Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Vise Ciudate

#81
Acum cateva zile am avut un vis ciudat, nu mai stiu ce vis ciudat, dar stiu ca a fost ciudat pentru ca daca nu era ciudat nu mai venea aici la ' vise ciudate ' ca sa va zic ce vis ciudat am putut avea.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#82
Visez zombies. Almost all the friggin time. In toate formele si de toate speciile. Am visat si zombalai de origine extraterestra!. Si de obicei spre sfarsitul visului, eu sunt cea care crapa.

Cel mai fain vis de gen a fost unul in care am jucat pe rand rolurile mai multor (fosti) supravietuitori, si am avut sansa sa incerc mai multe tipuri de moarte prin molfaire ! Tin minte ca am fost eu, some guy, o tipa insarcinata, fi-su si o fatuca de vreo 13-14 ani. Also, m-am trezit tremurand dupa ce o babeta m-a muscat de gat.

#83
Cel mai ciudat vis al meu 21 Acum cateva nopti,am visat ca ma urmareau avioane,si eu incercam sa ma ascund si culmea,cand in sfarsit am gasit ascunzis,tavanul casei in care -am ascuns s-a prabusit peste mine 24 a fost cel mai ciudat vis pe care l-am avut
[/font]Always keep the faith <3

#84
Well..wierd dreams..e ciudat , deobicei am astfel de vise, dar cel mai infricosator a fos..:
Era o noapte intunecoasa si sumbra, iar eu eram intr-un cimitir si ma uitam la niste umbre( cel putin asta cred ca erau) si al un moment dat s-a oprit timpul si a venit ca un fel de gaura, ma rog oglinda si m-am uitat in sa ea, iar apoi au inceput apara imagini cu ce se va intampla in viitor, si era faza ca la mormantul unchiului meu erau niste jefuitori de morminte si au inceput sa-l sparga si dupa aceea "buumm" "pam" oglinda a disparut si totul revenisela normal si eu eram inca eram in cimitir, si am vazut niste jefuitori de morminte care se apropiau si vroiau sa-i sparga mormantul unchiului meu.."End
WARNING!
A DOUA ZI CAND S-A DUS BUNICA LA CIMITIR , MORMANTUL ERA CRAPAT!...
i know, creppy...but..anyway de atunci n-am mai avut cosmaruri..4

MY FIC ะ PETALA RĂTĂCITĂ ะ
Dᵃᶜᵃ ᶰᵒʳᶤᶤ ᵛᵃʳˢᵃ ˡᵃᶜʳᶤᵐᶤ ˢᶤ ᶤᵘᵇᶤʳᵉᵃ ᶰ⁻ᵃ ᵗʳᵉᶜᵘᵗ, ᵖᵒᵃᵗᵉ ᵐᵃᶤ ᵃᵖᵃʳᵉ ᵒ ˢᵃᶰˢᵃ ˢᵃ ᵖᵒʳᶰᶤᵐ
De La-nceput ..!
Dʳᵃᵍᵒˢᵗᵉᵃ ᵉ ᵒ ˢᵃᵍᵉᵃᵗᵃ ᶜᵉ ᶤᵗᶤ ᶠᵃᶜᵉ ʳᵃᶰᶤ ᵈᵉ ᶠᵒᶜˑˑˑ ˢᵘᵖᵃʳᵃ ᶜᵉˡ ᶜᵉ ᶤᵘᵇᵉˢᵗᵉˑˑˑ ᶜᵉˡ ᶤᵘᵇᶤᵗ ᶤˢᶤ ᵇᵃᵗᵉ
Joc
Tʳᶤˢᵗᵉᵗᵉᵃ ᶤᶰᶜᵉᵖᵉ ᶜᵘ ᵒ ˡᵃᶜʳᶤᵐᵃ, ᵇᵘᶜᵘʳᶤᵃ ᶜᵘ ᵘᶰ ᶻᵃᵐᵇᵉᵗ, ᶤᵃʳ ᶠᵉʳᶤᶜᶤʳᵉᵃ ᵐᵉᵃ ᶤᶰᶜᵉᵖᵉ ᶜᵘ..
Tine

#85
Well, într-o spătămână visam în fiecare noapte că eram pe o clădire super înaltă şi mă aruncam (îmi era frică, probabil se afla cineva în spatele meu, nu ştiu) şi vedeam cum mă apropii de pământ. Când ajungem foarte aproape de sol mă trezeam. Anyway, eram foarte speriată. Avem şi vreo 6 ani Wink
Alt vis ciudat. Mă fugărea cineva şi m-am ascuns într-o cutie cu jucării :laugh:
Sau acum 2 ani visam că mă asultă la un anumit obiect şi chiar aşa se întâmpla! De asta am avut eu media 10 în clasa a VI-a 78

Sorry, nu-mi mai amintesc.
Xoxo, AlerimxD.
[Imagine: 73m8sj.png]


#86
1. Cand Lusy - o balena ucigasa si aroganta de la mine din scoala - ma strangea tare de tot in brate pana mi-am auzit coloana vertebrala pocnind, asa faceam si eu si o prietena (Andreea/Smile) intr-o zi la scoala, pe hol, cand n-aveam ce face.
2. Cu o vrajitoare ce se duce sa isi cumpere dopuri de urechi (stiu ca am mai avut o data visul asta) si haine pentru ca in acea zi devenise vrajitoare, iar dupa aceea o face (intr-o cocioaba veche ce statea sa cada) cude Logan din X-men putin mai tanar sau cel putin cu Logan semana, iar el era sarac si muncea pe "campul" de langa casa lui. Distanta: doi pasi. Si acolo chiar era pamant, iar partea asta n-am inteles-o, dar nu mai conteaza. Si atunci vrajitoarea suprema sau cea care poate lua puterea vrajitoarelor mai tinere i le ia pe ale iei cand aia era pe... lui ala si bla bla bla.
3. Acest vis a fost unul dintre cele mai tari, bengoase vise ale mele. Aparea si dracu' doar in varianta vulpii cu noua cozi in flacari. Apaream eu, Andreea, un baiat ce era hartuit sexual de dracu' si o fata + defapt, eu ma transformasem in acel baiat apoi baiatul in acea fata, sau asa am inteles eu (visele mele n-au logica), Andreea si eu ma disparut imediat, apo ne-am visat la inceput, eram undeva de unde eu vedeam din spate si vorbeam si radeam apoi s-a schimbat peisajul si tot asa, doar ca dracu' a ramas acelasi + Lucifer putea sa ia forma umana. Si Lucifer se transforma in omul de otel ca sa il salveze pe baiat dupa ce a inchis-o pe Geanina - o cretina din clasa - intr-o camera unde inafara erau skateboarderi ce faceau cascadori pe o scena + era un bloc cu multe etaje si pereti sau perele era tot din sticla, I can't fucking remember.
Omul de fier nu stia cum sa zboare si a intrat in alt peisaj unde era o grafica fail unde el omora balenele, caricaturi de desene, iar balene fug pe aripioare (don't even ask) in oras unde incep sa tipe. Bla bla... diavolul apoi seamana cu unul care a jucat in filmul cu Chesper (fantoma) si fetita (cel cu parul alb). Stiu ca apoi apare iar el intr-o rochie cu o bagheta care trebuia sa fie mama lui si stiu ca apoi dracu' arata ca G-Dragon in Haru Haru si incep sa cante, apoi sa joace poker. Maica-sa ii da un inel lui aia, baiatul abuzat sexual, imi e lene sa mai povestesc ce se mai intamplase asa ca am luat-o pe sarite, dar cat de cat sunt in ordine dupa parerea mea. Si maica-sa, cum am mai zis, ii da acel inel si lui aia ii se fac degetele foarte disporpotionate si incepe sa ii creasca dinti inegali, lungi si albi, adica se transformase in vampir. Bla bla bla... ca ma trezise tata. Dar dracu' o/il iubea si era tare gelos de aceea omorise toti oamenii cu o rafala de electricitate si a lasat-o in viata doar pe ea si inca o vampiroaica care era casatorita, iar ea, fata, se tinea mot de el iar el de ea. Bla bla, etc, v-am zis, vis misto si incurcat. Sigur n-ati inteles nimic, dar e mai bine asa.
[edit] Post-scrip: Am uitat cunva sa precizez cuibul urias si pe Puffy (girafa mea galbena cu pete portocali; e de plus, e adorabil, e o amintire, o amintire ce mi-o tine vie) care ma inghesuia, adica il inghesuia pe baiat (daca nu cumva atunci era fata)?
Fucked up the whole story.
Sorry for those who really read what I wrote.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#87
Un vis ciudat? Mdeah, am avut si eu cateva, sa imi aduc aminte.
Pai am vista odata ca eram pe strada, cu un vecin, cred ca veneam de undeva. M-am gandit ca ceva nu era in regula, asa ca am intrat in coridorul casei mele. Pe jos, era plin de plapume si dune si era tata intins, langa masa, cu un cutit in ochi. Si dintr-o data, m-am trezit in statia de autobuz ce merge spre scoala mea si mama mergea spre un bar, cu spatele la noi. Stiu ca mai era bunica mea cu mine. Si eu ma gandeam ca s-a saturat si ne paraseste, dar nu aveam nici o parere de rau.
Alta data am visat un tip pe o targa, era undeva intr-o discoteca, asa stiam si langa el erau doua tipe, asistente, aveau seringi maaari in mana. Targa avea roti si dupa ce l-au plimbat putin, au trecut pe langa un stalp si eu nu le-am mai vazut o clipa. Cand le-am vazut, erau doar in lenjerie intima, apoi m-am trezit 21
[Imagine: ak8THBQ.png]


#88
Vise ciudate ........ ale mele sunt mai mult stupide , dar ma rog . O sa scriu acum unul dintre ele .


Am visat de mai multe ori ca eram la bunica mea acasa si , dintr-o data , a venit un dinozaur mare si verde ca sa ne manance . Eu si sora mea ne-am ascuns sub masa , iar bunica mea a sarit de pe balcon . Nu stiu ce s-a intamplat , dar dinozaurul s-a dus la al doilea etaj ( bunica mea statea la etajul 1 ) . Noi am iesit de sub masa si am iesit din apartament ca sa fugim si sa o cautam pe bunica . Cand am iesit din apartament , am vazut sange pe pereti si toti oamenii ce locuiau pe acel etaj erau morti . Unii aveau cadavrele la iesire , altii aproape de iesire , altii aproape de balcon si restul in apartamentele lor . Am intrat la vecina bunicii , a carui usa parea a nu fi deteriorata . Intram acolo si o vedem stand intoarsa pe burta pe masa , si , evident , era moarta . Camera era plina de sange , pe cand celelalte nu aveau nimic . La iesirea din apartamentul vecinei , ne-am intalnit cu bunica noastra . Era teafara si nevatamata , ceea ce era bine . Primul lucru pe care am vrut sa il facem a fost sa fugim din bloc inapoi acasa . Am iesit din bloc si dinozaurul era acolo . Ne-am ascuns dupa un stalp si l-am vizualizat cu atentie . Pe neasteptate , dinozaurul s-a transformat in moartea neagra cu coasa si ne-a vazut . Atunci m-am trezit . O faza a fost ca si eu , si sora mea , am visat asat , in aceeasi noapte . La putin dupa acest vis , vecina bunicii a murit .
Va rog, nu-i lasati sa moara!



[Imagine: cuZv.gif]
[Imagine: 3MiK.gif]
[Imagine: BvWd.gif]
[Imagine: QrLB.gif]
[Imagine: v1oJ.gif]

#89
Am avut un vis, nu aş spune tocmai ciudat, dar -_-". Mă fugărea cineva, iar eu nu-i puteam vedea faţa, eram foarte speriată. Şi nu eram singura care fugea, era şi fostul meu prieten pe acolo :]]. Pe el la omorât, dar eu când am ridicat mâna o dată, l-am electrocutat, pentru că mi-a ieşit electricitatea din mâini 24. Asta înseamnă prea multe filme cu eroi : - ", adică serialul " Heroes ". Aş vrea să am super puteri, dar nici chiar aşa.
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

#90
Am avut și eu un vis ciudat acum câteva zile.Se făcea ca ma lupt cu raul(știți voi bine vs rău) și dintr-o data se rupe firul luptei și apare un om învârsta se apropie de mine și îmi spune ca eu sunt lumina.Ciudat vis nu? as vrea ca eu sa fiu "lumina" :go:
Selbst Engel weinen, Engel leiden, Engel fuhl'n sich mal alleine
Sie verzweifeln, wie jeder andre, fallen tief und haben Feinde



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Intamplari ciudate Kira-chan 11 9.802 22-04-2011, 06:02 PM
Ultimul răspuns: Debb.'


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)