Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Intrebare...

#1
bun.Cum zice si titlul ''intrebare''

Toti stim ca:
Itachi a fost obligat de satul Konoha pentru as-i ucide clanul.Apoi dupa ce l-a ucis, i-a spus altceva lui Sasuke.I-a spus ca a ucis clanul pentru a
testa puterea, desi nu era adevarat.Dar daca ii spunea poate ca Sasuke ar fi devenit personaj negativ si astfel ar fi distrus satul impreuna cu akatsuki si orochimaru.Intrebarea mea este...

Daca ati fi fost Itachi, i-ati fi spus adevarul lui Sasuke despre ceea ce l-a pus sa faca batranii satului [aka sa-si ucida clanul]sau ati fi pastrat secret, inventand o minciuna frustranta.

Fara spam si argumetati! ]pls]
-

#2
Uhm...da...asta e o intrebare dificila.Pai sa ma gandesc.Parerea mea e ca nuu i-as fi spus adevarul(ma pun in pielea lui Itatchi).De ce?Sasuke era mult prea mic la vremea aia si nu ar fi inteles.Asa ca as fi preferat sa i-au toata vina asupra mea...sa ii spun ca am omorat clanul doar pentru a-mi testa puterile.Cu acest prilej..Sasuke devenea puternic si traiesc cu gandul ca voi fi ucis de fratele meu...razbunandu-i astfel pe cei pe care i-am ucis.
Am vorbit la persoana I.
Next: Daca ati fi Naruto...ai face orice sa il aduci pe Sasuke in konoha?Sau l-ai lasa la Orochimaru considerand ca ii e mai bine acolo?
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#3
pai sincera sa fiu eu as face tot posibilul sa-l aduc pe Sauke inapoi avand in vedere ca a fost colegul meu(considerand ca eu sunt Naruto),deoarece la Orochimaru nu ii este bine.As incerca sa-l ajut sa devina mai puternic pentru a-si indeplini scopul si de ce nu chiar sa devenim prieteni.
Ce ati face daca Sasuke v-ar ruga sa distrugeti impreuna konoha... considerand ca tu te afli i locul Sakurei?
Haideti sunt foarte curioasa sa vad ce raspundeti.
[Imagine: 19751918_ARZDZEIZG-1.jpg?t=1303932362]
[Imagine: 5905958325a7056013714l-1.jpg?t=1303932519]

Abisul umbrelor Chiar nimeni nu mai este interesat de ficul meu? Sa stiu daca sa-l mai continui sau nu.






#4
cred ca l-asi distruge pe Sasuke...chiar nu imi place personajul asta asa de mult...si in Konoha sunt alte personaje dragute asa ca as prefera sa il distrug pe Sasuke

Daca ai fi in locul lui Sasuke ce ai face: L-ai uri pe fratele tau pentru ce a facut sau l-ai ierta si ai incerca sa il intelegi
††
You define The line beetwen human and divine
In this empty place intrinsic GRACE, SO necesary...
†Aoi†
you define
[Imagine: df.jpg]
There are times, {Aoi}, I wish I had never set eyes on you,
Because every look makes me fall in love with you more,
And make it so i cannot live without you.



#5
As incerca sa-l inteleg desi toti anii aceia am trait urandu-l afland adevarul l-as vedea in cu totul alta lumina. Si apoi m-as hotari sa distrug pe cei care l-au distrus pe Itachi.

Next:
Daca ai fi in locul lui Kakashi si ar trebui sa alegi intre a antrena pe Sasuke si a antrena pe Naruto (considerand ca esti inca in tp-ul dinaintea plecarii lui Sasuke) pe cine ai alege?
[Imagine: elegance1.png]
Arigatou Luinil hug


#6
Pika Pika....sa ma gandesc.Pai l-as alege pe Sasuke.Si nu din cauza ca este personajul meu preferat...ci din cu totul alte motive.Kakashi si Sasuke seamana foarte mult din punct de vedere al abilitatilor.Amandoi detin Sharingan-ul...si KAkashi il stapaneste foarte bine,cu toate ca nu face parte din clanul Uciha.Parerea mea e ca intre Kakashi si NAruto nu exista acea chimie...care se intampla in cazul lui Sasuke.In plus...Naruto este mult mai hyper si zvapaiat.Asa ca...alegerea mea e Uciha.
Q4aca-ai fi Sakura si Sasuke ti-ar cere sa il insotesti la Orochimaru,cu promisiunea ca va fi alaturi de tine toata viata...dar dupa cativa ani sa va intoarceti pentru a distruge satul,ce alegi?Risti totul si te duci cu el?Sau preferi sa il uiti si sa protejezi Konoha?
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#7
pfff....avand in vedere ca imi place Sasuke mai nou cred ca as alege sa stau cu el....adica pana atunci as incerca sa il fac sa nu distruga Konoha iar daca pana la uram ar distruge satul eu as prefera sa raman cu el ^_^

next: credeti ca lui Karin i place de Sasuke?
††
You define The line beetwen human and divine
In this empty place intrinsic GRACE, SO necesary...
†Aoi†
you define
[Imagine: df.jpg]
There are times, {Aoi}, I wish I had never set eyes on you,
Because every look makes me fall in love with you more,
And make it so i cannot live without you.



#8
Sa ii placa?Tipa e obsedata de Sasuke.Si chestia asta se vede din comportamentul pe care il afiseaza in manga.Cred ca ar fi in stare sa isi dea si viata ca sa il protejeze pe el.Asta e deja obsesie...nu mai e demult iubire.Cred ca ai inteles ca raspunsul la intrebare ata e da.
Q:Sa presupunem ca esti Itatchi.Pentru a putea salva clanul Uciha(presupunand ca nu l-ai distrus),batranii iti dau doua alternative:
1.Sa il omori pe Sasuke.
2.Sa iti sacrifici tu viata,doar sa iti salvezi fratele.
Ce alegi si de ce?
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#9
1.Il omor pe Sasuke mwhaaaa dance

next: daca ai fi sakura ce ai face
1.Ai merge oriunde cu Sasuke
2.L-ai Omora pe Sasuke
3.NU ti-ar pasa de Sasuke
††
You define The line beetwen human and divine
In this empty place intrinsic GRACE, SO necesary...
†Aoi†
you define
[Imagine: df.jpg]
There are times, {Aoi}, I wish I had never set eyes on you,
Because every look makes me fall in love with you more,
And make it so i cannot live without you.



#10
Off-topic>Princess...nu mai face spam ca ramai fara posturi.
Onn-topic>intrebarea ta este incompleta.Daca as fi Sakura...in ce conditie.Daca ai fi zic o intrebare completa,probabil ca as putea sa aleg un raspuns clar si sa argumentez.Dar asa...o sa spun o prostie.As putea sa aleg raspunsul unu...avand in vedere ca il iubesc(punandu-ma in pielea Sakurei) pe Sasuke.Si as putea sa merg oriunde cu el..in conditia in care sa nu faca vre-un rau celor la care tin.
Q:Sa presupunem ca esti Kabuto si mergand spre locatia unde se afla Orochimaru,o gasesti pe Sakura ranita.Aceasta te priveste,lesinand mai apoi din cauza ranilor.Ce faci?O ajuti sau o lasi sa moara?
Vreau argumente.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light







Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)