Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

He is mine ! She is mine

#2
Buunaaa !! Al doilea fic deci.
Desi sunt incepatoare, m-am gandit sa-ti las un comment :P. Inca de la inceput vreau sa te anunt ca nu am experienta. Revenind la fic... ideea e destul de draguta( cel putin cea care se desprinde din primul cap.), insa nu prea e originala.
Inceputul este cam banal , iar prop " Incercau sa se readuca la viata de scoala", mi se pare ca nu suna bine, poate gresesc eu, dar te puteai exprima altfel. Mi s-a parut cam prea fricoasa.. adik sa se sperie ca o striga cineva si sa nu-i recunoasca vocea mai ales ca era cea mai buna prietena a ei? mi se pare ciudat... iar apoi cand a uitat faptul ca urma sa fie colega cu prietena ei cea mai buna, mi s-a parut deplasat, cine ar uita de prietena cea mai buna?
Dialogul mi s-a parut un pic sec...
"- Ahh ce frumos e colegul nostru, cel cu parul castaniu, a spus o colega aspirata de frumusetea lui Shin.
- Da asa este, am raspuns eu dezamagita.
- Izel, ce e cu tine, de cand l-ai revazut din nou pe Shin parca nu mai ai chef de nimica ...ce face dragostea asta din om.
- O sa admit, sunt indragostita lulea dupa el, dar oricum sunt multe fete frumoase la noi in liceu si cred ca deja are prietena, mi-am lasat eu privirea in jos.
- E haide Izel-chan, esti foarte pesimista.
- Ce ? Eu nu sunt de loc pesimista, intotdeauna am fost optimista..numai ca..
- Numai ca ce Izel ? Ascultama esti o persoana unica, esti haioasa, frumoasa, de treaba, stii sa te distrezi, nimeni nu s-ar putea plictisi in preajma ta niciodata.
- Cred ca ai dreptate...
- Crezi ?
- Nu, ai dreptate chiar sunt cum ai spus, asa ca Shin va trebui sa ma accepte asa cum sunt.
- Asa te vreu...a sshh a intrat proful." aici nu prea am inteles.. izel vorbeste cu cineva. da ai zis ca sunt colege. dar cine ar vorbi subiecte atat de intime cu niste colege pe care nu le cunoaste.. si de cand acele colege stiu cum e izel? putea vorbi cu rini despre ce simte ea.. dar tu nu ai specificat nimic.
si nu mi-a placut cu s-a " prezentat" izel profesorului.. cine ar spune in gura mare?
Ai avut cam multe greseli de tastare.. nu stau sa le insir
AA si apropo prea multi de hahaha, hihi si ne ne ne... nu trebuia sa ziki asa. puteai inlocui hahaha- ul cu : "a inceput sa rada" iar hihi- ul cu " a inceput sa chicoteasca". taiem nenene-ul.


sper sa nu te superi pe mine :(.. nu te-am criticat pe tine ci ficul, care in mare este destul de dragut la asta chiar nu am ce comenta. nici ficul meu nu este prea reusit.. stai linistita( inca nu s-a nimerit persoana care sa-l comenteze dur.. ceea ce-mi doresc foarte mult)
astept urmatorul capitol! :X
Mi-e foameee!!!



Răspunsuri în acest subiect
He is mine ! She is mine - de hiimera - 02-10-2010, 12:00 AM
RE: He is mine ! She is mine - de Assyria - 02-10-2010, 02:13 PM
RE: He is mine ! She is mine - de hiimera - 02-10-2010, 06:48 PM
RE: He is mine ! She is mine - de hiimera - 03-10-2010, 01:27 PM
RE: He is mine ! She is mine - de Assyria - 04-10-2010, 10:19 PM
RE: He is mine ! She is mine - de hiimera - 05-10-2010, 09:16 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Puppet girl, your strings are mine. crazy little red 3 2.973 28-04-2013, 08:52 PM
Ultimul răspuns: crazy little red
  [Yaoi] Pentru mine?! AbiiShu' 46 23.583 19-04-2013, 09:00 AM
Ultimul răspuns: Dream_great
  [Yaoi] You are mine ! Lexxu 21 13.499 19-07-2012, 01:18 PM
Ultimul răspuns: kame.
  Ura sau iubire?dragoste sau despartire?intrebarile ce uni k mine si le pun mere(+16) ^ ^_Yunna_Uchida_^ ^ 0 1.905 01-09-2011, 09:38 PM
Ultimul răspuns: ^ ^_Yunna_Uchida_^ ^
  Acum poti privi prin mine +Rin+ 8 3.950 21-07-2011, 03:59 PM
Ultimul răspuns: +Rin+
  Uita de tot si aventureaza-te cu mine Zăpă 47 25.435 10-02-2011, 07:57 PM
Ultimul răspuns: Nixu
  ÃŽnainte de mine am fost eu ultimate wulf 19 9.247 05-02-2011, 02:06 PM
Ultimul răspuns: SnowFlake.
  Mine[+18] Hye.not 11 6.491 31-01-2011, 05:31 PM
Ultimul răspuns: DeMentă
  Tristetea-o parte din mine Jun 2 2.978 04-08-2010, 06:57 PM
Ultimul răspuns: Flash


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)