Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Vise Ciudate

#61
Ieri seara am avut doua vise ...

Primul: Am vista ca eram la tara si unchiul meu avea o curca roz Zuppy03 Curca roz ??? Stati sa vedeti in continuare ... Si ea s-a speriat de o motocicleta si a fugit ... Toata lumea a dat vina pe mine :...: Si din cer a picat Hinata, si-a activat byakuganul si a vazut ca defapt motocicleta a speriat curca roz, nu eu ... Lumea m-a cresut si gata ... Happy end ! 21

Al doilea vis: Era noapte, eram in parcul de langa bloc. Si eram imbracata intr-un costum ca de vrajitoare. Langa mine era o pestera. Trebuia sa trec testul de vrajitoare. Kurama si Hiei dadeau si ei testul. Kurama s-a dus primul, apoi Hiei si apoi a venit randul meu ... Mi-a sosit bagheta. Zbura , nu o puteam prinde. Intr-un final am prins-o ... Am intrat in pestera ... Era intuneric si doar bagheta lumina ... Ma ducea as ain zbor, nu atingeam pamantul cu picioarele . Trebuia sa adun cristale,pergamente si bijuterii din pestera ... Pe acolo erau paienjeni si schelete. Am ajuns intr-o casa , ca de vrajitoare. Ma duceam prin fiecare camera , adunam ce-mi trebuie si m-am intalnit cu o doamna foarte draguta. Am intrebat-o daca Kurama si Hiei au trecut testul ... A raspuns afirmativ . Am continuat sa caut si pana la urma am luat toate bijuteriile. Doamna aia m-a rugat sa ma uit intr-o camera sa vad daca a plecat cineva ... SI m-am uitat si i-am raspuns afirmativ. Apoi m-am teleportat afara din pestera, pana acasa. M-am dus la parinti si le-am spus ca sunt vrajitoare ... S-au bucurat ! A doua zi mi-a luat mama trei perechi de cizme ... S-a facut seara . Fetele erau afara in pantaloni scurti si maieuri, desi era iarna cu zapada. M-am dus si eu, cu bagheta. Si tatal la o fata mi-a rupt-o ... Si s-a terminat ...

Deci doua vise ciudate ....

#62
Numa` prostii visez eu noaptea. De la elefanti chiori pana la iepuri cu mitraliere24

Am avut cel mai tare vis aseara...Se facea ca eram urmarita de un iepure urias care era inarmat cu o mitraliara si era insotit de un elefant chior.Eu aplaudam(nu stiu ce bunica aplaudam) .Ohooo,dupa apare si uncastor fara dinti care putea vorbi si incepe sa ma fugareasca...Yuhuuu,invatam sa fug.Vitezomana de mine nu a vazut matza neagra ce trecea pe acolo si m-am impiedicat,cazand intr-o gaura neagra..RolleyesDupa apare o vrajitoare...Si dupa se termina visu`2Alarma de ceas tampita:mad:
Ma uit prea mult la SF-uri!Ar fi trebuit sa visez raspunsurile la testu` de Chimie,nu iepuri nebuni,si elefanti chiori:lol:

Sau alt vis ciudat...
Era noapte iar eu eram in parc singura. Nu stiu cefaceam acolo,dar era tare intuneric. Deodata apare o papusa zdrentuita cu un sigur ochii( OMG O_o). Am inceput sa fug, dar am luat-o prin locul gresit si am ajuns intr-un lac. Wow! fiindca nu stiam sa inot m-am inecat, dar deodata m-am trezit.

Eu in fiecare vis ma visez alergand si urmarita de vreun ciudat... 24 cand le povestesc prietenilor aia rad de nu mai pot :cry: Totusi ar trebui sa nu ma mai uit la sF-URI!!Dar im plac atat de mlt :please:
[Imagine: durararasig06small.jpg]

#63
ummmmm...am vise ciudate,prostii.De exemplu,am visat-o pe Catalina din ''Fara sani nu exista paradis'',eram impreuna cu e a si Jessica...
Ce stupid22Vise de noapte....
Bine,bine,l-am visat si pe L (Death Note)88
Ce divin...
Deobicei,visez frumos...baietzi frumosi10
Nu am vise ciudate,defapt aveam ,dar cineva are grija de visele mele si de mine10
Am mai visat acum...nu stiu cat timp ca eram cu ''Spioanele'' (Sem,Alex),eu eram Clover24)21)Omg T.T.M-am trezit razand.
Cam asa sunt visele mele,total aiurea...
Am mai spus si repet: VISE DE NOAPTE.

#64
Cel mai groaznic vis a fost cand am visat ca ma inec. A fost ingrozitor ! Ma zbateam, dar nu ma puteam ridica la suprafata. Dintr-o data am simtit ca nu ma mai pot zbate si o stare destul de infricosatoare m-a cuprins. Adica ma simteam bine, era o stare excelenta, dar ciudatul era ca nu ma puteam misca si asta ma infioara. Atunci am inceput sa tip "Vreau sa ma trezesc, vreau sa ma trezesc! ", iar in cele din urma am reusit sa ma trezesc. Mama mi-a spus ca m-a auzit cand tipam din somn. 17 Asta a fost cel mai scary vis din toate pe care le-am avut ! Mi se mai intampla cateodata sa ma visez in actiunea unor filme vazute mai demult. 21

#65
N-am sa uit vreodata acel vis, se facea ca eram in bucatarie, stateam pe un scaun si ma uitam la tv, mai exact la stiti, si acolo spune tipa de la stiri ca o familie din America a disparut datorita unui lucru inexplicabil, si apoi a arat un video filmat de o camera video de pe strada, iar in fata unei case se afla parcata o masina si acolo se juca o fetita singura, iar pe strada nu mai era nimeni, si apoi se deschide geamul de la masina si iese de acolo o chestie alba care se lungeste pana ajunge pe trotuar unde se afla fetita si ia forma unui om, fetita era cu spatele, chestia alba ia un stalp de telegraf in mana si da cu el de pamant exact langa fetita, fetita se sperie si incepe sa tipe fara sa fuga, apoi chestia alba se lungeste iar , face gura mare si inghite fetita, apoi video-ul se termina iar prezentatoarea trece la urmaoarea stire, eu sting televizorul si cobor scarile pana la mine in dormitor, pe parket langa pat se afla cateaua mea, Mica, care dormea, ma uit la ea si cu coata ochiului observ ceva alb, mare care statea in patul meu, nu bag de seama si ma duc sa urc scarile indreptandu-ma nu se stie unde, urc 2-3 trepte si ma intorc iar in camera mea de data asta putin speriata, ma uit la cateua mea, nu se miscase, ma uit in restul camerei, totul era normal, apoi ma intorc si chestia aia alba era in spatele meu si apoi m-am trezit. 22
[Imagine: 9qh35v.jpg]

#66
Ultimul meu vis ciudat...ouu yeah XD

Deci...eram pe o plaja, trebuia sa plecam si cu ce am plecat? Cu Going Merry XD numai ca il lasam pe Usopp pe plaja, saracul a inceput sa alerge si pana la urma s-a agatat de barca, cu carligul lui Coud XD nu ma intrebati de unde il avea. Dupa aia am ajuns la tarm, doar ca la debarcare eram eu, o chinezoaica, un prieten pe care nu l-am vazut demult, o prietena cu cosplay-ul de Yachiru si...doi cai XD nu mai stiu unde trebuia sa ajungem, dar ne-au spus ca trebuie sa mergem printr-un canal, ca pe acolo trec valuri de 40m. Am luat-o prin canal, pana am ajuns la o strada normala, cu blocuri, copaci si masini XD caii si yachiru au luat-o pe drumul lor, eu am continuat cu ceilalti doi, si chinezoaica nu mai vazuse in viata ei masini si ii era frica XD Strada aia urca pana la o zona unde nu mai erau blocuri, erau corturi imense...Ne-am oprit intr-o statie de autobuz, si cand am urcat in autobuz mi-am dat seama ca suntem in...Argentina XD si autobuzul se tot oprea sa vedem peisajul, si drumul avea atatea gropi cat drumurile romanesti XD Ne-a dus inapoi in vale, am urcat iar pana la corturi si am observat ca dintr-un cort alb iesea lume cu cosplay...I-am intrebat daca e vreo conventie manga aproape, si mi-au zis ca abia se terminase, si cum era duminica, nu continua ziua urmatoare. Atunci mi-am deschis geanta si mi-am pus urechile de pisica XD si vine o tipa si-mi spune "tu si ea ( chinezoaica ) sunteti surori, nu?" XD si m-am trezit XD

#67
Eu am avut un vis foarte ciudat,se facea ca mergeam in excursie si eu si bff am coborat intr-un camp deschis.Dupa ce am coborat autobuzut a disparut iar in locul lui a aparut o cale ferata infinita.Pe o pare si alta a caii ferate se afla un drum infinit iar pe langa el erau mii de copaci uscati.Deodata eu am facut un pas iar bff a disparut.Am inceput sa merg spre nord si deodata vad o statuie in stil japonez.Ma apropii usor de ea si deodata deschide ochii iar eu ma sperii si incep sa alerg pe partea cealalta a caii ferate.Am tot alergat dar am obosit si am cazut in genunchi.Cand ridic capul vad in fata mea un fel de sperietoare fara corp[era o cruce imbracata cu un hanorac].Ma ridic apropiindu-ma usor de sperietoare dar ma opresc ingrozita cand langa spretietoare apare bff plina de sange,cu hainele sfasiate.Tip iar sperietoarea ridica capul,vazundu-se un craniu ce plangea cu sange care imi spuse:"O iluzie va devenii adevarata,iar sangele-ti va curge din proprii ochii".Eu ma sperii si incep sa alerg din nou spre statuieta japoneza dar simt cu o forta ciudata nu ma lasa sa ianintez.Ma prindeam cu mainile de maracini tragandu-ma inspre statuia japoneza.Intr-un final am reusit sa ajung la statuia japoneza si ma ascund in spatele ei asezandu-ma in fund.Imi privesc palmele si am vazut ca erau pline de sange.Deodata statuia japoneza imi spune:"Degeaba incerci sa fugi,degeaba incerci sa ascunzi cine esti,intr-o zi vei afla adevarul".Am privit statuia inspaimantata si m-am trezit.Asta e visul meu ciudat care sa tot repetat,totusi nu inteleg ce vroiau sa spuna statuiile si ciudar e ca in serile de luni,miercuri,vineri si duminica nu visez

#68
m avut multe vise ciudate,dar numai unul a fost atat de ciudat incat m-am trezit tipand si plangand
pai sa va explic....eram pe o strada destul de ingusta si oblica precum un deal,era un amurg foarte
frumos.Mergeam linistita pe strada (urcam in sus) si la un moment dat trece pe langa mine o femeia
putin ciudata cu o fetita de vro' 4-5 ani pe langa mine.Acea femeia se uita cam ciudat la mine si continua sa mearga...in jos.Nu o bag in seama si continui sa merg desi privirea ei ma inspaimanta dar tot odata parca incerca sa-mi spuna ceva destul de important.Apoi din sususl strazii ...sa zic asa4,venea o masina cu o viteza foarte puternica,si am auzit o bubuitura foarte putenica.
Cand ma intorc sa vad ce sa intamplat,masina dadu-se peste femeia aceea si fetita cea mica.Am fugit
repede sa le salvez ,sa le trag de acolo,inainte ca masina sa explodeze.Ajung acolo,incercand s-o
prind pe femeia de mana sa o trag de-acolo,si pur si simplu nu puteam s-o apuc de mana.Mana mea
trecea prin a ei.Ea striga sa o iau mai repede de acolo ca nu vrea sa moara,iar eu incepusem sa plang
ca nu pot s-o salvez.Dar apoi masina a explodat,iar explozia a trecut prin mine pur si simplu.Plangeam si
tipam ca nu am putut sa le salvez.Vai...bine ca m-am trezit mai repede,dar tipand si plangand.
A fost un vis ciudat,si imi este frica sa nu-l mai visez inca o data,asa cum mi sa mai intamplat cu
anumite vise.Smile
[center][Imagine: 517p75.jpg]
When I Get Home.[/center]

#69
Noi vise ciudate...
Se facea ca ma aflam intr-un oras subteran cu o tehnologie remarcabila, care iti lua rasuflarea. Totul stralucea iar robotii erau prezenti aproape peste tot. Era si mama acolo si nu mai stiu ce mi-a spus. Atunci, mi-am dat seama ca vreau neaparat o carte. Am privit in sus si am vazut ca orasul in care ma aflam se chema "Starlights". Am mers o buna bucata de drum, cand apare un alt oras, numit "Do it!" M-am gandit ca trebuie sa fur cu orice pret cartea aceea, pentru ca altfel n-as fi putut s-o obtin. Reusesc s-o sterpelesc, iar visul se termina cu mine iesind dintr-un pasaj subteran...
Alt vis ciudat:
Se facea ca eram bogata si ca mi-am cumparat o vila undeva la mare. Acolo s-a dus si o colega de-a mea de clasa. Eu puteam sa vad statiunea in ansamblu, iar undeva se afla un salon de infrumusetare, pe care l-am mai vazut candva in viata reala. M-am indreptat spre acel loc, iar acolo statea D., dar care a plecat imediat, nemaiputand sa-mi cer scuze pentru toate momentele penibile in care l-am bagat. Apoi, mi-am angajat un asisent cu par albastru (O.O) care statea cu pieptul gol, i se vedeau si patratelele... >w< (I'm such a pervert). Regretam ca nu i-am cerut scuze acelui tip, o vad pe Alexandra (colega mea) care imi cere sa mergem pep laja la rasarit... Un alt final ciudat de vis- exact cand a zis acele cuvinte, soarele a aparut dintre nori.

E clar. Am niste vise hyper-ciudate, hyper-bolnave si hyper-nebunesti. Desi al doilea m-a pus pe ganduri, deoarece eu vreau sa-mi cer scuze acelui baiat si, cand am avut ocazia, pur si simplu i-am dat cu piciorul. 20

#70
pff....cel mai ciudat vis al meu a fost cam pe la 6-7-8 ani, cred...
se facea ca eu cu mami am plecat la munte, intr-o excursie, iar tati cu sor'mea au ramas acasa. Si eram in mijlocul padurii, intr-o cabana si mami trebuia sa se duca dupa lemne de foc, desi aveam menajera...si eu am urmarit-o. Copacii erau verzii...adica brazii...si in copaci erau buvnite care ,,bu-hu-haiau", iar mistreti care treceau prin fata noastra si atatea animale...doamne....si noi fugeam. Eu i-am spus sa ne intoarcem, deoarece imi era frica, dar ea nu a vrut. Si m-am trezit. Iar cand m-am culcat la loc, am visat ca eram intr-o caleasca cu cai, din aia, de pe vremuri, si erau carciumi multe pe strada, iar eu cu mami, cu tati si cu sor'mea eram in haine de epoca, iar mami avea mana in ghips. Cand am intrebat-o ce avea la mana, mi-a spus ceva de genu': ,,De atunci.Nu mai stii?"

asta e cel mai infiorator vis. Stiti, la prima vedere, visele nu par asa inspaimantatoare, dar acolo, pe loc, te baga in sperieti. Simti ca ai vrea sa intri in pamant.
Hope si-a lasat urma pe-aici...71
,,Lucrurile nu sunt bune sau rele în sine, gândirea noastră le face să fie astfel."- William Shakespeare
[Imagine: 6ru0k7.jpg]
Mai genial nici ca se putea. Multumesc muult mult de tot, Abyhug



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Intamplari ciudate Kira-chan 11 9.806 22-04-2011, 06:02 PM
Ultimul răspuns: Debb.'


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)