Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Top 5 baieti din Naruto

#11
1.ITACHI si doar la el!!!Il iubesc la nebunie,e frumos,destept si are tot cei trebuie.El pentru mine este un ideal,as fi in stare de orice pentru a avea o persoana asa ca el alaturi de mine.El este un erou,un om demn de admiratie.
2.Naruto,daaaaa acest baiat are o putere de convigere cum nui este dat la nimeni.Daca in lumea noastra s-ar naste oameni ca el,cred ca am avea o sansa sa fim mai buni.
3.Neji,il repect foarte mult pentru inteligenta care o detine si pentru faptul ca intr-un final a reusit sa-si schimbe viziunea sa asupra vietii.Si nu pe ultimul loc,ca e fromos-foc)))
4.Orochimaru,despre acest personaj nu pot spune de ce l-am ales.Are un aer misterios care ma atrage si un glas convingator.Ascultindul ma simt ca un animalut micut,ce se ascunde de ochii sarpelui.
5.Shikamaru,imi place de el ca e foarte destept,iar eu respect ft mult acest lucru.Si pentru ca e.....un lenes fara pereche,asa ca mine!)))As da orice sa stau pe acoperisul unei case si sa privesc norii decit sa ma duc la universitate sau fac vreun lucru.)))))
[Imagine: 697b3f31f413.jpg]
Нет такой вещи, как судьба. Плач, гнев, непреодолимая сила безрассудства и самое изысканное чувство - всё это закон ПРИТЯЖЕНИЯ!
[Imagine: chibi_2217.gif]
, chibi-ul lui haruna

#12
nu stiu daca ma pot exprima in 5 personaje, dar vad io

1. sasuke - are niste ochi care pur si simplu ma patrund si la care nu as inceta sa ma uit :X
2. naruto - cum spunea si haruna, lumea ar fi mai buna + ca nu mas satura sa imi petrec timpu cu asemenea personaje care isi dau si viata pt tine
3. itachi - este fff destept si bun, mai ales ca se asigura de viitoru lu sasuke
4. kakshi - este si el puternic, dar imi place mai ales ca este capitanu echipei 7 (a rezistat si ia tinut in frau)
5. minato - arata ffffffffffff bine (ramane de vazut cum va arata naruto) si este fffff puternic si ffffffffff bun
:X
can astia ar putea fi cv spontan
4
anime lover is just a dreamer
[Imagine: Untitled-1-5.png]
if you love anime just dont sleep
you will get hurt

#13
Sa vedem ...
1. Neji Hiuuga : sunt inebunita dupa el ... chiar de la inceput in ciuda personalitati sarcastice, arogante etc ...
2. Kakashi Hatake : pai ... e sensei-ul echipei 7 si dupa cum a evoluat echipa se pare ca e un adevarat lider ... e dragut ( mie mi se pare ca doar cu masca ii sta bine!). Inteligenta , caracter puternic , sunt cuvinte care il definesc pe Kakashi !
3. Sasori : pai ... e destul de linistit ... de aia imi place
4. Gaara : e un sloi de gheata uneori , dar are un suflet bun!
5. Naruto : e amuzant , cam prostut la inceput dar in final ... devine un pusti cu picioarele pe pamant!!!

#14
Top 5 baieti din Naruto poi sa vedem
1.Orochimaru-este foarte puternic ...este hot rau de tot mai ales limba ai alunga [ da da nu stiu ce mi se pare asa hot la limba sa ] ...si imi place machiajul sau la nebunie

2.Neji- uiiii doamne ce baiat ...deci prin faptul ca arata traznet mai e si super puternic ...imi place cand isi activeaza byakugan-ul ...este baiatul perfect frumos,puternic

3.Naruto- mie mi se pare ca este chiar foarte frumos imi place la nebunie de el ...este foarte zvapaiat,indraznet,frumos si in acelasi timp si foarte puternic [ normal doar este gazda vulpii cu 9 cozi ] ...si sar potrivi foarte mult cu Hinata sunt un cuplu perfect

4.Shikamaru- ooo este foarte hot ...chiar daca e lenes este si puternic ...chiar imi place de el

5.Itachi- numai pot dupa el este super,mega,ultra hot ...puternic sa numai zic deci este perfect nam cei zice ...dar exista un dar ...nu mia placut ca sia omorat familia dar af acut acest lucru pentru Sasuke ...si imi pare rau ca o sa moara
[Imagine: chibi_1634.gif]
Ignis, chibi-ul lui XxX...GeorgianA...XxX


[Imagine: 68202047.png]

-------------------------------------------------------------------

[Imagine: renji2.gif]


#15
Let me see 4 .

1.
* Pe primul loc se află Sabaku no Gaara. În topul meu acesta s-a aflat întotdeauna pe primul loc, pentru că este cu adevarat personajul meu preferat din acest anime. De fapt cred că este singurul personaj caruia i-am acordat acelaşi loc în topul meu, fară vreo schimbare, încă de când am vazut anime-ul.
Este un caracter aparte, foarte complex. A avut acea parte negativă la începutul anime-ului, care pur şi simplu m-a înebunit. Încă din clipa în care l-am vazut mi-a placut, apoi prin sentimentele sale crude, ura şi acele însemne grave de putere mi s-au parut exceptionale. Privirea lui, cred că a fost cea mai intensă privire pe care mi-a fost dat să o întâlnesc, asta din perspectiva mea. Parul sau roşcat şi ochii verzi m-au fermecat, iar gândurile sale mi se pareau excitant de agresive.
Apoi, când caracterul acestuia s-a schimbat, am vazut şi partea sa bună, dincolo de acele crime pe care le comisese. Era ca şi un îngeraş ce înainte fusese un mic dracuşor, însă în cele din urmă alesese calea binelui. Mi s-a parut foarte OK şi în această ipostază, pentru a vedea un nou caracter de-al sau, şi asta a fost o caracteristică după care m-am topit. Mai important, trecutul nu poate fi şters sau uitat, doar trecut. Ceea ce înseamnă că şi acea " rautate " a existat în sine.
Ador acest personaj.
2.
* Pe cel de-al doilea loc îl voi plasa, de această dată, pe Shikamaru Nara. Acest loc a fost întotdeauna instabil din toate punctele de vedere, ca şi celelalte, pentru că mereu îmi schimb topul ( doar locul 1 a ramas intact). L-am ales pe Shikamaru pentru că m-a uimit cu inteligenta lui, sufletul şi gândurile sale. Şi apoi arată minunat şi acesta.
Hmmm, prima oară când am vazut acest personaj mi-am zis că ori va deveni un mare ninja, ori îşi va trada prietenii şi va ajunge un dobitoc. Oarecum mă îndoiam de ceea ce credea, simtea el. Inteligent era, chiar un mic geniu, dar mă îndoiam că îşi va folosi aceste calităţi pentru a ajuta Satul Ascuns Între Frunze. Mă bucur că am fost surprinsă, foarte placut.
Adevarul este că admiratia mea faţă de el a început în acel episod, când erau la examenele chunin, în lupta cu Sasuke şi Gaara, după ce lucrurile o iau razna iar Shikamaru, Naruto şi Sakura merg după Sasuke. A dat dovadă de mult curaj şi m-a impresionat ceea ce a facut, şi-a ajutat camarazii şi nu a fugit. În momentul acela mi-am dat seama : urma să ajungă un nina exceptional.
Plus că în Shippuuden acesta arată grozav. Coada lui prinsă la spate îmi pare foarte interesantă şi foarte atractivă. Privirea lui indiferentă, ce arată plictiseala, este foarte seducatoare şi ar putea fii admirată de oricine.
Shikamaru is really hot.
3.
* Pe acest loc îl voi plasa pe Itachi Uchiha . Hmm alegerea mea nu a fost dificilă aici. Pur şi simplu în ultima perioadă mi-a placut foarte tare de Itachi. Trecutul lui mi se pare foarte interesant, iar atitudinea sa, deşi plină de mister, îmi pare exceptională. Felul cum îl tratează pe Sasuke nu putea fii mai minunat, iar tot ceea ce a facut pentru acesta mi se pare mai presus de cuvinte. Are aura acelui frate bun ascunsă într-o carapace înegrită de responsabilitati şi crime inevitabile şi create din cauza micilor conflicte.
Felul cum arată... Nu ştiu dacă mai este cazul să mentionez acest lucru, dar oricum. Arată bestial!! Privirea lui mă înebuneşte, şi ochii sai mi se par superbi. Nu ştiu, este din Akatsuki, este " rau ", cu toate acestea este frumos, inteligent şi poate atrage atentia oricui. Gândurile sale îmi plac până şi mie, iar atunci când vorbeşte simti nevoia să taci şi să asculti ce vrea să zică. Minunat. Itachi este un personaj exceptional, şi mai face parte şi din clanul Uchiha, detine Sharingan, nu este un " ramolit ", în concluzie este super tare.
4.
*Pe cel de-al patrulea loc îl voi plasa pe Neji Hyuuga. Ador acest tip, mi se pare foarte interesant iar trecutul lui, deşi dureros, este plin de semnificatii interesante. L-am avut, cred, şi în top 5 de dinaintea acestuia. Oricum ar fi.. Acesta este un personaj ce mi-a atras foarte mult atentia, deşi nu de la început. Pentru că atunci când am vizionat prima dată anime-ul mi se parea cam neinteresant, şi tipul de ninja care va dori mai târziu să distrugă satul, asta era doar o armură de protectie, pe care o folosea pentru a se proteja de rautăţile din jurul lui. Modul cum o trata pe Hinata mă dezgusta. Dar apoi, după ce am vazut aceleaşi episoade de câteva ori am început să îmi placă, şi cum pe parcurs am aflat mai multe despre trecutul lui aş fi putut spune că am fost şi putin înduioşată, el a mers mai departe fară să se lase doborât de cei din jur şi de influentele acelea, nu a ales plecarea cum a facut Sasuke, pentru putere.. A ramas ferm pe pozitii şi a format un nou caracter din sine, chiar dacă nu putea fi vazut de oricine. Atitudinea faţă de Hinata s-a schimbat instantaneu, ceea ce mi-a placut destul de mult.
Arată destul de draguţ, pot spune că îmi plac foarte tare ochii lui. Par atât de puri şi interesanti, cred că ar putea vraji pe oricine.
Este un ninja foarte bun, detine Byakuugan, ceea ce este minunat. Apoi datorită multelor sale antrenamente este un ninja foarte puternic, şi priceput.
Îmi place de Neji.
5.
* În mod normal nu l-aş fi plasat în top 5, dar nu ştiu ce am în ultima perioadă de îmi atrage mult atentia, deci cel ce detine locul 5 în topul meu este Sasuke Uchiha.
În primul rând trebuie să mentionez că detin un fel de antipatie pentru acesta, din cauza comportamentului sau, atunci când a plecat din Sat ( scuze pentru fani, sau carora le-a facut placere faza ) mi-a parut un laş. Mi-a parut că fuge de probleme, pe calea cea mai uşoară. Şi-a parasit camarazii, asta nu faci niciodată.
Hmm în rest presupun că este OK. Felul cum gândeşte este şi acela interesant, îmi place. Este inteligent şi asta se poate vedea foarte uşor, este extrem de frumos. Asta m-a atras în special la el, felul cum arată este extraordinar. God, chiar arată bine. Parul negru şi acei ochi la fel de negri, te pot înebuni. Iar atunci când vorbeşte este ametitor.
Nu înteleg de ce l-am plasat în acest top, pentru că în general nu mă dau în vânt după el, însa la cum arată şi unele faze pe care le-a facut, nu pot fii sterse cu nimic.
Sasuke este el, este cum este fară alte cuvinte, dacă nu ar fi fost aşa, anime-ul nu ar mai fi avut acel ceva ce atrage atentia...

#16
1.Gaara:mi se pare unul dintre cele mai originale personaje create vreodata.A trecut prin multe momente triste, ceea ce l-a determinat sa ajunga o persoana care nu vrea decat sa ucida, dar in final a fost adus pe calea cea buna si a devenit unul din personajele pozitive ^_^.I really love this type of charas.Cel mai mult m-a impresionat trecutul lui, care i-a format personalitatea misterioasa, calma, rece, dar in acelasi timp intelege durerea oamenilor.
2.Itachi:the bad guy(actually he isn't but I'll make a spoiler so, I give up).Mi-a placut felul lui de a fi.Nu se amesteca in lupta asa deaiurea,mai intai gandeste inainte de a face ceva, nu face lucruri inutile si stie cand sa-l opreasca pe Kisame.cat despre ceea ce a facut, ei bine, a avut un motiv destul de intemeiat.A riscat totul pentru asta, ceea ce il face un personaj de admirat.
3.Sasuke:obsedat de razbunare si de putere, dar asta e un semn ca a tinut la familia sa si la prietenii sai, chiar daca acest lucru se observa greu.Imi place felul in care se comporta cu ceilalti:calm, misterios.
4.Naruto:cum sa nu-l mentionez si pe el ^^.Mereu energic, nu isi da seama de anumite chestii, cam enervant, dar unul din personajele care stiu cel mai bine ce e suferinta si care evolueaza foarte mult.Faptul ca mereu continua sa lupte, nu se da batut niciodata, sare mereu in ajutorul prietenilor si, chiar ar fi potrivit ca Hokage.
"Ore ga jibun no kotoba makene,sore wa nindou dakara!"(I won't take back my words,that's my ninja way) este fraza care mi-a placut cel mai mult din acest anime si este chiar spusa de el.
5.Shikamaru:the lazy and the most intelligent one.He may be a coward, but also a big help.Uneori, aceste trasaturi il fac funny.Dar mereu am fost uimita de intuitia lui si de felul cum gandeste.O alta calitate ar fi ca mereu lasa lenea deoparte pentru prietenii lui.
[Imagine: robin-1.jpg]

#17
Sa vedem:^^
1. Sa vedem...pey, pot sa zic ca...Gaara: De ce? Pai...e mai misterios, puternic+ si...are in el un demon...plus ca acea privire rece il face super.

2. Sasuke- eh, poate ca mult timp l-am avut pe locul I, but....chiar...a iesit acum din moda. "Nu se mai poarta". Si...peste tot: Saskay! Saskay! Deja e boring si iti zgarie deja creierul...deci, Sasugay, mai in spate15

3. Pein- ah, omule...pai cum sa nu-ti placa:X Pai dupa ce ca e hot, mai are si acele pierc-uri. Hot, nope?15

4. Itachi- eh, cum sa uitam de The-Uchiha-Killer?5 Normal, si el arata foarte bine....poate mai bine decat fratele lui. Eh, dar sezi frumos pe locul 4

5. Tobi/Madara- eh, poate ca nu prea il vezi in anime, dar personalitatea lui il urca pe locul 5.

Va asteptam si sambata viitoare la Radio Lolli pentru topul baietilor vostri.^^"

#18
Poi...

1. Deidara => Este foarte dragut (la fizic) si este singurul EMO blond pe care il stiu eu deci e premiera cea mai tare din Naruto.
2. Gaara => Este mereu misterios si are un look superb, iar ochii ii sunt de vis cat despre felul lui de a fi... este tare TRUE!
3. Itachi => Stiti voi... eu si Itachi avem cam acelasi fel de gandire asupra lui Sasuke... adica na... (Kill Sasuke!)
4. Naruto => E chiar dragalas in unele ipostaze si e nazdravan dar si hiper-activ deci e super-funny in majoritatea timpului.
5. Pein => Este frumos si mai mult nu pot spune pentru ca nu prea cunosc personajul.

#19
hmmm...sa ma gandesc...
1.Neji-De ce?Pai e dragut,puternic,e el un pic rece,dar ce sa faci.Imi place caracterul lui,si rolul pe care-l joaca in anime.
2.Naruto-Pentru ca este dragut,puternic,cel mai hiperactiv,si ii ajuta pe toti.Are visuri mari,si in ciuda faptului ca a fost respins de toata lumea din sat si ca nu si-a cunoscut parintii,aceste lucruri nu la-u impiedicat sa vrea sa devina hokage.
3.Sa vedem...Cred ca...Deidara.Ce are el asa de special?Hmmm...Cam nimic,cu exceptia caracterului lui,parului si...cam atat.
4.Garra-Inainte nu aveam o parere buna despre el da s-a schimbat mult dupa lupta aceea cu Naruto,deci mi-am schimbat-o in bine^^
5.Shikamaru-O...Partea mea favorita.Pai,sa vedem...E dragut,lenes dar totusi inteligent.^^

#20
1. Sasuke Uchiha- este un personaj care imi starneste curiozitatea, mai ales dupa schimbarea de atitudine dupa lupta cu Itachi. Este destept si calculat, cel putin prima data. Apoi devine impulsiv, oarecum. Abilitatile lui sunt impresionante, mai ales chidori combinat cu rasengan. Mai e si vocea, mai ales cum urla in engleza.
2. Haku- povestea lui ma fascineaza. Mai sunt si abilitatile lui. Ador faptul ca era gata sa faca orice pentru Zabuza, chiar daca Zabuza era ce era. M-a placut cum a evidentiat importanta unui scop in viata si etc.
3. Gaara- este foarte interesant. Imi starneste mila, deoarece a fost judecat pe nedrept. Imi place vocea lui in japoneza. Imi place ca e negru pe la ochi si pana la urma se indreapta si ajutala faza cand l-au cautat pe Sasuke.
4. Orochimaru - oarecum, a ajutat multe persoane. Dupa mine, lui Kimimaro i-a dat un scop, ceeea ce este foarte util pentru toti. I-a dat din puterea lui lui Sasuke, chiar dak avea alt scop. Are un motiv de ce e asa.
5. Sasori - e un personaj interesant. Abilitatile lui mi se par mai interesante ce-i drept.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Naruto Shippuden 292 / Naruto Chapter 616 (Update saptamanal) George 43 27.879 01-06-2013, 09:21 PM
Ultimul răspuns: Aggie
  Naruto. Naruto Shippuden -> Movie list Rose ^^ 0 2.364 31-01-2012, 09:39 PM
Ultimul răspuns: Rose ^^


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)