Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ati plans la vreo nota xd ?

#51
Sincer ,da !
O data la teza de la mate intr-a 6a,am luat 6 !!!Super tare !!Dar nu m-am consumat atat de mult,doar vreo 5-6 lacrimi ,avand in vedere ca nu se luase note prea 'stralucite'....
A doua oara cand am plans mult ,a fost la sport ! Dada ,la sport !!Boul si nenoricitul de prof , mi-a pus un noua la abdomene si chestii din'astea cand meritam zece ! De unde stiu ?? Colega mea ,a facut mai rau decat mine si i-a pus 10 !!! Si nu plangeam atat de tare ,dar mi-a afectat media !!!!! Bine nici noi fi eu de numai zece la sport ,dar .....ma bucur ca am scapat de boul ala ....

#52
Sa plang 39 ... Am plans cand eram pe clasa a IV a ca am luat un I la matematica , mereu aveam numai FB la mate si niciodata nu am avut un I , am inceput sa plang prin clasa din cauza "Lucrari de control" , acasa am ajuns cu ochi rosi , se uita mama la mine "Ce ai patit tu copila " eu imi amintec si iar incep sa plang " Am luat I la mate 2124 " Ea : " Si de asta te canti ? ... domne "

de pe clasa a 5 a in colo nu am mai plans la nici o nota , ma enervam uneori ca la biologie stiam de 9 si imi dadea 7 dar d. profesoara era putin dusa ... adica o colega o gresit un singur cuvant si i-a dat 9 21
Pe a VIII a am luat (in primul semestru )4 in teza la mate , in loc sa plang ma plimbam prin scoala si ziceam " Am luat 4 in teza la mate ce tare sunt " ...nu imi pasa ca aveam numai 9 si 8 in oral 78

#53
Ah, si ce se schimba daca plang de mama focului pentru o nota mica? O sa fie imediat schimbata 24), dar mai serios - nimic nu se schimba si eu nu sunt tipajul unei persoane care plange ca sa se descarce de furia acumulata asupra profesorilor/corectorii o.O.

La drept vorbind, nu mi-a pasat niciodata de note, desi ar trebui 39. Nu ma chinuiam sa am medii mari ca niste de colegii de ai mei. Intodeauna am mers dupa maxima asta: "Primesti atat cat ai muncit[invatat], nici mai mult si nici mai putin."
[Imagine: aaaakip.jpg]

#54
Sincer am plans la multe note 39, in clasele 1-4 va dati seama ce sensibila eram, la fiecare S, ajungeam acasa, ii aratam testul lui mama si fugeam sa plang, eram dezamagita de mine 22.

In decursul gimnaziului, defapt in acesti 2 ani de gimnaziu, am plans la un 7 la matematica [cls. a 5-a], la testul predictiv, am crezut ca fac criza de isterie21, un 8 la mate apoi intr-un test la geometrie, si anul trecut am mai varsat cateva lacrimi pentru optul in teza tot la matematica, v-ati dat seama ca eu am ceva cu matematica21, sincer sper ca anul asta sa fie mai bine >.<.

Notele sunt totul pentru mine, vreau sa fac ceva din viata mea, vreau sa imi croiesc un drum in Romania asta b-).
[Imagine: animeloves.jpg]
Odododododo ;x
Lumea asta te distruge,Te induce în eroare, Fură tot şi apoi fuge,Te răneşte şi te doare! x333
Gânduri Nespuse, Neştiute şi Inexplicabile

#55
Doar o data am plans pentru note71.
Anu` trecut, aveam 10 pe linie si am lipsit la o ora de muzica si saptamana urmatoare am dat test. In ora de desen s-a apucat profa sa ne spuna notele. Cand a ajuns la mine "7". Eu si "cantareata" clasei aveam singurele note de 7, restu copiasera. Am plans amandoua toata ora de desen, apoi acasa m-am pus pe un plans dala isteric ca era sfarsitu semestrului si imi strica toate mediile. 21 Si de atunci m-am invatat sa copii la muzica cu acordul parintilor 21) [numai la muzica].
In rest, mai aveam putin si plangeam pentru un opt la franceza in a 5`a, ca mai aveam un 10 si voiam media 10 21.
[Imagine: YWk6O.jpg]

#56
Clasa a 6-a : 3 la matematică. Plângeam de mama focului , înjuram şi loveam în drum spre casă. ( Fusese ultima oră, dădusem lucrare de 5 minute ) .
Ajunsă acasă, mama află nota, ţipă şi după : E în catalog ? Eu : Nu , dar...Mama: Păi şi-atunci ? Dă-l naiba , e o notă !

Clasa a 8-a : 5 la fizică, prima oră. Am plâns, am jignit-o pe profă, l'am salutat pe director şi gata, la ultima oră eram ca nouă. În rest, decât m'am enervat. Nu plâng aşa des. 39

Peace.
[Imagine: DK__Why_So_Serious__by_Vincent552.png]


Any art communicates what you're in the mood to receive.

#57
În clasa a 8-a am luat 6 la matematică într-un test. Au fost 4 probleme de geometrie care trebuiau rezolvate în 15 minute - m-am pierdut şi am dat lucrarea pe jumătate rezolvată.
Clasa a 9-a, teza la matematică - 6 : Profesorul nostru o să iasă la pensie şi nu se mai descurcă aşa bine ca înainte: a greşit atunci când a calculat nota finală, au fost 3-4 lucrări unde, chiar dacă nu era scris nimic la o anumită problemă, a dat punctajul maxim şi s-a scuzat spunând: "Nu este vina mea şi nu trebuie să fiţi supăraţi; e vorba de dispoziţie atunci când corectezi teze." Am plâns când am auzit dar m-am ambiţionat şi trag să-mi iasă media 8-9.
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy


#58
pai eu una nu imi mai aduc aminte exact cum s a intamplat dar a fost in a 6a aveam un prof tampit care mai mereu ne povestea ce facea el iar cand era nervos ne dadea test -eu lipsisem la o lectie si nu am inteles- si ne a dat un test fulger unde am luat 4 eu moarta am crezut ca mama ma va certa si imi va tine discursuri zile intregi, dar minune, m a vazut ca plangeam si eram foarte agitata asa ca ma consola si imi zicea ca nu e sfarsitul lumii...asa ca scapasem... cam aiurea acum in a 9 ca am un profesor la fizica nasol rau de tot, iar la el am note numai de la test(si da niste teste grele de te ia cu ameteli) iar eu am un 4 si acum trebuie sa ma rog sa ma asculte, dar nu cred asta deoarece el nu asculta atunci cand îi ceri asta, zice ca noi invatam mecanic şi îi spunem lui ca o poezie şi nu stiu ce am să fac. mama a zis să fac meditatii la fizica, dar cand am auzit să mor nu alta...

#59
Ieri facusem o criza de nervi si incepusem sa plang, sa trantesc pantaofii/ghetele si sa dau din maini turbata, apoi am trantit usa si nu nimeream sa pun perdeaua.
Tipam si imi venea sa imi scot corzile vocale din gat. De ce? Media sapte la istorie.
Am ajuns de la scoala cu nervi, suparare, fara chef si etc. Adica ce? Ne zice: Daca nu copiati o sa tin cont de asta. Si imi da patru ca atat meritam la ce am scris la celalalt test si altuia care l-a prins cu caietul pe genunchi ii da opt? Si oricum, vede ca altii copieaza, doar nu e proasta si nici noi nu suntem ce mai Agenti Secreti dintre toti, dar ce naiba?! Parca zisese ceva, acum ce? Dar astazi profesoara de fizica mi-a zis ca am zece media la ea. ._. Cred ca n-am auzit bine ca maimutele din clasa mea se urcau pe niane si vroiam sa le transmita celorlalti ca acel teritoriu este al lor prin carcateristicile normale pe care le stim la maimute/gorile. ^^

[postscript: Eu catre tata: Nu ii zice lui Ileana sau altcuiva ca am luat sapte media la istorie sau ca am plans... El: Am si uitat [se prefacea ca deja a si uitat de asta] -my daddy]

Stiu, colosal cu media sapte la istorie, nu? 22 Adica, sapte? Stiu, trist.
+
m-a deranjat ca la doua materii aveam media opt, la altele doua aveam zece si inca la alte doua aveam noua si vine ea repede si pune sapte ca o manca in cur, desigur, desigur, desigur
[Iau cat stiu, dar sa fie asa cu toti daca se apuca sa fie cu o singura persoana sau sa zica ceva ^^]
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#60
Am izbucnit, mai mult de furie, când am luat 5 la testul la fizică anul ăsta. Nu eram nervoasă pe notă, ci pe profesor. Am şi învăţat, am făcut şi pregătire şi el îmi trânteşte 5. Să fi văzut cum îl înjuram pe hol şi cum urlam în baie. Era lucrare de 7, am vorbit şi cu tipa care mă meditase. Mă rog, el favorizează elevii, mai ales ăia care sunt mai activi. O colegă a greşit cam la fel ca mine şi luase 8.
"Whatever you are, be a good one." (A. Lincoln)

[Imagine: Autumn_by_Vibeviant.gif] [Imagine: Stamp__English1_by_zoro4me3.png] [Imagine: a50c4ce0c22b4f7153a1dde14de77f4a.png]
Mă găsiţi acişilea.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Cea mai mica nota Kayla. 106 65.012 16-09-2014, 04:21 PM
Ultimul răspuns: Dobby101


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)