Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Naruto] Sub domnia iubirii(SasuSaku)

#1
Sub domnia iubirii



Episodul I. Inceputul
In secolului al 16-lea Imperiul Otoman era una dintre cela mai mari puteri ale lumii. Acest imperiu urma sa atinga cea mai mare extindere sub domnia celui mai mare sultan din cati au fost, Sasuke Uchiha. Sultanul cel mai puternic, si cel mai indragostit. Din tot haremul, doar o singura femeie i-a atins puternic inima si a fost singura lui iubire.
Sakura POV
Numele meu este Roxalenn. Sunt o fata de 17 ani cu parul roz bombon ,lung, ondulat si ochii verzi ca iarba de primavara. Locuiesc impreuna cu familia intr-un satuc din Ucraina. Tatal meu este preotul satului, asa ca nu trebuie sa-l fac de rusine prin faptele mele nebunesti. Mama mea il ajuta pe tata in treburile bisericesti. Face prescura, face curatenie in biserica, desigur si eu o ajut. Fratiorii mei Niko si Leo sunt gemeni si au 2 ani. Eu am grija de el in mare parte.
-Roxalenn, te rog haide ajuta-ma sa culeg legumele din gradina sa nu ni le fure tatarii.
-Bine mama vin acum.
Tatarii vin des si fura, distrug tot ce le iese in cale. Imi e foarte frica. Nu se stie cand vor veni din nou si ce ne vor face. Multi oameni au fost omorati, multe case au fost distruse. Of, de am putea scapa odata pentru totdeauna, nu doar cateva luni si apar din nou.
S-a lasat seara iar temerile frumoasei rusoaice s-au indeplinit. Tatarii au invadat satul arzand casele, omorand oamenii.
-Stati! Mama, tata! plangeam si strigam pentru ca nu stiam ce se intampla. Dintr-o data unul dintre tatari ma loveste cu ceva in cap si leisn…
Sasuke POV
Ma intorc in seraiul din Konoha impreuna cu bunul meu prieten Naruto. O alta batalie castigata, un alt teritoriu Imperiului Otoman. Cred ca ma asteapta toata familia, mama mea Tsunade, sora mea Hinata si viteazul meu fiu Konohamaru. Insfarsit am ajuns. Toata lumea se apleaca in fata mea. Intru in camera principala si o vad pe mama mea, sora mea, sultana Karin si pe viteazul meu in poalele ei.
-Mama. Multumesc. Rugaciunile voastre m-au ajutat.
-Fiul meu. Alah sa te ajute sa ai cat mai multe victorii.
-Hinata, lumina ochilor mei. Ma bucur sa te vad.
-Si eu ma bucur nespus de mult ca va vad Maria Ta.
A facut o plecaciuna si am trecut la Karin. Am saluatat-o dand din cap si aceasta a facut o plecaciune. Mi-am luat fiul sa-l vad. Acesta nu are decat 3 ani, dar va fii un mare conducator dupa ce nu vom mai fii eu. Il dau inapoi lui Karin si ma duc in camera mea pentru a ma odihi umpic, a fost un drum lung. Camera e mare, are tapiterii foarte rafinate, mobila e din lemn adus din Himalaya, covorul, e in stil turcesc facut de un mare maestru. Camera e intunecoasa in mijloc fiind o oglinda. Ma uit la reflexia mea din oglinda. Sunt un tanar de 20 de ani, am parul si ochii negrii ca onixul. Ochii mei reflecta nelinistea. Sunt nelinistit, ma simt neimplinit. Am avut multe victorii, dar sufletul meu e neimpacat, imi lipseste ceva sau cineva in viata care sa-mi ia acest sentiment. Las aceste ganduri sa ma pun la birou. Am talentul de a face bijuterii. In mainile mele orice piatra prinde viata. Ma apuc sa confiectionez un inel de smarald care sa se reflecte in ochii verzi. Am visat aseara doi ochi, mari de smarald si imi sta gandul doar la ei. Vreau sa fac un inel care sa se reflecte in ochii verzi, misteriosi. Oftez adang pentru ca nu voi vedea niciodata acesti ochi.
Sakura POV
Ma trezesc cu greu si aflu ca sunt legata de un stlp. Eram intr-o camera intunecoasa si se mai aflau si alte fete in acea camera. Langa mine sta o fata blonda, cu parul lung si ochii albastrii. Este foarte frumoasa.
-Buna numele meu e Ino.
-Buna sunt Roxalenn. Unde suntem?
-Suntem pe vapor. Ne indreptam spre Konoha. Vom fii vandute sultanului ca sclave.
Incep sa plang si ma zbat, dar fara rost. Sunt trista, nervoasa, toata viata mea e ruinata.
-Va fii bine. Si eu am fost luata de la familia mea, am fost batuta si batjocorita, dar acesta e destinul meu. M-am nascut saraca si cred ca la palat voi avea un trai mai bun. A spus aceste cuvinte cu lacrimi in ochi. Si intr-un fel are dreptate asta e destinul ei, dar nu al meu. Trebuie sa scap de aici.



Răspunsuri în acest subiect
Sub domnia iubirii(SasuSaku) - de aidam98 - 09-12-2012, 12:13 AM
RE: Sub domnia iubirii(SasuSaku) - de Clau~ - 09-12-2012, 02:04 PM
RE: Sub domnia iubirii(SasuSaku) - de aidam98 - 10-12-2012, 12:23 AM
RE: Sub domnia iubirii(SasuSaku) - de Nywa - 10-12-2012, 11:09 PM
RE: Sub domnia iubirii(SasuSaku) - de Yukii_yu - 12-12-2012, 10:17 PM
RE: Sub domnia iubirii(SasuSaku) - de Sindori - 21-12-2012, 02:26 AM
RE: Sub domnia iubirii(SasuSaku) - de RalucaGabor - 01-01-2013, 02:01 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Simbolul iubirii (SasuSaku) Lexxu 9 5.343 21-02-2013, 03:07 PM
Ultimul răspuns: Lexxu
  Flacara luminoasa a iubirii ( SasuSaku) sasu_saku@love.bobo 5 5.477 27-01-2010, 04:55 PM
Ultimul răspuns: Obsession.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)