Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Anime-uri cu final prost

#21
Pirmul anime care a avut un sfarsit nu foarte grozav a fost Kaleido Star. S-a terminat cam brusc sa zic asa , prea repede . Pentru acest anime eu vedeam cu totul un alt final dar ma rog, daca cei care au creat anime-ul au decis ca acest final este bun atunci poate ca asa e, insa pentru mine a fost cam sec.
Dream on despair.
The melody tires forgetting. sounds of madness.
Countless tears ● Timeless scene ● Nameless liberty
[Imagine: a-2.png]
Does love really save earth?
I don't know because I'm what you call.
Stupid human begin just exist. Nothing more.

#22
Vampire Knight - este pur si simplu sec.. cum s-a terminat ma gandeam: acum asteptam partea a treia sau.. ramanem asa.. plictisiti si enervati.. ?? Mi-a facut mare placere sa urmaresc seria dar felul in care s-a terminat nu imi da pace, si ma uit deseori la aceleasi episoade ca imi imaginez un alt final (nu ca asta ar schimba ceva din serie dar.. in fine..)
Pandora Hearts - aici urmeaza un spoiler: Speram ca macar sa vad cum scapa Oz de ceasul de pe piept.. dar nu am vazut nimic..
si desigur FMA - prima versiune a animeului.. nu s-a terminat deloc asa cum ar fi trebuit.. Conqueror of Shambala a fost o continuare stupida (care face sens cu seria) dar finalul a fost oribil, simplu pentru ca (spoiler) Ed si Al au acceptat sa ramana pe cealalta parte a portii, cand ii asteptau atatia in lumea lor.. aa: eu as fi facut asa: L-as fi pus pe Al sa isi transmuteze sufletul intr-o armura, sa se duca pe partea cealalta a portii, sa inchida calea de acces si apot ta~da.. sufletul s-ar fi intors la Al si gata.. si chesta asta ar fi posibila deoarece s-a intamplat si la inceputul filmului CoS.. si gata.. finalul ar fi fost mai acceptabil 3
[Imagine: chibi_467.gif][Imagine: Space_Surfer_by_Yama_desu.jpg]

#23
Pentru mine , cele care s-au terminat aiurea sunt:
- Kaleido Star-chiar nu credeam sa se termine asa.Nu ca as fi inteles ceva din toate alea.
- Death Note-cel mai ciudat final anime.Adica Light,personajul principal si unul dintre cei ma urmariti din serie moare deoarece Ryuk ii scrie numele in carnetul mortii.Un final total banal.
2.Blood+-Nici n-am priceput finalul?Si ce s-a intamplat cu Sava?????(s-au cum s-ar numi):??
Altele au fost Hell girl.Am ramas gura casca.Sincera sa fiu,nici n-am pre inteles care era rostul episodului cu atata blood.Si lista inca mai continua...
Bye!!:bye:
[Imagine: ItachiSig.jpg]






#24
Stop regie, Myranda scrie.
Sunt multe:
Death Note: Finalul lui este foarte aiurea. Stiu ca Near ar fi trebuit sa castige, dar moartea lui Misa nu o inteleg. Ea de ce a murit?
Nana: Nana nu ramane cu Nobu, el o iubeste cu adevat. Pun pariu ca celalat a luat-o de nevasta doar ca sa-i arate lui Nobu ca este mai bun. Iar Nana ( cantareata) nu se casatoreste cu Rem si nici nu au copil, pur si simplu impreuna. Asta este sfarsit?

#25
pai 39

Kaleido star - A fost terminat ca din pom 22 . Mergea acolo bagat romantism cu basculanta 21) (scuzati expresia dar spun adevarul Smile )
Nana - Ma asteptam sincer sa continuie.La cat de superb e acel anime...doar 47 de episoade? Razi de mine 22. Oricum..tot final picat din cer .
Shaman King- L-am vazut pe Jetix cand eram mai mica si m-a fermecat. Si sfarsitul a fost **** Super deziorentat. Mergea o seria 2. Dar cine sa se mai strofoace?
[Imagine: 4sb4lf.jpg]

"Love is always patient and kind. It is never jealous. Love is never boastful or conceited. It is never rude or selfish. It does not take offense and is not resentful." ♥♥

#26
Sincer din toate animeurile la care mam uitat am vazut ultimul episod doar la ChronoCruzade dar cel mai tare ma enervat faptul ca acela a fost sfarsitul povesti lui Chrono si al Rosetei si inceputul alteia in care Azmaria ar fi personajul principal ,ma mai enervat si faptul ca Regminton a murit fara nici un rost si Aion e inca viu ,DE CE NAU FACUT MAI MULTE EPISOADE ?!!!!!!????? ce enervata sunt.
[center]Timpul trece fara noi cu tot ce a fost
Ramane numai amintirea fara rost
Eu te iubesc cum te-am iubit, tu m-ai uitat
Din clipa in care...ai plecat.
[Imagine: lenand10.png]
http://www.dailymotion.com/video/xcmsqp_...-me_webcam[/center]


#27
Hm.. animeuri cu final prost ar fi :
Air- mi-a placut mult seria, dar tot n-am inteles de ce a trebuit sa moara Misuzu, mai ales ca in manga nu moare, ci continua sa traiasca fericita.
Fruits Basket- foarte buna seria, dar au lasat-o neterminata. Nu are sfarsit.
Berserk- s-a terminat in coada de peste, nici nu stim ce s-a intamplat cu toate personajele.
Tenjou Tenge-seria are 24 de episoade dintre care 15-16 nu sunt altceva decat un urias flashback, in care se explica cum s-a ajuns la situatia actuala. Iar apoi se termina,asa din senin,fara sa vedem ce vor face personajele actuale.
Ranma 1/2 - nici acesta n-are sfarsit.160 de episoade fara nici o concluzie. Acum 4 ani l-as fi comparat cu InuYasha,ca situatie, dar InuYasha si-a primit binemeritatul sfarsit in anul 2009 prin minunata serie Kanketsu-hen.
MermaidForest- puteau sa incropeasca si animatorii un sfarsit daca mangaka-ul n-a fost in stare. Dar l-au lasat asa, in bataia vantului.
Elfen Lied - Daca ma gandesc bine, sfarstul e chiar bunicel. Nu stii sigur daca Lucy a supravietuit sau nu. Cine place, e liber sa-si imagineze ca da. Iar cei care o urau, pot sa o considere linistiti moarta. Cred ca au cautat sa impace si capra si varza.
Kuroshitsuji 2 - Nu numai sfarsitul este cretin, intreaga serie nu-si are rostul deoarece nu are nicio legatura cu manga-ul. Dar sa fim seriosi acum, cat de lacom si crud poate fi Ciel ? A devenit demon, este puternic si neumuritor si cu toate astea refuza sa-l elibereze pe Sebastian.
[Imagine: ku-medium6788_zpsc6ad60de.gif]

#28
Hey^^
Pai insir si eu lista pe aici. :]
NANA - Am fost dezamagita de final, chiar merita sa mai continuie aceasta poveste. Si vroiam mai multe intamplari in ultimul episod. N-am nimic impotriva faptului ca Nana Komatsu a ramas cu Takumi Ichinose, in fond, a parut ca se schimba39 Totusi, imi pare rau de Nobu... : |
Vampire Knight - Vroiam ca Yuki sa ramana cu Zero, finalul mi s-a parut trist si parca a fost "taiat". Ar fi fost mai bine daca urma o continuare sau un alt final.
Paradise Kiss - WTF?! Eu am ramas masca la final. Adica nu mi-a venit sa cred ca George a plecat, iar Caroline urma sa se marite cu un alt barbat. So sad... :[
Gravitation - Foarte scurt, asta e tot ce pot spune. Ma asteptam la mei multe. Eu inca nu-mi dau seama ce s-a intamplat cu Ryuichi, adica a fost prea... banal.22
Chrno Crusade - Cum sa moara Rosette si Chrono? Mai trsit de atat nu se poate, mai trist decat Romeo & Juliet. 20
Togainu no chi - Animeul. Si eu care vroiam ceva mai mult din partea lui Akira si a lui Shiki. De asemenea, la final, cica ei doi continua intr-o batalie ce nu se mai termina. Hai zau?! Putea sa faca ceva mai bun.
Kaleido Star - Final prea simplu, unde-i dragostea, huh?
Well, as mai avea, dar nu le mai tin minte. * laughs *

#29
Oho, ho, cate sunt...

Claymore - Ultimile doua episoade chiar au fost dezamagitoare, ca si cum s-au grabit sa termine seria. Nu stiu care sa fi fost motivul, dar nota mea generala pentru anime-ul de fata a scazut foarte mult. A ramas si putin neterminat de altfel, chestie recitificata in manga.

Fruits Basket - Cred ca l-am vazut acum foarte multa vreme, poate chiar prin perioada cand incepusem sa caut pe youtube anime, pe atunci nu stiam eu de torrents. Au facut doar un prim sezon si nu au mai continuat restul povestii, asa ca am citit si manga care nu mi-a lasat un gust foarte dulce, dar ma rog.

Tsubasa Chronicle - NU l-au continuat pentru ca in mod aparent devenea foarte violent dupa primele 52 de episoade. Au decis sa sara peste elemente importante din poveste si au cam rezolvat o parte din intrebari in Shunraiki, dar tot e aiurea. Adica exact punctele cele mai bune, au fost sarite... Ca sa ai vreo idee ce s-a intamplat de fapt, ori citesti manga, ori te duci pe Google si cauti raspunsuri de la ce mai 'luminati'.

Ai! Megami-sama - Am vazut ambele sezoane si parca oricat de cute a fost, tot l-au lungit aiurea si apoi sa se termine destul de sec in Specials. As fi vrut ceva mai mult, fiindca avea potential, in ciuda faptului ca Belldandy devenise enervanta.

Ergo Proxy - Cam aceeasi chestie ca si la restul, terminat fara niciun semn ca ar explica ce si cum, te lasa pur si simplu in aer, asteptand.

Ah, mi-a pierit cheful, poate mai scriu alta data.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#30
Sunt foarte multe cu un final foarte bizar ÅŸi de asemenea trist ..

Chrno Crusade : De asemenea pentru Chrno şi Rosette au murit fără nicio îmbunătăţire , s-au sacrificat degeaba şi asta e foarte trist , Aion e viu şi nu îmi e ruşine să zic că am plâns.

RomeoxJuliet : Da şi la acesta am plâns : ) ) . Când au murit Romeo şi Julieta , ştiam că vor muri , dar nu aşa de tragic.

School Days : Asta a fost prea sadic , să moară şi Sekai şi Makoto , iar Kotonoha avea capul lui Makoto în geantă ?! Ce oribil.. iar Kotonoha a sfârşit ţinând capul lui ca amintire .. nebunie!!
I want eat your cookie !! ~ Aww =(^.^)=
[Imagine: 570788elqf0x41ri.png][Imagine: 562850x4aysd92pe.gif][Imagine: 2797699zijbtztkz5.png]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Breakout Anime News: Nihonomaru anime&manga Database! ellymate 0 5.245 15-09-2013, 01:34 PM
Ultimul răspuns: ellymate


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)