Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

O viata noua...o noua persoana:x

#19
Capitolul 4.
Huh,ce’i asta?Ce este cu zgomotul asta insuportabil?Aaah,ce naiba se intampla?Ma simt asa de ravasita,ce e asta?Asta imi tot ziceam,nu stiam ce se petrecea.Deaodata ma ridic in sezut si strig cat pot de tare Aaah!Ce naiba am mai facut acum..sau,nu..,ba da,a fost iar un afurisit de cosmar.Imi omoara noptile aceste vise,huh..si..de ce?Ce am facut eu sa mi se intample asa ceva in fiecare seara?Ma rog,acum s-a sfarsit.Ce naib..e deaja 7:33?!Intarzii la liceu..cat doamne iarta’ma am dormit?Nici n’am timp sa imi aleg niste haine cat de cat mai deosebite,arunc pe mine pur si simplu cateva lucruri gasite pe scaun.Ma duc repede la baie pentru a’mi face toaleta de dimineata si..ce e asta?Sa nu’mi zici,acum nu avem nici apa calda?!Ah,presimpt ca ziua asta o sa fie una din cele mai urate ale vietii mele,dar poate ma insel..Hmp..eu stau la taclale si intarzii dea binelea la liceu.Ma indrept repede spre oglinda,vrand va-mi asez parul.Ce?!E asa de aburita,nu vad nimic..asta inseamna,sa nu’mi spui…v’a trebui sa ma pieptan pe ghicite.Wof,urasc asta.Sa speram ca sta cat de cat.Jos ma asteapta Sai cu micul-de-jun pregatit.Trec pe lanca el cu viteza luminii,nu inainte sa’I zic vreo’doua:
-Idiotule,de ce nu m’ai trezi!Acum intarzii la liceu.Ai face bine si m’ai duce cu masina.Hai,misca’te!
Ce face asta acum,schiteaza doar un zambet ironic,strangand din dinti si zicandu-mi:
-Idioata in aceasta familie esti tu,draga.Azi e sambata,si din cate stiu eu n’ai scoala.Sau la voi la liceu se fac ore ca pe vremea lu’Pazvante chioru’?
Huh,cee?E sambata deaja!Da’ce zi a fost ieri…ah,am uitat si zilele saptamanii.Imi las ghiozdanul la marginea canapelei si ma urc pe aceasta.Acum ma aflam in binecunoscutul nostrum living.Destul de mare,chiar prea mare zic eu.Peretii sunt vopsiti cu un crem spre roz,ceea ce creaza o armonie foarte frumoasa in casa,sau cum ii zice mama”Feng Shui”.Canapeaua pe care m-am trantit mai devreme este alba cu cateva floricele crem,asortandu-se de minune cu mobila din lemn de pin.Pe ici,pe colo zaresti tablourile colectionate de tata,un mare fan al acestor vechituri,dar pe mine nu ma fascineaza chear deloc.Macar daca aducea si el o Mona Lisa sau un Bar la Folies-Bergere,asa a adus numai tablouri de care n’am auzit nimic in viata mea.Era sa uit,langa tablourile acelea enervante este,sigur ca este,o poza cu mine.Imi place sa ma admir,e chear interesant..asta si uitatul pe pereti sau pe tavan,n’ati incercat nici odata?Langa canapea se afla doua chivece cu flori,si cred ca asta da cel mai mult culoare locului.Pe jos sta intins bine mersi un covor alb cu dungi negre,ce bine i’o fi,cand altii muncesc el sta de geaba.Chear sunt invidioasa pe el.Hai c’am zis’o si p’asta..invidioasa pe un covor.Doamne nici nu pot sa cred cate imi ies pe gura.Se vede ca nu am dormit bine azi-noapte.Pe o noptiera ,mai in spate,sta si papagalul nostru Kuky.Saracutul,noroc de Sai ca’i mai da de mancare,caci eu mereu uit.I’au de pe masuta telecomanda si incep sa ma holbez la canale si ele la mine.Ce interesant!Pe canalul patru, unde era Prima TV parca,se auzea in continuare:”Ooo maa gaa!”Ah,iar Mondenii.Incep sa schimb canalul din ce in ce mai repede,chear nu am observat cat de repede trecuse timpul.Nu stiu cat este ceasul,dar vreau sa ma culc.Ah,ce’I zgomotul asta?Se pare ca vine de la telefonul meu.Il scot din buzunar si ma uit la apelant..cine alt cineva decat Sas’ke.Huh,e deaja cinci?!Raspund cu un simplu “Alo!”parca printre gafaituri.Vocea cealalta imi zice:
-Coboara ,caci te astept in fata portii.
Am si uitat de faptul ca trebuia sa ma duc la Sasuke acasa.Ce aiurita’s azi.Ies din casa si ma indrept spre poarta.Cand deschid poarta zic un Wow!Era atat de..
Eh..sper sa va placa si lectura placuta>.>!
E destul de ciudat cum găseşti înţelesuri în lucruri la care nu te gândeai că te vei uita vreodată. Ca în show-urile TV, udne adevărul iese întotdeauna la iveală, fiind una din regulile fundamentale ale timpului. Şi când iese la iveală, te poate elibera sau poate pune capăt tuturor lucrurilor pentru care ai luptat. Un alt fel în care adevărul iese la suprafaţă e atunci când te aştepţi cel mai puţin ca asta să se întâmple sau când, fără a spune un cuvânt, tot este cusut cu aţă albă. Dar cel mai rău lucru pe care îl poate face adevărul? Să îl spui şi să nu te elibereze, ci să te încarcereze la loc, pentru totdeauna.

(ME): --->> "I am the new GOD of the new World ... because I am youre GOD ... give me CANDY!!! ... or I will KILL you ... you ... you pice of SHIT! ... <<hehe>>"


<<"KIRA”
We are the “KIRA”
My name is “KIRA”
Even your “KIRA”>>

Will you be eating that cake?...say what you want, but I will be taking the cake.
We will be removed. All because of that Chicken-shit President… No, far from Chicken-shit, less than Chicken-shit president.
He's a genius!!.....I'll still have to kill him though...
I just can’t sit any other way than this. If I sit the way other people do, my reasoning ability drops by 40%.
If you cannot win at the game, if you cannot solve the puzzle, you are just a loser.



Răspunsuri în acest subiect
RE: O viata noua...o noua persoana:x - de Vero - 20-12-2010, 12:45 AM
RE: O viata noua...o noua persoana:x - de Debb.' - 23-12-2010, 12:22 AM
RE: O viata noua...o noua persoana:x - de Vero - 25-12-2010, 12:19 AM
RE: O viata noua...o noua persoana:x - de Debb.' - 25-12-2010, 01:13 AM
RE: O viata noua...o noua persoana:x - de Vero - 27-12-2010, 12:26 AM
RE: O viata noua...o noua persoana:x - de *ILY Yaoi Maniac* - 27-12-2010, 03:53 PM
RE: O viata noua...o noua persoana:x - de •нąкü• - 28-12-2010, 11:36 PM
RE: O viata noua...o noua persoana:x - de Vero - 29-12-2010, 12:11 AM
RE: O viata noua...o noua persoana:x - de Cloud - 29-12-2010, 12:26 PM
RE: O viata noua...o noua persoana:x - de *ILY Yaoi Maniac* - 31-12-2010, 12:30 PM
RE: O viata noua...o noua persoana:x - de *ILY Yaoi Maniac* - 04-01-2011, 04:42 PM
RE: O viata noua...o noua persoana:x - de Vero - 05-01-2011, 01:23 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  O nouă È™ansă la fericire Leontina 48 16.549 27-02-2012, 08:11 PM
Ultimul răspuns: Miss M
  O noua speranta . Un nou inceput [ Naruto Fic ] Sayumi 4 3.980 21-01-2012, 05:07 PM
Ultimul răspuns: Aly
  O noua sansa la iubire Mùsè 3 3.016 18-07-2011, 03:06 PM
Ultimul răspuns: Mùsè
  O noua sansa la iubire ingerash-visator 8 6.064 15-03-2011, 08:28 PM
Ultimul răspuns: ~Ioana*Yoanna~
  Jereth Mounth: O noua viata Lena 6 3.716 12-01-2011, 09:10 AM
Ultimul răspuns: Addeh
  O viata noua Layla. 14 10.271 16-12-2010, 11:30 PM
Ultimul răspuns: Little.Dead.Red
  O noua viata Yoko-sama 1 2.239 09-10-2010, 11:15 PM
Ultimul răspuns: Abbeh.
  O noua viata, o noua descoperire. ♥Luchi♥ 1 2.071 03-09-2010, 02:01 AM
Ultimul răspuns: Meal.
  sasuXsaku-o lume noua sakura_haruno75 1 2.620 29-05-2010, 03:53 PM
Ultimul răspuns: Aly
  Un baiat , o fata … o noua iubire ! pwpyk 3 3.085 07-04-2010, 03:56 PM
Ultimul răspuns: Mădălina


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)