Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Daca ai putea adauga o noua regula in Death Note, care ar fi aceasta ?

#15
Reguli noi pentru Death Note? Pai, m-am gandit la multe lucruri, insa, raspunsurile voastre m-au impresionat! Sa vedem, eu as zice asa:

- Primul detinator al unui Death Note, adus in lumea oamenilor de catre un Shinigami (precum a fost Light pentru caietul lui Ryuk si Misa pentru cel al lui Rem), poate detine ochii unui Shinigami, pe care ii poate folosi o singura data, fara ca acestuia sa i se injumatateasca durata vietii.
- In cazul in care doi posesori al unui Death Note sunt de gen diferiti (cum erau Light si Misa), acestia se vor indragosti ireversibil unul de celalalt, vor imparti puterile si pot comunica prin telepatie, la distanta. Acest lucru nu va mai fi posibil daca, intr-o zi, unul dintre cei doi va pretuii mai mult caietul, decat persona in cauza, iar ambele caiete vor disparea definitiv de pe pamant, cei doi ajungand in lumea Shinigami. (stiu ca nu e corect, ca unul sa greseasca si sa plateasca si celalalt, dar in modul asta anime-ul ar fi devenit interesant; daca Light ar fi stiut asta, nu ar fi devenit obsedat de caiet si chiar ar fi iubit-o pe Misa).
- Odata ce un Shinigami se indragosteste de posesorul caietului, si moare pentru a-i salva viata, acesta nu se va transforma in nisip, ci va ajunge in Rai, pentru ca astfel a cunoscut iubirea adevarata.
- Odata ce posesorul Death Note-ului este demascat definitiv, Shinigami-ul este nevoit sa ii scrie numele in caietul sau; astfel acesta moare si merge in lumea Shinigami.
- Poti renunta oricand la Death Note, insa nu iti sunt sterse memoriile, nici nu esti parasit de Shinigami-ul tau, decat daca renunti la el definitiv.
- Shinigami-ul trebuie sa fie mereu de gen opus posesorului. Ar fi fost interesant ca Light sa aiba o femeie ca Shinigami, iar aceasta sa-l iubeasca si sa moara pentru el - cel putin eu asa cred.
- Odata ce nu ai mai ucis cu ajutorul carnetului timp de doua luni de zile, dispare si iti sunt sterse toate memoriile legate de acesta, cu exceptia unui semn (steaua cu 6 colturi) de pe umarul stang; astfel, nu vei ajunge nici in lumea Shinigami nici in Rai, ci in Iad. Insa, daca ai ucis doar cu un scop nobil (doar criminali importanti), atunci te vei alege cu un semn pe umarul drept (o pereche de aripi), reprezentand faptul ca ai dobandit Raiul. Cu toate astea, nu vei stii niciodata de unde ai acel semn; vei afla doar atunci cand vei murii, si vei fi judecat.
[Imagine: dh4h3a.png]

~.~
„Nu poti cunoaste cu adevarat decat ceea ce renunti a stapani.”



Răspunsuri în acest subiect
Daca ai putea adauga o noua regula in Death Note, care ar fi aceasta ? - de ? ?? Black~RoSe ?? ? - 10-04-2009, 02:07 PM
RE: Daca ai putea adauga o noua regula in Death Note, care ar fi aceasta ? - de Niska - 28-12-2011, 08:19 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Favorite Shinigami [Death Note] Gwindel 19 18.530 09-07-2014, 03:01 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Ce ai face daca ai avea un "DEATH NOTE"? hikari marina 24 31.191 25-04-2014, 10:07 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Prea mult Death Note cand... SnowFlake. 17 11.412 21-07-2013, 06:22 PM
Ultimul răspuns: Shinigami
  Light/Kira/Raito(Death Note) Flaw 14 14.899 01-11-2012, 08:53 AM
Ultimul răspuns: angelxp
  Death Note Yaoi? Luzer 23 21.245 06-10-2012, 02:45 PM
Ultimul răspuns: ReneePheonix
  Design Death Note DarkAngeI 1 2.827 03-04-2012, 07:40 PM
Ultimul răspuns: Hope
  Favorite Death Note Quotes o0o-ayame-o0o 11 17.638 29-12-2011, 05:15 PM
Ultimul răspuns: Niska
  Cum iti faci un Death Note Luzer 2 6.683 29-12-2011, 11:55 AM
Ultimul răspuns: Niska
  Death Note - The last name Yukira1234 9 7.115 01-08-2011, 04:53 PM
Ultimul răspuns: Miranda.


Utilizatori care citesc acest subiect:
4 Vizitator(i)