Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

emo kids

#21
Da am vazut si eu stirea asta si am ramas cam asa o__O wtf.. da cum a spus si userul de dinaintea mea.. dar nici chiar asa.. sa-i supravegheze pentru a nu-si face rau..? e absurd...

Cat despre emo.. daca nu si-ar face rau singuri totul ar fi ok... dupa vreo 3 ani de stil emo si-ar reveni si ar privi viatza altfel dar nu e asa...

Nu am nimic cu ei.. fiecare sa-si vada de propia lui viatza sa nu se mai bage si in viatza lu` cutarescu.. Smile...

#22
Am o pata pe cei Emo. Mereu incearca sa atraga atentia. Mai nou pt mine si mai vechi pt altii: ei umbla prin Skate Park'ul de la noi.
Skate Park e pt skate. Multi de acolo sunt emo si they look emo. WHY DO PEOPLE LOOK EMO? >_>

Ce ar fi ca acuma si eu sa ma arunc de pe casa din cauza problemelor familiale? Nu pot sa cred ca cineva nu se gandeste ca poate sa treaca prin astea cu chiu cu vai, dar nu sa se sinucida.

No more. >_<'
[Imagine: 01op7.jpg]

#23
Ce aveti cu saracii Emo Kids ?? 20 .... Sper ca macar o persoana inafara de mine sa ii placa stilul Emo, ca altfel ma impusc ! O_o Nu inteleg de ce ii urati ! Sunt si ei oameni ca noi toti ..... sunt emo pentru ca nimeni nu ii accepta, nimeni nu ii apreciaza ! Atunci se fac Emo, nu este vina lor ci a celorlalti care nu ii accepta ! Asa copii Emo au cativa prieteni 2/3 dar foarte buni ! Daca am inteles eu bine urati stilul Emo ! Multumesc ca ma urati ! ^_^ Asa e toata lumea cu mine !

#24
Eu am o gramada de prieteni emo, insa nici unul nu e cu adevarat "tru", cum spun ei. Depresivi sunt doar in perioadele cand se despart de iubitele sau iubitii lor. Se mai taie la vene, ia cateva pastile, se drogheaza[ desi la faza cu drogurile, o fac din pura placere si cand nu sufera de depresie] Majoritatea copiilor emo din ziua de azi sunt dependenti doar de stil. Sinucigasi existau de mult, insa nu a fost pana acum un stil al lor. Si acum ajungem sa-i etichetam pe toti ca fiind sinucigasi. Imi cunosc prietenii destul de bine si ei aleg calea mai usoara de a scapa de durerea sufleteasca, taiandu-si venele, e ca o eliberare de tot stresul si disperarea in care se afla. Se cred neintelesi in acele situatii, singuri si uitati de toti... degeaba incerci sa vorbesti cu ei ca pur si simplu nu mai fac contactul cu realitatea in acele momente. Abia dupa ce realizeaza ce au facut apare regretul...
So.. nu sunt de acord sa fugi de viata doar din cauza unui necaz, nimeni a spus ca viata e usoara, dar trebuie sa luptam...
P.S: am spus ca am prieteni emo, insa nu va grabiti sa trageti concluzia ca si eu sunt. Nu au reusit sa ma corupa, daca nu-mi place nu sunt... desi stilul chiar mi se pare simpatic5





#25
ideea este ca emo este un curent, dar multi il inteleg altfel decat ar trebui. Este un curent in muzica, still etc, dar multi il iau ca pe un stil de viata.
Nu sunt deloc cu ideea sinucideri, ce naiba doar viata e frumoasa. Nu am nimic cu ei, cred k stilul lor vestimentar este destul de simpatic, dar in ceea ce-i priveste ( comportamentul ) nu sunt deloc de acord. Ce naiba, pei cred ca daca toti am fi emotionali si am trece prin greutati, noi toti am fi emo si ne-am taia venele cu fiecare ocazie.
Trebuie sa lupte ca sa reuseasca nu sa planga la fiecare colt de strada cu cutitu in mana. >.<
No offance but is right, adica nu ai cum sa-ti traiesti viata doar plangand. Oarecum ei au nevoie ( cei reali emo autentici, nu wannabe-uri false ) de ajutor, atunci cand cand trec printr-o situatie grava ( nu despratirea cu iubitul ) ceva in genul moartea unui parinte etc.
-

#26
Hmmm copii emo. Ce pot să zic? Nu am nimic împotriva lor.
Adică sunt şi ei fiinte umane indiferent de cum se comportă şi stilul lor vestimentar. Şi-au ales propria cale, care mi se pare mai ... hmm să zicem plină de laşitate şi lipsită de demnitate, şi dacă ei aşa vor să traiască eu nu am nimic împotriva lor, pentru că ei au decis acest lucru. Probabil pentru că problemele îi doboară şi cred că aceasta este cea mai bună cale de a le rezolva, dar de fapt fug de ele, devin prea sensibili şi îi raneşte orice se întâmplă în jurul lor. Asta este destul de patetic, dar asta se întâmplă.
Nu am citit materialul postat de Ady, dar îmi spun parerea oricum. Nu cred că ar trebui să fie doborâţi ci să meargă mai departe orice s-ar întâmpla, pentru că dacă o să continue aşa nu vreau să mă gândesc ce va fi când for deveni " maturi ", pentru că în viata adultilor aceste acte nu sunt permise.
Pe de altă parte mai sunt şi unii emo-kids care sunt aşa doar din cauza stilului vestimentar şi modul în care îşi poartă frizura, pentru stil şi doar atât. Am vazut acum ceva vreme un reportaj la TV despre emo kids, şi a fost interogat un baiat ce a spus că el este emo doar pentru că îi place stilul şi că i se pare un trend, probabil trecator ca şi celelalte. So, presupun că mai sunt şi persoane carora le place acest stil şi vor să se comporte ca ataare, fară a avea probleme sentimentale sau altceva. Mi se pare destul de neinteresant să pretinzi a fi ceva ce nu eşti. Dar fiecare cu parerea lui.
HMm chiar nu pot spune că mă deranjează existenta celor ce sunt emo, mă deranjează faptul că fug de probleme şi se ascund în sine, în rest nu am nimic cu ei. Sunt şi ei oameni.

#27
Aveti voi ceva impotriva emo-istilor ..? Why ?
I'm Emo ..si nu inseamna k ma tai ( Bine ma tai dar ..ce legatura are ,eu imi vad de treaba mea si alti de a lor nu trebuie sa ma inebuneasca astia k adac esti Emo ,esti apropae de Satanisti ...
Gosh..Nu inteleg delok ce aveti voi impotriva emo-istilor :X:X
.I dont need anyone in my life who does not want to be there.
.Sometimes i cant , sometimes i dont want to , and sometimes i dont even try.
.I am nostalgic , cinical and lonely , so i may hurt you.

#28
Fiecare om are un destin,daca acel om a vrut sa se omoare inseamna ca asa ia fost sortit.Destinul nu se poate schimba orice ai face.
De exemplu eu,eu dela varsta de 6 ani am avut o boala leucemie si parinti mei sau despartit,am ramas yo si inca 2 frati. Eu acuma am 13 ani deci cu boala asta mam chinuit 7 ani.Mereu ma gandeam sincer familia mea sta prost financiar si da bani multi pe pastile,uneori ma gandesc ca daca nu as fi ar fi mai bine pentru ei.am fost la un preot foarte intelept si mia spus "fiecare om are cate-o cruce de dus"sincer eu la spital la varsta de 12 ani la viena am incercat sa ma omor incercand sa iau o toza mare de pastile,dupa ce am loat am intrat in coma dar prin minune am scapat.Acuma la varsta de 13 ani am inteles tot. Sa nu credeti ca sunt emo dar devarul este ca urasc viata pe care am primito.

#29
Puppet... permite`mi... fi si tu mai originala... tu crezi ca esti emo, dar nu esti, asa ai vrea sa fi, dar nu reusesti... daca te tai pe maini si te auto`mutilezi, nu inseamna a fi emo >.>" nu lua chestia asta ca pe o joaca, nu`i deloc, iar emo-isti, cum s`a mai spus si in alte posturi, sunt persoane foarte sensibile, care iau totul sub un alt inteles, de exemplu, daca ii spune X ca nu`l iubeste si ca nu vrea sa`l mai vada, acea persoana are impresia ca niciun om nu il iubeste si ca nu vrea sa`l mai vada... Sincer, nu am nimic cu ei, dar din comportamentul lor dau dovata de o mare imaturitate >.>"... Daca te tai ce rezolvi?... Lumea este mai roz decat era?... nu cred... Sau au disparut problemele ca prin miracol?... Nici asta nu e posibil... Viata, cu bune cu rele, trebuie acceptata si traita, ca acum nu o sa ma tai la fiecare problema, mai ales daca e una prosteasca >.>", iar in vedere cu stilul lor vestimentar, nu orice persoana ce este vazuta pe strada imbracata in negru este emo >.>" si eu ma imbrac in negru, si eu ascult rock, dar nu sunt emo >.>", ce castig daca plang de fiecare data?... Va zic eu, o mare durere de cap, ca altceva nu cred ca poti castiga >.>", e adevarat, unii oameni se descarca prin plans, dar nu din motive prostesti >.>"... Toate ca toate, curentul emo este luat intr`un inteles total prostesc >.>", mai ales ca unii sunt adeptii acestui stil si se taie doar pentru ca asa au vazut la alti emo-isti >.>"... nu am nimci cu ei, dar cum am zis, dau dovada de o mare imaturitate si cred ca au grave probleme psihice 39
I'm not insulting you. I'm describing you.

#30
Eh am citit toate posturile voastre si vad ca unii chiar nu ii suportati pe copii care se numesc "emo" . Nu sunt in favoarea lor dar nici in contra lor, am devenit "imuna" la acest subiect. Si eu am avut o "problema" cu asa ceva , adica este sensibil si deja e emo. O sa va spun o intamplare ^__^ :
Cea mai buna prietena a mea este o fire foarte sensibila si se lasa descurajata tot timpul, pe la inceputul verii din 2008 eram cu toata gasca si cu ea, un baiat a facut un comentariu de prost gust la adresa ei si a plecat . Mi-a trimis un mesaj in care scria ca era mai bine fara ea , m-am speriat foarte tare cand am auzit asta deoarece a mai incercat sa se sinucida inca de doua ori . Am inceput sa plang [ mda de proasta ce sunt xD ] si mai sa lesin , apoi am inceput sa fug catre apartamentul ei [ parintii ei erau plecati ] au mai venit cu mine inca doua fete. Am urcat la etajul 1 si am intrat in apartament usa de la baie era deschisa ea vroia sa se taie cu lama, de nervoasa ce am fost i-am luat lama si am aruncat=o iar apoi mi-a venit sa ii trag o palma peste fata dar una dintre celelalte fete m-au oprit . De atunci se mai zgarie cate putin 45 dar nu imi spune totusi eu ii vad zgarieturile cand mergem la baie fara ca ea sa-si dea seama , nu ii spun nimic pentru ca nu am cuvinte pentru ea .
Asa acum sa spun despre curentul Emo in sine , dupa parerea mea nu este cea mai buna alternativa pestru ati trai aproape jumatate din viata . Da , pubertatea este grea, si eu sunt uneori foarte emotiva si dau destul de des in depresii dar ma gandesc ca viata merge inainte si nu are rost sa stau pe aceeasi tema toti anii tineretii. Pe fata aceea pur si simplu nu o inteleg de ce s-a sinucis, a parasit-o iubitul ei , bun ... ce naiba mai conteaza ca un dobitoc te-a parasit ?! Sunt altii mai buni si care chiar tin la tine . Paritii tai au divortat ?! Asta a fost o gresala lor , totusi incaz ca tatal ei o batea pe maica'sa [ sau invers 21 ] asta e altceva. Si mama si tata se cearta cateodata dar eu nu ma las afectata din cauza certurilor lor , nu cad in depresie si repde ma duc in baie si ma tai cu lama -__- . Totusi cei care se cred "Emo" si o spun in gura mare sunt niste mari prosti ^___^ , nu cred ca a fi Emo inseamna sa spui in gura mare ca ti-ai taiat venele si ca te droghezi sau asa ceva. Oricum faza cu supravegheatu e inutila dupa parerea mea , de unde stiu ei ca acei copii sunt emo cu adevarat sau doar niste impostori care se dau drept Emo ?
Well mai am un lucru de spus : Copii aveti depresii ? Mergeti la un psiholog, acolo macar va asculta cineva si va dau sfaturi bune, nu mergeti la vreun prieten dilit care va spune sa va aruncati de pe bloc xD.
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End
















Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)