Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Orochimaru

#11
Orochimaru este un personaj complex, in pofida faptului ca
este urat de toata lumnea.Este complex chiar are si fani [65 pe mine]
este oricum cel mai puternic din punctul meu de vedere si daca vom face o schita a intamplarii:

Daca Ororchimaru nu exista:=>Sasuke nu avea cum sa-l ucida pe Itachi
=>Serialul nu ar fi avut o idee interesanta si ar fi fost pe cat de banal pe atat de plictisitor.
-

#12
Asa cum au zis mai multi,fara Orochimaru nu ar mai avea..sens animeul 106 .Ne-am putea lipsi de mai multe personaje dar acesta este unul dintre putinele prsj cheie.Fara el [si dorintele sale] Sasuke nu ar mai fi plecat si astfel nici Naruto nu l-ar mai fi cautat si asa mai departe[desi trebui sa spun ca ..toata actiunea asta cu Naruto fuge dupa Sasuke,Naruto fuge iar dupa Sasuke si Naruto iaaar fuge dupa el a devenit-_-]
Eu cred ca este un nijnja extrem de puternic si desi Sasuke l-a omorat el a 'intrat' in Kabuto ..ceea ce inseamna ca totusi in mai are destule puteri ascunse.Mie personal nu imi place de el fiindca vrea sa distruga Konoha in rest..e ok =)[but he`s hermaphrodite ._.]
LOLNOPE

#13
Mda... putetzi sa credetzi ce vretzi despre mine dupa ce cititzi asta dar nu ma putetzi skimba ...
OROCHIMARU este personajul meu preferat!!:X sincer vorbind eu prefer personajele negative ptr k mi se par mai interesante... mult mai interesante...
Deci mie imi place la Orochimaru tot puterea lui, atitudinea lui [ so cool ] scopul lui, faptul ca uraste Konoha [ce`i drept si eo urasc Konoha], ca are propriul sat ascuns [ Satul Sunet :X -> ce tare`], si mai ales ca la muscat pe sasuke {sasuke cu 's' mic} si l`a ranit [ dupa parerea mea trebuia sa il omoare pe sasuke fiindca mie mi se pare cel mai nashpa personaj din tot animeul ... mereu razbunare si razbunare .. *ar trebui spus un 'cuvant' aici despre sasuke {iar cu 's' mic } dar ma abtzin] si cel mai tare mi se pare cand invoca marele sau sharpe Manda [ e cel mai tare ] care are o putere incredibila... Bravo lui daca vrea sa invetze toate jutsu`urile din lume [ asta il face sa fie un personaj si mai tare 8] si faptul ca isi transfera sufletul dintr`un corp in altul e la fel de tare... adik e suuper cool, tipu` asta`i nemuritor [ inka un motiv ptr kare imi place atat de mult] Dupa parerea mea el chiar merita sa fie Hokage, nu ca baba aia de Tsunade care se gandeshte numa` la bani si jocuri :p... Orochimaru nici nu se compara cu ea ... e clar ca e de 1000 de ori mai bun si daca n`ar fi el tot animeul ar fi foarte plictisitor si fara sens ... e
Evident k Orochimaru mai are si fani ... e imposibil sa nu aiba... de fapt toate personajele au fani, fie ele negaive sau pozitive...
Eu sunt clar o fana OROCHIMARU :X si in general a personajelor negative ptr k mi se par mai interesante ...
Acuma putetzi crede ce vretzi despre mine, dar cum am zis mai sus nu ma putetzi determina sa-mi skimb parerea...
Eu il voi vonsidera intotdeauna cel mai tare personaj din animeul Naruto :X si voi ramane mereu OROCHIMARU FAN [ putetzi vedea poza lui si la semnatura mea 71] ...
OROCHIMARU FOREVER!!! :X
[center][Imagine: Orochimaru-tongue.gif][/center]
[center]大蛇丸[/center]

#14
eu cred ca orochimaru este al 2 cel mai urat baiat din naruto.ma enerveaza.este prea palid(parca se da cu pudra).urasc foarte mult cum arata si limba lui mare si urata.sa zicem ca urasc totul la el.nu il suport.parerea mea este ca nu ar trebui sa fie in naruto(dar tot un personaj negativ ar trebui sa fie in naruto)........pai oricum sunt mai multe personaje negative.si el este in plus.este un personaj negativ pe care il urasc cel mai mult.are o inima asa de rece.cred ca el se gandeste numai la ce rau sa mai faca.(parerea mea)...........si nu stiu cum alti ii plac de orochimaru.nici nu mai am cuvinte de a descrie rautatea lui si cat de urat este.

#15
hmmm....39Orochimaru este un tip foarte rau care se foloseste de oameni ca sa-si perpetueze viata pe pamant...ma enerveaza ca acum il vrea pe Sasuke...Desi este rau are un rang important si acela de Sanin.L-a primit inainte sa fie rau.A fost antrenat de al treilea hokage pe care el l-a omorat.Aantrenat-o un timp pe Anko Mitarashi,aceasta fiind una dintre adeptii lui...Si cam atatea stiu eu despre el...ja nee
Read my fics: One life One love ( a sasusaku love story) (finished): http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=3807
Psihologia dragostei: http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=4333
Love or Blood: http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=4471 ( lasati si un com, arigatou)
[Imagine: Jana_sig.png]

#16
Orochimaru :love: Are cel mai frumos par din lumea intreaga 24) Eh ... glumeam 21 Imi place mult de el , chiar daca e personajul rau in anime T_T Personalitatea lui e foarte crazy xD Ceea ce il face foarte intresant . Mi-e chiar imi place de el . Si postura de bad guy ii se potriveste . Nu pot sa mi-l imaginez pe Orochimaru ca fiind cel bun . Anime-ul prinde culoare din cauza lui <33

Don't try to be perfect . Just be yourself .

#17
Recunosc ca acest anime probabil nu ar avea niciun farmec fara un personaj negativ ca Orochimaru, care face totul mai interesant, dar eu il consider in continuare cel mai oribil personaj. Nu imi place absolut nimic la el, e groaznic din toate punctele de vedere. Se foloseste de Sasuke, il pacaleste, spunandu-i ca-l va ajuta sa devina mai puternic, cand de fapt isi urmareste propriul interes, acela de a obtine un nou corp. Arata ingrozitor, are niste ochi de sarpe si acea limba lunga si scarboasa, mi se face rau cand il vad cum si-o misca. bleah
[Imagine: sig_reinoir.png]

#18
Ok, am vazut un com ce spunea ca e dragut... 4
Eu nu cred asta. Ochii aia verzi ma baga in boala dar pentru ca ma sperie in asa hal. Vocea, are o voce haraita si ragusita si parca se chinuie sa nasca atunci cand vorbeste. Are cumva o slabiciune pentru Sasuke si chiar daca sunt fan yaoi, asta ma sperie. Ar fi una dintre cele mai ciudate perechi.
Pe langa asta, mi se ridica parul pe cap cand il vad cum iese din propria gura. Asa. Astea ar fi doar cateva lucruri care ma....mi se par iesite din comun. Prea iesite din comun.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#19
Orochimaru ma baga in sperieti.Mie mi s-a parut iesit din comun atunci cand s-a regenerat si a iesit din propria sa gura.Dezgustator...Mie mi se pare un nebun de legat care este obsedat de putere mai rau decat Sasuke.Eu cred ca se incadreaza perfect in personajul negativ din seria naruto.La fel , cred ca are ceva cu serpii.Aproape toate tehnicile sale sunt legate de serpi.Dupa cum se stie , el a incercat sa-i fure corpul lui Itachi , dar el era mai puternic decat el si n-a reusit , asa ca s-a dus la prostul de Sasuke si i-a pus semnul blestemat.El credea ca totul va merge bine si nu s-a asteptat ca Sasuke sa incerce sa-l omoare .Si asa a fost.Sasuke l-a ucis pe Orochimaru dar a venit alt obsedat de putere , Kabuto si a luat niste parti din corpul lui Orochimaru , iar cu timpul acesta a reusit sa puna stapanire pe el.Deci Orochimaru este un fel de nemuritor...
Pe scurt , este un personaj dezgustator si nebun care a facut seria anime mult mai interesanta.
[Imagine: ItachiSig.jpg]






#20
Orochimaru ?
Fi`ţi atenţi =]] Sunte`ţi liberi să râde`ţi xD Prima oară când l`am văzut pe Jetix pe Orochimaru ...m`am speriat ...:O Da` eu în mintea mea : `Cine Doamne iartă`mă e arătarea asta ? `. Da` cu timpu` m`am obijnuit cu el ...xD Aşa gata cu râsu` , acum suntem serioşi . Orochimaru...tipu` ăsta...poreclit de mine Şerpelini sau Slăninosu` din simplul fapt că nu mi`a plăcut când i`am văzut forma adevărata de şarpe ...alb. Moaca aia albă zici că s`a pus prafu` pe el =]] Ochii ăia îngrozitori şi limba aia lungă de 50 de m rezultă cel mai dezgustător , negativ personaj =]] Păi totuşi mă bucur că l`a omorât Sasuke , era şi logic că vă fi omorât la câte tâmpenii a făcut Orochimaru . Să`şi schimbe corpurile aşa non stop , chestia asta m`a dezgustat . L`a omorât şi pe al treilea Hokage ... personaj negativ ce să mai xD Pur şi simplu nu`l sufăr e un obsedat , vrea să aibă el mot Sharingan 21 Păcat totuşi că şobolanu` ăla de laborator cu 4 ochi pe nume Kabuto , nu ştiu ce face dar se transformă şi el într`un şarpe...cred că a luat genele lui Orochimaru şi aşa şi puterile lui...şi aşa ăsta începe un război 20 Da` totuşi stau şi mă gândesc că dacă nu ar fi fost şi Şerpelinii seria Naruto nu ar fi fost aşa interesantă...mai nou ...acum o ţin în amintiri...mai bine murea mai târziu Orochimaru 21




Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)