Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

I hate you but I love you+18

#6
Multumesc dragelor pt. comm-uri, o sa iau in considerare ce mi-ati spus...



2. O zi obisnuita/neobisnuita




Ies din baie cu un prosop infasurat in jurul taliei si incep sa cotrobai prin dulapul meu plin de haine. Imi aleg de acolo o pereche de pantaloni de treining si ma imbrac.
Sunt atat de oboisit incat am nevoie de somn, mult somn. Astazi s-au petrecut atatea incat nici eu nu mai stiu pe ce lume sunt. Ma intreb cum se simte rozalia. Presupun ce este atat de trista si…suparata. Oare ma uraste? Nu vreau sa ma considere vinovat, dar totusi eu am fost cel care i-a produs amnezia. Offf!!!! De ce viata este atat de grea? De ce, de ce si, iar de ce. M-am saturat de intrebari fara raspuns.
Mai bine ma culc. Ziua de maine va fi dificila. O zi intreaga cu o femeie, nebunie nu gluma, dar ce sa fac eu m-am bagat in chestia aceasta. Sper sa nu fie ca celelalte, o de-aia care satisface poftele barbatilor doar o noapte. Nu, nu cred ca este o astfel de femeie, o sa fac in asa fel incat nu va fi. Nu stiu cum, dar asta voi face.
Baaa!!! Da prost mai sunt si eu, nici macar n-am vorbit cu fata asta suficient cat sa imi fac o impresie despre ea si eu deja imi dau cu parerea.
Gata cu asta! Mai bine fac nani, sa fiu odihnit pentru a doua zi.

Razele soarelui se ivesc si-n camera mea. Soare idiot. Nu-mi place deloc, ma supara lumina asta. MA ridic din pat adormit si trag draperiile. Cu pasi marunti, ma indrept catre baie. Imi fac siesta de dimineata si ma schimb cu o perche de blugi negi si-un tricou roz.
Ies din camera mea si ma opresc la dormitorul rozaliei, al Sakurei, numele pus de mine. Bat la usa ei si astept sa imi raspunda, sa imi zica macar un “intra”. Tic-tac, tic-tac….rozalia nu raspunde asa ca intru in camera. Ce?? Nimeni? Unde-i Sakura? Doar nu a inghtit-o pamantul sau doar nu si-a revenit si a plecat asa pur si simplu.
Parasesc dormitorul ei usor trist si cobor scarile. Un miros frumos, extreme de placut face cunostinta cu narile mele.
- Hmm…miroase a mancare, deja am gura apa, dar cine gateste oare? Oi fi eu bogat, dar nu am niciun servitor, pur si simplu nu-mi place asa ceva. In fine, mai bine aflu de unde vine mirosul. Ce idiot pot fi! Auzi la mine sa aflu de unde vine mirosul….de unde poate veni, cap sec ce sunt! Din bucatarie, prostule. Trebuie sa aflu cine gateste.
Pasesc pe podeau race, indreptandu-ma catre minunata mea bucatarie. Odata ajuns acolo raman socat, dar ce zic eu socat ca e ceva mai presus de asta. Rozalia gateste…..mama si ce bine arata in camasa mea! Deja am gura apa sin u numai din cauza mirosului. Gata Sasuke, revinoti!
- Neatza’! Ii zic eu frumoasei amnezice.
- Aaa..buna…adica neatza’. Scuze ca ti-am folosit bucataria, doar ca imi era foame, iar in frigider am gasit doar mancare semipreparata si chestii de genul. Sper sa nu te superi. Te rog!
- Cum sa ma supar? Doamne iarta-ma, ma bucur ca ai gatit si sa stii ca iti sta bine in camasa mea chiar daca e murdara.
- Murdara? Nu-mi spune ca ti-am murdarit camasa! Offf, ce adormita sunt. Iarta-ma, chiar nu am vrut. Cred ca ar fi mai bines a ti-o spal.
- Eiii, exagerezi!
Nici numai apuc sa zic altceva ca Sakura si-a dat camasa jos, in fata mea. Fata asta ma starneste rau de tot. Nu realizeaza ca e doar in lenjerie in fata unui barbat! Accentuez, in fata unui barbat! Doar nu crede ca-s gay, ar fi prea de tot. In fine mai bine privesc ce-I in fata mea sin u in mintea mea. Mama deci sunt prea starnit, simt ceva acolo in pantaloni care vrea sa iasa afara, dar nu ii dau voie eu, desi…as vrea.
Gata cu gandurile si cu scenele mai putin indecente, dar…e atat de frumoasa! Cum sa nu o doresti?
O privesc pervers in timp ce ea vorbeste, nu stiu ce tot indruga ea acolo, ca doar nu oi fi prost sa fiu atent la ce vorbeste. Adica hello!!! Practic e pe jumatate dezbracata. Ce i-as face, dar parca ceva din mine imi spune sa nu-i fac nimic.
- Sasuke! Trezeste-te! La ce ti-e gandul? Ai auzit ce am zis?
- Aaa…ce? Hoti? Unde, care…zi ca-I scot afara si mai bag si in spital!
- Ce hoti vesezi acolo? Ti-am zis ca ma duc in camera ta sa imi iau ceva de imbracat, daca nu te superi si in timpul asta tu sa pui masa. Ok? Sau daca nu vrei sa ma imbrac cu haine tale, voi ramane asa, oricum nu prea ma intereseaza.
- Haine? Uita de ele, stai cum te-a facut mama natura, dar totusi nu vreau sa fiu nesimtit si prost crescut asa ca mai bine te-ai duce la mine sa imprumuti ceva cu care sa te imbraci. Tu du-te linistita ca eu pun masa.
Aceasta aproba din cap si iese din bucatarie. Nu pot sa ma abtin, asa ca trebuie sa ma uit dupa ea. Ce corp! Oare care-I viata ei? Unde locuia, lucra, oare avea iubit? Offf, mai bine pun masa si termin cu intrebarile astea.
Ne asezam amandoi la masa si incepem sa mancam din bucatele facute de scumpa mea rozalie. Atat de delicioase! Pe langa ca arata bine, gateste si minunat, ma intreb ce mai stie sa faca. Ma duce cu gandul la ceva pervers, dar suntem intr-o tara libera a viselor. Cine stie, poate ce imi imaginez eu o sa si se intample.
- Sasuke, stii ca ai zis azi ca mergem la mall, sa imi cumpar haine. Nu cred ca vrei sa-ti mai invadez garderoba, nu-i asa?
- Da, asa-i! Du-te si te pregateste pentru plecare cat timp spal eu vasele.
- Ok si Sasuke?
- Da? S-a intamplat ceva?
- Nu doar vroiam sa-ti multumesc!
-N-ai pentru ce, scumpo!
Aceasta pleaca cu zambetul pe buze in timp ce eu ma “lupt” cu vasele. Dupa cateva minute, termin si o privesc pe rozalie cum coboara scarile. O iau de manuta si o conduc catre masina mea. Ii deschid portiera si o poftesc sa intre.
Ajungem in mall si incepem sa ne plimbam in fel si fel de magazine.
Am cumparat atatea haine cat pentru o mie de ani. Faza proasta e ca eu am “onoarea” de a cara pungile pline cu “prostii” feminine( haine).
Mergem noi cat mergem pana cand vocea cristalina a Sakurei ma face sa tresar.
- Stii…pai…cum sa-ti spun…
- Ce sa-mi spui? Zi-mi ca nut e mananc!
Desi as vrea. Pervers mai sunt si eu.
- Pai, stii tu, trebuie sa-mi cumpar si lenjerie, ma gandeam ca ….pai…nu cred ca vei vrea sa mergi cu mine sa-mi cumpar..nu?
- Cum sa nu merg? Deci specialitate mea in legatura cu vestimentatia feminine este lenjeria intima. Sunt maiestru in ea. Vin cu tine si o sa iti aleg chiar eu cu ce te vei imbraca.
Sakura rosind inclina din cap in semn ca “da” si incep amandoi sa mergem catre magazinul de lenjerie.
Ajunge in cele din urma si incep sa ii pun in bratele rozaliei atatea “chestii” incat cred ca o durea si mainele, saracuta. Concentrat fiind asupra lenjeriei nu imi dau seama ca Sakura vorbea cu mine.
- Sasuke sa stii ca eu nu probez nimic, adica stii tu…
- Si eu care credeam ca-mi vei rasplati munca…Pfff…Bine atunci.
Plecam din mall si ajungem in cele din urma acasa. Casa mea, a mea si poate si a Sakurei, depinde de ce ne va rezerva viitorul!



Răspunsuri în acest subiect
RE: I hate you but I love you+18 - de Rose ^^ - 23-06-2011, 10:56 AM
RE: I hate you but I love you+18 - de ^Ciresica^ - 23-06-2011, 04:13 PM
RE: I hate you but I love you+18 - de Sho-Yo - 23-06-2011, 04:40 PM
RE: I hate you but I love you+18 - de Pคnđค. - 24-06-2011, 09:40 AM
RE: I hate you but I love you+18 - de ^Ciresica^ - 24-06-2011, 10:32 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  I hate that I love you! RosetteFoxy 17 8.821 14-02-2013, 09:06 PM
Ultimul răspuns: Lain
  [Naruto] The Passion of Hate [+16] sickness 0 1.923 14-09-2012, 11:40 PM
Ultimul răspuns: sickness
  Hate, no Love Liar 2 2.970 20-01-2012, 11:10 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  I can't hate you Peppers 0 1.934 18-12-2011, 04:15 PM
Ultimul răspuns: Peppers
  [split] I hate you but I love you+18 Ɖʋℓcικ`Иɛвʋиικ 8 3.858 15-08-2011, 04:41 PM
Ultimul răspuns: ^Ciresica^
  ,,I hate you because I love you!'' pinguin 2 2.659 22-07-2011, 09:28 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  I Hate Love Alle 16 8.761 15-07-2011, 10:23 AM
Ultimul răspuns: Denisa_Deny
  I hate you but I love you+18 Pคnđค. 3 3.138 26-06-2011, 11:19 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Hate or Love DiamondZ 7 4.160 05-06-2011, 10:15 PM
Ultimul răspuns: Flash
  I hate maths. I love my teacher [+16] A'Svear 47 30.598 18-01-2010, 10:09 PM
Ultimul răspuns: Mitus


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)