Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

O petala de cires

#3
Hey everyone am revenit cu nextu,desii nu prea ma vazut comentatii,in schimb am primit un pm pe care nu-l voi uita nici odata...ma miscat...multumesc din suflet inca odata,si ma bucur ca-ti place ficul meu..so Here it is!Enjoy.Asa am mai vrut sa multumesc lui Will pentru primul comentariu la fic!Sper sa va placa capitolul asta...

Cap.2 Ma iubeste sau nu?

Sakura's P.O.V

Eram asa de aproape,ii simteam respiratia calda cum imi mangaie pielea,dar parca ceva imi spuse ca nu era bine sa o fac...of ce greu e cand inima iti spune ceva si constiinta alteceva...dar ce fac?...ochii mi se inchid,parca nu ma-s putea opune...dintr-o data simt mana lui puternica tragandu-ma mai aproape...of era prea tarziu sa spun stop!...acum suntem doar noi doi,sarutandune tandru sub lumina soarelui...wow oare chiar se intampla sau visam?nu,nu visam ii simteam buzele ,erau asa de moi si dulci...doamne,isi strecoara limba printre buzele mele,eu nu ma pot opune ca de obicei,oare chiar simtea ceva pentru mine sau doar se juca cu mine?...limbile noastre sa jucau impreuna,iar el,el imi mangaia parul?..parca sunt un robot,acum mainile mele sunt in jurul gatului lui ,era cel mai minunat moment din viata mea...se pare ca el mi-a furat primul sarut....avand in vedere ca el s-a sarutat inca odata
Flash Back
Baiatul hiperactiv ,Naruto,s-a urcat pe baca in fata lui Sasuke ,care statea adincit in gandurile lui ca-n totdeauna.
In Naruto's mind:"Sasuke,Sasuke,ce are tipul asta si eu nu am,toate fete sunt dupa el ..!"
Intre timp un genin dadu cu cotul in spatele lui Naruto,iar acesta a cazut gura-n gura cu Sasuke.In urmatoarea secunda se treasese amandoi stanjeniti,fiecare rosteau printre injuraturi ca se vor omora candva si deastea....
Dar ghinionul blondului era ca Sakura si toate celelate fete au asistat la acea scena perversa...Naruto insi intoarse capul su staima...si vazu...o gramada de fete calcate pe nervi si supareau care se pregateau de "atac"."Pericol!"isi spuse acesta...si ultimul lucru pe care-l auzi a fost o pocnitura din degetele Sakurei...
End flash back
Sakura"s P.O.V
Incet,incet ne-am desprins din acel sarut pasional,pentru a lua niste aer.Trag mult aer in piept.Sasuke imi puse capul pe pieptul lui.Bataile inimi lui erau puternice..el imi mangaia parul lung...dintr-o data aud ca-mi zice ceva:
-Cred ca nu ti-am mai spus pana acum nu-i asa?intrebasera el.
-Ce sa-mi spui?
-Ca iesti foarte frumoasa,Sakura!spuse aceasta sarutandu-mi fruntea.
Oare asta era ce credea el cu adevarat despre mine?Ca sunt frumoasa?NU putea fi adevart,sa nu va mai spun ca atunci cand mi-a spus m-am inrosit rau la fata..Eu inca ma pierdeam in ochii lui negrii ca onixul,cum zicea bunica mea:"E negru ,mare si adanc!"Adica atata negru era in ochii lui,de parca nu avea sfarsit,culoarea aia,parca priveai cerul noapte ,si cerul intunecos pe care il priveam eu acum era ochii lui...El se uita la mine,eu ma uitam la el,parca eram dor noi doi in Univers,noi doi singuri,privindu-ne si citindu-ne din priviri...ce moment,ce liniste era...se mai auzea cate o vrabiuta castanie ciripid...dar doar atat si binenteles murmurul lacui langa care stateam...Sasuke,mai indraznet de felul lui ,a spart gheata :
-Te-ai hotarat,vei veni cu mine si cu echipa mea ?
-Care echipa,nu mi-ai spus ca ai o echipa...spun eu confuza
-Pai echipa mea se numeste Taka,si e alcatuita din :mine,Suigetsu,Juugo si Karin.spuse acesta sec.
-Pai se pare ca echipa 7 nu era destul de buna pentru tine!spun asta si ma scol de la el din brate.
Se scolala si el dupa mine si ma ia de solduri...
-O haide Sakura,sti doar ca am fost nevoit sa plec,nu am plecat de buna voie..
Eu offterz si ii spun "ca nu mai conteaza acum".Ma presat destul de mult cu mersul cu el si cu echiapa lui.Eu chiar nu vroiam sa merg.Eu vroiam sa stau in Konoha cu ,dar nu singura ci cu el...ce putem sa fac vroiam sa fiu in Konoha ,dar si cu el..eram prinsa intr-un bolovan si eu mostenitor de clan..cred ca pana la urma voi merge cu el...cred ca va fi mai bine asa...awoleu,am uitat de Naruto..ce ma fac cu el,el mi-a fost alaturi si la bine si la rau,nu-l pot lasa asa...daca Sasuke va fi de acord sa vine si el eu voi merge,daca nu nustiu ce am sa ma mai fac..
-Sasuke,am sa vin cu tine ,dar...nu termin de incheiat propozitia si el ma ia inbrate si ma saruta,wow baiatul asta chiar stie sa sarute..!!...Sasuke asteapta putin,n-am terminat ce aveeam de spus,trebuie sa-l luam si pe Naruto cu noi..el mi-a fost alaturi la bine si la rau si nu pot sa-l parasesc acum,cand are mai multa nevoie de sprijin din partea mea..spun eu lasand capul in jos asteptand un raspuns ..
Brunetul a stat ceva timp pe ganduri dar dupa aceea a supus "Daca nu va vrea sa mearga?"...O domane,am ramas socata,nu ma asteptam sa vrea,adica el cu Naruto nu se prea aveau bine in copilarile,se tot certau si chieatii din acestea copilaresti,dar trebuie sa recunosc ca erau ca si fratii..mereu si la bine si la greu..Wow acum imi dau seama de ce..Sasuke nu a avut niciodata un frate adevart,care sa-l sprijine mereu ,desigur ce se mai ciondaneau ei,dar cand era vorba de ceva serios se aveau ca si fratii.Lui Sasuke chiar i-a fost dor de noi,acom imi dau seama prin ce a trecut toti anii astia cat a fost plecat..si acum e obligat si sa distruga Konoha...trebuie sa-i fim alaturi,si eu si Naruto ,ca o familie,exact ca si cand eram copii.
Eu ma intorc catre Sasuke si ii dau un sarut mic pe obraz,apoi ii spun ca totul va fi bine,acesta mi-a dat o imbratisare calda si apoi ne-am dus amandoi sa ma cunoasca echipa...
Am zarit o casa cu etaj ci o curte micuta...Aceata avea o usa in fata si una in spate...doua geamuri cu ghivece de flori si un caoperis cu tigle rosii.Am intrat inauntrul casei,am vazut un living cu o canapea si un televizor, o bucatarie cu masa si toate alea si in partea dreapta am vazut niste scari care presupun ca duceau la etaj.Sasuke si-a chemat membri echipei in living.El inca ma tinea de mana.Au venit toti pe rand.Primul a fost un baiat cu parul alb si pana sa umeri,ochii de un mov aprins cu o camasa de aceeasi culoare si pantaloni albi.Al doilea a fost un bait de vreo 20 de ani,cu parul portocalui si cohii caprui ca si lemnul.Cea de-a treia persoana a fost o fata cu parul putin mai scurt decat al meu,roscata,cu ochii rosii,ochelarista,cu un cos maree pe buze si cu o moaca iritanta.Omg nu cred ca ma voi intelege bine cu ea.Ma rog voi incerca pentru Sasuke.Acesta inca imi tinea mana sns,de parca nu ar fi vrut sa-mi dea drumul niciodata.Roscata cand vazu acestu lucru se innrosi la fata de furie,mama ,nu prea sta prost cu nervii.Ma rog,brunetul arata inspre baiatul cu aprul alb,spunand ca el e Suigetsu,despre cel cu par portocalui ca e Juugo si depre roscata e e Karin..Eu am spus doar nu sumplu "buna" si am zambit.Mama mea mi-a zis ca am cel mai fericit zambet pe care o persoana il poate avea.O doamne lui Suigestu ii sclipeau ochii,oare ce inseamna asta?
End Sakura's P.O.V
Se pare ca au facut cunostinta.Karin era foarta innervata de prezenta rozaliei ,cred ca era geloasa.In fine Sakura merse la fiecare si facu conostinta ,dar cand merse la Karin aceasta se intoarse.Sakura isi dadu ochii peste cap.
In Sakura's mind:"Nici mie nu-mi pare bine sa te cunosc"
Intre timp Suigetsu ii dadu un cot la Sasuke.
-Wow Sasuke,buna alegere ,multumesc acum am sa-mi petrec restul vietii incercand sa o cuceresc pe rozalia asta!spuse acesta chicotind putin,
Sasuke era clar calcat pe nervi de Sugetsu,dar ce sa-i spuna?"Stai deoparte ,e iubita mea!" nu se prea convenea de la un lider de echipa nu?el trebuia sa fie model..dar destept .cum e el.a luat-o simplu pe Sakura de mana si a sarutat-o pe obarza in fata lui.Acesta murea de gelozie.Ii venea sa urle .Se pare ca singurul plictisit era Juugo.El statea si se uita la scena dintre Sasuke si Sakura.
In Juugo's mind:"Se pare ca in inima lui Sasuke exista si altceva inafara de ura"
Karin ii arunca fulgere rozaliei.Era nervoasa,prost dispusa si rosie la fata.Sakura nici nu baga de seama ca roscata se incrunta la ea,era prea ocupata sa vorbeasca si sa rada cu noii ei prieteni.
In Karin's mind:"No sa las pe nimeni sa mi-l fure pe Sasuke al meu!El este ingerasul meu!"
Karin era indragostita da Sasuke gen pentru o noapte.Adica daca facea cu mostenitorul clanului Uchiha era populara ce mai?Ea nu-l iubea pe Sasuke ci il placea ca pe un trofeu.Sakura insa il iubea ata de mult incat si-ar fi puput da viata pentru el.Era iubirea aia pura care rar se intalneste.
Dupa putina vorbarie Sakura ii atrase atentia lui Sakuke ca trebuie sa mearga sa-si i-a lucrurile.Acesta a luat-o in brate si a diparut cu ea intr-un nor de fum lasandu-i pe restul in soare.(e doar o expresie,ca erau in casa)


Intre timp in Konoha Naruto a aflat ca Sakura stie ca Sasuke vrea sa distruga satul.Saracul ,cata griji isi facea pentru ea.O cautase peste tot:la ea acasa ,la doamna Tsunade,peste tot.EL ar fi facut orice numai ca sa-i vada inca odata zambetul acela de miloane.Acum el statea pe o banga la ,la soare.El era prins in ganduri lui cand deodata apare un tip cam de vreo 30 de ani cu parul argintiu si cu un o bentita de ninja trasa pe un ochi.Da!Era chiar Kakashi Hatake.Senseiul echipei 7.Se aseza pe banca langa Naruto.
-Sti nu am crezut ca dupa toate astea Sakura inca il mai iubeste pe Sasuke asa de mult.spune acesta o carte.
-Nici eu!!Adica cred ca-i singura fata care l-a iubit ,il iubeste si-l va iubi neconditionat si cu adevarat.spuse acesta putin trist.
-Da ,adevarat,adr nu asta e ceea ce vreau eu sa stiu.Eu vreau sa stiu daca tu o mai iubesti ca pe vremuri..Naruto.
-Da adica mi-e ca si o surioara, nu i-as putea face rau niciodata...spuse acetsta,dar parca e altfel de sentiment acum,parca o iubesc doar ca pe o surioara nimic mai mult.
-Ai dreptate Naruto!Am un sfat..deschideti ochi sa vezi cine te iubeste si pe tine cu adevarat nu numai te uita la altii,Naruto.
-Uh?intreba acesta confuz.
In momentul urmator Kakashi-sensei disparuse intr-un nor cenushiu de fum.
-De ce mereu tre sa faca asta?NU poate spune si el "La revedere" ca toti oameni normali?se intrebasera singur Naruto.
In Naruto's mind:"Sa-mi deschid ochii si sa vad cine ma iubeste cu adevart si pe mine?Oare l-a ce s-a referit?Hey n-a fost cumva o insulta ca-mi bag nasul in ce nu-i treaba mea?Urasc cand vorbeste cu subinteles cu mine!Adultii astia si sfaturile lor!"
Naruto incepura sa se gandeasca la ce ia spus Kakashi.Intre timp rozalia si Sasuke au ajuns la casa Sakurei.Acestia intrara pe geam direct in camera Sakurei.Ea s-a dus direct la sifonier si a inceput sa-si bage hainele intr-un gamantan destul de mare.Sati!Doua geamantane!Wow Sasuke trebuie sa te obisnuiesti cu asta!Sakura a terminat repede de impachetat!Si-a mai luat ea ceva si au plecat.
Se pare ca seara a venit peste sat.Greierii si-au inceput balada,iar licurici dansul.Era frumos cum stralucea mandra Luna pe cerul negru si instelat.Era ceva mare stralucitor si albicios pe ceva negru ca smoala,frumos.Razele Lunii au luminat drumul pe care mergeu cei doi.Mai aveau ceva de mers pana la ascunzatoare.
Intretimp blondinul nostru plecase acasa ,ii era destul de frig.Cum a ajuns acasa s-a trantit in pat s a adormit cat ai zice "peste".
Amorezii nostriiau ajuns la "the hideout".Juugo i-a pregatit o camera Sakurei.Aceasta a fost foarte bucuroasa cand a vazut;camera ei era destul de mare ,avea un pat de 2 persoane ,un mic balconas ,o baie si doua sifoniere.Sakura isi rezema chiatara langa pat si tot acolo isi arunca si caietul de cantece.Juugo vazand acestea a intrebat-o daca mai tarziu ar vrea sa le cante ceva.Aceasta a dat afirmativ din cap si s-a dus sa se schimbe.S-a inmbracat cu o buza gri largacu maneci lungi care era oar pe un umar,pe sub bluza avea doar un sutien negru,ca sa se vasa frumos breateaua si bluza ,in jos isi loaso niste pantaloni scurti negri ,iar in picioare o preche de cizme din blana.Isi lasa parul ei bogat liber.
Esi din camera cu chitara si cu caietul ei de cantece.Sasuke a strigat-o sa vina jos.Ea cobora si vazu ca era asteptata.Baietii si Karin stateau pe canapea si ea trebuie sa urce pe "scena"din livingul lui Sasuke.Ca sa vezi!Avea si microfon!Aceasta isi aduse un scaun in fata mirofonului si la spuse ca va trebui sa candte cu cineva melodia aceea.NImeni nu prea avea voce inafara de Sakura...Dar ca sa vezi Juugo se duse su aduce alt scaun si ii facu semn ca el va canta cu ea...Sasuke era atent la Sakura ,aceasta ii zambea..Karin tot se certa cu Suigetsu pentru nushtiu ce prostie ,iar acesta se certa cu ea pentru el vroia sa fie atent la Sakura nu la ifosele el..
Incepusera sa cante un cantec numit
Butterfly fly away..
You tuched me in turned out the light..
Kept me safe and sound at night
Little girls deped on things like that
Brushed my teeth and combed my hair
Had to dive me everywhere
You were always there when i looked back
You hat to do it all alnoe
Make a living,make a home must have been as hard
As it could be
And when i coludn't sleep at night
Scared things wouldn't turn out right
You would hold my hand and sing to me
Cartepillar in the tree
How you wonder hoe you'll be
Can't go far but you can always dream
Wish you may and wish you might
Don't you worry hod on tight
I promise you there will come a day
BUTTERFLY FLY AWAY
( BUTTERFLY fly away)
Get you're wings now you can't stay
Take those dreams and make them all come true
Butterfly butterfly butterfly fly away
You've been waiting for this day
All alone and known just what to do
Butterfly,butterfly,butterfly fly away

Si asa s-a terminat cantecul!Toti au ramas cu gurile cascate,nimeni nu stia ca Sakura cant asa de bine,dar si Juugo.CE voci frumoase aveau ei doi!Sakura si Juugo s-au ridicat si restul au inceput sa aplaude.Sakura a zambit catre ei.S-a uitat pe perete si a vazut ceasul.S-a crucit cand a vazut cat era ora...era 11:30.
Le-a spus ca trebuie sa mearga la culcare.Toti i-au urat noapte buna insa Sasuke s-a dus sa o conduca pana in camera.Au inceput sa urce scarile.Cand au ajuns l-a etaj Sasuke a puso pe Sakura la perete,aceasta a scapat chiatara si caietul.Sasuke a sarutat-o pasional.Aceasta si-a pus minile in jurul gatului sau,raspunzandu-i la sarut.Sasuke desprinse usor din sarut.Sasuke isi deschise gura sii ii spuse ceva:
-Te iubesc,rozalio!
Ea se nirase la auzul acestei cuvinte.Dupa un timp il imbratisa strns pe baiat.Acesta ii raspunse la imbratisare.
-Si eu te iubesc din tot sufletul meu,Sasuke!spunand aceasta rozalia l-a sarutat pe Sasuke de nopate buna.
-Nopate buna,rozalia mea!spuse acesta.
Sakura il mai saruta odata de noapte buna si intrara in camera si se schimba in camasa ei de noapte roz.Se trantise in pat si adormi pe loc.Noapte buna tuturor!

Asta a fost!Melodia canata de Sakura si Juugo este asta:http://www.youtube.com/watch?v=IGKDKF-jA10

MY FIC ะ PETALA RĂTĂCITĂ ะ
Dᵃᶜᵃ ᶰᵒʳᶤᶤ ᵛᵃʳˢᵃ ˡᵃᶜʳᶤᵐᶤ ˢᶤ ᶤᵘᵇᶤʳᵉᵃ ᶰ⁻ᵃ ᵗʳᵉᶜᵘᵗ, ᵖᵒᵃᵗᵉ ᵐᵃᶤ ᵃᵖᵃʳᵉ ᵒ ˢᵃᶰˢᵃ ˢᵃ ᵖᵒʳᶰᶤᵐ
De La-nceput ..!
Dʳᵃᵍᵒˢᵗᵉᵃ ᵉ ᵒ ˢᵃᵍᵉᵃᵗᵃ ᶜᵉ ᶤᵗᶤ ᶠᵃᶜᵉ ʳᵃᶰᶤ ᵈᵉ ᶠᵒᶜˑˑˑ ˢᵘᵖᵃʳᵃ ᶜᵉˡ ᶜᵉ ᶤᵘᵇᵉˢᵗᵉˑˑˑ ᶜᵉˡ ᶤᵘᵇᶤᵗ ᶤˢᶤ ᵇᵃᵗᵉ
Joc
Tʳᶤˢᵗᵉᵗᵉᵃ ᶤᶰᶜᵉᵖᵉ ᶜᵘ ᵒ ˡᵃᶜʳᶤᵐᵃ, ᵇᵘᶜᵘʳᶤᵃ ᶜᵘ ᵘᶰ ᶻᵃᵐᵇᵉᵗ, ᶤᵃʳ ᶠᵉʳᶤᶜᶤʳᵉᵃ ᵐᵉᵃ ᶤᶰᶜᵉᵖᵉ ᶜᵘ..
Tine



Răspunsuri în acest subiect
O petala de cires - de Yin - 17-08-2010, 06:29 PM
RE: O petala de cires (sasusaku) - de Roney - 19-08-2010, 03:10 PM
RE: O petala de cires (sasusaku) - de Yin - 19-08-2010, 09:10 PM
RE: O petala de cires (sasusaku) - de Yun. - 20-08-2010, 12:28 PM
RE: O petala de cires (sasusaku) - de nimeni - 20-08-2010, 01:26 PM
RE: O petala de cires (sasusaku) - de Ada - 21-08-2010, 03:18 PM
RE: O petala de cires (sasusaku) - de Yin - 22-08-2010, 07:12 PM
RE: O petala de cires (sasusaku) - de Debb.' - 22-08-2010, 08:02 PM
RE: O petala de cires (sasusaku) - de Yun. - 22-08-2010, 10:04 PM
RE: O petala de cires (sasusaku) - de Yin - 25-08-2010, 10:39 PM
RE: O petala de cires (sasusaku) - de Debb.' - 25-08-2010, 11:08 PM
RE: O petala de cires (sasusaku) - de Yin - 05-09-2010, 12:50 PM
RE: O petala de cires (sasusaku) - de Debb.' - 05-09-2010, 01:05 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Lacrimile petalelor de cires Kimera 30 18.123 19-09-2013, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Kimera
  Petala Ratacita.. Yin 17 9.826 09-06-2011, 05:09 PM
Ultimul răspuns: Debb.'
  O ultima lacrima de sange pe o petala de trandafir MooN. 41 19.999 18-03-2011, 09:29 PM
Ultimul răspuns: ~*Fallen* ~* Angel*~
  Floarea de cires(sasusaku) Roney 12 7.642 13-08-2010, 03:25 PM
Ultimul răspuns: matzaplouata
  Aventurile Echipei 7 si o iubire cu parfum de cires Flash 19 22.575 15-11-2008, 08:55 PM
Ultimul răspuns: Flash
  O floare de cires si iubirea trandafirilor roz(sakura and sasuke) Shilpa 5 12.060 15-09-2008, 09:11 PM
Ultimul răspuns: Aly


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)