Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Nijikon 2010

(27-10-2010, 08:55 PM)anaoha A scris: Ummm...am vazut si eu o scena(un sarut) yuri intre Sasuke si Naruto....nu erati voi,nu?XD

pai nu asta a zis anaoha ^_^, ca s-au sarutat alea 2?

Dap,eu asa am vazut XD.....erau chiar in fata mea....(nu pe scena or smth)

Am ratat partea asta, dar nu imi pare rau 65 .
Pe scena totusi sau retinut 21

Ä‚lea erau tipe ?!
Geeh, când vine vorba de chestii legate de Japonie, ţi-e greu să deosebeşti o fată de un băiat. True story
[Imagine: subpagenav02_r1_c1.gif]

I am a lying asshole and a troll.

Dap erau 2 tipe. Nu cred ca baietii ar putea face ce au facut ele. ( Ce baiat s-ar uita in pantalonii celuilalt si si-ar masura......ma rog????)
O da, fetele se difera de baieti , Horia.
Oricum au fost criminaale/.Au promovat yaoi-ul in Romania. 21[posturi unite]
(27-10-2010, 08:59 PM)Tan A scris: Daca 2 fete care fac cosplay in Sasuke si Naruto se saruta, e yuri sau yaoi?

Yuri , doar ca ele vroiau sa interpreteze 2 baieti deci practic promovau yaoi-ul.[posturi unite]
(27-10-2010, 01:51 PM)Teh A scris: @Tan
Citat:damn it >.> imi pare rau ca am ratat faza intre mimi si teh TT_TT
21 să ştii că are de ce să îţi pară rău * muahahahahaha*

@MIMI
Citat:poate nu vi la Otaku 45
Păi habar nu am când şi unde se ţine - bine, am auzit că e în mai în Bucureşti şi atât 21 mă rog, dacă am cu cine să vin, îmi fac apariţia şi acolo. Adică, trebuie să facem un circuit întreg de scene mimi teh or smth, sau... ce naiba zic? E loc public, nu îmi exprim gândurile că era să zic o mare prostie * laughs *


@ Aylin
Mi-ai zis de faza cu capuccino 24) eşti o nebună incurabilă. Dacă ajung şi pe la Otaku, ne vedem şi atunci. Lol acum chiar încep să mă gândesc serios că trebuie să ajung şi la otaku, să văd dacă reuşesc * evil teh is thinking now so please silence *


btw ăia care împărţeau chestiile alea cu A-camp, îi ştie cineva? * laughs* frate deci am înnebunit aveam o grămadă de chestii d'alea, de fiecare dată când trecea pe lângă mine tipul ăla îmi dădea câte o hârtie d'aia cu A camp * laughs* până i-am zis să nu îmi mai dea!!!! Mda, eram pe punctul de a mă enerva sau ceva * laughs*


Daca va chica pe 16 mai userii zuppy vor primi bomboane 21 (uhuu!! )
[Imagine: wqymg0.jpg]

(28-10-2010, 03:24 PM)deeaH2elen A scris: Dap erau 2 tipe. Nu cred ca baietii ar putea face ce au facut ele. ( Ce baiat s-ar uita in pantalonii celuilalt si si-ar masura......ma rog????)
O da, fetele se difera de baieti , Horia.
Oricum au fost criminaale/.Au promovat yaoi-ul in Romania. 21[posturi unite]

E o combinaţie de yuri si yaoi, depinde din ce unghi o priveşti. Aş putea oferi o explicaţie complicată legată de yaoi cosplay şi eventual Takarazuka Revue, dar n-o să fac asta pentru simplul motiv că nu-şi are locul aici.

Oricum au fost super-draguţe, au venit şi la Yaoi Meet sâmbată. Fete de treaba. 10

yaoi meet o.O, what's that?... wait... do I want to know?

(30-10-2010, 10:45 PM)Tan A scris: yaoi meet o.O, what's that?... wait... do I want to know?

Măi, deci pe bune... de parcă am avea lepră, sau ceva. Eu cred ca multă lume nu înţelege ce e de fapt yaoi-ul, şi cui i se adresează. Iar toleranţa e ceva foarte important în orice comunitate care vrea să crească şi să se dezvolte. La fel şi comunicarea...

În plus, din câte am văzut au fost destule chestii la Nijikon ca sa satisfacă pe toată lumea - şi în program, şi organizate de alţii pe la standuri, prin hol, etc.

Citat:Măi, deci pe bune... de parcă am avea lepră, sau ceva. Eu cred ca multă lume nu înţelege ce e de fapt yaoi-ul, şi cui i se adresează.

Sunt sigura ca 89% dintre cititoarele de yaoi, caci se adreseaza fetelor, nu se gandesc la toleranta, libertate si educatie incluziva cand vad doi sau mai multi tipi cum si-o pun in cele mai creative moduri posibile. Teoria mea e ca cute effeminate guys + efecte lacrimogene prind bine la pustoaicele doritoare de cheap romance si la devoratoarele de twilight. Sry kids, yaoi is overrated, no matter how you look at it.

Yamanashi
Ochinashi
Iminashi

No rise or fall in plot, no climax and no point. (endo, for those who don't believe in god)

Um...pe scurt un fel de yaoi poate fi si Gravitation....
[Imagine: wqymg0.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)