Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

emo kids

#1
Articolul ăsta spune tot...

Click

E şi data de 13 astazi :->
[center]If you f**k with me, you get burned Smile

Bleach România | Sannins - traduceri manga

[Imagine: webmaster.png]
[/center]

#2
"De ceva vreme, copila nu mai avea o familie. Parintii au decis să se despartă. Colegii spun despre ea că avea un iubit, mai mare cu câţiva ani, care a parasit-o şi el de curând.".Deci fata nu s-a sinucis ca asa a visat...problemele o copleseau..unele destul de banale(cea cu iubitul)...insa sa ti se desparta parintii..cred ca e crunt(nu vreau sa trec prin asa ceva cat o sa traiesc).
Sincer...nu am nimic impotriva emo-istilor...insa stilul lor mi se pare o porcarie..dar asta e..fiecare alege ce drum vrea.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#3
mda şi sinuciderea este o rezolvare? hmm... nu prea cred... mai nou a fi emo e trendy(ady) - adică a început să fie trendy să fi prost(tornado)...
[center]If you f**k with me, you get burned Smile

Bleach România | Sannins - traduceri manga

[Imagine: webmaster.png]
[/center]

#4
'Nimeni nu poate spune cu certitudine că apartenenta la acest curent a împins-o pe Andrada la sinucidere.'
Deci inca nu e sigur ca faptul ca e emo a impinso la sinucidere.
Poate ca am deviat de la subiect.
Ce sa mai zic despre asta?
Poate ca fata sa sinucis din cauza ca a fost parasita de iubit cum se spune si in articol.
Nici eu nu am nimik cu stilul lor dar cred ca unii copii ce practica acest stil sunt oarecum impulsionati de anturajul lor(tot emo)la astfel de fapte.
Emo in Romania se practica doar in unele regiuni (nu fac referire la nici una).Pot spune ca pe la mine la scoala nu am vazut decat corcituri de emo/rock ,emo/punk.
Eu dintr-o experienta mai mica am ajuns la rezultatul ca cei mai multi emo fac parte din famili mari,bogate si ei chiar nu stiu intelesul acestui stil(ca pana la urma e un stil pe care il urmezi ,chiar nu ii pot zice 'mod de viata' chiar daca sa'r zice ca asta e)

edit: (pentru ady)
o.o" wot

#5
Nu am facut referire neaparat la acest articol... ăsta este doar un exemplu... după cum ai vazut acolo scrie cum se comportă ăştia "iemou" nu s-au referit neaparat la fata asta...

btw... ce ai scris tu este şi pe site-ul "emoizilor"... .ro
[center]If you f**k with me, you get burned Smile

Bleach România | Sannins - traduceri manga

[Imagine: webmaster.png]
[/center]

#6
Si parintii mei s-au despartit cand aveam 4 ani si am crescut cu tata, FARA mama, si pe mine nu ma iubeste cine vreau sa ma iubeasca, si eu mai iau note mici dar eu nu sunt o idioata care isi taie venele cu orice ocazie. Ideea e ca nu conteaza daca ai problema, pentru ca fiecare le are. Este o prostie sa recurgi la sinucidere din cauza unor banalitati sau anumitor lucruri idioate. Cred ca deje de subintelege ideea topicului
[Imagine: sig3a.jpg]



#7
sunt total anti-emo nui inteleg si cred ca nici ei nu inteleg ce fac totusi am pierdut multi prieteni care atunci cand sau facut emo sau trezit ca sunt prea cool sa iasa cu "muritori de rand ca mn". Si nui inteleg pe oameni de ce se sinucid "Sinuciderea este o solutie permanenta la probleme temporare" numai stiu unde am citit asta dar fraza spune totul

#8
Oh...c'mon people fiti si voi mai on topic , vorbiti despre EMO , nu despre cine v-a parasit sau despre statura sociala adusa.
On topic :
Subiectul acesta ma seaca , dar o sa incerc sa spun ceva despre el.
Emo dupa spusele multor persoane inseamna sa fii extrem de depresiv.
Totusi aici ajungem la cuvantul depresie , ce legatura are depresia cu emo ?!

Toti copii de bani gata incep sa fie trendy , sa aiba o freza ciumeaga , sa se imbrace cum s-au trezit dimineata si sa isi zica emo.Pretty nice , then i'm a TORNADEMO 24) .
Nu cred ca mai am ceva de spus la ora asta...
Dau un edit maine cand o sa fiu mai treaz.
[Imagine: fdfgba0.jpg]
[Imagine: 2560139237_b2fb8f427f.jpg]



#9
Ce porcarie!!! 24 Sa zicem ca EMO e o cultura (desi nu merita sa fie numita asa), nu este un cult 21 nu te convinge nimeni sa'ti tai venele sau sa te sinucizi. Nu are nicio treaba cu acele culte sectante sau mai stiu eu ce unde cei slabi mintal sunt indoctrinati cu tot felul de tampenii si convinsi k dak se omoara se incarneaza intr'un fluture sau devine inger 21 Toate kkturile astea ...gen sinucisul sau taiatul pe vene ca si Emo sunt rezultatele depresiei care e din ce in ce mai frecventa la noi. Cauzele le stie toata lumea...materia extrem de multa si obositoare (cum naiba sa inveti in clasa a 6'a sa speli un mort??!?), familiile care se despart, oamenii care sunt din ce in ce mai rai si mai parsivi (cel mai bun prieten = cel mai mare dusman) si tot asa...
Parintii pustoaicei ar trebui sa isi puna problema unde au gresit EI! nu sa dea vina pe un trend tampit....ca la urma urmei nu toti EMO sunt depresivi...majoritatea fac asta pt ca se cred cool 22
Oricum toti avem obisnuinta ca atunci cand o comitem sa gasim mereu ceva sau cineva pe care sa dam vina..

Si ca se ne amuzam putin si sa imi exprim si parerea despre EMO kids 2 mici filmulete 21 eu le ador

http://www.youtube.com/watch?v=DB0Nvcena9k
http://www.youtube.com/watch?v=pK4bLMd0avU

#10
Pe B1 zice despre emo 24
Chiar si de emo-kids.ro xD

Vai ... ce porcarie XD
>.>




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)