Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Nijikon 2010

Cand faci chestii 18+, mai...
Chiar asa de greu te prinzi? 21

(08-11-2010, 05:22 PM)Tan A scris: yaoi = chestie 18+ deea -___________-
Deea, ca sa-ti faci idee mai bine o sa pun o imagine: http://images.cosplay.com/photos/37/376575.jpg
@ Alice Montrose
Cat de yaoi poate fi intalnirea daca majoritatea persoanelor care fac cosplay cu personaje masculine sunt femei si tot ele se saruta....asta pare mai degraba yuri .
[Imagine: aaaakip.jpg]

(09-11-2010, 12:44 AM)Flaw A scris: Cand faci chestii 18+, mai...
Chiar asa de greu te prinzi? 21


21 Dap, dap 21 Flaw are dreptate 21[posturi unite]
(09-11-2010, 09:54 AM)Musa* A scris:
(08-11-2010, 05:22 PM)Tan A scris: yaoi = chestie 18+ deea -___________-
Deea, ca sa-ti faci idee mai bine o sa pun o imagine: http://images.cosplay.com/photos/37/376575.jpg

Merci, am vazut. Mi se pare ambiguu si fascinant in acelasi timp...
[Imagine: wqymg0.jpg]

@Flaw: Frumos din partea ta. 8

Anul acesta îmi pare rău că nu m-am trezit mai devreme, însă doar în septembrie am ştiut sigur că vin la Nijikon, aşa că şi eu m-am organizat cam greu. Nu ştiu sigur dacă eu pot veni la anul, dar prietenele mele din Bucureşti sigur merg, şi ar fi drăguţ să avem un colţişor yaoi. Eu pot ajuta la organizare şi cu volumele yaoi şi shonen-ai proprietate personală care ar putea fi consultate la stand. victorie

¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤v¤¤¤

@deeaH2elen: "Manuale" adică "făcute de mână" "?

Nu e un secret că în România sunt persoane minore savurează yaoi. Dar din câte ştiu, nu ele sunt publicul ţintă a genului.

¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤v¤¤¤

@Musa: Yaoi Meet nu avea legatură cu cosplay, ci cu genul yaoi şi anime. Pentru că Nijikon e întâlnirea fanilor manga şi anime, iar eu una am încercat să merg mai mult pe ideea asta. Ah, că a fost cosplay yaoi la Niji? Asta-i altă mâncare de peşte.

Să-ţi pun altă întrebare. Cât de het/straight poate fi o piesă de teatru sau un musical atunci când toate personajele sunt jucate doar de bărbaţi sau doar de femei? (Vezi kabuki si Takarazuka Revue.) În plus nu e doar un concept japonez: pe vremea lui Shakespeare, personajele feminine erau jucate de băieţi!

În definitiv, totul ţine de imaginaţie! 10

@deeaH2elen: "Manuale" adică "făcute de mână" "?

Nu e un secret că în România sunt persoane minore savurează yaoi. Dar din câte ştiu, nu ele sunt publicul ţintă a genului.


[/quote]

Hmm...la calculator, frumos stilizate, dar copertile dam facute de mana. Cred ca oamenii ar aprecia efortul.
Mai ti-am zis, la mine este mai mult o curiozitate ....
[Imagine: wqymg0.jpg]

Ţin să îţi spun că anul ăsta la meet am dat gratuit nişte mini-semne de carte făcute de noi care au ieşit foarte bine. Smile

(10-11-2010, 03:28 PM)deeaH2elen A scris: Mai ti-am zis, la mine este mai mult o curiozitate ....

Da, am înteles. Ziceam aşa, în general, de target age în Japonia vs. ce e în Romania.

waaaa ce tare:O se pare...k am pierdut si editia asta2 si mai stau si in Ploiesti pe langa Bucuresti20.
Poate voi putea venii la editia de anul care va veni.
Insa o intrebare iti trb neaparat costum k sa intri? A da si cu iau ecusonul daca imi este rezervat?
[Imagine: Hachi--Nobu-sign.jpg]

Nup, nu iti trebuie costum 4
Nimic de genul ala. Trebuie doar sa platesti biletul de intrare, care e valabil pe parcursul intregii zile.

Ecusonul il ridici personal de la noi de la stand 4

k mersii mult.sper sa pot ajuge anul care vine daca nu ma tine iara mama21
deabia astept4
a da inca o intrebare dak am costum pot veni cu el oricum nu?
[Imagine: Hachi--Nobu-sign.jpg]

Da, desigur ca poti 4
Nu e nevoie sa te inscrii in competitia de cosplay ca sa vii costumata.
Desi, daca tot vii cu costum si stai suficient timp, ar fi pacat sa nu te inscrii.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)