Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

In dragoste nu exista limite...

#4
Multumesc pentru comm-uri :*

CAPITOLUL 2
INTALNIREA

In Dragoste Nu Exista Limite
CAPITOLUL 2
Intalnirea


Ce au de gand sa faca? De ce am intrat intr-o camera atat de intunecata?,nu se auzea nimic,era o liniste mortuara,recunosc ca ma simt oarecum speriata,dar unde e mama? Ma uit in spatele meu,nimeni in stanga mea, nimeni si nici in dreapta mea,unde a plecat Doamne iarta-ma si ea?! Haide Sakura ce esti asa fricoasa? Nu sunt fricoasa! Si mai taci din gura ca nu m-a ajuti cu nimic! Mdea cum spui tu...Eu fricoasa? Ha! Bine...poate ca sunt cateodata,si totusi eu stau ca o stana de piatra in pragul usii vorbind cu vocea mea interioara,i-a sa se faca lumina in camera asta! Cand pun un pas,ceva s-a spart de tocul meu de cinci cm.Ma speriasem serios de data asta,mana stanga imi tremura ca un telefon pe vibratii.Cand sa deschid lumina,ceva...sau cineva imi opreste mana,inima imi batea intr-un ritm alert,picioarele imi tremurau si mana la fel,nu stiam cine ma oprise mana,nu vedeam cine era,dar simteam! Haide Sakura nu sta degeaba! Smucestete din mana...ei sau lui ! Buna idee! Nici nu mai stau pe ganduri si imi eliberez mana,cand vreau sa fug,ma impiedic de ceva,asta imi mai trebuia ! Dar din nou ma prinde cineva,nu mai stiu ce sa fac,daca avea sa imi faca ceva rau? Inchid in sec,pupilele mi se dilatasera,si imi tot musc buza inferioara,nu stiam cum sa reactionez cand deodata imi da drumul,asta e! Acum trebuie sa scap,dar apare din nou o problema,unde e usa?!!! Numai vede-am absolut nimic,ma simteam ca intr-o cutiuta din care nu pot scapa.Ma uit in jurul meu strigand-o pe mama dar nimic,liniste de cimitir.
Pret de 4 secunde a fost liniste in camera,si eu eram paralizata de frica as putea spune,inima parca vroia mai ceva sa imi sara din piept,of daca asta e o farsa...nu stiu ce o sa fac daca aflu ca asta e doar o farsa prosteasca!Mda ce o sa le faci? O sa le dai cu ceva in cap? Sti ceva? I-a taci tu din gura ,vezi-ti de curcile tale si lasa-ma ! Pot sa ma descurc si fara tine! Gata,gata nu te enerva...ca o sa faci riduri! Am spus sa taci! Ahhh am ajuns sa ma cert cu mine insumi...dar cred ca o sa inebunesc cat de curand daca nu imi spune cineva ce se intampla si nu se aprind luminile!
Cand pun un pas inainte,sunetul facut de tocurile mele se auzeau ca un ecou un camera aceea,dintr-o data,brusc se aude un stranut puternic din acel moment am stiut ca este cineva aici si ca mi-au facut o farsa!
-Aha deci! Spun eu,intr-un final aprinzand lumina,si in jurul meu erau oamenii si prieteni dragi mie,imbracati in costume de Halloween,probabil am uitat sa mentionez ca...era ziua de Halloween.-Cum ati putut sa ma speriati in halul asta? Crede-am ca o sa mor aici de frica! Sa numai faceti asta niciodata
v-a rog,doar stiti cat de fricoasa pot fi eu uneori nu-i asa?...Dupa acestea spuse de mine,toti taceau si se uitau la mine ca la felul al pais`pelea,si nici nu ma mir,totusi nu m-au mai vazut de 4 ani...dar cel mai uimiti erau baieti! Aceea erau Neji,Kiba colegul meu de la gradinita si Sasori.Salivau dupa mine,ma gandeam eu ca o sa faca asa ceva...dar totusi incerc sa nu par,oarecum dezgustata de felul in care ma priveau,si ii salut,zambind dulce.Mai arunc o privire prin camera pina de oameni dragi mie,dar nu vede-am pe cineva,pe tata.Oare unde este?Daca a murit?Sau poate ca nu ii pasa de venirea fiicei lui? Mmmmm...Eee hai ca asta-i buna! Cum pot sa gandesc asemenea lucruri,adica tu cum poti sa spui asemenea lucruri?! Eu doar sunt realista...Mda sigur...O voce feminina ma striga pe nume,nu cunosteam aceea voce,oare cine era,imi intorc privirea in celalta parte si ce sa vad,pe cele mai bune prietene ale mele : Hinata,Ino si Temari,toate trei imi faceau cu mana si ma strigau pe nume,inima parca imi explodase de fericire,nici nu ma asteptam macar sa fie aici! Cateva lacrimi cristaline se scurg pe obrazul meu si intr-un final cazand pe parchetul rece,alerg catre ele,cu toate ca nu prea puteam ajunge chiar atat de repede la ele,pentru ca,aveam ditamai tocurile! Sper sa nu cad pe aici si sa imi sparg si capul.Dar intr-un final acum formam o imbratisare mare si calduroasa intre prietene pe care nu am mai avut-o de atata timp...Hinata,incepuse si ea sa planga odata cu mine,era aceeasi,la fel de sensibila,cu ea ma intelegeam cel mai bine,imi era ca o sora mai mica cu an,de ea imi era cel mai dor,dintre toate prietenele mele desigur,si de Ino si Temari dar,cu ele am mai avut probleme.
-Sakura...cat de mult te-ai schimbat..nu imi vine sa cred!
-Nici mie,dar si voi v-ati schimbat,dar la ce sa ma astept doar au trecut 4 ani!
-Da...si mama mama ce tocuri mari ai!
-Mda...spun eu razand.-Asa m-am obisnuit de cand sunt model,acolo trebuia sa stau numai cu tocuri de 5 cm,ca sa ma pot obisnui mai usor...mi-a luat ceva timp pana m-am acomodat cu scena...cu toate chestiile alea..
-Model? Omg! De ce nu m-ai luat si pe mine?! Intra Ino intre mine si Hinata,trebuia sa ma astept la asa ceva din partea ei,ca na...Ino e Ino!
-Pai...eu,eram atat de ocupata incat-
-Sakura scuze ca te intrerup dar..uitate in spatele tau...imi spune Hinata facandu-mi semn sa ma uit in spate.
Cand ma uit,nu imi venea sa imi cred ochilor,era chiar....
[Imagine: 15yjabr.jpg]
The Day I will STOP lovin` you,Is the Day I close My eyes FOREVER ! >.<




Răspunsuri în acest subiect
RE: In Dragoste NU Exista Limite...//+16// - de ~FreaKy and CuTe~xD - 27-10-2011, 08:04 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [+18] Unde dragostea nu poate exista... THE LAST UCHIHA 16 11.110 14-01-2014, 06:53 PM
Ultimul răspuns: SabrynaMe
  >Unde iubirea nu are speranta si totusi, EXISTA <3 Uchiha Rose 4 2.584 01-12-2013, 08:29 PM
Ultimul răspuns: THE LAST UCHIHA
  [Naruto] Dincolo de tristete exista si fericirea. SakuraXLOVE 6 4.900 15-09-2012, 09:48 PM
Ultimul răspuns: KarinaD
  Cand perversitatea nu are limite dydy 1 2.671 28-01-2012, 11:53 PM
Ultimul răspuns: Diz
  Crezi că există un portal È™i spre inima ta ? ( +16 *yaoi* ) ×Tα℮♏iᾔ× 21 9.658 02-10-2011, 02:32 PM
Ultimul răspuns: Addeh
  Mai exista speranta? Ame 3 3.394 06-08-2011, 05:15 PM
Ultimul răspuns: Ame
  Minuni inca exista DJ_Biscuite 3 3.407 07-02-2011, 08:42 PM
Ultimul răspuns: Abbeh.
  Dragoste fara limite (SasuSaku :X) sasusaku_1998 6 8.212 07-04-2009, 07:14 PM
Ultimul răspuns: Axxa.No.Way


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)