Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

emo kids

#31
Ce pot sa spun decat putine lucruri despre toate problemele acestea de tip emo,se pare ca de gand este mediatizat acest subiect au aparut diferite personaje ciudate.Sa incepem cu inceputul au aprut cei care daca te vad ca uferi dintr-un anumit motiv te catalogheaza emo(nu mi sa intmplat) si doi cei care sunt niste fosti cocalari care acuma se imbraca intr-un fel ciudat se dau emo dar ascult manele(bahhhh ce cretini).Orcum eu sunt genul de om care ii observa dar nu-i va baga in seama deoarece stiu ce fel de personaje sunt .
[center][Imagine: formylovelupiiableguti.png]


[Imagine: cefataare2text2.png]


[Imagine: supercelputinmieimiplacy.png][/center]

#32
Toata lumea vorbește despre emo, deși puțină lume(nimeni) știe ce înseamnă cu adevarat.

Pentru mine e un simplu curent (ca punkarii, roacarii, whatever-ii) despre care nu știu multe lucruri și nici nu vreau. Singurul lucru care mă enervează e faptul că subiectul ăsta a fost muuuult prea de mediatizat și s-a facut o prea mare tragedie din emo-thingies
Rachael: What do they even say?
Ned: I don`t know, can`t understand. You?
Rachael: No!
Ned: Yeah well... I like it. It`s how i`m feelin` inside.

#33
bueeeeeeeiiiii.....24
unde am ajuns sa vb despre astia hoko-poko 24
oameni buni...21
deci daca n-ar fi copii retardati pe lumea asta care sa mearga dupa moda asta tampita...si nu s-ar taia ori de cate ori ii cearta parintii...atunci lumea ar fi in roz 21
unii nu stiu cum sa se expuna in societate...mai ales daca n-are tarie de caracter 21 si o personalitate originala 21
depresie? nici vorba...mai bn zis stupiditate in totalitate 21
nus eu anti-emo...pt k emo inseamna akm mai mult moda...iar eu respect moda asta...stilul vestimentar,parul...dar nu si ce tine ca caracter...god....
eu una zic ca mai ales tipele astea emo sunt cele mai bune c...e 3
dar numai pt o seara...106
anyway...
as avea multe de scris in legatura cu treaba asta...ca de exemplu cat de usor am agatat o tipa emo,cum so sinucis o fata pe care o cunosteam,viata intima a baietilor emo,a fetelor...ma rog...nu vreau sa vb despre asa cv ca atunci as deschide un subiect mai delicat despre orientarea sexuala...
asa k...va las pe voi sa comentai si sa impartiti nimicuri in mai multe parti...
Bafta! 21

#34
yeah...recunosc, sunt o corcitura 4 emo/punk/rock..dar eu sustin stilul vestimentar,machiajul,limbajul nu stilul de viata,sinuciderea..nu mi-am taiat niciodata venele si nu m-as sinucide pentru nimic in lume.

#35
Trebuie sa postez aici 4
Deci treaba cu emo kids este doar o inventie a unor copii foarte depresivi. Am si eu probleme si foarte multe chiar... am pierdut multi prieteni si parintii i-am vazut abia la varsta de 9 ani, dar cu toate astea nu vreau sa ma sinucid. Eu -> Emo nu se poate, adica am avut o perioada in care eram ,,emo" si a fost cam doua zile pentru ca au observat prieteni mei si nu mai puteam sa ascult muzica sau sa stau in banca si sa plang ( ehh.. nu prea plangeam) In plus eo rad tot timpul 21

:bye:
In the naked light of day
Even great scientific minds,
Can not resist the seduction of immorality
But, when darkness falls,
Beasts of science
Well rise to seek revenge
The choise is yours
What do you want to do?

[Imagine: kcz2wi.jpg]


#36
ciudat...am citit si eu toate posturile si mi se pare chiar ciudat ca unii din voi nu ii suportati
stiti cum se zice...voi ii vorbiti pe ei de rau si ei pe voi
intr-un fel si eu sunt emo,dar nu ma tai cu lama,urasc sa ma machiez strident....dar in fine ma imbrac foarte ciudat
recunosc ca am incercat sa ma sinucid....dar atunci nici macar nu eram emo,doar ca sora mea murise

in fine faza cu emo imi este indiferenta...dar totusi ma enerveaza pustii care isi dau cu parerea asupra acestui lucru si habar nu au ce inseamna depresiile si momentele cand crezi k toti te urasc si te vor mort...si daca vreti sa stiti nu toti emo kids se automutileaza sau incearca sa se sinucida...
[Imagine: tumblr_lo65w6rqUy1qfkfkho1_r1_500.gif]
He is mine...so don't touch him.

Juliette, chibi-ul lui Sadic Juliette

#37
Hello , nu numai emokistii se sinucid ! Recunosc, sunt emokisti care isi iau zilele, dar au motive [majoritatea] , asa ca nu sunt de acord cu cei care-i baga pe toti intr-o oala.
Ei sunt doar niste adolescenti sensibili, care asteapta mai mult de la o lume de ***** ca asta in care traim, iar visele lor sunt spulberate mereu. Inteleg, toti primim lovituri sub centura, dar nu avem cu totii puterea de a trece peste greutati, fiindca oamenii se deosebesc enorm intre ei [ sa fim sinceri, nu toti avem acea putere] .
Nu sunt de acord cu sinuciderea, dar uneori te poate salva de multa durere, asa ca n-am nimic impotriva celor care decid ca nu vor sa mai sufere. Totusi, D-zeu exista si ne vede pe toti




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)