Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Intamplari ciudate

#11
La naiba, povestile astea m-au facut sa ma uit din cinci in cinci minute la usa si in spatele meu =]] Daca tot am ajuns aici, la un subiect pe care il ador, sa spun si eu ce am patit:
Bunica mea e moarta de opt ani... Si eu dorm la tara in camera ei, in patul acela. Vara trecuta, cand m-am dus acolo, aveam probleme cu urechea, ma durea fiindca ma luase curentul >.<". Ma pun eu in pat pe la ora doua, doua si ceva, sa adorm. Durerea mea iubita inca persista. Am adormit [ ofc, cu lumina aprinsa ] si... incep sa visez. Dar ce vis >.< Bine, de fapt nu sunt foarte sigura ca a fost un vis22, fiindca se facea ca in usa camerei, care era deschisa, era o silueta neagra si ceva mai scunnda decat mine. Incercam sa ma ridic, dar parca ma miscam cu slow motion. Auzeam vuiete in ureche, soapte si tipete si nu puteam sa ma ridic si silueta aia era inca acolo >.<"
Pana la urma am scapat.

Alta39
La pomana de sapte ani, tot la tara, eu, mama, tata, bunicu', "sor-mea" ~o prietena foarte buna~, sora ei si mama lor, noaptea, afara, stateam. Eu si blonda, sor-mea, ne jucam palete. La un moment dat vad o silueta neagra mai scunda ca mine in usa casei, acolo unde dormea tata >.< [ bunica mea era scunda ] si m-am apropiat cu lanterna aprinsa, tremurand. Pe cat ma apropiam silueta se dadea dupa usa. aM intrat, tata n-avea treaba, dormea. Bunicu` era in hol, calm, la tv. Nu avea cum sa fie el, era prea atent si statea comod. Ma uit dupa usa, nimic22.
Le alarmez si pe mame, foarte bine, ne calmeaza etc78. Ne trimit apoi in casa, sa luam nu mai stiu ce, cand colo zice blonda ca a vazut un om care trecea prin fata geamului. Cine sa fie cand tata si bunu' dormea, respectiv privea tv-ul?22
Am mers in cautarea acelui om... Nimic22.

Again39
Eram mai mica... Si dormeam cu bunu' de frica. Cat inca ma uitam la tv se aude un sunet specific deschiderii camerei unde murise buna >.<
Poate cand am adomrit, poate cateva nopti mai tarziu, am visat-o pe buna ca iesea din camera aaia si venea spre mine si mi-era frica si i-am dat cu o tigaie in cap [da...stiu, funny] si apoi a iesit o tipa roscata din camera pe care o vazusem in poze >.< dar n-o cunosteam. Si tipa voia sa imi faca rau si buna ma proteja >.<

Cam atat din "palmaresul" meu... Scuzati-ma ca am luat-o de la cea mai recenta la cea mai veche 21
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour

#12
O intamplare ciudata mi s-a intamplat chiar ieri.
Eram la lucru la mama. Avusem antrenament de la zece dimineata si nu m-am mai dus acasa, ci am venit la ea la lucru, cladirea fiind mult mai aproape de scoala decat blocul in care locuiesc. Ei bine.. si era cam ora sase si ceva. Poate chiar mai mult.. si tata trebuia sa vina dupa noi. Mama lucreaza la ultimul etaj, iar eu asteptam sa merg acasa. Am vazut pe geam masina tatalui meu parcata [ care s-a dovedit in final ca nu era a lui ] si am zbughit-o spre scari. M-am dus la balustrada si ma uitam in jos. Cand m-am uitat, am vazut o umbra neagra care parca urca pe scari. Totul s-a intamplat asa repede pentru ca in urmatoarele secunde nu s-a mai vazut nimic. Am asteptat sa vad cine vine, deoarece cum privesti de sus in jos, la un moment dat se zareste cine vine.. am astept vreo trei minute dar n-am vazut pe nimeni. M-am intors cu spatele si am plecat.. inca ma gandesc la chestia asta si nu stiu daca mi s-a parut sau chiar a fost adevarat. o.o



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Vise Ciudate Lye 91 57.706 15-08-2013, 11:09 PM
Ultimul răspuns: Azazel


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)