Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Experiente amuzante la scoala

#61
rad cu lacrimi cand citesc intamplarile voastre.
acum sa va povestesc si eu ce s-a intamplat acum cateva zile la scoala

primisem o sala de clasa noua si noi toti eram super veseli, plini de voie buna.
si vine invatatoarea de la clasa a II-a si intreaba:
-Vai, copii, v-ati lua clasa noua?
la care Diana, o colega plina de tupeu:
-Nu, nu ne-am luat clasa noua! Alo!? Nu se vede?
Profa: -Cum iti permiti sa vorbesti asa cu mine?
Diana: ...
profa: -Cere-ti scuze!
Diana: (pe un ton incredibil -ar putea enerva pe oricine) -Scuze!
Profa nervoasa: -Las ca vorbesc eu cu diriginta voastra! Cum te cheama, fetit-o?
La care Diana scoasa din sarite: -CRISTINA! (Cristina fiind o alta colega mai zapacita)

deci am ras pana m-au luat durerile de burta dupa ce-o iesit invatatoarea aia din clasa
Hi :3

#62
Ce experiente haioase ati avut..21 hmm sa incepem si eu cu unele prospaturi..
Toate sunt de acum din cls a 10a 21

1. Aveam informatica, ramasesem vreo 6 in clasa, restul plecase acasa sau la fotbal. *desi suntem profil de mate-info, noi nu ne omoram cu informatica* si vine domn profesor pe la jumatatea orei, si zice ce putini sunteti..Ce ne-a surprins pe noi era ca avea catalogul..O.O el niciodata nu-l avea la el21..si a pus absente de sus pana jos la restul. La care o colega de-a mea ii zice profului.
- Domnu dar noua cand ne dati sa invatam ceva la teza?21 E sapt viitoare si am scris doar 4 pag de caiet de la inceput.
-Pay lasati k va explic eu..
mai trece 10 min..el ne explica de situri cu jocuri.
la care eu.
- Din asta dam teza? din situl cu jocuri?
- El: Nu chiar, vezi si tu ce e prin caiet si scrii.
- Ok domn profesor. Va scriem tot ce e acolo..dar ne dati un 10?
el: Pt ce?
eu: K am ramas la ora dumneavoastra.
el: Bine, bine va dau un 10...21)

2. Era ora de romana...Toate romanele pe care le discutam sunt romantice. Colegii mei, mai ales cativa, sunt mereu pe jos de ras. Profa numai stie ce sa faca cu ei. Si intr-o zi scote pe unu la tabla, si il pune sa zica ce zice el acolo..si-l intreaba de ce a chiulit pana acum.
- Pay am fost racit.
profa: E expirata asta, mai cauta...
el: Am avut meci..*e fotbalist*
profa: Aha, nu te cred...Crede-ma k nu tine astea, nu vii 2 luni si gata. Eu am facut de toate in liceu, asa ca stiu cand e minciuna si cand nu.
Cand au auzit k a facut de toate profa, toti au facut niste ochi mari O.O...*ea e tanara21 * la care unu.
- Doamna chiar ati facut de toate? O.O
profa: Da logic..dar bineineteles ca nu incepe cu cuvantul S... Si stiti ceva baieti daca tot sunteti asa de disperti, duceti-va facetio si va intorceti la ora de romana21
Astia cand au auzit au inceput sa rada..De atunci orice cuvant cu tenta mai romantica pe ei ii pufneste rasul. Profa a ridicat si un deget, ca sa vada daca pufneste pe cineva rasul.: reactie..Toti eram pe jos de ras24...
[Imagine: chibi_6732.gif]
chibi-ul lui Itsumi


[Imagine: 2yum3h1.png]
Love was when i loved you...Now is hate...

#63
păi .. să vă zic si eu câteva faze dintra 7-a..
peste câteva zile aveam inspecție și eram la ora de istorie ... la care profu după ce ne predă :
P(rofu ) : Scoateți cu toții o foaie de hârtie .
N(oi) : Nu ați spus că dăm test.
P : Păi nu dăm , că spun din ce o să vă intreb luni ..... și vă sau și răspunsurile....

eram la religie și lectia se numea ” căderea omului in păcat ” și ii auzi pe ăia in spate ” căderea omului in căcat ” 21 ce am mai râs la faza aia ....

sau când eram afara cu nevastamiu , sormea si inca o tipa si trece stan ( prieten de al lui nevastamiu ) si face asta :
nevastamiu : stane , ia stai ma
stan : n-am bani ( astia fiind obisnuiti ca el le cere bani 21)
Omae no mono wa ore no mono . Ore no mono wa ore no mono . 19 10

#64
Haioase faze,dar cred ca sti deja asta sys,asa acuma eu,dar stai sa magandesc putin.Aaaaa a da gata stiu.
Si eu tot in ora de istorie.eu deobicei stau in prima banca,dar proful ma mutat in a doua banca singura.
P: Cred ca nu sti d ece te-am mutat in a doua banca.Nu?
Eu:Nu
P;Bn atunci i-ti voi spune,vom da lucrare de control,iar colega ta nu va avea deunde sa copieze.(se uita urat la colega mea)
E:pai domnule ea nu are deunde sa copieza deoarece eu nu am invata.21
C(colega)4omnule,daca Silvia se multa ma mult cu ea.(se mutase deja)
P:Treci la loc Paula.
C:Nu vreau.
E:Trec eu in prima banca.Proful adat din cap insemn ca da
C:Vin si eu.am tinut-o tot asa pana s-a sunat.
P:Bine fai ca ati scapt te testul asta.Proful a iesit din calsa

alta a fost in a 9
Eram in timpul tezei la mate.Clegul meu de banca ma tot sacaia sa-i zic si li la teza,iam zis ce i-am zis,dar dintr-o data ma suparat si am tipat in gura mare "LASA-MA DOMNE IN PACE INVATA SI TU DE ACASA",profa vine al mine si ma intreaba ce sa intamplat,iar eu i-i zic nimik.Am dat teza profei.Dupa cateva zile a adus rezultatele eu am luat nou iar el sapte cu ajutorul meu."Silvia trebuie sa-ti dau cevaca mai ajutat
-Bine atunci i-ti zic ce sa- mi dai SA MA LASI IN PAC asta poti sa faci?
-Da.
Sper ca va placut ceva din ce am scris
Viata nu e mereu ceea ce ne dorim.
[Imagine: 686175405_303846.gif?4]

#65
21 faze haioase , da am cateva21
Eram in ultima pauza de azi si dupa ce a iesit profesoara din clasa, am iesit in parc. Ma urcasem pe o banca si o colega ma servise cu un pumn de bile din ciocolata. Eu, pofticioasa, le-am bagat pe toate pe gura si pe cand incercam sa nu ma inec, vine la mine un fost coleg din a 10 A, pe care il ajutasem la un eseu la romana.
-Maria, am uitat, trebuie sa iti iau un suc pentru eseu, zice el fericit. Eu incercam sa ii spun ca nu trebuie si pe cum deschideam gura, imi intra cate o bila pe gat. Baiatul incepuse sa se uite ciudat la mine, vedea ca incercam sa spun ceva si nu reuseam. Imi venea si sa rad, cred ca m-am inecat de vreo trei patru ori pana am reusit sa ii spun ca nu trebuie. Colegele mele radeau de mama focului si eu abia daca mai respiram21
Dupa ce am intrat in clasa, zburdand, Corina, o colega se repede la sticla de apa. Amalia, alta fata se apropie de ea cantand "Thailandaaaaaaaaa 15" si cand era la vreo cinci centimentrii de fata Corinei, ragaie in fata ei 21))))) s-a facut o secunda de liniste pana am inceput sa radem, care cum puteam24) ne tineam de banci 21)
Cam asta a fost ziua mea de azi21))
[Imagine: ak8THBQ.png]


#66
ce tare e faza cu bileleee 24)

ok, sa spun si eu ceva xD eram la ora de fizica si mestecam guma. profa era o mare tampita si se uita spre mine, eu mestecand in continuare, n-aveam nici o treaba, si zice "du-te la cos si arunca guma". eu ,bleaga cum is,incep sa ma uit prin clasa sa vad cine se ridica. vad ca nimeni nu misca si ma uit la profa si vad ca se uita spre mine. atunci ma ridic in picioare, culmea, deodata cu colegul meu din spate. aud ca se taraste si in spatele meu un scaun, ma intorc si vad ca si el e sus. ma intorc inapoi spre profa si intreb "eu sau el?" profa incepe sa rada si zice "cu el vorbeam". atunci eu, linistita, ma pun jos si mestec in continuare. colegii si profa incep sa rada si apoi zice "acuma du-te si tu". si am ramas fara guma 24

sau sau sau, eram in a 7a (pe atunci eram proasta rauuu xD) si aveam cea mai temuta profa de istorie din scoala. ne asculta din Al 2lea razboi mondial si eu eram praf. ma ridica exact pe mine si eu am intrat in panica dar incercam sa ma prefac ca am idee de ce urmeaza sa spun. merg eu mandra in fata, ceva in gen 15, si profa arata destul de fericita ca in sfarsit am invatat si eu. prima intrebare o fost "care era cea mai mare putere a Europei in timpu celui de-al 2lea razboi mondial??" eu eram in panica totala si am spus prima chestie care mi-o iesit pe gura si pe care nu o inteleg nici acuma : " Asia!!" 24 au inceput toti sa rada si perla mea a aparut pe prima pagina in revista de istorie a scolii 24 evident am luat un mare 2 in ziua aia xD
[Imagine: 2r571mv.jpg]
Ali. xD

#67
Eram miercuri la ora de dirigentie [parca xD]. Si cum il vede pe colegu' meu de banca [scuzati cacofonia] ca bea o doza de suc cola, incepe sa ne trancane la cap ca nu sunt sanatoase si ca contin prea multe euri si ca nu trebuie sa le mancam blablabla. Apoi face:
- Copii, puteti aveniti cu pachetel la scoala si sa-l mancati in pauza.
Dar eu ma ridic in picioare si spun:
- Sarmaleeeeeee!!
Toti erau pe jos de ras21

Sau tot asa, tot la ora de dirigentie doar ca saptamana trecute. Ne spunea cum sa ne comportam la ziua cuiva. Si ne spune:
- Cand gasiti ceva de mancare pe masa, nu dati navala si lasati si la altii.
- Dar daca nu mai mananca nimeni si eu mai vreau?spun eu
- Mai fato! Nu te mai indopa ca ai sa te faci cat o meduza!

24 Eu stiam ca se face cat o balena...dar na 21
[Imagine: Hm757.png]





#68
Faza tare azi in ora de desen xD =]] S-au pus colegele mele sa curete bancile. Ca doh.. 78 ce credeti ca facem noi in ore ? Le mazgalim cu marcare, carioci, pixuri, stilouri si ce mai ne pica noua in mana. Si se pun ele pe curatat. Curata tabla, cateva banci pana ce face un coleg :
- Pe banca aia scrie Cristina !
- Bine, bine taci ! zice una dintre colegele mele.
- Si pe bana mea scrie Carina ! zice acelasi baiat.
La care ma trezesc eu vorbind in timp ce coloram :
- Si pe fruntea ta scrie prost !
Si incepe colegele mele sa rada ! =]]

Faza asta nu cred ca o s-o uit prea curand. =]]

#69
Eram in ora de istorie si un coleg, George, se tot balanganea cu scaunul. Cand profa i-a zis sa-nceteze, a inceput sa se joace cu bretelele de la ghiozdan, ghiozdanul fiind pe spatarul scaunului. si nu stiu cum face ca se leaga de scaun. si nu reusea sa mai dezlege bretelele. Eu si Cornel, un alt coleg, deja ne chinuiam sa desfacem bretelele la care intreaba profesoara catre mine, cu o fata socata:
-Alexandra! ce-i faci bietului baiat? Vai, vai, eu te credeam copil bun...
Eu deja nu mai puteam sa ma abtin de la ras si am izbugnit si eu si Cornel. Toata clasa se uita la noi. Cand i-am spus profesoarei ca George s-a jucat cu bretelele si s-a legat de scaun a inceput sa rada si ea. Si i-am explicat ca incercam sa-l dezleg.
Si l-a ridicat pe George in picioare, sa se invete minte. Nu am mai facut nimic "istoric" ora respectiva pentru ca eram toti prea distrati si pe deasupra sa-l vedem pe George in mijlocul clase, in picioare, cu scaunul atarnand pe el (George are un aspect tare firav dar nu e deloc)
Pana la urma l-a lasat sa stea jos si in pauza i-am desfacut si bretelele.


A fost tare faza, mai ales la momentul respectiv 24
Hi :3

#70
Test la fizica.
Scriem... scriem...
Profesorul: Doamne, ce cald e, deschideti si voi geamul!
Eu(in soapta): Is it hot in here, or it's just me?
Scriem, scriem...
Colegul meu de banca imi arata foaia cu subiecte. Langa ele: Mon professeur de physique est si... argh!
[Imagine: 45745hrd.png] <- Thanks, Arya!
Drawings
Deviant stuff



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Prima zi de scoala /liceu Khonsu 41 34.169 15-04-2013, 08:08 PM
Ultimul răspuns: Fear
  Aveti ambitie la scoala? Ryoto 6 5.109 18-03-2013, 11:30 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Fara scoala Khonsu 21 14.066 15-05-2012, 12:23 AM
Ultimul răspuns: hiimera
  Scoala KarinaD 16 9.621 19-07-2011, 04:23 PM
Ultimul răspuns: North
  Concursuri la scoala Flash 13 10.116 11-12-2010, 09:17 AM
Ultimul răspuns: AlerimxD
  Incepe scoala ! [ 2010 - 2011 ] Flash 33 19.661 14-10-2010, 08:18 AM
Ultimul răspuns: *ILY Yaoi Maniac*


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)