Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

The last of the humans

#2
so...stiu cat de greu este sa scrii in engleza pentru ca si eu incerc sa scriu o poveste in engleza, asa ca o sa incerc sa fiu cat pot de atenta sa iti arat unde gresesti;).

everything near and everyone= suna mai bine daca spuneai everything and everyone near.
who came from humans= avand in vedere ca vorbesti despre niste actiuni este mai bine sa folosesti which came from humans. who este folosit pentru persoane. si astfel eviti si repetitia acestui cuvant
near the covered in blood grass- near the grass covered in blood ceea ce ai scris tu acolo suna incredibil de aiurea.
The doors cracked open a few seconds, then they closed, as the zombies dispersed after a few seconds - te repeti si chiar nu e frumos. incearca sa gasesti alta expresie.
Deasemenea las-o mai moale cu him, he, his pentru ca devine plictisitor la un moment dat.

Deci nu ma leg de timpurile verbelor- I really suck at that topic. dar nu mi-a atras nimic atentia in mod special, deci nu cred ca ai mari greseli legate de modul in care te-ai folosit de ele.
Actiunea este descrisa intr-un mod alert rapid, putin confuz dar imi place pentru ca ma face sa intru in atmosfera creata de tine. Este prima data cand citesc ceva cu zombie, asa ca astept cu nerabdare sa citesc continuarea.;)
tine-o tot asa.

Ps:Craciun Fericit!



Răspunsuri în acest subiect
The last of the humans - de Mrs. Iclemyer - 24-12-2010, 01:59 PM
RE: The last of the humans - de BloodyInnocence - 25-12-2010, 04:24 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)