Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Experiente amuzante la scoala

#41
Ahh, de când n-am mai intrat pe Zup. M-a cam furat jocul Jade Dynasty, aşa să revenim 4 .
Azi, la ora de istorie, profesoara noastră dragă, a făcut un pleonasm:
''-La jumătatea mijlocului acelui secol. ''
Jumătatea mijlocului, interesant, nu ?

La ora de Biologie, s-a aflat că s-au bătut două fufe pentru un băiat.Vine doamna de sport în clasă la Biologie, şi începe să spună:
''- Domne, nu-i înţeleg pe ăştia, care şi-o trag cu aia sub copac, după în clasă [vorbea cu noi] . La ce le trebuie fete la vârsta asta? Bine, nu spun că fetele sunt mai cu moţ, ele îi provoacă! ''

Aşa, după vine la noi şi spune:
''-Asta este o boală! Când vezi vreun bărbat că e lângă tine, şi şi-o scoate şi te aleargă, când îl vezi pe ăla că-şi face labă lângă gard, feriţi-vă ! ''

Eu una mă căcam pe mine de râs 21 .
Crazy-monkey-emoticon-192
[Imagine: musical_anime_girl_render_by_originalbos...d0bf7b.jpg]
[Imagine: Korn_Jonathan_Davis_Signature_by_TempaGF...3041e6.jpg]

#42
Doamne , da ce face EPICE :-O AM ras cu lacrimi 21 Randul meu xD
1.La ora de matematica intra profu , facem exerciti la un momendat vine in fata bancii mele si a lu colegamea . Sta ce sta apoi se intoarce cu fata spre randu de la perete [eu sunt la geam] iti aranjeaza camasa si ii vad cureaua. Da' eu cretina de mine , la colegamea:
Eu10st...psst...Iunia m-a auzi ?
Ea4a...TE AUD ...ce vrei ?
Eu:Auzi da asa mic e salariu pt profi ?
Ea4e ce?
Eu:CUreaua aia seamana cu zgarda mea de caini .
Ea:Aha ...bine...Ce ...CE? STai ...=]]
2.Ora de istorie
Si vorbeam noi ce vorbeam acolo despre lectie , pana cand ajungem la un subiect legat de interdictii . La care profa ne intreaba depre ce interdictii vorbeau in carte la care un coleg Alex:
-Despre cenzura , doamna !
3.Orele de Chimie si Fizica au fost , defapt nu au fost ORE 21
Asta pentru mine si colega de banca , care am ras de raspunsurile unui coleg in oracol , si am si murit de nervi cand am vazut ca a scris ca sunt iubita lui 21) SI tot el cand am iesit la tabla mi-a zis ca am un cur "sexos" 24) Deci cred ca in toate pauzele l-am luat la bataie =]]]
Da' si diriga : Vai de mine , copilule tu esti sanatos la cap ? CUm poti tu sa zici asa ceva ?
Si cam atat 39

#43
M-am intors 4 .
Azi dupa scoala, eu si o fata am ramas putin la taclale. Ea statea pe bordura, si trece donmnu' de Religie, si face el :
''-Ce faceti fetelor?''
Prietena mea ii spune:
''-Ne rugam la Dumnezeu, domnu'! ''
Nu mai pot de ras, de fiecare data cand imi aduc aminte, rad 21 .
EPIC !
Crazy-monkey-emoticon-192
[Imagine: musical_anime_girl_render_by_originalbos...d0bf7b.jpg]
[Imagine: Korn_Jonathan_Davis_Signature_by_TempaGF...3041e6.jpg]

#44
Ca tot a zis Life ceva de religie domn profesor de religie .
Eram la rand la careu , si il vedem noi pe domn profesor de civica[ e de civica la clasele 5-8 si de religie la 1-4] cum alearga el spre magazin . Peste 3 minute il vedem iesind cu o "branzoaica" nu stiu sigur da ma rog e , populara la mine in scoala =]] [e un fel de "placinta" cu branza 24 ] , da' eu tare curioasa de fel :
-Domn profesor , va este foame ?
-Da , copii , imi este *laugh*
Da un cretin din clasa :
-Da' domn profesor , ar trebui sa mai slabiti ca sa ajungeti mai repede in clasa , si de asemenea sa ne bagati la ore 14 tipa revoltat =]]]
Da' un alt baiat :
-Lasa' ma men-ule [vai ce sa zic , cocalari ] 78] ca l-a dat sotia afara de dimineata , ca l-a prins c'o insela=]]]
Am ras de m-am spart la faza asta =]]] De la mancare am ajuns la inselatorie =]]]

#45
Experiente amuzante...dealea au fost multe,mai ales in liceu, dar putine sa fie amuzante pentru clasa si deloc pentru profesor.
Eram anul II sau III de liceu si aveam in programa trei ore de informatica una dupa altaX_X si din cate imi aduc aminte trebuia sa dam lucrare. Profesorul tanar, am incercat sa-l convingem sa dam ultima ora sa apucam sa invatam si noi in primele doua(nu se stinghisea nimeni sa acorde importanta informaticii intr-un liceu militar). Nu a mers. A tinut-o mortis pe a lui45, Sa dam prima ora...
Avea sa regrete tot semestrul ce-a facut. In momentul lucrarii nici unul dintre cei douazeci si cinci de elevi nu a scris nimic in lucrare. Profesorul incepuse efectiv sa tremure pe scaun in fata noastra si sa ne roage sa scriem21. " Nu stim dom' profesor, sunt subiecte de olimpiada23" au inceput astia prin clasa.
Colegul de banca dupa ce a scris pe ciorna rezlovarea lucrarii si a lui si a mea (dadeam pe numere) s-a ridicat cu ciornele, i le-a aratat si le-a aruncat la cos24. a ramas profu masca,se facuse livid la fata21.
Partea buna. am scapat de lucrare saptamana respectivapraise
Partea proasta e ca am dat saptamana urmatoare46...da atunci macar am putut sa copiem65 19
God?...I've surpassed him long ago....

#46
La română.

D: Doamna, ce scrie la 7 ?
Profa: Modul cum procedează e incorect.
D: Ä‚la e 8. Ce scrie la 7 ?
Profa: Modul cum procedează e incorect.
Noi: 21

Sau la franceză, dădeam un test şi deştepu' clasei stătea în bancă cu mine şi el terminase testul iar eu nu terminasem să copiez de la el şi spun eu disperată după ce el întreabă "Pot să vă dau lucrarea doamnă ?" :
- Stai bă, ce-ai scris la 2 ?
Apoi colegele încep să râdă în spate şi nu ştiam de ce, după care mă trezesc la realitate şi realizez de ce. 21
[Imagine: 9qh35v.jpg]

#47
Buna Smile

Am si eu cateva experiente amuzante, unele poate seci (adica mai toate21) dar pe moment era sa cad din picioare de ras 4

1. Eram de serviciu pe clasa la scoala. (eu is intr-a 6a) Noi trebuie sa scriem pe tabla cine face galagie. De obicei suntem cate 2, dar eu si cu prietena mea ne-am hotarat sa il bagam la noi in grupa si pe elevul nou, un baiat care si-a cam luat-o in cap de cand a venit aici, si drept sa va spun, asta e cam tzaran 21 adica e de la tara. Vine el sa scrie pe tabla cu noi pe cine vorbeste in clasa. Il vede pe unu ca a vorbit, se intoarce cu fata la tabla, si ne zice, in principal mie:
-Bai, dati-mi si mie niste creta ca nu am cu ce sa scriu!!
Ei bine, eu aveam o bucata de creta ceva mai marisoara, zic eu:
-Poftim! si i-o arunc fix in mecla, ma scuzati, cap 21 in timp ce el nu era pregatit, si dupa asta incepe sa strige ca il cam durea 21. Ups!! 21

2. Eram la handbal, si nu eram atenta la cine vine mingea, si ma trezesc cu una fix in nas 24

...Cam atat. Imi pare rau ca nu am sa scriu la fel de multe faze ca altii, dar, eu sunt mica si nu am trait prea multe o//o 21

Va mai zic eu mai incolo daca mi se mai intampla ceva :d See ya! hug
[Imagine: Lawliet.gif]

Cioco mania :pls: ^_^

#48
Bonn.. experiente amuzante deci.. am avut parte de destule, insa sunt putine cele pe care mi le amintesc, acum cel putin 21.

Eu, impreuna cu alte cateva colege trebuia sa mergem la un concurs, iar pana sa plecam am intrat intr- o clasa. Am luat ( toate) creta in mana si am inceput sa scriem pe tabla ceva de genul: " Noul capitol la biologie, Reproducerea" ( eram a saptea atunci) , reproducerea ar fi putin spus, am scris o gramada de prostii in toata puterea cuvantului. Pe neasteptate, intra diriga in acea clasa sa ne ureze succes. Noi ne- am insirat frumos in fata tablei ca sa nu vada ce- am scris. Aceasta se apropie parca cu incetinitorul de noi si incepe sa ne insire la " sustineri" si blablabla- uri de am inceput toate trei sa radem in fata ei si sa o mai si scuipam ( din greseala). Nu stiu daca a vazut ce am scris noi la tabla, desi parca ceva imi zicea ca a vazut, insa a plecat cu semne de intrebare, fara sa ne mai zica nimic 21. iar noi binenteles ca dupa ce a plecat ea, am inceput sa radem si mai tare 24.

Ne intorceam dintr- o excursie la o biserica parca, iar eu impreuna cu alte colege am inceput sa vorbim despre niste baieti pe care ii vazusem.
" - Dar l- ai vazut p' ala brunet cu ochi verzi? " , ma intreaba o colega
Insa nu apuc sa- i raspund deoarece vine profu' de religie si ma intreaba:
" - Ce sa vezi, Claudia ( numele meu)? "
nu mai stiam ce sa zic. Ma uit repede pe geam si vad niste vaci si ii zic profului:
" - Pai stiti domn' prof.. am vazut doar niste... vaci, desigur ii spun acompaniata de rasetele mele si ale colegelor.
Acesta a inceput si el sa rada, iar cand s- au mai linistit apele ma intreaba:
" - Acum, ce ai mai vazut? "
La care eu:
" - Acum am vazut niste purcei, dle", si iar am inceput sa radem.
Mi-e foameee!!!

#49
Am trait si eu cateva experiente amuzante la scoala.

Cand eram de serviciu pe scoala baietii dintr-o clasa de-a opta au scos usa de la baia baietilor din balamale si s-au chinuit sa o puna la loc 24. Dupa care unul dintre ei mi-a zis "Tu n-ai vazut nimic".Deci pur si simplu nu m-am abtinut sa nu rad dupa ce s-a dus in clasa, dar pana la urma nu m-am indurat si tot i-am scris in registru19

S-au inainte de ora de franceza, cand intarzia profa la noi in clasa s-a dat o adevarata batalie cu creta. Fix una a aterizat pe banca mea si un coleg care era cu cateva banci in spatele meu mi-a cerut-o, iar eu i-am aruncat-o de a primit-o in cap, noroc ca nu si-a dat seama ca eram eu ca altfel s fi incurcat-o cu dirigu`.

#50
Că tot a adus Assyria vorba de excursii.
Anu' trecut in drum spre Salină , mă apucă pe mine joaca 21 So , am început cu toţii[din autocar , vreo 3 clase , 6b(printre care şi eu) 7c , 7a si 8a]app acum sunt a 7 a xD] şi la un moment dat încep eu :eu văđ ceva ce este , hmm39 mov cu pete albe , sau alba cu pete mov . Dar cei din autocar : ce naiba e mov , măăă? Da' eu : Milka , măăă nu vedeţi ?21 Da' prietenii mei: băăă aia e mulga nevasta lu fulga 24)
Şi tot in excursia aia , ne-am oprit la o mânăstire . Mă aşez împreună cu prietenii mei pe asfalt să jucăm adevar/provocare/sau procente . Şi uite asa ajung eu sa dau porunca : X-lescu du'te la maicuţa de pe strada şi întreab'o dacă are vise erotice 21 Ăla imediat a executat . Vă spun a rămas maicuţa aia , calugăriţa cu "sechele" pe viaţa . Dar noi imediat după am lasat jocul pentru mai târziu şi am tulit-o după diriga , prin mânăstire xD



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Prima zi de scoala /liceu Khonsu 41 33.741 15-04-2013, 08:08 PM
Ultimul răspuns: Fear
  Aveti ambitie la scoala? Ryoto 6 5.052 18-03-2013, 11:30 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Fara scoala Khonsu 21 13.896 15-05-2012, 12:23 AM
Ultimul răspuns: hiimera
  Scoala KarinaD 16 9.520 19-07-2011, 04:23 PM
Ultimul răspuns: North
  Concursuri la scoala Flash 13 10.018 11-12-2010, 09:17 AM
Ultimul răspuns: AlerimxD
  Incepe scoala ! [ 2010 - 2011 ] Flash 33 19.328 14-10-2010, 08:18 AM
Ultimul răspuns: *ILY Yaoi Maniac*


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)