Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

~pe cine alegi?

Sasuke Versus Sakura

Ştii niciodată nu m-am gândit la asta :]]. Şi cu toate acestea îmi este atât de uşor să aleg, alegerea mea este Sasuke [ tocmai l-am ales pe Sasuke O_O ] Anyway, alegerea mea este el pentru că am obaservat relatia dintre cei doi, şi Sakura ... nu are putere să îl înfrunte, cel putin nu până în Shippuuden, şi acolo deja îşi pierde farmecul, pentru că Sasuke deja devine un.. altceva, şi este mult mai captivant. Oricum ar fi cu personalitatea lui, calmul şi caracterul atât de "perfect" aş putea spune că nu are cum să nu fie ales :]]. În comparatie cu Sakura, acesta câştigă. Plus că arată atât de bine, deşi nu mi-a placut " laşitatea " de care a dat dovadă când a plecat din sat, pot spune că între cei doi, nu am cum să o aleg pe Sakura. Pentru că în comparatie cu el, ea a facut mai multe greşeli, detalii, poate, dar chiar şi aşa greşeli! Şi acestea sunt mai greu de trecut cu vederea, pe când Sasu a ştiut să îşi creeze o altă personalitate, chiar mai perfectă decât înainte. Ea s-a schimbat dar nu îndeajuns încât să o pot alege, pentru că ce a fost la început nu este atât de placut [ şi e destul de greu să uiti ]. Then, celor doi le stă fabulos împreună, dar despartiti ... îl aleg pe Sasuke.

Next :
Ino Versus Kurenai

kurenai... nu stiu .. mi se pare destul de ingamfata ino.. deci o aleg pe kurenai...si in plus kurenai are ochii rosii:-X
next hinata vs temari:-P

O aleg pe Temari, evident! De ce? Pentru ca mi se pare mult mai puternica decat Hinata. Hinata e prea timida pentru a-si arata adevarata sa putere, ptr ca daca nu ar fi asa, presupun ca ar fi o luptatoare foarte buna. Temari in schimb e curajoasa, e draguta, e puternica si e una dintre fetele mele preferate de la Naruto.

next: Yondaime (4th Hokage) vs Sandaime (3rd Hokage)
[center][Imagine: Orochimaru-tongue.gif][/center]
[center]大蛇丸[/center]

Hm...il aleg pe Yondaime

E mult mai tanar si stie sa se lupte:X...E tatal lui Naruto...ceea ce ma face sa il aleg din nou21....si Sandaime e deja un mosnegel expirat.....ma bucur ca a murit....Sooo Yondaime is the winner...Yeay:X

next: Sakura vs Naruto....who will you chose5
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!

Citat:Sakura vs Naruto
Multi ar alege-o pe Sakura din diferite motive,,e frumoasa,e puternica in Shippuden blablabla sau pe Naruto e personajul principal,arata bine impreuna cu Hinata8 plus ca e super puternic
Insa eu am sa fac o alegere logica cu raspunsuri concrete:

Sakura
Inca din prima serie nu mi-a inspirat altceva decat antipatie deoarece
nu este in stare sa stea pe proprile picioare,mereu depinde de altcineva si este nevoita sa sa fie aparata.Nu isi exprima sentimentelel,mereu e secretoasa cu ceilalti si crede ca frumusetea ei este o rezolvare.
Lingusitoare din cale iesita afara,se tine scai dupa Sasuke desi acesta nu ii da pic de atentie,este ca si fierul de magnet.Aroganta,nu este in stare sa-i recunoasca sentimentele lui Naruto si este lasa deoarece nu accepta incercarile acestuia de a o ,,impresiona".

Naruto
Un personaj comic si imatur ce da tot ce poate pentru a-i impresiona pe ceilalti desi deseori o da in bara.Este deschis,vesel si mereu plin de sperante.Avand un trecut trist in spate nu este coplesit de amintiri ci le folosesti ca pe un argument pentru a merge mai departe cu zambetul pe buze.Visul sau este sa ajunga pe urmele tatalui sau desi nu stie ca este fiul lui Yondaime.Uneori poate fii iritant insa este genul de prieten pe care te poti baza.Are si el defecte:este indragostit de Sakura iar i nShippuden devine ceva gen Sasuke vreau sa devin mai puternic,vreau cat mai multa putere.Si inainte era aproape asa,insa pentru a demosntra ca exista,oamenii l-au acceptat insa acum,,,

Alegerea finala: Naruto

Next: Sora vs Guren

Sora vs Guren

Mai mult ca sigur Guren...este puternica...cred ca pot sa zic ca este si frumoasa...ma fascineaza mult povestea ei din trecut...despre Sora nu zic nimic.....

Hinata vs Yuukimaru

O comparatie foarte buna, dar alegerea mea este Yuukimaru.Cum sa nu aleg un asemenea ingeras o//o .Trecutul sau este atat de sadic,inca o victima a rautatii lui Orochimaru.Cand oare se va opri -__-
Yuukimaru 8 => http://images1.wikia.nocookie.net/naruto...kimaru.PNG
Hinata ( tunsa scurt )=> http://i612.photobucket.com/albums/tt207...kdrago.png

Gaara vs Kakashi

Oh yeah. Asta da competitie... Dragul de Gaara [ atât ' rau ' cât şi ' bun ' ] şi minunatul Kakashi. Hmm, grea decizie, sau aşa ar trebui să pară.
Eu îl voi alege pe Gaara. De ce? Pentru că el este personajul meu preferat din acest anime. Este primul personaj, în general, care m-a impresionat, atât de tare. A devenit chiar unul dintre preferatii mei [ nu doar din acest anime, ci în general vorbind ]. Ador înfăţişarea sa. Ochii aceia verzi şi parul roşcat se potrivesc de minune ambelor sale personalităţi.
La început, când era atât de malefic, eram înebunită după el şi după fiecare 'crimă' comisă de acesta. ' Sicriul de nisip ' mi se pare genial practicat de el, fiecare vorbă şi fiecare gest mi se pare incredibil. Heh, numele, dacă ar trebui să mă agăţ şi de acesta, i se potriveşte ... Este pur şi simplu mortal, şi atât de hot.
Când a devenit ' bun' , ca să zic aşa, interesul faţă de el nu a scazut, încă mi-a placut, pentru că mi se parea asemenea unui labirint, ce are atât de multe parti ascunse, gata să fie descoperite. Îmi place foarte tare de el, fiecare tehnică a lui, fiecare gest facut de el, fiecare lucru. So, yeah.
Kakashi... Hmm, îmi place foarte mult de el, Este cel mai tare sensei din satul ascuns între frunze, probabil de peste tot . Este foarte dulce, şi extrem de atragator. Are nişte tehnici foarte interesante. Dar este ' trecut ', ca să zic aşa. Gaara semnifică 'noua generatie ' în timp ce Kakashi pe cea trecută. Plus că am fost mai impresionată de cel din Satul ascuns în nisip decât de dragul de el.
SO, alegerea mea este Gaara.


Asuma Versus Jiraya

pai cred ca il aleg pe Jiraya de ce?pentru ca este unul din legendari Sannini cu toate ca este pervers imi place de el deoarece la ajutat foarte mult pe Naruto sa isi dezvolte puterea
Naruto/Shikamaru
Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi.

[Imagine: chibi_1462.gif]
, chibi-ul lui mada_sasuke


[Imagine: bg46rm.jpg]

Don't worry be happy
Nu dispera cand soarta te apasa si nici nu plange de-al tau destin caci dupa un chin viata-i mai frumoasa cum dupa ploaie ceru-i mai senin…

A faithful friend is hard to find.. remember man and keep in mind

hmmm....Dintre Naruto si Shikamaru.Pai sa vedem:
-Naruto este hiperactiv si imprevizibil(asta imi place la el), dar pe de alta parte este cam protut si se prinde cam greu.Cand are un scop nu se opreste pana nu reuseste si admir asta.De obicei cand incerca sa rezolve ceva ori nu schimba situatia in mai bine ori in mai rau.
-Shikamaru este cam lenes.dar inteligent.Este primul care a devenir chiunin datotorita intelepciunii sale.Are calitati de conducator(desi in prima sa misiune de chiuni a veniy cu toti coechipierii raniti).Este si el puternic si lucreaza de minune cu echipa sa.

In concluzie il aleg pe....Naruto pentru ca nu renunta niciodata.


Intre Pein si Sasuke
Read my fics: One life One love ( a sasusaku love story) (finished): http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=3807
Psihologia dragostei: http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=4333
Love or Blood: http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=4471 ( lasati si un com, arigatou)
[Imagine: Jana_sig.png]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Pe cine algi? Ryuu 3 3.525 11-11-2009, 12:08 AM
Ultimul răspuns: Tox
  cine ai vrea sa fi? Iofly_murasaki 1 2.412 13-07-2009, 10:49 AM
Ultimul răspuns: Amy8D
  pe cine urasti din naruto Ryuu 5 4.238 25-10-2008, 09:19 PM
Ultimul răspuns: Shilpa
  Cu cine semanam? Magica Bloom 2 3.009 16-03-2008, 11:40 PM
Ultimul răspuns: Magica Bloom
  Cine e Kagome? Mikomi_Aikou 1 3.287 09-01-2008, 09:34 PM
Ultimul răspuns: kana-chan


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)