Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Anime-uri cu final prost

#1
Cam toate anime-urile pe care le-am vazut au final neterminat. Sa incepem cu Kaleido Star. La cate fic-uri sunt cu el... sunt sigura ca toti care l-au vazut cred ca s-a terminat cam fara rost.
Si nu conteaza pe cine doriti drept iubit al Sorei ca oricum nu s-a intamplat.
Alt anime ar fi Tokyo Mew Mew... cica ar mai fi si manga dupa versiunea japoneza, dar in fine.
Altul e Ynuiasha care are mai multe fan-fic-uri decat oricare altul. Deci asta inseamna ca in opinia fanilor (din care nu fac parte) acesta nu este terminat.
Si acum ca vorbim de astfel de anime-uri, sa nu uitam de noua mea pasiune Gravitation care are un final de n-am inteles nimic din el si nu ma intereseaza de manga, eu vreau sa vad finalul bun in anime.
Scrieti si voi alte anime-uri care nu vi se par terminate.

#2
kaleido_miranda A scris:Cam toate anime-urile pe care le-am vazut au final neterminat. Sa incepem cu Kaleido Star. La cate fic-uri sunt cu el... sunt sigura ca toti care l-au vazut cred ca s-a terminat cam fara rost.
Si nu conteaza pe cine doriti drept iubit al Sorei ca oricum nu s-a intamplat.
Alt anime ar fi Tokyo Mew Mew... cica ar mai fi si manga dupa versiunea japoneza, dar in fine.
Altul e Ynuiasha care are mai multe fan-fic-uri decat oricare altul. Deci asta inseamna ca in opinia fanilor (din care nu fac parte) acesta nu este terminat.
Scrieti si voi alte anime-uri care nu vi se par terminate.
Cu privire la ce ai spus tu...parerea mea e ca useri nu fac fic-uri despre diferite anime-uri pentr ca nu le-a placut sfarsitul(se poate si asta)..ci pentru ca vor sa dea un alt curs povestii.In fic-urile k NAruto..ok..inteleg!Majoritatea sunt :Sakura ramane cu Sasuke si traiesc fericiti(si yo am facut asta).Nu e vorba ca nu le place...ci doar isi pun la incercare imaginatia si fac cu totul altceva.
Edit>si ca sa nu fiu total pe dinafara....exista unele anime-uri kre parerea mea e ca s-au terminat cam aiurea.De exemplu...Arc the Lad...da...binele a invins,insa ma enerveaza ca a murit Clive(e personaju meu preferat,ce naiba).Ar mai fi...sa ma gandesc...Spiral.Ok...s-a terminat cum s-a terminat,insa nu au dat niciun indiciu despre ce s-a ales de Kyotaka...si faptu ca Madoka a plecat intr-o excursie(yo asa am inteles21.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#3
humm... cam pe jumatate prost a fost sfarsitul la Elfen Lied... de ce doar jumatate? poi pentru ca mi-a placut la nebunie faza cu ceasul, care a fost chiar la sfarsitul sfarsitului... dar in rest, a fost cam ciudat intr-un sens rau...

alt sfarsit prost... Air movie. darn it... ce vb de sfarsit? tot anime-ul a fost o mare bataie de joc... dar si sfarsitul...

Kannazuki no miko... booring. (si vb de ultimele 2 episoade in mod special... deci un ending intreg).

l_y_e
cred ca putea sa se refere la faptul ca aceste fanficuri au aparut pentru ca fanii nu au fost multumiti de sfarsitul anime-urilor... si atunci le-au modificat (si lungit) dupa bunul plac... de altfel tind sa-i dau dreptate... chiar daca n-am scris niciun fanfic in toata viata mea, mi-am imaginat singura alte endinguri/continuari la anime-uri/filme atunci cand nu eram multumita de ele... uite, de exemplu la Serial Experiments Lain sau FMA n-am simtit ca ar trebui schimbat ceva, pe cand la Claymore, de ex, mi s-a parut ca ar mai fi fost multe de zis... sau la Fruits Basket... desigur, mai exista fanii care pur si simplu nu s-au saturat cu atata cat li s-a pus in fata... dar e alta poveste...
[Imagine: KONgirlssleeping-small.jpg]
[Imagine: chibi_137.gif]
Ka, chibi-ul lui JavaLeen

Favorite quote: "Don't tell me he wants to conquer the world? Can't he come up with something more original?" - Lina Inverse (Slayers)

#4
Sa-mi pun si eu parea aici
Blood+ parerea me e k a ramas necontinuat in ultimul episod de la cine era trandafirul acela daca era de la Hagi atunci de ce nu l-a arata la sfarsitul animeului sau poate o fi de la altcineva parerea mea e k mai trebuia sa se faca o continuare ceva sau sa mai adauge cateva episoade in plus deah l-au lasat asa........

#5
Blood+ s-a sfarsit foarte bine. E mai mult decat clar ca acel trandafir era de la Hagi, iar frumusetea acelui final consta chiar in faptul ca in loc sa apara el in persoana apare doar un trandafir semn ca vegheaza in continuare asupra ei si va fi langa ea pana cand aceasta se va trezi din nou. Finalul trebuie sa fie mai special, mai misterios nu "mura in gura" ca sa zic asa. Despre Death Note am aceeasi parere, nu neaparat ca ar fi un final reusit, dar inca un episod ar fi inutil. S-a terminat previzibil cu moartea lui Light asa cum i-a fost promis de catre Ryuk. Ce putea sa mai dea? Cum restul lumii a trait bine pana la adanci batranete? Stiu ca toti avem curiozitatea de a vedea mai mult, de a sti ce s-a intamplat dupa, dar nu e mai bine oare sa alegem fiecare sfarsitul dupa cum simte inima noastra?

[Imagine: 4ml24jd-2.gif]

#6
pey stati asa....
1. Slayers- sincer, la seria Try nu ma asteptam la un Happy And...au stricat totul
2. Arc The Lad- mi s-a parut foarte ciudat. A plecat Silver Noah si...atat. Ma asteptam la o tragedie sau la o casatorie intre Elk si Lieza...si Pandit? i l-au lasat drept copil lui Shu
3. Lost Universe- a fost culmea. A murit Kane si s-a terminat....fara inmormantare...
[Imagine: nbmn-1.png]

#7
Cred ca prostie mare e la Kaleido Star 21 S-a terminat aiurea, adica, ma asteptam la putin romantism, tinand cont ca e ultimul episod. ^_^
Finalul aiurea mai e la Hana Yori Dango; el e pe vapor cu una, se cununasera ; si apare protagonica, se prinde de o franghie a vaporului, si in final raman impreuna 106 Mi se pare penibil.
Sau Pretear. Pana de curand tipu` ala in albastru nu o suporta, si cand ea " moare ", o saruta, dar totul revine la normal 106 Aiureaaaaaa

#8
Well sa vedem...am vazut unele anime'uri ale caror sfarsit m'a dezamagit,dar nu pot spune ca a fost neaparat prost.Adica sa zicem ca sfarsitul a fost ceva care a facut anime'ul.I'a dat un aer de originalitate, si poate ca am fost dezamagita la inceput insa pe parcurs am inteles ca nu aveam aceeasi parere despre anime,daca avea un final "fericit"

~Kono Minikuku mo Utsukushii Sekai (This ugly yet beautiful world). Per ansambu anime'ul mi s'a parut genial, insa sfarsitul s'a lasat cu lacrimi. Foarte inspirat oricum, insa e clar k nu puteau ramane fericiti pana la adanci batraneti,desi era o chestie frumoasa. Macar daca mureau toti nu sa ramana saracul tip cu buza umflata...

~3X3 Eyes. Sincera sa fiu am fost foarte dezamagita de final.Ma asteptam cacei 2 sa ramana impreuna, sau sa se intample ceva maret, sau cel putin sa ramana prieteni, dar ea sa nu'si aminteasca de el..oh..dezamagitor

~School Days. Desigur majoritatea onsidera finalul de la School Days, de neconceput.Asa ma gandeam si eu la inceput, insa daca ma gandesc mai bine e chiar perfect. Mi se parea aiurea sa aleaga intre una din fete,sau sa nu fie cu nici una.Desi recunosc ca a fost putin...sadic? ...nu stiu daca exact asta e cuvantul potrivit..ciudat mai bine zis...

~Yami to Boushi to Hon Habibito. Sfarsitul mi s'a parut ca adus dintr'o alta dimensiune.Pot spune ca nici anime'ul nu m'a impresionat prea tare, cu exceptia graficii m'a plictisit la culme.Dar sfaristul...sfarsitul a fost aiurea[parerea mea]...

Mai am in listacam vreo 20 s ceva de anime'uri cu final 'nesatisfacator' dar majoritatea se inscriu la capitolul anime'uri triste..cum ar fi Ginban Kaleidoscope, Chrono Crusade[genial intr'un cuvant, si desi sfarsitul, ca sfarsitul tot in mare mi s'a parut genial], Tenjou Tenge etc etc etc.

#9
so...in primul rand Air Tv ar avea un final cam trist..pentru faptul ca Misuzu moare cam ciudat...si mai e si personajul principal...prost final...ar fi trebuit sa moara altcineva...sau chiar nimeni..sa aibe si el un final fericit.Apoy ar urma..hmm...Paradise Kiss...oh yeees....n-am inteles nimicT___T...pleaca el..ea plange...parca se intoarce..sau nu..n-am inteles....e pur si simplu aiurea...am urmarit toate episoadele pana la ultimul degeaba....oh yees...true...i have this endX_x

#10
Animeuri cu finaluri proaste sa vedem:
1.Death Note-un final chiar oribil, adica Light moare deoarece Ryuk ii scrie numele in carnetelul mortii.Mi se pare cel mai idiot final.
2.Blood+-dupa ce a murit Diva care nu vroia sa se razbune decat pentru ca a fost ocolita de toti, si obligata sa traiasca intr-un turn.Nici nu se stie ce s-a intamplat cu Saya.
3.Paradisse Kiss-Geoge a plecat si Yucari aramas.Ca sa nu mai spun ca nu au arata cu cine s-a casatorit.
Cam atat deocamdata nu mai prea am idei.Am observat in schimb ca majoritatea animeurilor bune se termina prost.
[Imagine: 19751918_ARZDZEIZG-1.jpg?t=1303932362]
[Imagine: 5905958325a7056013714l-1.jpg?t=1303932519]

Abisul umbrelor Chiar nimeni nu mai este interesat de ficul meu? Sa stiu daca sa-l mai continui sau nu.








Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Breakout Anime News: Nihonomaru anime&manga Database! ellymate 0 5.245 15-09-2013, 01:34 PM
Ultimul răspuns: ellymate


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)