Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Itazura na Kiss

#11
Oh cat mi-a placut.
Inca imi mai place .Imi place ca baiatul e rece, si chiar si atunci cand se indragosteste de fata nu da semne cum ca ar placea-o.Insa imi place cum se petrece actiunea si subiectul povestii.Chiar si dupa ce se casatoresc trec prin peripetii.Mi-a placut foarte mult.
[Imagine: 2ro6s1k.jpg]

#12
Recunosc, recunosc, mi/a placut. M/am uitat la inceput cu o prietena, apoi am inceput sa ma uit si singur. a fost un anime foarte interesant, amuzant si romantic. Pe mine de obicei ma atrage la un anime si felul de a fi, personalitatea personajelor si mie chiar mi/a facut placere, m/a amuzat sa obsev evolutia relatiei celor doi protagonisti. Il recomand si altora care nu l/au vazut ^_^
I'm just a demon inside a shell, though.


[Imagine: 1222733.gif]
Click here to feed me a !
[center][Imagine: mushishi-cool-pic33-3.jpg][/center]

#13
L-am văzut acum două sau trei săptămâni. Sincer mi-a plăcut- sau cel puţin până la un punct, până când povestea a devenit prea banală pentru gustul meu.
Grafica a fost cam prăfuită- vreau să spun era genul acela de demult- , dar nu proastă. Op/End nu am stat să le văd/ascult pentru că nu mi-au prea atras atenţia cu nimic.
În ceea ce priveşte ideea este comună- tipul mega popular se îndrăgosteşte de o tipă modestă şi deloc îngâmfată.
Ca să nu par chiar aşa ticăloasă, a fost un anime în regulă- dacă nu-mi plăcea, nu rezistam să mă chiorăsc la el 25 de episoade.
She is a living existence of selfishness.


#14
Itazura na Kiss ... Hmm in general mi-a placut anime-ul , dar nu incat sa fie printre preferatele mele .
Imi place povestea , dar cum au mai zis si cei de sus , este aceeasi poveste banala si neoriginala pe care o intalnesti cam peste tot . Grafica nu m-a impresionat cu nimic , nu prea mi-au placut fetele personajelor , mai ales personajelor principale . Daca ii creau si ei putin mai draguti poate erau pe placul meu xD Dar nu spun ca anime-ul nu are cu ce se lauda . Mi-a placut ca cei doi au ajuns sa traiasca sub acelasi acoperis , destinul i-a adus impreuna xD M-a impresionat povestea lor , dragostea care i-o poarta unui altuia . Pacat ca a durat cam putin , cred ca l-as mai urmari , cine poate sti xD . Anime-ul ar merita nota 9 , sa nu fiu rea xD Oricum 10 nu poate sa primeasca .

Don't try to be perfect . Just be yourself .

#15
Itazura na Kiss , Itazura na Kiss ! Deci este unul dintre anime-urile mele preferate , deşi recunosc că ideea este destul de folosită . Ce m-a atras la acest anime ? Păi să mă gândesc … modul de a fi a lui Kotoko , este atât de neîndemânatică , de prostuţă , de drăguţă şi funny . Pe de altă parte , Naoki-kun e exact inversul ei . Şi de asta mi se pare că se potrivesc . Pentru că se completează unul pe celălalt 8 .
Deşi la un moment dat acţiunea a devenit cam boring , mie mi-a plăcut , a fost destul de interesant .
Vai deci nu mi-aş dori să am o mamă ca cea a lui Irie-kun . God , nu pot să cred nici acum că îi urmărea mereu , a fost mereu sigură că ei sunt făcuţi unul pentru altul 24 . Nu pot să cred cât de enervantă este uneori . L-a călcat pe Irie-kun rău pe circuite .
Pff , cât de sweet a fost primul lor sărut , visez să primesc şi eu unul de genu’ ( gata , oficial ăsta e un tic : )) ) . A fost extrem de tare <333 .
Povestea mi s-a părut destul de bună , cel puţin plotul , dar când i l-am povestit lui onee-chan , reacţia ei a fost : A ? Zău că seamănă cu Fruits Basket . Într-un fel , partea cu trăitul sub acelaşi acoperiş , dar doar atât , zic eu .
Personajele , kinda cute . Tipa aceea ce umbla dupa Kin ( parcă aşa îl chema 39 ) , mi s-a părut super funny . Sau faza când i-au gătit ele ăluia şi când a gustat dintr-un fel , a zis că este extrem de bun şi că e făcut de Kotoko , dar nu era , şi şi-a schimbat părerea . Şi apoi când gustă din cel făcut de Kotoko , spune că este extrem de bun , deşi avea un gust groaznic 24 .
Un anime de 9.60 , spun eu xD.

#16
Am urmarit si eu acest anime in urma recomandarii unei prietene , dar nu pot sa spun ca m-a impresionat cu adevarat . L-am urmarit pana intr-un anumit punct , deoarece actiunea a devenit plictisitoare si poate chiar banala . Dupa aceea saream peste episoade intr-un fel pentru a-i afla sfarsitul , pot spune cute si atat .Ideea neoriginala deloc , mereu vezi tipul acesta de poveste cam peste tot . Kotoko este atat de naiva , prostuta si etc xD , iar Naoki este atat de distant si serios xD . Este exact opusul fetei . Grafica lasa de dorit , nu mi-a placut cam deloc o_o . Cu indulgenta i-as da un 7 o_o . Nu pot sa nu spun ca mi-a placut absolut deloc , deoarece a avut o mie de faze amuzante care m-au facut sa rad ca o stricata =]] . In special mama lui Naoki este tare ciudata o_o . I mean ... era peste tot femeia aia si isi aducea si rudele o_o . A mers dupa aia doi si in luna de miere =]] . Mama nebuna , dar amuzanta =]] .

Eh mi-a placut si nu mi-a placut . Ii dau nota 8 xD .
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#17
Well, cu e este interesant de faptul pe baza animeului a fost creat un serial Mischievous Kiss.Serialul are 17 episoade ceea ce insemna ca este mult mai compact decat animeul ca are 25 de episoade. Pentru mine mai mult interes a avut serialul, mi-au placut actorii principali (care au numele san-chan si o ha ni, dupa cum observati sunt schimbate si numele personajelor), si actiun ile erau mai intense decat la anime. Chiar va recomand sa-l vizionati 10
[Imagine: aaaakip.jpg]

#18
Itzaura na Kiss

Cât de mult mi-a plăcut acest anime :X! L-am vizionat acum 2 veri, dupa ce *terminasem RomeoXJuliet* mai voiam sa vad un anime romantic...si am dat eu pe faimosul *gooogle 21 *..si am gasit o lista...si acesta mi-a atras atentia.
Pot spune ca am avut momente in care radeam singura...*eram posedata* si momente in care plangeam...*Ce imi placea mie de Irie Naoki :X *
Serialul am incercat anul trecut sa-l vad, insa din pacate nu am gasit cu subtritare in engleza O.O...si am stat sa il vad pe tot in japoneza..*na stiu un pic de japoneza, dar tot nu intelegeam anumite lucruri*
Din pacate nu am reusit sa vad ultimul episod din serial, pentru ca ma anunta ca a fost sters...Dupa ce ma chinuisem atata timp. Deci impresia despre serial nu a fost una buna, in fond si actrita principala era urata..T_T si avea parul scurt, in timp ce in anime il are lung.
In fine au fost multe diferente, pe care nu am timp sa le enumar acum.

In concluzie, este un anime care merita vazut...Il recomand tuturor..Smile
[Imagine: chibi_6732.gif]
chibi-ul lui Itsumi


[Imagine: 2yum3h1.png]
Love was when i loved you...Now is hate...

#19
Deci... L-am inceput saptamana trecuta parca si in nici doua zile l-am terminat. Pot sa spun ca nu ma mai saturam de el. Desi nu sunt o mare amatoare Shoujo imi plac chestiile cu final fericit 21. Nu stiu ce va deranjeaza la grafica, mie mi se pare foarte draguta 4. In primul episod mi s-a parut putin ciudata, apoi m-am obisnuit si chiar a ajuns sa imi placa. Mi se parea hilara mama lui Irie 21. Inca din primul episod s-a furisat pentru a o poza pe Kotoko 21. I-a urmarit pana si in luna de miere ca sa le faca poze.
m-a tentat si serialul asa ca am inceput sa ma uit si la el. Totusi l-am abandonat dupa primul episod 21. Nu imi plac actorii ( Kotoko cel putin e chiar urata ) si nu mi se pare la fel de bine realizat ca animeul...
Deci, concluzia mea este ca ma apuc sa revad animeul 21. YAY!!!

#20
Azi, de la miezul noptii, nu am facut altceva decat sa ma uit la cele 25 de episoade ale acestui anime si sa beau vreo 5 energizante. Mi-a placut foarte mult, desi trebuie sa recunosc ca na e clasicul shojo, baiatul frumos si inteligent se indragoste de o fata banala, dar care este foarte gerneroasa si determinata.... insa m-a facut sa fiu invidioasa pe relatia lor, e asa de frumoasa....ca intr-un shojo.
Vorbesc prostii din cauza lipsei somnului.
It's a game...



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Paradise Kiss dark_anime 36 20.443 24-07-2014, 03:21 PM
Ultimul răspuns: kalona


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)