Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Nijikon 2010

(04-11-2010, 08:51 PM)Irukandji A scris: Cand a fost cosplayerul kakashi? ca nu am vazut 20

a fost, dar nu a participat la concurs 10 Zuppy03
-----------------------------------------------------------------
[Imagine: silviussj5.png]
-----------------------------------------------------------------

(04-11-2010, 04:30 PM)deeaH2elen A scris: Hmm...am cautat intalnirea si nu am gasit-o.....
OFF: nu sunt fana yaoi Smile

A fost sambata la 13:00, in spatele standului de la Animax, dupa care ne-am mutat afara. Smile N-a durat mult, oricum, dar a fost macar un pas in directia corecta. Oricum veneam la Nijikon, am zis sa profitam de oportunitate.

OFF: Ti-am zis parca si pe celalalt forum ca nu conteaza daca esti sau nu fana. Smile Si sincer, eu nu sunt fana "doar" yaoi, ci anime/manga in general. Yaoi e un fel de guilty pleasure. 10

Um, nu v-am gasit. Poate la anul vom face un stand cu chestii yaoi (bine, manuale..aici va pot ajuta)...am ceva planuri, oricum sper sa mai faceti astfel de intruniri.
[Imagine: wqymg0.jpg]

yaoi = chestie 18+ deea -___________-

(08-11-2010, 05:12 PM)deeaH2elen A scris: Um, nu v-am gasit. Poate la anul vom face un stand cu chestii yaoi (bine, manuale..aici va pot ajuta)...am ceva planuri, oricum sper sa mai faceti astfel de intruniri.

*LOL* Da, şi după aia să fim acuzate de corupere de minori, eh? Ar trebui să vindem totul "shrink wrapped" sau plastifiat.

Manuale yaoi? La ce te referi exact? Cât despre planuri... do share! (Poţi şi pe PM...)

Eu iniţial am vrut să-i zic Boy's Love Meet, ca să cuprindă teoretic şi chestiile shonen-ai, dar n-am vrut să creez confuzii. La anul... mai vedem. Nici măcar nu ştiu dacă pot veni în 2011, teoretic cam în aceeaşi perioadă sunt în staff la Astra Film Fest. Oricum, nu-mi pare rău ca am organizat meet-ul anul ăsta.

Tot legat de Nijikon, poate sunt organizatori pe-aici... pe cand ceva panel-uri şi invitaţi/invitate mangaka sau regizori de anime/animaţie?

numai minore pe aici care se uita la yaoi Zuppy03

Tan: ti-am corectat postul de greseli TT_TT
-----------------------------------------------------------------
[Imagine: silviussj5.png]
-----------------------------------------------------------------

33 Silviu draga, eu una nu mai sunt minora de muuuuuuuuuulţi ani. 71 Dar văd că tu încă mai eşti minor... să creşti mare!

@fanele yaoi:
La editia urmatoare a Niji, sa ma trageti din timp de maneca (gen august-septembrie), sa vad cum va ajut sa organizati un mic coltisor yaoi 4

(08-11-2010, 06:10 PM)Alice Montrose A scris:
(08-11-2010, 05:12 PM)deeaH2elen A scris: Um, nu v-am gasit. Poate la anul vom face un stand cu chestii yaoi (bine, manuale..aici va pot ajuta)...am ceva planuri, oricum sper sa mai faceti astfel de intruniri.

*LOL* Da, şi după aia să fim acuzate de corupere de minori, eh? Ar trebui să vindem totul "shrink wrapped" sau plastifiat.

Manuale yaoi? La ce te referi exact? Cât despre planuri... do share! (Poţi şi pe PM...)

Eu iniţial am vrut să-i zic Boy's Love Meet, ca să cuprindă teoretic şi chestiile shonen-ai, dar n-am vrut să creez confuzii. La anul... mai vedem. Nici măcar nu ştiu dacă pot veni în 2011, teoretic cam în aceeaşi perioadă sunt în staff la Astra Film Fest. Oricum, nu-mi pare rău ca am organizat meet-ul anul ăsta.

Tot legat de Nijikon, poate sunt organizatori pe-aici... pe cand ceva panel-uri şi invitaţi/invitate mangaka sau regizori de anime/animaţie?


O.o mdea vroiam sa transmit altceva dar mi-e asa de somn incat nu mai vreau sa ma explic...[posturi unite]
(08-11-2010, 09:19 PM)silviussj5 A scris: numai minore pe acici care se uita la yoai Zuppy03

Nu ma uit la yaoi!!! Si daca sa ziceam ca m-as uita, care ar fi problema? Asa si> unde scrie ca n-am voie?[posturi unite]
(08-11-2010, 05:22 PM)Tan A scris: yaoi = chestie 18+ deea -___________-

O , ador cand faci asta!!![posturi unite]
(08-11-2010, 09:54 PM)Alice Montrose A scris: 33 Silviu draga, eu una nu mai sunt minora de muuuuuuuuuulţi ani. 71 Dar văd că tu încă mai eşti minor... să creşti mare!

Se referea la mine, eu sunt minora ![posturi unite]
(08-11-2010, 10:16 PM)Flaw A scris: @fanele yaoi:
La editia urmatoare a Niji, sa ma trageti din timp de maneca (gen august-septembrie), sa vad cum va ajut sa organizati un mic coltisor yaoi 4

Wow! dragut din partea ta...
[Imagine: wqymg0.jpg]

(08-11-2010, 10:32 PM)deeaH2elen A scris:
(08-11-2010, 05:22 PM)Tan A scris: yaoi = chestie 18+ deea -___________-
O , ador cand faci asta!!!

you what o.O??




Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)