Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ciel Phantomhive

#5
Ciel este, dupa Sebastian, personajul meu favorit din anime. Imi plac multe chestii la el si nu prea stiu cu ce sa incep- si da, incerc sa fiu cat mai coerenta posibil.

In primul rand ce m-a izbit teribil la el a fost maturitatea de care a dat dovada in fiecare situatie. Pentru cei doisprezece ani ai sai are o gandire cat se poate de complexa si se pricepe foarte bine sa faca afaceri, sa le tina piept celor care vor sa-i puna piedici si, nu in ultimul rand, sa rezolve cazurile pe care regina i le trimite. Este arogant si are un caracter, dupa cum a zis si Teh, tipic englezesc. Se comporta ca un adevarat 'lord' si nu-si pierde cumpatul prea usor, desi devine agitata cand vine vorba de incendiul in care i-au murit parintii. Ii admir curajul si stapanirea de sine care ies la iveala in situatiile critice. Imi place ca se bazeaza pe Sebastian, chiar daca se incumeta sa faca anumite lucruri si singur.

Ceea ce apreciez mult la acest personaj este calmul rece amestecat cu o ingamfare teribil de adorabila- imi place cand este serios si da ordine in dreapta si in stanga--- imi amintesc in primul sezon cum se purta cu cei de la Scotland Yard si nu ma pot abtine sa nu zambesc. Imi plac de asemenea foarte mult si ochii lui, culoarea parului si nu in ultimul rand inelul ala cu piatra albastra* nu-mi vine sa cred ca Claude a indraznit sa i-l scoata si sa-i puna in schimb unul groaznic de urat... *

Cu privire la ep. 9 , nu mi-a venit sa cred ca i-a ordonat lui Sebastian sa plece si ca a acceptat ca Claude sa-i spuna 'bocchan' - aia era replica lui Sebas'chan, damn it.
She is a living existence of selfishness.




Răspunsuri în acest subiect
Ciel Phantomhive - de Teh - 29-08-2010, 02:17 AM
RE: Ciel Phantomhive - de Ekkaterinna - 29-08-2010, 12:18 PM
RE: Ciel Phantomhive - de SooMin - 29-08-2010, 10:11 PM
RE: Ciel Phantomhive - de Me†al. - 31-08-2010, 10:27 PM
RE: Ciel Phantomhive - de Rouge - 03-09-2010, 06:09 PM
RE: Ciel Phantomhive - de DeDal N. - 01-10-2010, 03:44 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Alois sau Ciel Flash 27 19.069 04-08-2014, 09:14 PM
Ultimul răspuns: scarllette
  Lizzy & Ciel Ekkaterinna 15 10.998 31-07-2012, 12:30 PM
Ultimul răspuns: Alicia
  Ciel & Sebastian Ekkaterinna 7 5.596 21-09-2010, 08:44 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)