Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

emo kids

#11
PRO TV este cel mai manipulator post tv. Nu avea de ce sa se mai lege acum vrea sa intoarca lumea imotriva generatiei emo. In curand o sa ajunga sa prezinte acest curent emo ca pe o secta satanica. Si oricum acea fata Andrada nu s-a sinucis din cauza curentulu emo. De ce? Findca nimeni pana acum nu s-a sinucis din cauza acestui curent. Si nici nu are de ce. Le place la PRO TV sa manipuleze si sa intoarca lumea impotriva a tot ce nu le convine.

#12
De cati EMO Kids e nevoie sa insurubezi un bec?
De nici unu ...ei stau in intuneric si plang xD
You Must Unite What Has Been Set Asunder
[Imagine: dragonsig1.jpg?t=1207048748]

#13
Deeeci... emo nu e un curent, e o stare care a fost confundata cu un curent. emo inseamna hipersensibil emotional. E de la sine inteles ca printre adevaratii emo incidenta sinuciderilor e mai mare decat normal. Fenomenul Emo apare la pubertate, perioada foarte delicata pentru orice copil, nu doar teoretic. Nici nu vreau sa-mi amintesc cate depresii am avut numai eu la pubertate, si n-am fost niciodata o fire usor de necajit, din contra.

Acum, ajungand la 'curentul emo' ajungem la expresii de falsitate si exagerari. Emo adevarati sunt ca in anime-ul acela 'Shakugan no shana' cand sunt gata sa li se stinga flacarile (cine n-a vazut anime-ul: oameni a caror prezenta e din ce in ce mai putin evidenta, care nu se pot face auziti, etc) de obicei un temperament melancolic dus la extrem. Un emo devarat nu se zgarie putin cu lama si apoi trambiteaza prin scoala: un emo adevarat face si tace, si cel mai des oamenii ii realizeaza prezenta abia dupa ce nu mai e. Emos hate the world they're in, they don't want to cope with it.

The 'trendy emos' are disgusting. De ce s-a sinucis fata aceea? N-avem de unde sa stim: poate era un emo veritabil, sau poate si-a imaginat prea mult ca este. Cu siguranta a regretat in ultimele clipe. pacat ca nu mai putea da inapoi.

Nu putem sa ne uitam in curtea altuia si s-o analizam de parca ar fi a noastra. Si parintii mei s-au despartit cand eram mica, dar eu am preluat altfel fenomenul... eram inca mica. probabil ca daca as fi fost la varsta copilei aceleia si-as fi trecut exact prin ce-a trecut ea as fi facut la fel, sau poate nu. (mai mult nu, pentru ca e chestie care tine de temperament si al meu e runaway mode, no kill-miself option included). Ceea ce s-a intamplat nu mai poate fi schimbat. Si se va mai intampla pentru ca in ziua de azi oamenii nu se mai uita la cei de langa ei ca la niste fiinte ci ca la niste obiecte de uz cu limite orientative. Curentul emo si consecintele lui sunt un rezultat al actiunilor noastre. Live with that!
[Imagine: KONgirlssleeping-small.jpg]
[Imagine: chibi_137.gif]
Ka, chibi-ul lui JavaLeen

Favorite quote: "Don't tell me he wants to conquer the world? Can't he come up with something more original?" - Lina Inverse (Slayers)

#14
Magica Bloom A scris:PRO TV este cel mai manipulator post tv. Nu avea de ce sa se mai lege acum vrea sa intoarca lumea imotriva generatiei emo. In curand o sa ajunga sa prezinte acest curent emo ca pe o secta satanica. Si oricum acea fata Andrada nu s-a sinucis din cauza curentulu emo. De ce? Findca nimeni pana acum nu s-a sinucis din cauza acestui curent. Si nici nu are de ce. Le place la PRO TV sa manipuleze si sa intoarca lumea impotriva a tot ce nu le convine.
Nimeni nu s-a sinucis?Numai eu cunosc patru fete care au facur parte din gasca mea.si au incercat sa isi i-a viata de multe ori...cel mai des isi taiau venele.De multe ori am fost influentata de ele...si ma autosugestionam...creeandu-mi in minte o imagine unde eu eram tipa marginalizata...si plangeam des.Insa m-am trezit la timp.Problemele au coplesit-o pe fata..insa din cauza ca era EMOtiva..nu a putut sa treaca peste ele.si a ales calea cea mai usoara.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#15
Well deja faza asta cu "copiii emo" a creat o multime de subiecte. Personal nu am nimic cu ei sau cu stilul lor de viata, dar intr-un fel e deranjat cum vad unii oameni lucrurile O_O' adica daca cineva aude ca un cunoscut, poate un coleg de clasa sau un prieten e emo deja si-l imagineaza cu lama in mana sau urcat pe o cladire gata sa se arunce O_O' Well nu toti sunt la fel, si nici macar nu sunt asa... dar sunt vazuti astfel din cauza catorva cazuri... well eu nu cred ca emo inseamna sinucidere O_O' si nu spun asta pentru ca eu as fi si incerc sa-mi iau apararea ... mie pur si simplu imi place sa zic lucrurilor pe nume.

#16
Lol sincer( a cata oara spun cuvantul asta 21 ) .. in romania doar 5% cumosc ce e aia EMO .. am intrebat un copil daca e emo si a spus sincer ca da si l-am intrebat ce e aia emo , mia dat un raspuns fulger un emo e un emo 21 .. na si iam spus da bine da de la ce vine EMO si mia raspuns ca de la emo 21 poi asta e emo sau isi fac freze ca aia emo si gata sunt si ei emo , da si ar mai fi o solutie imi iau o preeche de pantaloni negri si un tricou mai gotic si sunt emo adevarat ..

#17
Ok...nu am nimic impotriva emo-istilor..insa stilul lor mi se pare de-a dreptul prostesc! Fiecare trece prin anumite greutati in viata, fiecare trece prin momente in care este respins de toata lumea, si de multe ori, chiar oameni maturi, simt ca le-a picat cerul in cap, ca nu mai rezista, dar ar trebui sa ne gandim ca toate acestea sunt incercari la care ne pune Dumnezeu, si ar trebui sa facem un efort sa trecem peste ele...in nici un caz sa ne omoram...

#18
In zilele noastre,in romania mai ca toti cei care se imbraca in negru,
sau care se zgarie putin se cred emo,cand defapt ei sunt doar niste
copii care vor sa ias ai nevidenta cu ceva.In plus urasc pe aceia care se
imbraca in stilul emo,sau se comporta ca si emo doar pt ca asculta rock
sau vor sa se mandrasca si sa iasa in evidenta cu ceva.

#19
Emo nu se poate defini, datorita multitudinei de pareri divergente.
Dar faptul ca acei copii se sinucid nu tine de muzica pe care o asculta, ci de mediul familial in care au crescut, de anturajul care-i influenteaza si de capabilitatea fiecaruia de a infrunta realitatea. Si asa se intampla de multe ori ca omul sa nu mai reziste, sa aiba impresia ca viata e prea grea pentru a mai fi traita. Si nu doar emo se sinucid.
Si faptul ca se taie. E si aia o incercare de eliberare, sau de fuga, mai bine zis. Cam ca si drogurile. Nu sunt de acord cu ideea asta, pentru oricat de greu ti-e acum, vor veni si vremuri mai bune, si apoi si altele si mai rele.
Dar problema cu emo este mult prea mediatizata. Si tot ce e ultra-mediatizat e automat distorsionat ca si concept, adevar.
De exemplu, tocmai am citit un articol pe mh, conform caruia copiii emo sunt supravegheati de politie.
Citat:In Timisoara exista un detasament specializat in supravegherea si monitorizarea copiilor emo. Initiativa de a infiinta un astfel de detasament a fost luata la sfarsitul lunii mai, la scurt timp dupa sinuciderea unei adolescente din Bucuresti, care era adepta acestui curent.
Mi se pare absurd. Pe langa problemele pe care acei copii le au si asa, mai vin si astia si-i supravegheaza, sa nu se omoare. Nu zic, intentia e de laudat(macar incearca...), dar nici chiar asa...
[Imagine: gameswlpp_79.gif]

#20
Sa va zic drept, n-am citit decat postul lui ady xD Sa-mi spun parerea .-.
Data de 13 e doar superstitie 39 Dar si tata a rupt janta pe 13 >.< Cum se spune: Paza buna trece primejdia grea :10:

Acum sa-mi spun parerea despre emo .-.
Am fost pe plaja, ma parleam in apa ._. Si ma plictiseam pe cersaf 106 Am luat si eu o revista si m-am intors cu spatele la soare... Buun, Cool girl, deschid, rasfoiesc... Articole foaaarte interesante 29 Si ajung la "Emo" *slap*
Era o tipa din Bucuresti care era imbracata... mai "ciudat", cum e moda 29 Si la sfarsit avea o moaca [vorba sora-mii xP] foarte vesela si o replica "Emo rullz!" *slap x5*

Sheesh, astia care se numesc emo are retards 33 No offence, dar luam un exemplu... X is depressed... Yes, depressed, NOT emo... Nu se simte bine and all that shit 78 Altul vine, adica Y, si ii spune: "Esti emo!" Toata turma sare cu gura "Emo, emo" *slap x2* Cum credeti ca se simte X? it's a big WTF? Plus, cand ai depresii, stai departe de lume sa nu descopere ca esti in "neregula" 29 Deci, X nu e emo... Trece printr-o perioada mai PROASTA si atat. PUNCT!

Next... Alta categorie: X - "I'm emo :-> Sunt geniu b-)" Urasc genul asta de oameni furios Y - "Oo, s/he's emo, ce tare 41 E popular/a *stare*" *slap* again... WTF? D'oh...

Gata, ma abtin... Urasc emo pentru simplul fapt ca sunt prefacuti ~14 Esti intr-adevar emo, crede-ma, nu vrei sa afle altii 33

F**k off 29




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)