Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Itazura na Kiss

#21
Pot spune ca Itazura na kiss a fost unul din anime'urile pe care le-am vazut cu disperare 21 Tin minte ca tocmai terminasem de vazut Lovely Complex in dimineata cand m-am apucat de Itazura na Kiss si a fost o schimbare destul de mare. Ei bine, mi-a placut atat de mult incat nu am inchis calculatorul pana nu l-am terminat mai pe seara Smile
Acum ca stau sa ma gandesc, nu are nimic in mod special fata de celalalte anime'uri, iar faptul ca Kotoko nu este chiar cea mai inteligenta persoana pe care am vazut-o vreodata (sa recunoastem, chiar deloc) nu a ajutat foarte mult, dar probabil simplitatea lui e cea care atrage. Pana la urma, e o situatie care se poate intampla in fiecare zi oricui si cred ca tocmai pentru ca este un anime posibil este si atat de placut.
L-am vazut de doua ori ^^

Senko's blog.

[center][Imagine: hidan2.gif]
Screw the Darkside and their cookies. Jashin has muffins !
[/center]

#22
Mi-a plăcut enorm, deşi ştiam că mă uit la un clişeu nerealistic. Tipa de cea mai joasă "speţă" din clasa F se îndrăgosteşte de tipul genial, cu cele mai bune rezultate din şcoală, clasa A, care spre uimirea noastră nu învaţă. Îi scrie o scrisoare, i-o dă şi în aceeaşi zi îi cade casa în cap şi se trezeşte locuind a doua zi la un prieten de-al tatălui ei, al cărui fiu nu e nimeni altul decât cel căruia i-a fost adresată scrisoarea. Nerealist. Să nu mai spun de problemele de sănătate din familia aia şi de vizitele la spital: o apendicită, un atac de cord, o răceală, o naştere şi un blocaj intestinal. Toate la membri diferiţi. Geez. Dar totuşi mi-a plăcut. Şi nu ştiu de ce. E ceva care m-a ţinut în faţa ecranului de la laptop până am terminat cele 25 de episoade.
"Whatever you are, be a good one." (A. Lincoln)

[Imagine: Autumn_by_Vibeviant.gif] [Imagine: Stamp__English1_by_zoro4me3.png] [Imagine: a50c4ce0c22b4f7153a1dde14de77f4a.png]
Mă găsiţi acişilea.

#23
Eu abia astept sa-l urmaresc.
Din ce am citit aici m-ati convins sa-l trec pe lista mea must-watch
Oricum sunt in ultima vreme fixata pe shoujo deci...
Can't wait... Noroc ca nu e nici prea lung... desi uneori imi plac si cele mai lungi
Am observat totusi din poze ... [sau mi s-a parut] ca seamana la grafica cu Nana...
Am I right? Well if not... ^^' I was wrong... but anyways
O sa-l privesc si o sa revin cu un review afterwards ^^
[center]rose|My Anime List|
[Imagine: ssjdgdgd.png]
"Oyasumi ,boku no yousei!" rose[/center]

#24
L-am urmarit acum ceva timp. Hm, ma intreb oare de ce nu am postat si aici. Oricum... anime-ul mi-a placut, a fost dragut, o poveste kawaii si acel sarut "pe ascuns" a fost amuzant si adorabil. 21 Nu mi-l mai aduc bine aminte, insa este o poveste amuzanta si school life. K-drama m-a atras doar pentru ca Hyuni (Kim Hyun Joong) juca in ea. 21 Pot spune ca aceasta chestie cu bad boy-ul care o apara pe fata desi nu trebuie etc. e cam des intalnita, dar fiecare autor are felul lui propiu de a include asta in anime/manga (/k-drama?????).
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#25
Doar acum am observat un topic pentru anime-ul "Itazura na Kiss". Sa-mi fie rusine! Am vazut anime-ul acum o luna-doua si mi-a placut. A fost comic, dramatic, romantic in alte cuvinte a fost perfect. Era o zi asa de plictisitoare cand am dat de el si m-am simtit mai ok ca am ce viziona. Biata Kotoko era asa de neindemanatica si a fost respinsa si-n cel mai urat mod de catre Naoki. Mi-a placut mult de maica-sa. Femeia aia era infricosatoare in unele episoade, dar draguta in rest. Ii placea mai mult de Kotoko decat de orice alta fata "perfecta", si intr-un final a iesit cum a vrut ea. Mmm, imi place. Are si o grafica destul de buna. Eh, il recomand. E amuzant <3.
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.

#26
Unul dintre cele mai bune animeuri din acest gen pe care l-am vazut. In afara de comicul prezent in mare parte din el, animeul se distinge printr-o imbinare a unor aparente clisee cu elemente originale. Ca un minus ar fi repetarea anumitor situatii de la cuplul principal la alte cupluri din anime (serios, nu toti in viata isi capata perechea in acelasi fel) dar banuiesc ca era modul autorului de a sublinia (cu douazeci de linii) o idee.
Ceea ce m-a lasat cu o impresia buna a fost faptul ca animeul nu se opreste, ca multe altele de acest gen, in momentul cand tipul si tipa se cupleaza/trec peste o situatie grea/au o revelatie. Ar fi putut foarte bine sa continue povestea pana ajungeau batrani si as fi continuat sa ma uit.
Per total, foarte bun anime, must watch.
[Imagine: tumblr_m0b1jsILTh1qg582mo1_r1_500.gif]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Paradise Kiss dark_anime 36 20.442 24-07-2014, 03:21 PM
Ultimul răspuns: kalona


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)