Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Experiente amuzante la scoala

#51
Am si eu o multime de experiente amuzante la scoala, dar acum mintea imi joaca feste.

Eram in excursia din clasa a4a (parca) si mai eram cu inca o clasa tot a4a. Ultimul punct de vizita din excursia noastra era...o manastire. Ajungem noi la manastire blablabla, si la poarta era un paznic[cica xD]. Eu cu cateva colege eram imbracate in pantaloni scurti, si nu aveam voie cu asa ceva in manastire, si ne-a dat un fel de capot care ajungea pana in panant O_O. Deci pur si simplu statea oribil pe mine si pe celelalte colege. Ceilalti colegi radeau in hohote, la fel si noi. Cand am ajuns in manastire s-au mai potolit, dar tot se mai auzeau rasete. Stateam noi acolo la rand sa pupam icoana, si un coleg de la cealalta clasa, in loc sa o pupe, din greseala a dat cu capul de ea 24 Atunci chiar nea bufnit un ras de s-a auzit in toata biserica 21

Sau alta faza:

Eram la ora de dirigentie si discutam despre ce cadouri putea un baiat da unei prietene foarte apropiate. Mai vorbeste diriginta pe acolo si la un moment dat ajunge la subiectul " cum se vorbeste iubitei" Si un coleg se trezeste si spune fara sa fie pus:
-Ce faci fah?
Diriginta: O_O
Noi: 24

Eram la ora de istorie si profesorul ne vorbea despre maimute O_O. Ca noi ne tragem din maimute, blablabla. Si spun eu:
- Domn' profesoor!! Inseamna ca tata e cimpanzeu?
Toata clasa ras atunci. 21



Deci cam atat. Nu sunt asa amuzante, dar noi la fazele astea am ras cu lacrimi.
[Imagine: Hm757.png]





#52
O fază epică, cel puţin pentru mine şi prietena mea care era cu mine.

Eram la baie şi vroiam să trag apa şi văd că nu merge, şi întreb din curiozitate pereţii:
- De ce nu merge să trag apa ?
După care aud o femeie de servici:
- S-o blocat apa pă ţavă. 24))))))))))
Apoi a plecat lăsândune leşinate de râs. 21))))
[Imagine: 9qh35v.jpg]

#53
(15-11-2010, 08:03 PM)Mimişor A scris: O fază epică, cel puţin pentru mine şi prietena mea care era cu mine.

Eram la baie şi vroiam să trag apa şi văd că nu merge, şi întreb din curiozitate pereţii:
- De ce nu merge să trag apa ?
După care aud o femeie de servici:
- S-o blocat apa pă ţavă. 24))))))))))
Apoi a plecat lăsândune leşinate de râs. 21))))

24 24 LMAO 24

Intamplarea mea nu stiu cat de haioasa va parea pentru ca este putin plagiata.
Eram noi (astazi) in ora de romana. Si da-i cu cutare exercitiu, da-i cu nu stiu ce schema. Din senin, primesc un bilet ( plagiatori oridinari!!). Pe respectivul bilet scria :,,Sunt picioare pe tavan! Nu fi idiot si da mai departe''. Eu, stiind despre ce era vorba nu ma uit pe tavan. In schimb, 29 de elevi, toti, dar toti s-au uitat 21 Profa de romana : ,Ia sa vad si eu biletul!
Clasa: Nu doamna nu!
Profa de romana: Ce idioti!
Clasa: E vina ei! (si arata spre mine) !
Profa de romana:Cum asa?>
Clasa: Ea ne-a invatat 21 LMAO *si eu am auzit la stand-up :l *


Alta chestie:

Eu: Mircea!! Ce faci dude?
Mircea: Aham!
EU: CE?
MIrcea: N-am chef!
EU: Sa-mi bag piciorul in soseta de mai vorbesc cu tine!Ce faci??
Mircea: Hentai in grup!!
EU: O.o! Nesimtitule! Fara mine? O.o sa te blesteme Zuppy!!
[Imagine: wqymg0.jpg]

#54
Trebuie să o spun.
Ieri, ora de română. A ieşit o fata la tabla, n-a stiut si m-a scos pe mine pe urma. I-am facut eu ce trebuia pe tabla, de fapt toata ora i-am raspuns bine, si se uita la fata respectiva si zice "Draga, unde te crezi cu pantalonii aia de ti se vede pasarica?" Apoi se uita la mine si zice "Si tu Ana esti tot la fel. Mamele voastre nu va vad atunci cand plecati de acasa? Uita-te si tu cum esti imbracata, parca ai fi data de pomana." S-a referit la faptul ca eram imbracata cu o camasa extra-larga si blugi tot la fel. Pe dedesubt aveam un tricou lung, dat peste banta de la blugi. Ideea e ca puteai sa ma intorci pe toate partile, ca tot nu se vedea ca am talie joasa sau nu, din cauza tricoului. Si nici nu erau cu talie joasa. Era medie. Mi-a zis ca daca ma mai prinde ca in cu blugii aia sau asa larg imbracata ma dezbraca : )) Pe mine ma pufnea rasul, dar ce-o mai injuram in gand si ce ma mai strambam la ea 21
Si toata ziua am tinut-o numai cu datul de pomana.
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy


#55
Deci nu este deloc amuzanta faza.. cel putin pentru voi. Insa pentru mine si o alta colega e alta poveste 21...
Eram la ora de religie iar profesoara ne- a pus sa citim despre nemurirea sufletului ( 24 ) . Da' de unde, ca noi numai asta nu faceam. Am inceput sa vorbesc cu colegele mele ( noi stam cate trei in banca)
O colega: Auzi Claudia? Stiai ca lu' X ( o alta colega) ii vine a ... ( si nu mai spun ca e indecent)
Eu : Ce- ai zis ma?? o intreb razand..
Vreau sa ii zic si colegei mele ce mi- a zis prietena mea, insa nu puteam, nu puteam pentru ca am inceput sa rad ca nebuna cu cealalta colega. Rauflam si incercam sa- i spun insa imediat ce terminam sa rasuflu, un alt val de ras incepea.
Si am tinut- o tot in ras vreo 15 minute.
Colega despre care a zis o colega ceva: Bai.. ce aveti? Ati innebunit? Radeti ca doua proaste..
Nu i- am zis nimic ptr. ca zdevarat graia 24...


Azi la ora de geografie, cum eu sunt mai paralela cu harta, un coleg s- a oferit sa ma ajute( cel mai bun la geo ). Si incepe el:
- Aici sunt dealurile Banatului, aici dealurile Crisene, pana acum " recita" cu atata siguranta pe el, iar cand mai avea sa spuna ultimele dealuri, spune:
- Si aici.. bai ce naiba.. cum se numea astea d' aici.. dealurile.. care bai Claudia?
Eu ma prapadeam de ras dintr- un fapt atat de minor... insa ma prapadeam.. 21
Pana la urma ii zic:
- Silvanei, baai !!


Eram intr- o excursie cu clasa. Iar eu, o fata si trei baieti, ne- am oferit sa ne ducem la magazin sa luam hartie igienica cica .
Afara ploua cu galeata, iar noi am plecat ca nebunii spre cel mai apropiat magazin care se afla la vreo trei km. Am inceput noi sa alergam, iar eu fiind mai nebuna, cand vad o masina incep sa strig:
- Baaaii e cu trafic de organe!!
Si aia ma cred si incep sa tipe 21
In sfarsit, dupa ce lamurim lucrurile, ajungem si la magazin. In loc de hartie igienica umplem vreo 5 sacose ( nu mai stiu cate erau, dar erau multe) cu sticle de bere.
Ajungem uzi leoarca la hotel si intram toti intr- o camera. Incepem sa ne indopam ( asta era la mancare 21 ) cu bere. Pe la miezul noptii noi dansam pinguinul pe hol.
Si am stat, radeam degeaba, sunam pe numar ascuns, dansam ca nebunele. Cand intr- un sfarsit de pregateam pentru culcare, vreau sa ies pe usa sa ma duc la baie, vad un idot facand striptis ( stiu ca nu se scrie asa 21 ). Imi pun mainile la ochi, incepand sa plang. Ii vazusem partea de jos a corpului 24. Ma duc terifiata la baie, unde mai erau prietenele mele. Vazandu- ma mai palina ma intreaba:
- Ce- ai patit mai?
- Am.. am vazut- o...
Mi-e foameee!!!

#56
Ora de română.
Vorbim noi ce vorbim până se trezesc vreo două care se plâgeau că le fugăresc băieţii.
Proful: Păi cum să nu vă fugărească când vă luaţi după ei şi nu îi lăsaţi să trăiască. Am văzut eu , băieţii stau ca popşoii şi fetele . . .
O colegă completându - l: Tîne - mă fa câ leşin!
Toată clasa eram pe jos de râs. Mai ales că a zis - o pe un ton mai fiţos. : ))
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#57
Eram azi la ora de fizica. Tocmai ce intrasem in laborator. Noi fetele ne alesesem o banca numai a noastra si stam acolo de fiecare data. Si mai vin cativa baieti si striga la un moment dat unul catre altul :
- Ba Ioane tu nu stai aici !
Faza era ca pe baiatul pe care il strigase il cheama Ionut :]]
Dupa cateva secunde de la replica data de " dragul " meu colegut, eu alaturi de o colega incepem sa radem. Si fac eu catre o colega :
- Ba l-ai auzit pe asta ? =]] Cica : Ba Ioane tu nu stai aici !
Si incepe toata banca fetelor sa rada =]]

Poate ca nu a fost asa de amuzanta, dar pe moment m-am prapadit de ras =]]

#58
Deci mi s-a intamplat azi la ora de engleza. Profa il asculta pe unu' si deodata Robert (un coleg) spune:
-Ba ,Alex (alt coleg), nu manca guma in timpul orei nesimtitule!
- We Robert da tu nu mesteci guma?
- Nu ba! Eu mestec stixuri.
21 Deci ne-am prapadit de ras. Acum nu e asa de amuzant dar atunci nu mai puteam 21
[Imagine: Hm757.png]





#59
Cea mai tare faza azi la ora de romana ! XD =]]] =]] Am ras cred ca toata ora =]] Deci, eu cu o colega ne-am gasit destepte sa venim mai devreme la scoala. Bun.. Toti buretii nostri pentru tabla or cam disparut prin alte clase, asa ca ne-am luat ditamai buretele pe care trebuia sa-l uzi ca sa poti sterge calumea cu el. Merg eu cu colega mea la baie si udam buretele. Iesim din baie si de la scari venea si asa numitul meu frate, care cum ne-a vazut a fugit in clasa, si-a lasat ghiozdanul si a venit in clasa noastra. Ce sa vada cand a venit ? Draga mea coleguta stergea dezor scaunul profesorului cu buretele care era ud XD =]]] Tot asa de cateva ori, pana ce ia un pahar. Merge il umple, vine inapoi si il toarna pe tot. Bun.. ea vroia sa-i faca farsa asta profesoarei de mate, dar uitase ca noi nici nu aveam azi mate =]]
Bun.. se suna, profa de romana in clasa :]] Se aseaza pe scaun sta ea ce sta si se ridica sa mearga spre dulap.
- Mai copii da scaunu asta ii ud ! Cine l-a udat ?! 45
Clasa : 22
Eu cu inca o colega chicoteam, mai sa radem in hohote.
- Zice-ti ma cine ! urla profa.
- Cristina ! striga unu din penultima banca.
Profa e asa mai draguta cu noi :]] Si se distreaza de multe ori cu noi. Ia scaunu si i-l duce colegei mele. Ma pune sa-i duc paharul, dupa care imi zice sa ma duc sa-l umplu. Vin eu si i-l toarna tot pe scaun colegei mele =]]]] =]]]] Si ca sa vezi, o pune sa se si aseze si o si asulta din lectie =]]] In pauza era toata uda leoarca pe fund =]] Si pe pantaloni avea urma =]]]]

#60
Deci eram la ora de mate si eu si colegele mele ne-am hotarat sa-i facem o gluma profesorului de sport care era si profesorul meu te tenis care are cam 23 de ani.Dupa ora colega mea a trecut strada si a intrat in casa, a luat o pereche de pantaloni scurti si un tricou cu un decolteu adanc in forma de V.Nici o fata nu a vrut sa faca asta asa ca am tras la sort,si colega mea Dududi(porecla) a primit provocare. Ea are un corp de invidiat,parca ii a XII-a nu a VIII. Deci la ora de sport.
-Haide Loricica,bunica ii mai rapida ca tine.Uram sa imi spuna Loricica.
-Dar spuneai ca bunica ta are scaun cu rotile.Trebuia eu sa comentez.
-Lore fa 20 de amdomene.
-Dar bunnica ta cate face?
-40 de abdomene.
-Cu saltea sau fara.
-Fara!Andrei era deja suparat,asta si asteptam.
-Acum!tip eu destul de tare.Dududi iese din vestiar si toti baieti se uita la ea cu gurile cascate,eu faceam abdomene dar m-am oprit profu a observat si sa uitat spre colega mea.Dududi sa apropiat de el si si-a pus mainile in jurul gatului sau,si ia zambit provocator. Noi toate fetele radeam de mama focului iar baieti strigau"Profu are relati cu Dududi".Din pacate a venit directoarea si profu aproape a fost dat afara,noroc ca am recunoscut,chiar daca am primit o pedeapsa.Iar la ora de tenis am facut un antrenament si nu am puptut sa ma misc sambata aceia. Dar a meritat sa il vad pe Andrei cum se uitat cu gura cascata in decolteul colegei mele:)):)):)):)):))[/size]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Prima zi de scoala /liceu Khonsu 41 34.171 15-04-2013, 08:08 PM
Ultimul răspuns: Fear
  Aveti ambitie la scoala? Ryoto 6 5.111 18-03-2013, 11:30 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Fara scoala Khonsu 21 14.067 15-05-2012, 12:23 AM
Ultimul răspuns: hiimera
  Scoala KarinaD 16 9.622 19-07-2011, 04:23 PM
Ultimul răspuns: North
  Concursuri la scoala Flash 13 10.117 11-12-2010, 09:17 AM
Ultimul răspuns: AlerimxD
  Incepe scoala ! [ 2010 - 2011 ] Flash 33 19.662 14-10-2010, 08:18 AM
Ultimul răspuns: *ILY Yaoi Maniac*


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)