Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: V-a placut povestea mea?
Da
41.67%
5 41.67%
asa si asa
25.00%
3 25.00%
Nu
33.33%
4 33.33%
Total 12 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Dragoste fara limite (SasuSaku :X)

#1
nu prea am imaginatie si vreau sa imi ziceti daca vreti sa o continui.

1. O prima privire
O noua zi e in Konoha. O fata cu parul roz venea dinspre gara. Avea multe bagaje si dabia le cara. Pe fata cu parul roz o chema Sakura. Ea avea 14 ani dar arata de 15 pentru ca era foarte dezvoltata. Sakura avea un corp de model.
Merse pe o straduta pana dadu de o vila iar cineva o astepta in fata usi. Era o fata de 17 ani asemanatore rozaliei. Aceea era Myra, sora rozaliei. Myra zise:
-Imi pare bine ca ai venit!
-Oricum aici vreau sa ma dau la liceu. zise Sakura pe o voce vesela
Sakura intra in casa si Myra o duse in camera ei. Urca si ajunse intr-o camera roz tocmai pe placul ei. Se instala, se schimba si se duse jos sa ia cina. Dupa ce termina de mancat Myra ii zise sa se pregateasca de scoala ca a doua zi. Se spala si se aseza in pat. Isi lua MP3-ul si incepu sa asculte . Muzica o adormi.

In Konoha incepu sa se faca lumina suparandu-i pe adolesceniti si pe copii. Sakura isi auzi alrma de la telefon sunand dar nu se ridica din pat. Dupa cinci minute telefonul incepu din nou sa sune enervand-o pe Sakura. Era prima ei zi de scoala acolo. Credea ca nu se va intelege cu colegi ei. Se imbraca intr-un tricou roz si niste pantaloni scurti de blugi. Se duse sa ia micul dejun si pleca. Cand ajunse la scoala un baiat cu parul blond o observa primul. El ii zise:
-Buna! Eu sunt Naruto Uzumaky! Tu esti colega cea noua, nu?
-Buna! Da eu sunt colga cea noua. Pe mine ma cheama Sakura Haruno.
-Vrei sa iti prezint toti colegii?
-Da desigur!
-Acela de acolo este Neji Hyuga, aratand spre un baiat cu parul lung si negru prins intr-o coada, iar cel de acolo este.......
Atentia fetei fu luata de un baiat cu Parul si ochii de culoarea abanosului........

Scuze ca am scris atat dar trebuie sa inchid calculatorul. Maine mai continui (doar daca va place).

#2
no disclaimer

topic inchis

intra in fanficiton si psoteaza la Topic Inchis disclaimerul

#3
Deci m-ai blocat.Si nu in sens pozitiv.
Sunt oricum prima yey!
1.Descrierea este plecata in vacanta, este clar!
2.Dialogu' e sec si ii este ceva foame.Hraneste-l ji pe el!
3.Ideea cu Saku nou venita este deja fumata.
4.Sper s-o dezvolti mai bine si sa derivezi ideea.
5.Sper ca descrierea sa se intoarca din vacanta si dialogu sa se ingrase nitzel
6.Abea astept sa ajungi la partea q sasu saku^^
Cam atat.Las si ceilalti useri sa comenteze
[Imagine: chibi_1799.gif]
, chibi-ul lui miss_sakura_uchiha
[font=Tahoma]

'Cause I luw my two susy ....:::SasuSaku:::...., and ^^"Bubbles"^^ And my family is too big^^ (only girlz) Sunt mandra rau mey voi, am o moomy cea mai tare.^^ Yes, you Mitzuke-chan

http://media.photobucket.com/image/hitsu...22.jpg?o=3

[Imagine: Toshiro-Hitsugaya.jpg]
^
|
[b]He is mine!*MINE*''Cuz I can't have Deidara (he's Akatsuna Lynn's) and I have Sasuke I decide to have and this anime hot boy^^


Ha, ha, hi, hi, ha, ha, ho!
Why I like Sasuke-kun?It's simple!He is so hot, the most beautiful, powerful, clever and again is the most beautiful^^
He is mine and you can't do anything^^

I say again and the last time: Hitsugaya-kun si MINE!!! ONLY MINE!!! GET IT?


#4
ok..deci nu am mai vazut ficul:D...soc total:|...descrierea e cuprinsa de un abis.....dialogul e sec....despre ideea nu pot spune ca e originala....continua ficul si nu'l lasa....SaKu_AnGeLs_SaSu are dreptate...incepeti ficuri si le lasa-ti....nu lasa-ti criticile sa va termine:D....coorectati-va...astept nextu'....sper sa tii cont de critici...chu si gambate:X
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!

#5
ce capitole...nu gasesc cuv potrivit.....ma mai gandesc eu....so...sa revenim la ficul tau si greselile de tastare din el:
1.Oricum aici vreau sa ma dau la liceu.=n-ai gasit si tu alt cuvant?>_<
2....de scoala ca a doua zi.=ce-ai vrut sa zici?(P.S. cred ca sunt eu cam fara creiar in mom asta).
3.alrma =alarma
si cam atat am avut de spus...chuu & gambatte ^_^

#6
bun...am picat si yo pe aici:D
sa vedem un nou fic cu Naruto(sasusaku)? moama asta e anul de ficuri Naruto(sasusaku)....:|
okay sa incepem cateva lucruri care per sa nu te faca sa renunti la fic;)):P
la inceput nu ma atras nimik...:
O noua zi e in Konoha->ceva neobisnuit? toata lumea incepe asha...
nimik interesant care sa ma atraga, defapt m-am plictisit cand am citit introducerea...o_O
in cuprins...pai ce sa zic mai exista si pe acolo descriere cat de cat:D asta e bine! desi...ai cam reprezit actiunea la:
Cand ajunse la scoala un baiat cu parul blond o observa primul. El ii zise:
-Buna! Eu sunt Naruto Uzumaky!-> asha faceam yo in cls intai la compuneri sau a 2-a;;) deci no comment!
la incheere mai lasat eu in pom si pom in aer O_o:
Atentia fetei fu luata de un baiat cu Parul si ochii de culoarea abanosului........->de ce atatea puncte????ajungeau doar 3! si de ce parul cu p mare?:| e nume de persoana cumva?;));;)


bun mi s-a parut bunicel pentru inceput si sper sa nu te superi pe comentariul meu:o3

ok astept nextu:D Ja`!

#7
Pai...:
sunt cam suparata pentru ca sunt sigura ca puteai sa dezvolti ideea mult mai bine :-w:
-propozitiile sunt cam scurte(unele);
-nu te-ai exprimat prea bine in : "Oricum aici vreau sa ma dau la liceu";
-mai bine ai pune si descriere(ceva mai multa), in general descrierea introduce lectorul in "poveste" si astfel am putea "sa simtim" toate sentimentele si emotiile personajului principal, chiar si ale personajelor secundare...epicul fara lirism devine adesea banal si ficului tau (in care domina epicul) nu i-ar strica niste pasaje descriptive.
"pana dadu de o vila (,) iar cineva o astepta" -inainte de "iar" se pune virgula; :D
"in fata usi" -nu ai articulat cuvantul "usi" (usii);
"asemanatore rozaliei. Aceea era Myra, sora rozaliei"-repetitia "rozaliei" nu prea da bine...
"Oricum (,) aici vreau sa ma dau la liceu";
dupa "pe o voce vesela" nu ai pus punct;
"termina de mancat (,) Myra ii zise";
"adolesceniti"-adolescenti;
"alrma de la telefon sunand (,) dar nu se ridica"-inainte de "dar" se pune virgula si cred ca ai vrut sa scrii: alarma;
"cu colegi ei"- colegii;
"cu Parul si ochii"-parul;
"Da (,)eu sunt"
"pantaloni scurti de blugi"- materialul se numeste "blug"...^_^
"Cand ajunse la scoala (,)un baiat"
"Da (,) desigur!"
:P ...intotdeauna cea mai mare emotie este la primul capitol, insa pe parcurs vei vedea ca va fi din ce in ce mai bine :*:*:*:* mooolta bafta si sa pui nextu' repede
Ja ne ^________^



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Cand perversitatea nu are limite dydy 1 2.526 28-01-2012, 11:53 PM
Ultimul răspuns: Diz
  In dragoste nu exista limite... ~FreaKy and CuTe~xD 13 8.825 27-12-2011, 04:18 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  [split] Dragoste complicata [sasusaku] Miranda. 0 1.697 26-08-2011, 08:18 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  [split] Dragoste complicata [sasusaku] RouXiss Đx 0 1.426 08-08-2011, 04:28 PM
Ultimul răspuns: RouXiss Đx
  Dragoste complicata [sasusaku] × Ëŧŧå × 0 2.350 05-08-2011, 12:53 AM
Ultimul răspuns: × Ëŧŧå ×
  Dragoste descoperita pe internet(sasusaku) Alexandra-Chan 12 9.578 11-03-2010, 02:15 PM
Ultimul răspuns: Alexandra-Chan
  De la prietenie la dragoste(sasusaku fic) buono_miyabi_momoko_airi 10 9.759 12-07-2009, 08:57 PM
Ultimul răspuns: Aira-chan
  Tinerete fara batranete si viata fara de moarte! [parodie] bastard_in_love 1 3.515 03-10-2008, 08:05 PM
Ultimul răspuns: clauchan


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)