Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Ce parere aveti despre Doi printi, un singur tron pana acum?
Super! (5/5)
57.14%
4 57.14%
Buna. (4/5)
28.57%
2 28.57%
Dragutza. (3/5)
14.29%
1 14.29%
Nu chiar asa buna. (2/5)
0%
0 0%
Nashpa. (1/5)
0%
0 0%
Groaznica. (0/5)
0%
0 0%
Total 7 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Doi printi, un singur tron [Comedy, Romance +16]

#5
:(( numai trei commuri... oricum va multumesc!!! finally, here I come with the next chapter, chiar daca nu sunt tocmai in apele mele:

Capitolul II

In timp ce ma priveam in oglinda, cu un tub de gel in mana stanga si cu mana dreapta aranjandu-mi parul, Keenan a intrat in baie.

-Tu nu stii sa bati? am murmurat eu, atent la ceea ce faceam.

-Esti un idiot obsedat de cum arata. Nu-mi vine sa cred ca suntem rude. Stai deja de o ora si jumatate in baie. Am nevoie la toaleta.

-Si ce, nu poti sa astepti? Nu vreau sa te eliberezi de tampeniile verzi pe care le mananci zilnic de fata cu mine. Sunt prea tanar ca sa mor asfixiat. Eu macar am grija de mine.

-Daca, pentru tine, sa ai grija de tine inseamna sa folosesti o gramada de chimicale si parfumuri scumpe la toaleta de zi cu zi si sa mananci numai acadele si ciocolata, atunci prefer sa fiu neingrijit si sa stau doar zece minute dimineata in baie, nu ca tine, mai domnule "fara gel de par si sapte tone de parfum nu ies din casa".

-Daca tu ai ceva impotriva Armani-ului nu e problema mea, vegetarianule. Du-te si plange-te la producator.

-Stii ca nu's vegetarian, dar stiu sa mananc sanatos. Iar parfumul nu are nimic, dar cantitatea pe care o folosesti zilnic distruge stratul de ozon si neuronii mei olfactivi.

-Atunci te invit sa-ti tii neuronii departe de mine si chimicalele mele. N-o sa-ti fie greu, ca oricum nu ai prea multi.

-Daca nu am multi, te asigur ca e numai vina ta. Si eu imi tin neuronii unde am eu chef.

-Oriunde ai tu chef, numai aici nu, am zis, impingandu-l afara din baie si tragand zavorul, apoi intorcandu-ma la blondul din oglinda al carui par avea nevoie de mai mult gel.

[center]***[/center]

-Idiot, idiot, idiot mai esti, frate! am zis, in timp ce dansam prin casa ca sa nu fac pe mine.

De ce naiba nu ne lasa tata sa locuim cu el in palat? Macar acolo sunt mai multe bai!

Dupa inca douazeci de minute de agonie pura, Karren a iesit din baie, iar eu m-am repezit inauntru.

-Bucura-te ca am iesit cu zece minute mai devreme, mi-a zis el prin usa, razand.

Dupa ce am scapat de povara pe care o caram de mai bine de o ora, mi-am facut un dus si m-am asezat pe fotoliul mare din sufragerie, inarmat cu un roman de aventuri scris de autorul meu preferat.

[center]***[/center]

L-am lasat pe Keenan in baie si am mers la plimbare prin parc. Am trecut pe langa un grup de fete care se holbau la mine cu gurile cascate, susotind: „E unul dintre printii gemeni...Oare care din ei o fi?...Karren sau Keenan?...Eu zic ca e Keenan...Nu, eu cred ca e Karren...Dar parca Keenan nu iesea in public; sau era Karren?...Oh, ce dragut e!” Er, mda, majoritatea baiuetilor ar da orice ca fetele sa ii idolatrizeze in halul asta. Keenan ar zice ca nu e chiar asa marfa cum s-ar crede. E adevarat ca devine plictisitor de la o vreme ca toate fetele sa-ti cada in brate atat de usor. Daca ar sti ele cat de multe iubite poate avea un print, si-ar schimba radical parerea despre noi. Totusi, poate fi foarte amuzant sa te folosesti de fete nauce, innebunite dupa tine. Mai ales daca gasesti si una care-i buna la pat. Dar se lasa mult prea usor. Ce mult as vrea o vanatoare pe cinste! Dar nu cred ca voi avea parte de una prea curand. N-am mai intalnit o fata care sa se lase greu cucerita de vreo 5 ani, cand am intalnit o tipa care habar n-avea ca-s print. Cand a aflat a cazut si ea in fata mea ca un sac de cartofi. O bruneta cu mai mult tupeu s-a indreptat cu pasi apasati spre mine.

-Auzi, tu esti Karren sau Keenan? A intrebat ea.

Buuna. Tupeista. Place la mine.

-Karren, am raspuns, ranjind. Cu cine am onoarea?

-Eu sunt Julia.

Celelalte fete din grupul ei au privit stupefiate cum am luat-o de talie si i-am soptit, cu buzele aproape lipite de urechea ei:

-Ce zici sa fi printesa mea astazi, Julia?

Ea a tresarit in timp ce eu imi strecuram degetele pe sub marginea bluzei ei de bumbac mov-inchis.

-Eu...eu...s-a balbait ea.

Of, si uite asa chiar si cele mai curajoase fete se pierd in fata avansurilor unui print.

-O s-o iau ca pe un da, am spus, lipindu-mi buzele de gatul ei.

A tremurat, iar eu am luat-o de mana si am tras-o spre casa ea si a lui Keenan, sub privirile geloase ale amicelor ei.



Răspunsuri în acest subiect
RE: Doi printi, un singur tron [Comedy, Romance +16] - de Sako-chan - 06-03-2011, 03:46 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Singur in univers Dimasika 0 2.343 14-07-2013, 03:44 PM
Ultimul răspuns: Dimasika
  Wild Soul [Romance, Fantasy] Sako-chan 32 18.937 26-02-2012, 06:44 PM
Ultimul răspuns: Sako-chan
  Un suflet Singur pe o Mare din Lacrimi Sincere RouXiss Đx 42 18.811 10-09-2011, 05:37 PM
Ultimul răspuns: Kayla.
  Femeia Perfectă [Hentai. Romance] hiimera 15 6.151 27-06-2011, 04:21 PM
Ultimul răspuns: Kitsu
  [romance / comedy] Pasii spre inima inima ta hiimera 24 15.459 28-04-2011, 12:14 AM
Ultimul răspuns: Lorely
  Pure Blood [Mistery, Romance] wonderCaT 25 16.955 20-04-2011, 01:56 PM
Ultimul răspuns: Nixu
  Fake love [Romance] Sako-chan 46 25.443 02-04-2011, 07:17 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Fatal.Love [Romance,Yaoi,+18] hiimera 28 22.946 28-03-2011, 05:49 PM
Ultimul răspuns: angel cat
  My heart is like a BOMB [Comedy, Romance, Actiune,+18] hiimera 14 10.794 26-03-2011, 11:05 PM
Ultimul răspuns: ~Ioana*Yoanna~
  Dupa cativa ani...[Romance,Comedy,Drama] Icsdeee. 4 4.248 10-03-2011, 08:20 PM
Ultimul răspuns: Flash


Utilizatori care citesc acest subiect:
5 Vizitator(i)