Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Vise Ciudate

#51
Poy, cel mai ciudat vis a fost mai de mult. Se facea k ma duceam pana la magazin. Toata loomea se uita la mn. Dintr-o data mi-a venit sa ma uit la corpul meu, iar atunci am vz. k eram goala!A fost foarte ciudat.
Dak dragostea mea s-ar masura, itzi spun k te iubesk pana la cea ma indepartata stea
100% numai a ta
Dragostea e ca o floare. Trebuie sa-i dai apa, lumina shi soare. La fel ca shi floarea, daca dragostei nu-i dai atentie, iubire shi loialitate se va ,,ofili" shi nu va mai reinvia niciodata.
[Imagine: 804a26f6e3aa9007.jpg]

Am incercat sa-ntalnesc alt baiat.
M-am prefacut insa n-am rezistat.
Gandul imi zboara la tine mereu.
Stiu nu-i bine dar asta sunt eu.

De ce imi spui ca ma iubesty
Cand u nu sty sa pretuiesti
De ce imi spui ca ai pe altcineva
Cand eu sunt viata taaaaa



Ingeras din cer picat
Ochii tai m-au fermecat
Dintr-o singura privire
M-am indragostit de tine!!!


Sunt un ingerash nebun
Cand zamesc eu iese fum
Sunt retzeaua tineretzii
Dar sy fiika frumusetzii

#52
Vise ciudate? Am avut cred ca peste 100 -_-'. Dar este unul care mi-l voi aminti toata viata pentru ca nu voi putea sa uit asa ceva. Totul se datoreaza mintii mele perverse si bolnava... Eram acasa cu tata (mama era la servici schimbul 3 de noapte) si tata era beat 22 mda si nu era aprinsa decat o lumina slaba pe hol si m-am dus in camera lui [hell knows why]in care era intuneric si deodata ma luat si m-a tras in pat si a inceput sa ma dezbrace si vroia sa ma violeze 20 Eu incercam sa scap dar era prea puternic.Din fericire m-am trezit inainte sa apuce sa..stiti voi. Stiu, cel mai urat si prost vis. Tata n-ar face asa ceva in viata lui. Nu mai vreau sa-l visez niciodata. M-am trezit speriata si cu lacrimi in ochi s-a speriat si colega mea [o colega din clasa cu care sunt best friend sta la mine in gazda cool huh? Smile ] iar dupa aceea n-am mai dormit toata noaptea.

#53
Am avut si eu diverse vise, care mai de care mai ciudate.
Imi amintesc ca, o data, am visat o fetita care nu avea prieteni si eu o ajutam. Si mergea cu trotineta ca sa ii ajunga pe ceilalti copiil a un moment dat. Iar eu fugeam dupa ea si ii spuneam:
- Valilujan, poti! (nu mai stiu sigur cum o chema, dar avea un nume ciudat)
Parte interesanta era ca inainte de ce v-am povestit mai sus, cineva spunea: "Inca un episod din viata lui Valilujan" sau cam asa ceva. Deci, practic, traiam intr-un serial.
Altadata, am visat ca eram cu autobuzul prin Oklahoma. Si cerul era portocaliu, iarba arsa iar pe cer un romb negru. Am mai vazut o tornada ciudata si, apoi, m-am trezit.
Mai recent, am visat ca un baiat isi saruta sora si zambea si erau iubiti, iar eu ii priveam... 22 ( in vis eram super-giga-hyper-mega-extra innebunita dupa acel baiat O.O)
Am mai avut un scurt vis o data. O femeie, imbracata in haine de epoca, mi-a spus:
- Ar trebui sa crezi in Dumnezeu.
- Dar cred in Dumnezeu! raspund eu. E al doilea vis in legatura cu Dumnezeu care l-am avut.
Altadata, am visat ca ma lupt cu porumb gigantic. o_O Dupa ce am invins porumbul, am ajuns in clasa. Acolo, surpriza! Proful de desen devenise ( fara ca eu sa prinds de veste) dirigintele ostru.(in realitate, e de mate). Si, ne-a cerut sa scoatem obiectele pentru materia speciala. Deoarece eu nu stiam nimic despre acest lucru, am primit un 3 de toata frumusetea.
In noaptea urmatoare, am visat ca profesoara de romana a inceput sa predea franceza. Si aveam cantina, una imensa si alba.
Alt vis mai special:
Se facea ca eram cu rolele, in fata unei scari (in parc) de 75 de trepte. Si, am sarit peste toate acele trepte, am crezut ca ma zdrobesc de asfalt, dar, am ajuns pe matasea broastei, care, mai mult decat fortuit, ma sustinea, cu rolele din dotare cu tot.
Altadata, pe la 5 ani, am visat ca eu, impreuna cu mama si bunica mea, ne dadeam intr-o roata ca aceea din parcul de distractii. Era noapte si, la un moment dat, bunica s-a dezechilibrat si a cazut. Si statea cu ochii inchisi, si avea sange pe fata. Si am inceput sa tip:
- Bica a cazut! Bica a cazut!
M-am trezit infricosata.
Am mai avut un vis in care bunica mea a cazut. Dar contextul era altul. Eram pe acoperisul unui bloc, era soare, ora 12. Bunica a inceput sa mearga spre marginea acoperisului, ca sa vada privelistea mai bine. Atunci, m-am speriat (eram in spatele ei) si am inceput sa o trag de mana. Ea a scapat de mine, dar a cazut. A fost oribil.
Un alt vis groaznic: Eram in scara blocului, iar mama voia sa ia liftul. Si, de cum a intrat, cabina a inceput sa se miste pe orizontala, pe diagonala, iar, dupa aceea, usa liftului s-a deschis, iar mama era ranita la tampla. O doamna blonda, cu ochi albastri, o privea fix.
Alt vis, care m i s-a parut o adevarata ciudatenie:
Desi eram ca acum, de 10 ani si jumatate, eram bogata, aveam un apartament, pietre pretioase (intotdeauna tineam alaturi niste rubine si ma imbracam in rosu, desi nu e culoarea mea preferata), patinam pe sosea (cu patine de gheata, deci fara ghilimele). Dar, chiar si asa, mi -era frica sa ma apropii de cineva de la antrenament (care purta tricou si pantaloni scurti, iarna) deoarece mi se parea inabordabil. Si, imi fac curaj, fac cativa pasi, si... minune! Acel cineva venea in directia mea. Dar nu era cine credeam eu ci... un pusti enervant, care avea plete ca ale respectivului (a se intelege ca pustiul enervant e tuns scurt). Si ma uit la el ca la Porchi (ma scuzati, Porchi e echivalentul lui d...u', care e prea urat pentru acest site) si asa se sfarseste visul.
Am mai visat ca invatatoarea a devenit diriginta, si ca ne desparteam de domnul diriginte, dar mergeam la o pizza.
Un vis infiorator era cand eu si mama mergeam pe strada, si vedem pe cineva cu fata alba. Fugim, dar eu ma impiedic. Acea persoana ( care avea in jur de 2m) m-a ridicaty de gulerul hainei si mi-a spus:
- Te spanzur de gat!
Aveam sapte ani, mi se facuse frica si m-am dus la bunica mea.
Primul vis pe care mi-l amintesc a fost pe la 3-4 ani, poate mai putin.A fost extrem de scurt. Era noapte in parcul Tei. Mama m-a sapat din brate si am inceput sa fug. A durat cateva clipe.
Dar cel mai ciudat vis a fost:
Se facea ca mrgeam cu tata pe o alee. In stanga noastra era o padure intunecata, iar in partea dreapta un castel ingrozitor care era "pazit" de multi spini care aveau peste 1,80 m (aveau in inaltiem mai mult decat tata). Eu am zis:
- Nu stiu daca sa cred in Dumnezeu sau nu. (aveam 6 ani si aveam indoieli si in realitate)
Atunci tata nu a spus nimic, s-a apropiat de spini si a bagat mana in acei tepi. Era zgariat pe palma, iar atunci, pe cer s-a facut o lumina mare (era innorat). Si o voce puternica ce se afla in spatele acelei lumini m-a intrebat:
- Acum crezi in Dumnezeu?
Plina de spaima, am spus:
-D-d-da!
Acestrea sunt cele mai ciudate vise ale mele.
Cine spune ca n-a avut parte de tristete este un mincinos.
Violenta este ultimul refugiu al incompetentei.
Optimistul e un prost fericit. Desigur, pesimistul e doar prost.
Nu sufar de nebunie, ma bucur de ea in fiecare clipa!

#54
Unde sunt visele ciudate sunt si eu acolo 21 Nu am numa vise ciudate, ci uneori si premonitii 21

Intr-o seara visasem cum o sa fac parte dintr-o trupa si peste doua zile asta s-a intamplat. Am ramas gen : wtf ? O_O
Nu mai stiu cand am visat si primu "concert" [era mic] de ziua scolii. Si aia s-a intamplat. Chiar am ramas uimit. o_o
Pe langa vise d'astea, am visat intr-o seara cum vorbeam cu un urs polar , da nu normal, prin telepatie 21 [ in ziua aia la dirigentie, profa ne-a batut la cap cu chestii despre telepatie -.-' ]

Tot felul de vise tampite am 21
Metal was here.

[Imagine: metalsig.png]


I\'ll start to worry when I\'m dead.



#55
Acum trei zile am visat ceva foarte ciudat o.O
Nu imi amintesc exact cum era , dar imi aduc aminte despre ce era vorba .
Eram cu un necunoscut care era prietenul meu cel mai bun [ in realitate nici nu-l intalnisem vreodata ]
Si eram pe un camp cred , eram numai noi si era mai galbeniu campul ala xD
Si eram in mijlocul campului si imi povestea despre viata si despre trecutul lui .
Dupa aceea m-am trezit si imi aduceam aminte ce visasem .
In ziua urmatoare eram pe strada cu niste prieteni si nu stiu ce faceam si a venit un domn la mine .
Era in spatele meu , mi-a pus mana pe spate si a zis "hai sa continui povestea de pe camp" .
M-am intors la el nedumerita , iar el si-a cerut scuze caci el crezuse ca eram o amica de-a lui .
Si am facut niste ochi cand l-am vazut , era omul din vis 0.o

Don't try to be perfect . Just be yourself .

#56
Vise..unele sunt cam perverse XD ..hai lume, cn are visa ca ar face un concurs de frumusete cu tipii aia hot din anime ? Eu ..^_^ ..deci va rog frumos, pentru buna voastra siguranta, mai bine nu postez acest vis.

De multe ori visez ca merg, merg, merg si dintr-o data cad, impiedic, si tresar, ma simt ca si cand ar fii fost adevarat. Ba chiar ma prind de perna. Mi se pare ciudat visul acesta. :-| Si se repeta la nesfarsit, e cam infricosator...

Anyway xD

Insa de multe ori visez scene din diferite momente. De ex am visat intr-o noapte ca ma priveau o multime de oameni, iar eu eram pe o scena. Nu imi aduc aminte exact, nu ma vedeam la fata sau altele, atunci cand am visat aveam 8 ani. Insa anu` acesta, am fost nevoita sa prezint corul scolii [in fiecare an..de craciun avem un cor] Si vedeam aceleasi imagin O_O. Sincer m-am simtit ciudat, pe langa faptul ca aveam emotii.

Nu stiu..insa visez ceva..si boomm peste cativa ani se intampla.
Oricum ..majoriattea viselor sunt si sursa mea de inspiratie pt un fan fic sau un AMV..so , e lunga povestea XD
[Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so1_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so6_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so9_250.gif]

#57
*cel mai bizar era ca am avut o perioada cand eram pe la inceputul scolii primare in care vorbeam in somn si numai cand aveam cosmaruri spuneam "mustar"(mama imi povestea tot ce ziceam:]] ), iar culmea era ca eu pe atunci detestam mustarul24
*ciudat mai este ca unele vise mi se repeta cam des...
-spre exemplu, uneori mai visez ca sunt intr-o masina si conduc cu 10km/h, iar cand lovesc un copac rad ca nebuna si accelerez =]]
-noaptea trecuta am visat a treia oara ca ma mutasem cu mama si sormea undeva pe langa o gara intr-un bloc urias O.O si ca in fiecare zi petrecuta in acel loc(din care nu ieseam deloc) introduceam un cod de 4 cifre pe care il schimbam zilnic si dupa imi bateam joc de un locatar foarte dragut:X, aruncand cu orice lucru din jur pe geam, in masina sa parcata pe calea ferata 71
-mi se mai intampla sa visez ca merg singura, noaptea, pe niste strazi cunoscute, dar pustii(asta doar in vis) si o persoana sta nemiscata in urma mea, de care ma indepartez incontinuu... insa mereu cad brusc si pe urma ma trezesc cu o durere total neplacuta de genunchi si cu plapuma si cearceaful pe jos :??

am avut mai multe vise super ciudate si acum incerc sa-mi aduc aminte(se pare ca deja mi-am amintit inca unul... deci, visasem ca ma trezisem intr-o noapte si o vazusem pe sormea[are patul langa al meu] cu un topor in mana si razand ca o maniaca X_X; pe urma incerca sa-mi reteze capul cu el24 de-atunci, ma cam speri noaptea cand ma trezesc si o vad pe sormea aproape de mine ) restul... ramane sa-mi revina in memorie si la alte vise mai amuzante sau pline de ciudatenii o sa mai trec pe aici^^

#58
pfff....vise ciudate O.O ....n-am mai avut de ceva vreme...până acum 2 zile .
Am visat că eram urmarită de nişte lupi , şi in timp ce fugeam, a aparut un lup mare, alb , care m-a pus la pamant si apoi a început sa vorbeasca...dar ciudat e că m-am trezit si era sormea langa mine si vorbea prin somn 21:. Apoi când am adormit înapoi...am visat din nou lupii...voiau să-mi zică ceva , dar nu înţelegeam ,dar din senin ei au cazut jos şi au început să sângereze .Eu am început sa fug, dar parcă mă urmărea sângele lor.
Cred că am visat asta pentru că nu-mi place sângele 17 ...şi nu mai vreau sa visez aşa ceva.

#59
Well... am avut mai multe vise weird:

Se făcea că intram în blocul în care locuiesc şi era un vecin medic cu o asistentă şi era o masă de operaţii şi bisturiu and so on, la parter. Şi ei mi-au zis că trebuie să-mi repare mie şi celorlalţi vecini organele că cică erau stricate. Şi ştiu că îmi era frică şi ziceam că eu am organele sănătoase şi am fugit pe scări, da` erau capcane, raze X şi prostii din astea. Şi nu ştiu cum am reuşit să trec de prima care era cea mai grea şi m-am uitat în jos şi venise un nou vecin care se întinsese pe masa aia şi medicul ăla îl tăia şi i-a scos organele şi i le`a lipit cu scotch. Apoi am fugit repede şi am reuşit să trec de capcane şi când am intrat în casă, părinţii mei se comportau ciudat şi mi`au zis că ei şi`au reparat organele.
Åži mai e unul:
Eram într`o casă veche din lemn şi erau nişte persoane pe care nu le cunoşteam dar parcă m`ar fi cuprins nebunia pe mine când le`am văzut. Şi pur şi simplu m`am dus şi i`am muşcat [nu ştiu cum dracu` i`am otrăvit, cică dădeam venin prin muşcătură]. Şi i`am paralizat pe oamenii ăia, apoi am luat o coasă şi i`am tăiat în bucăţele.
Când eram mică visam un câmp şi era făcut un cerc din scaune unde stăteau nişte oameni şi în mijloc stătea un câine dintr`un desen animat. Chestia era că eu nu mă uitam la desenul respectiv. Oricum, visul ăsta era des şi îmi inspira frică.
Şi câteodată, când dorm noaptea, dar într`un fel sunt şi puţin conştientă, simt că mă ridică ceva în aer şi mă aruncă pe jos. Şi am un gol în stomac de parcă chiar aş cădea. Chestia asta o am de când eram mică.

Eh, am vise stupide, I know, dar mie mi se par ciudate.
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

#60
Acu cateva luni l`am visat pe un prieten ca s`a evaporat prin termopanul intre`deschis din clasa si dupaia a cazut si a murit Chiar daca clasa noastra e la etajul I

Dupa visul meu, colegul respectiv a visat ca eu am murit din cauza iubitului meu. Cica i`a spus ceva iar prietenul meu m`a batut21. Visul asta a fost pentru ca i`am povestit prea amanuntit cum ne certam

Iar iubitul meu a avut 2 vise 21 : in primul s`a visat pe el in cosciug, iar in al doilea m`a vazut pe mine 21. Tot in cosciug si s`a trezit plangand . A fost asa dulce cand mi`a povestit . Eu pana acu cateva luni nu credeam ca el poate sa planga 71. La el are legatura cu un fost coleg ce a murit intr`un accident de masina si pe care la auzit vorbind cu el la inmormantare 21 . Asta nu prea e de ras dar intr`un fel e funny.

Alte vise de`ale mele mai sunt de cand eram mica. Am tot visat luni in continuu ca sunt urmarita de nistre monstrii pana acasa si ca nici aici nu scap21. Cartela cu care pot sa intru in bloc era schimbata, felul in care se inchidea usa de la intrarea in casa era schimbat iar toti cei din bloc erau impotriva mea 21. Eu stiam ca e doar un vis dar tot muream de frica si incercam sa adorm21.

Cam atat u visele mele 21. Cand mai am sau cand imi mai amintesc revin

[tox edit] mai usor cu emoticoanele alta data



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Intamplari ciudate Kira-chan 11 9.806 22-04-2011, 06:02 PM
Ultimul răspuns: Debb.'


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)