Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

He is mine ! She is mine

#1
Salut prieteni..am venit si eu inca odata aici pentru a va arata noul meu fic.. acuma e al 2 aici.. poate ca prima pagina nu e asa de reusita.. poate mai am greseli dar chiar imi doresc sa ma perfectionez..asa ca astept orice de la voi ianfara de comentare urate




......................

Capitolul 1


Nu a trecut mult, si toamna a invaluit tot orasul Tokyo, toti scolarii, liceenii si studentii umpleau strazile si drumurila, ca niste albine pe campie. Incercau sa se readuca la viata de scoala, sa simta
din nou mirosul cartilor care zaceau de zile intregi pe rafturile bibleotecilor. Desigur si eu eram una dintre acestia, eram liceanca in anul intai si pot spune ca imi lispeste vara cu soarele arzator
si zilele de trandaveala. Nu era asa de cald incat sa imi iau doar o camasa, eram deja intr-o geaca de piele neagra si pe dedesupt aveam uniforma.
Imi aruncam privirea in toate partile si incercam sa-mi dau seama cu cine am de aface anul acesta, unii pareu ciudati, alti erau de treaba si altii erau nebuni de legat.
Ce pot sa spun, indiferent ca am trecut cu brio scoala generala, caci si aici e cam la fel, adica toti sunt nazdravani din calea afara si nu prea cred ca au ramas cu nici o cunostinta in cap.
Dar asta aveam de aflat. Din indeparteare in josul strazi se auzea cum cineva imi stiga numele. la inceput am ignorat totul, dar dupa aceea simteam cum se auzea mai aproape si mai aproape,
incat mi s-a facut frica si am inceput sa alerg. Nu am mai putut alerga si m-am oprit sa iau aer, crezand ca am scapat de acea persoana misterioasa ce ma striga, dar nu era asa.
In spatele meu a sarit chair fosta mea colega de generala Rini. Era cea mai buna prietena a mea inca din clasa intaia, eram nedespartite, Rini era o persoana energica si foarte draguta, nu-i puteai
rezista nici o secunda, eu deobicei cand ma uitam la ea imi venea sa o apuc de obraji si sa o tot imbratisez. Ne-am luat in brate si dupa aceea ne-am continuat drumul spre liceu.

- Rini esti la acelasi liceu ca mine ?
- Da, nu ma ti minte ca anul trecut cand am primit rezultatele finale, ne-am bucurat amandoua ca o sa fim in acelasi liceu dar si in aceiasi clasa.
- A..da..a..
- Esti asa o uituca Izel, hihi.
- Ok am inteles nu incepe sa faci misto de mine, am noroc ca nu am uitat la ce liceu o sa merg.
- E tu ai fi in stare, hahahaha.
- Hey !
- Nu o sa ma prinzi, ne ne ne...huh ? Izel ?

Nu ma puteam misca,inima nu se putea opri din bataie, privirea mea era atintita la el, acel baiat superb pe care tocmai vara trecuta versioara mea mi-l prezentase.
Ochii lui era verzi si asa de stralucitori, incat te facea sa lesini, parul lui era de culoare castanie, scurt, era bine facut o minune a naturii.Toate fetele se ingramadeau pe langa el, fiecare pe unde apuca.
Acesta purta ochelari, dar ce pot sa spun arata super si cu acestia. Doream si eu sa il salut dar cred ca eram prea emotionata sa fac asta, fata mea ardea, inima imi batea ca si o toba, nu ii puteam rezista.
Riri s-a apropiat de mine si mi-a zambit m-a apucat de mana si ma aruncat la el, am crezut ca mor, eram asa de aproape.
Mi-am cerut scuze si am plecat spre clasa. Odata ajunsa, am inceput sa-mi caut o banca unde sa stau, M-am asezat pe randul al doile-a in banca a cincia, clasa avea 4 randuri toti stateam cate unu in banca.
Riri statea in spatele meu, asa aveam ocazia sa mai vorbim si in timpul orelor. In casa inca mai intrau elevi, nu mi-a venit sa cred ca pe use a intrat chiar el, Shin baitul de care imi placea, cel de care
mi-am cerut scuze adineauri. Acesta s-a asezat pe ultimul rand tot in banca a cincea, numai ca era o sitanta destul de mare intre noi, chiar mi-as fi dorit sa fie mai aproape de mine, ca sa pot sa vorbesc cu el.
Nici nu cred ca ma tine mine de vara trecuta, dar cum ar putea sa ma tina minte, caci doar odata ne-am vazut, un lucru stiu cert ca in acea zi ne-am distrat.

- Ahh ce frumos e colegul nostru, cel cu parul castaniu, a spus o colega aspirata de frumusetea lui Shin.
- Da asa este, am raspuns eu dezamagita.
- Izel, ce e cu tine, de cand l-ai revazut din nou pe Shin parca nu mai ai chef de nimica ...ce face dragostea asta din om.
- O sa admit, sunt indragostita lulea dupa el, dar oricum sunt multe fete frumoase la noi in liceu si cred ca deja are prietena, mi-am lasat eu privirea in jos.
- E haide Izel-chan, esti foarte pesimista.
- Ce ? Eu nu sunt de loc pesimista, intotdeauna am fost optimista..numai ca..
- Numai ca ce Izel ? Ascultama esti o persoana unica, esti haioasa, frumoasa, de treaba, stii sa te distrezi, nimeni nu s-ar putea plictisi in preajma ta niciodata.
- Cred ca ai dreptate...
- Crezi ?
- Nu, ai dreptate chiar sunt cum ai spus, asa ca Shin va trebui sa ma accepte asa cum sunt.
- Asa te vreu...a sshh a intrat proful.
- Ce ?
- A intrat profesorul.
- Buna ziua, ma numesc Nigatori Izel...., m-am ridicat in picioare si am strigat eu.
- A..aa..da ma bucur sa te vad domnisoara, acuma cred ca poti lua loc.
- Ahh Izel ai facut-o din nou lata.

Toti au inceput sa rada de mine, pana si Shin, eram rusinata de ceea ce am facut, imi exploda inima in piept. Toti s-au prezentat, eu desigur nu mai aveam de ce sa mai spun cum ma cheama ca deja am spus, in gura mare.
Toata ziua acesta am facut numai boacane, am cazut peste baiatul visurilor mele , am si tipat in gura mare in clasa, urmeaza sa ma ia si cineva la bataie acuma, asta mi-ar mai trebuia.
Dar uite ca mi s-a mai dat o sansa, in spatele meu era chiar Shin si mergea singur acasa, s-a apropiat de mine si m-a salulat, mi-a pus mana pe cap si mi-a zambit.
Dupa aceea si-a continuat drumul. Eram asa de fericita ca totul a luat o intorsatura inversa.



Răspunsuri în acest subiect
He is mine ! She is mine - de hiimera - 02-10-2010, 12:00 AM
RE: He is mine ! She is mine - de Assyria - 02-10-2010, 02:13 PM
RE: He is mine ! She is mine - de hiimera - 02-10-2010, 06:48 PM
RE: He is mine ! She is mine - de hiimera - 03-10-2010, 01:27 PM
RE: He is mine ! She is mine - de Assyria - 04-10-2010, 10:19 PM
RE: He is mine ! She is mine - de hiimera - 05-10-2010, 09:16 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Puppet girl, your strings are mine. crazy little red 3 2.973 28-04-2013, 08:52 PM
Ultimul răspuns: crazy little red
  [Yaoi] Pentru mine?! AbiiShu' 46 23.583 19-04-2013, 09:00 AM
Ultimul răspuns: Dream_great
  [Yaoi] You are mine ! Lexxu 21 13.499 19-07-2012, 01:18 PM
Ultimul răspuns: kame.
  Ura sau iubire?dragoste sau despartire?intrebarile ce uni k mine si le pun mere(+16) ^ ^_Yunna_Uchida_^ ^ 0 1.905 01-09-2011, 09:38 PM
Ultimul răspuns: ^ ^_Yunna_Uchida_^ ^
  Acum poti privi prin mine +Rin+ 8 3.950 21-07-2011, 03:59 PM
Ultimul răspuns: +Rin+
  Uita de tot si aventureaza-te cu mine Zăpă 47 25.435 10-02-2011, 07:57 PM
Ultimul răspuns: Nixu
  ÃŽnainte de mine am fost eu ultimate wulf 19 9.247 05-02-2011, 02:06 PM
Ultimul răspuns: SnowFlake.
  Mine[+18] Hye.not 11 6.491 31-01-2011, 05:31 PM
Ultimul răspuns: DeMentă
  Tristetea-o parte din mine Jun 2 2.978 04-08-2010, 06:57 PM
Ultimul răspuns: Flash


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)