Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Vrei sa fii iubit, iubeste!

#4
Capitolul doi.

Era dimineata. Mergeam pe holurile lungi spre laboratorul de biologia, asta daca l-as fi gasit. Acum observ, spre deosebire de aseara, ca erau pline de tablouri de pictori renumiti, dar m-am oprit in fata unuia singur ce mi-a atras atentia. Era ciudat, cu culori reci si inchise. Diferite nuante de rosu si gri, in rest negru. Se putea distinge cu usurinta o tanara domnita, si un barbat. Ea era intinsa pe o canapea frumoasa, in stil victorian si el deasupra ei, uitandu-se la privitori curiosi, asa ca mine. M-am uitat mai atent observand ca pe gatul fetei se aflau doua urme rosii, parand o muscatura. Senzatia de a atinge era foarte puternica. Parca ceva m-a obliga s-o fac. Am atins locul. Emana o oarecare caldura, caldura care cred eu ca a fost motivul ametelii ce m-a cuprins urmata in-deaproape de o durere de cap insuportapila si de o senzatie de usturime de-alungul gatului. Incercam sa privesc in continuare, dar nu puteam. Totul devenise negru. Am incercat sa fac un pas inapoi si am cazut. Pobabil ca ma lovisem la cap sau ceva deoarece ceva cald se afla acum sub el.
Ceva tare si rece ma poarta undeva necunoscut. Liniste si nimic, asta este tot ce se aude in jur. Nici macar pasi sau respiratie, bataie a inimii, nimic in afara de a mea. Acel ceva ma lasa pe un pat moale si confortabil. Atat de grijuliu de parca as fi fost un bibelou fragil gata sa se sparga in orice moment. Imi mangaie spatele in sus si-n jos trasand modele straine mie. Asta ma face sa ma intreb daca nu cumva sunt dezbracata. Dandu-mi seama de sensul propriilor mele ganduri deschid ochii si-l vad pe el. Shinosuke cum isi plimba degetele lungi si groase pe corpul meu. Tip cat ma tin plamani si ma ridic in picioare ca arsa dandu-i tot odata o palma zdravana peste obrazul drept.
-Ah mon amour ! Ce frumoasa esti atunci cand te enervezi. spune zambind si privindu-ma de jos pana sus.
-Niciun mon amour si niciun nimic ! Ce cauti aici si de ce ma rog sunt in chiloti si sutien. Nenorocitule, ai vrut sa profiti ca eram inconstienta, nu? Violatorulule, la's ca vezi tu ca o sa infunzi inchsoarea. Aham, i-a sa vezi ! spun nervoasa cautandu-mi niste haine cu care sa ma acopar.
M-a trantes-te cat se poate de furios si brutal de usa incaperi tinandu-ma strans de incheieturi deasupra capului. Privirea lui se schimbase mult. Acum parea turbat ca un animal gata sa atace. Imi era frica. Isi baga fortat si fara nicio problema genunchiul intre picioarele mele inclestate si isi descopera dintii intr-un zambet pervers.
-Vrei sa-ti arat ce este acela un viol? Bine, dar dupa aceia sa nu te prind ca sufli o vorba cuiva.
-Dar... N-am...
-N-ai ce? Ce !? A tipat impingandu-mi mainile in usa pana facu o gaura in ea.
Lacrimile incepura sa-mi curga haotic pe obrajii fierbinti in acelasi timp cu darele de sange cald ce mi se scurgeau pe maini in jos datorita bucatilor ascutite de lemn. Facuse-m o greseala imensa si pentru prima oara imi era cu adevarat frica pentru viata mea. Il priveam neputincioasa cum isi indreapta capul catre gatul meu si musca penetrandu-mi pielea. Am inceput sa ma zbat cu toate puterile mele, dar erau infirme pe langa ale lui. Era prea inalt, masiv si puternic ca sa scap de una singura.
-N-am stiut ! De unde era sa stiu ca doar ai stat si te-ai uitat la mine daca eu m-am treit in lenjerie intima si cu tine in camera ! ? Imi pare rau, na ! Iarta-ma, scuze ! Te ajuta cu ceva? Lasa-ma-n pace, te rog ! am strigat printre lacrimi cu toate puterile care-mi mai ramasesera.
Mi-a dat drumul si am alunecat usor pe usa, strangandu-mi geunchi la piept cand am ajuns jos. Blondul S-a trantit in genunchi langa mine si mi-a luat fata in mainile sale, m-am tras imediat inapoi privindu-l speriata.
-Iarta-ma tu, mon amour. Nu mi-am dat seama ce fac. Am folosit prea multa putere pe trupul tau firav si fragil spre deosebire de al meu. M-a poti ierta?
Priverea ii devenise din nou calda si blanda. Era calm. Isi dadu-se seama ca ma ranise, dar nu numaui fizic, ci si verbal. Mare parte din vina era a mea. Trebuia sa-l fi intrebat mai inainte daca a facut ceva. Nu sa-l acuz pe nedrept. Ma simteam ca ultimul om de pe pamant desi el ma ranise. Si asta pentru ca parea asa de trist. Dezamagit de sine ca a facut asta. Plin de regrete. Vedeam asta in ochii lui albastri fermecatori, acum ca stau sa ma uit mai atent.
Am incercat sa ma ridic, dar n-am putut. Probabil pierdusem mult sange in aceea zi. Si acum si mai devreme cu acel tablou ciudat. Ma simteam secatuita de puteri si ametita.
-Stai ca te ajut eu. Macar atat sa pot face pentru tine. spuse dupa care ma duse in pat.
Rspirand greu l-am privit i i-am zambit cum am putut mai bine.
-Tabloul.
-Chiar vrei sa sti? am dat din cap, iar el a oftat. Ce ai vazut este adevarat. Acel domn din tablou este un vampir ca si mine, ca si Hiro si toti din Empaire Lord. Tu va trebui sa ne ajuti sa ne salvam din ghiarele lor. Ale Sudicilor din Florida.
-Adica eu sun...

Restul vineri sau sambata. :D Sper sa va placa. Enjoi. :* P.A.
[Imagine: Anime_Girl_Signature_by_Repaereth.png]



Răspunsuri în acest subiect
RE: Vrei sa fii iubit, iubeste! - de Ellys - 21-05-2011, 05:45 PM
RE: Vrei sa fii iubit, iubeste! - de Katniss - 22-05-2011, 02:05 AM
RE: Vrei sa fii iubit, iubeste! - de Trioxide chocolate.Û© - 29-06-2011, 11:52 AM
RE: Vrei sa fii iubit, iubeste! - de Ellys - 29-06-2011, 11:43 PM
RE: Vrei sa fii iubit, iubeste! - de Me_Samy - 30-06-2011, 02:42 PM
RE: Vrei sa fii iubit, iubeste! - de HanniGram - 02-07-2011, 12:44 PM
RE: Vrei sa fii iubit, iubeste! - de Me_Samy - 04-07-2011, 11:51 AM
RE: Vrei sa fii iubit, iubeste! - de Ellys - 05-07-2011, 02:08 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Uraste ca iarna, iubeste ca vara. hiimera 42 21.962 29-03-2013, 05:52 PM
Ultimul răspuns: FuNnY bUnNy
  Cel iubit [+18] σχуgєη 13 6.664 22-06-2011, 06:23 PM
Ultimul răspuns: Candy_Girl_Love.
  DACA VREI, POTI!!! oV!K!o 5 4.236 13-11-2010, 01:39 PM
Ultimul răspuns: Jasmine
  Vrei sa Mori? What's my NaMe?? 1 2.376 21-04-2010, 02:44 PM
Ultimul răspuns: Zăpă
  Iubeste-ma violent dar, ucide-ma cu tandrete Elena. 4 5.247 05-01-2010, 04:13 PM
Ultimul răspuns: candy_cane
  Nu prea mici pentru iubit Nya. 14 9.319 19-05-2009, 08:13 PM
Ultimul răspuns: Nya.
  vecinul meu iubit ( yaoi ) lala_leon 4 4.637 18-03-2009, 02:32 PM
Ultimul răspuns: love_anime
  Te-am iubit, dar e timpul sa te uit I'm_just_a_girl 14 8.695 29-01-2009, 11:26 PM
Ultimul răspuns: Sadic_Soul


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)