapada sikshot 0 1.883 30-06-2013, 06:01 AM
Ultimul răspuns: sikshot
  O zi cu omul de zapada Alice234 2 2.771 10-12-2012, 07:52 PM
Ultimul răspuns: ohaio_angel
  Durere si placere Muffles 1 2.320 09-07-2012, 10:05 AM
Ultimul răspuns: Daria v2
  Fulgul de zapada Ops! 3 2.844 29-08-2010, 02:39 PM
Ultimul răspuns: Abbeh.
  Inot in durere [yaoi] akira-chan 5 4.524 19-09-2009, 04:50 PM
Ultimul răspuns: akira-chan
  Lacrimi si durere roze 27 14.215 11-04-2009, 04:29 PM
Ultimul răspuns: Yaku-chin
  Captivi in libertate.Desculti prin zapada white angel 11 7.820 15-02-2009, 12:46 AM
Ultimul răspuns: Apathy
  Suflet de zapada Mitsukai Yoru 3 3.684 24-01-2009, 02:38 PM
Ultimul răspuns: Apathy
  Saruturi in zapada Eric 4 4.169 22-08-2008, 09:17 AM
Ultimul răspuns: angeliqueVampire
  Myuu-Zapada patata cu sange [+16] [thriller] Strawberry Ice 4 3.760 11-07-2008, 12:29 AM
Ultimul răspuns: minako


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)