Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Vocea Inimii

#11


Multsumessscaa,

Si revenind putin la ce ai spus, ai fost in Korea? Si ma bucur daca ai sa aiba putina influenta koreana(fic-ul, ma refer daca nu ai inteles) caci eu ador Korea. Revenin, pot spune ca este destul de bun fic-ul. La descriere ai putea sa mai adaugi putine figuri de stil, deascrierea sentimentelor mai profund, actiunea nu pot spune ca E grabita iar dialogul, pai e destul de bun. Si NpC!
Sa ma anunti de continuarea care sper sa vina repede si + MERCI!
[Imagine: 445775bigthumbnail.jpg]
E trist cand stii ca tot ce`a fost s`a terminat.....E trist cand stii ca tot ce`aveai..s`a spublerat! E trist cand stii ca tot ce`a fost...a devenit...O simpla AMiNtiRe, o pata de iubire...Si inca`ncerci s`o iei de`la`nceput.. dar in zadar! incerci tu iara....Negrii, ochi, abis, inchis fara de scapare! Nu incerca tu iara sa te`mpaci! cu gandul ca o sa mai fii~atat! Impaca`te cu`a tau gand si restu il omoara



#12
deci dragi mei ca sa intelegeti ceva mai ales .4U
stiu cum arata un scenariu de film si unul de teatru
dar eu nu la asta m-am referit ci ca actiunea din fic ar fi perfecta pentru un film
si cand am zis ca vreau sa-l fac ca pe un film ma refeream la chestia cu episadele viitor si anterior
stiu ca sunt scurte capitolele si asta doar pentru ca nu am mult timp de stat la calculator
ceea ce postez il scriu atunci pe loc poate de aceea sunt cateva greseli
nu am timp sa scriu mai intai in calculatr si apoi sa postez deoarece nu sunt mereu la calculatorul meu si sincer daca scriu ceva intr-o zi si nu postez in acea zi,
in a doua zi uit de el sau nu imi mai place
deci nu stiu daca se intelege ceva din ce am scrie su aici dar in fine
multumesc cititorilor si comentatorilor pt sfaturi

Din episodul anterior :
" Ah de ce trebuie sa mi se intample toate numai mie?...doar cand imi amintesc ma ia cu dureri de cap!... Imi trec usor degetele prin parul ud si nu realizez ca cineva s-a asezat langa mine. Un tusit ma trezeste din visare si imi intorc privirea spre acea persoana. Ochii mei de un verde patrunzator il priveau suspicioasa. Parul lui negru era acoperit de un capison rosu....- Ce vrei?...- Esti ranit. Lasa-ma sa te ajut! "


Capitolul 3 - Te vad, dar....oare tu ma vezi?



Vreau sa plec, dar mana acestuia ma trage inapoi, facandu-ma sa-mi intorc privirea. Incerc sa ma zmucesc, dar mana lui calda e mult mai puternica decat mine. Ochii lui negri ma privesc ca si cum ar vrea sa ma controleze. Deodataacesta imi spune sa ma asez, iar eu nu ma opun avend in vedere ca inca ma strangea de incheietura mainii. De indata ce ma asez acesta imi da drumul si incepe sa ma devoreze din priviri. Ah urasc sa stau sub microscop! Dar se pare ca am o portita de scapare, caci autobuzul s-a oprit. Ma ridic repede si ies din autobus luand-o spre casa, dar ceea ce nu stiam eu era ca eram urmarita. O iau la dreapta pe o alee pentru a ajunge mai repede, dar simt o atingere pe umar si ma intorc instinctiv, fara sa stiu ce primejdie ma paste. Imi intorc putin capul si ma trezesc cu un cutit la gat. Vreau sa vad chipul celui din fata mea, dar nu reusesc din cauza esarfei negre ce o are legata peste nas, aproape acoperindu-i ochii. Corpul meu incepe sa tremure, fiind cuprins de un fior mai rece ca gheata si plin de amintiri inspaimantatoare. Acesta incepe sa zambeasca malefic facandu-mi sila si pielea de gaina.
- Ei ei ei, dar ce avem noi aici? Nu stii ca nu e bine sa vi singura la casa unui barbat? Mai ales la o ora asa tarzie. O sa am eu grija sa regreti asta.
Si acesta incepu sa rada malefic, dar se opri brusc si ma privi cu niste ochi ucigatori. Privirea lui de dement ma facea sa regret ca am venit in aceasta tara si ca am terminat liceul. Deodata vocea lui infioratoare ma aduce iar la creda realitate spunandu-mi sa fac ce zice el ca de nu...Nu stiu ce vrea sa insemne asta, dar nu vreau sa fiu batjocurita de unul ca el, dar daca incerc sa fug voi muri sigur. Acesta ma inpinge spre un colt mai intunecat si incepe sa rada ca si cum ar fi doua persoane intr-una. Dar deodata o cutie de pateu il lovi in cap si il facu sa se intoarca morocanos si sa injure ceva printre dinti. Deodata o voce cunoscuta imi umple auzul facandu-ma sa privesc in fata.
- Hei ratatule! Cine a spus ca asta e casa ta?
Nu...nu se poate! E el! Dar acum nu mai conteaza cine e atata timp cat pot sa scap. Bruntetul imi face semn cu ochiul si mai arunca o cutie de pateu. Eu incep sa fug spre el si el spre mie. Brunetul ma apuca de incheietura si incepem amandoi sa fugim fara sa ne uitam inapoi sau sa stiu unde o luam. Acum stiu! Acesta e mai mult ca sigur cel care m-a doborat. Odata ajunsi destul de departe, ne oprim sa ne tragem sufletul. Acesta incepe sa rada si chitae un " cu placere ". Eu ma inrosesc putin si scot un " multumesc " tras de coada, apoi vreau sa plec, dar vocea acestuia ma opreste.
- Cine esti? Intrebarea lui ma incremeneste. Nimeni nu a fost curios in legatura cu identitatea mea de cand am ajuns in Korea. Ma intorc spre el si afisez un zambet fals, folosti mereu ca sa-mi ascund ingrijorarea.
- Nu conteaza, oricum acum suntem chit nu-i asa? Acesta da afirmativ din cap, iar eu plec spre casa.
In dimineata urmatoare....
- Sakuraaaaa trezireaaaaaaaaaa!!!!!! Tipetele lui Tsunade ma scot din sarite si ma fac sa ies din lumea viselor. Ma ridic nervoasa si incep sa tip si sa dau din maini si picioare, apoi lasandu-ma la loc in pat. Tsunade vine si imi arunca pe pat un afis. Ma uit la ea nedumerita si iau afisul pe care scria ceva cu litere mari in koreana. Ma intorc spre blonda si ii spun trista ca nu inteleg ce scrie. Aceasta se aseaza pe coltul patului meu cu asternuturi roz si verzi si incepe sa vorbeasca. Dupa ce termina de zis o intreb ce legatura are cu mine.
- Pai concertul e la clubul " Heartstrings ", deci e exact inainte sa canti tu. Lumea se va strange datorita concertului acelor " Saki " si deoarece tu canti imediat dupa ei publicul va fi triplu ca de obicei. Eu raman masca si o rog sa continue.
- De aceea trebuie sa participi la acest concert si sa vezi daca ei sunt mai buni decat tine, deoarece o data ce au urcat pe sceana aceea ne va fi foarte greu sa-i dam jos. Asa ca ai grija sa fi mai buna decat ei! De asta am plecat din Japonia, ca sa te realizezi! Acestea fiind zise blonda se ridica si inainte de a iesi imi spune ca pleaca la coafor. Hmm deci asa... un concert, suna destul de interesant.
Peste cinci ore....
Pasesc incet pe trotuarul din fata clubului, gandindu-ma la ceea ce a zis Tsunade. Imaginea acelui poster tot imi vine in cap si ma face sa-mi amintesc de prima mea competitie muzicala de acum doi ani. Pe vremea aceea era in Japonia si abia atunci o cunosteam pe Tsunade.
Flashback

Stau pe un leagan din parc incercand sa-mi adun gandurile. Parul meu rozaliu era impletit intr-o coada tip sirena ce aluneca usor pe tricoul meu alb cu Hello Kity. Ochii mei verzi priveau pamantul ganditori. Adierile calde ale lunii iulie faceau frunzele copacilor sa cante un cantec neinteles de mine. Leaganul se balanganea pe loc incet, iar eu faceam cercuri cu varful papucilor in pamant. Deodata mana mea firava prinse lantul leaganului strangandu-l cu putere. Mici perle incepura sa curga siroaie din ochii mei de un verde crud: plangeam. Fara sa observ o persoana se pozitiona in fata mea blocand razele soarelui. Imi ridic usor ochii inlacrimati si observ o femeie. Ma sterg incet si o sprivesc inca o data. Parul ei blond era prins in doua codite, asemeni scolaritelor si lasate sa alunece incet pe rochia ei alba cu floricele ros, asemeni florilor de cires. Chipul ei angelic ma linistea ca si cum as fi cunoscut-o din totdeauna. Aceasta femeie pe care o vad pentru prima data ma priveste bland asemeni unei mame. Femeia imi intinde o mana si imi zambeste larg. Eu o apuc si ma ridic lenesa de pe leagan, dar privind-o in continuare. Deodata aceasta incepu sa vorbeasca, glasul ei optimist asemeni unui clopotel imi rascolea prin auz.
- Vad ca inca te macina pierderea aceea. O privesc uimita si o intreb de unde stie.
- Pai sa spunem ca te-am urmarit de ceva vreme. Ai o voce superba, iar cu un asemenea corp sunt sigura ca vei avea succes. Singura ta problema este ca nu ai intalnit persoana potrivita. Ar trebui sa ai mai multa incredere in tine si in vocea ta! Sa canti despre un sentiment necunoscut este ceva forte greu, dar daca muncesti mult si ai incredere in talentul tau nimeni nu va observa.
Incremenesc la cele auzite. Respiratia mi se opreste pentru cateva clipe si privirea mi se fixeaza pe aceasta femeie. O privesc fara a clipi timp de cateva secunde si aceasta se intoarce si ma priveste in ochii.
- De...de unde stii? Cine esti?
- Numele meu este Tsunade si sunt in cautare de noi talente pentru a le lansa in Korea. Si eu am fost ca tine candva asa ca stiu cat de greu iti e. Japonia e cruda cand vine vorba de fetele bune asa ca ce ai zice daca ai veni cu mine?
O privesc tulburata si scot un " poate " miorlait.
Peste trei zile....
Telefonul incepe sa sune din nou si din nou. E a saptea oara pe ziua de azi si stiu sigur cine e. Ma uit inghitind in sec spre el si il iau. De cealalta parte era Tsunade...
- Ce? Un concert? Esti sigura de ceea ce zici? Adica sigur e bine ceea ce facem?
- O... va fi perfect ne intalnim acolo la sapte ok? Imi musc incet buza de jos la cele auzite si dau afirmativ din cap. Se pare ca azi va fi ziua mea victorioasa.
La ora sapte.....
Stau pe o banca din fata unui club din Tokio, locu sugerat de Tsunade, asteptand ca blonda sa isi faca aparitia cu raspunsul managerului. Deodata imi aud numele strigat si ma intorc. O vad pe Tsunade venind cu un dosar spre mine si cu un zambet larg pe buze, insotita de un baiat de vreo 15 - 16 ani. O privesc cu o sclipire in ochi referitor la dosarul din mana ei, dar ii fac un semn discret sa-mi explice cine e baiatul. Aceasta isi drege vocea si imi spune ca e fiul managerului. Dau afirmativ din cap si ii spun sa continue.
- Sakura el....trebuie sa il incluzi in concertul tau. Este o conditie ca sa poti canta aici. Fac ochii mari si imi indrept privirea spre pustiul din fata mea. Parul lui negru era suflat de vant in toate partile, iar ochii lui negri ma priveau plictisiti. Inghit in sec apoi scot un "fie" nepasator si intram toti trei in club, el indrumandu-ma spre scena. La un momendat acesta se opreste si ma priveste suspicios, apoi incepe sa se apropie din ce in ce mai mult de mine. Ce e drept si am omis este ca acesta e mai inalt decat mine si nu sunt sigura de varsta lui, dar pare mult mai tanar. Deodata simt o atingere si imi dau seama ca acesta ma prinde de mana si ma trage mai aproape de scena. Scot un "ce vrei?" incet si ma smucesc din stransoarea lui. Acesta nu pare prea fericit si imi da o chitara alba. Ma uit la el indrumandu-l parca sa vorbeasca.
- Imi pare rau, dar te rog sa iei asta. Vreau sa vad daca tu chiar stii sa canti inainte sa ne ruinezi afacerea. Dau rusinata din cap si ma asez incepand sa cant la chitara, dar mana acestuia ma opreste. Ma uit la le ridicand din sprancene pana aud un " Pleaca m-ai convins". Il privesc mirata timp de cateva clipe, pana aud din dou vocea lui.
- Ti-am zis sa pleci. Nu ma auzi? Pleaca odata si asa stiu ca nu esti deacord ca eu sa fiu in spectacolul tau.
- Tu...tu ma placi? Acesta se opri din vorbit si un zambet isi facu aparitia pe chipul lui, lucru pe care nici nu stiam ca-l poate face. Acesta incepu sa rada in hohote incepand sa ma sperie, mai ales atunci cand se opri brusc, dar ceva necunoscut ma facea si pe mine sa rad, poate radeam de rasul lui sau chiar de al meu. Dupa ce ne oprim amandoi din ras acesta imi intinde mana sa ma ridic si se prezinta, iar eu aflu ca in cheama Miku. Ne-am imprietenit si primul mu concert a fost o experienta amuzanta chiar din cauza lui deoarece m-a sustinut pana la sfarsit. Chiar daca am cantat doar cinci piese, am primit aplauzele multimi cu drag si incurajarile lui Miku la fel. Asa am descoperit un bun prieten si inceputul carieii mele.
End back

Pasesc incet fara a-mi mai pasa daca ma impiedic sau daca ma luvesc de cineva. Un zambet larg imi apare pe fata la acele amintiri. Deodata ma lavesc de ceva si matrezesc pe jos. Dandu-mi seama ca am cazut imi ridic nervoasa privirea spre cauza accidentului, dar raman stupefiata cand vad ca persoana de care m-am lovit nu e nimini altul decat salvatorul meu de seara trecuta.

Din episodul urmator:

" Nu...nu poate fi adevarat...ei nu ar face asa ceva!!....Nu-mi pasa tu trebuie sa ai grija ca ei sa nu urce pe scena....Cine e el?Cine esti?...Eu?Dar eu? "

Gata am reeditat mersi de sfaturi si ca cititi acest fic....

Chitara alba: http://www.flickr.com/photos/23766348@N00/1008280400/
Miku: http://www.google.ro/imgres?q=oh+won+bin...24&bih=564





[Imagine: mtpgs9.jpg]

#13
Trec si eu pe aici, iar primul lucru zis e legat de chestia "scenariu" Ma bucur ca stii cum arata si ca ne reamintesti ce a fost in "episodul anterior" insa orice fic de pe site poate fi considerat un film in mintea noastra, valabil si pentru cartile pe care le citim. Revenind:
In primul rand pune disclaimerul corect, nu-ti fie lene sa dai un copy paste.
numarul doi voi pune putina critica, sper ca nu te superi.

Titlu imi place si sa zicem ca lumineaza putin calea.
Prologul: ei bine, el ar fi trebuit sa fie o introducere in poveste, sa explice ceva..avea parte cu "aud o voce" sau ce era nu avea ce cauta acolo. Puteai sa pui doar ce inseamana iubirea si aici puteai sa o dezvolti mai mult, avand in vedere ca Sakura este o nestiutoare in acest punct de vedere, ea mai mult ca sigur are diferite idei despe acest sentiment.

Ai greseli, insa nu ti le mai enumar acum si descrierea o domini cat de cat, insa incearca mai mult. Sa fii chiar tu personajul si dupa sa scrii toate acele sentimente accentuatie prin diferite figuri de stil.
Faza de la final: "Sakuraaaaa trezireaaaaaaaaaa!!!!!!" era de ajuns un singur "a" si un singur "!" mi-am dat seama ca e o exclamatie, un ordin/ indemn si ce mai vrei tu dupa semnul exclamarii :P
Imi place cum ai introdus-o pe Sakura, nu i-ai zis numele din prima si faptul ca nu a dorit sa se prezinte aduce o tenta, destul de mare de mister. Parca ar dori sa ascunde ceva, are ceva ce nu vrea sa stie nimeni decat ea. Foarte bine, mentii curiozitatea..
Asezarea in pagina: ai putea sa-ti ordonezi mai bine ideile si chiar sa lasi un spatiu intre un dialog si urmatorul fragment sau chiar uneori, in fragmente, poti sa incepi de la capat cand ai o alta idee.

Atat si sper ca nu te-am suparat, e ceva imi poti zice ca pe viitor sa fiu mai atenta. Eu am criticat ficul, nu pe tine; am incercat doar sa te ajut si sa te imbunatatesti.

:bye:
>Rose<
[Imagine: h8v.gif]
 

#14
Buna :]
Pai mai ai de lucrat, si atunci cand avea pus cutitul la gat puteai descrie sentimentul de teama, iar cand a auzit vocea brunetului speranta o inconjoara si bla bla...
Greselile sunt o problema, ai multe mai ales in capitolele anterioare :( Incearca sa scrii in word, si cand mai intri sa continui ce ai scris iar dupa faci copy si paste :P si un capitol si lung, fara greseli ca il corectezi inainte daca ai timp daca nu alta data :P
Ideea cred ca este originala, nu am inteles prea bine care e ideea, e o cantareata ... atat am inteles...

Sper ca nu te.am deranjat cu comentariul meu si succes pe viitor :D
Sa ma anunti cand pui next
[Imagine: tumblr_liivkm1jeW1qe6oyyo1_500.gif]

#15
deci dragii mei as scrie in word dar niciodata nu sunt la calculatorul meu deoarece nu mai am net
poveste lunga oricum
si cand apuc ma duc la cu calculator dar nu apoc prea des deci pls sa ma intelegeti
oricum nu ma supar si multumesc pt sfaturi
:*:*
maine voi reedita cap 3 sper
daca nu atunci duminica sigur
[Imagine: mtpgs9.jpg]

#16
Buna, uitema iar aici, defapt cred ca am mai citit acest capitol dar nu mai stiu de ce nu am lasta com oricum uitema cu unul. Sakura este asa de neatenta adica de ce sa o ia pe o alta straduta putea sa mearga inainte mai ales daca era si multa lume in jurul ei si oricum noroc cu brunetul ca de nu o cam punea de probleme. Ce dragut ca ei sunt chit dar ceva imi spune ca nu o sa raman asa si sincer intamplarile imi amintesc de un anime dar nu-i mai stiu numele oricum era la fel de interesant. Pai eu astept next-ul si cam atat bye bye.
Edit: Pai din moment ce capitolul a crescut in cantitate pot sa adau si eu un edit pentru ca vreau sa adau ca in partea in care tu scrii din episodul urmator si cel anterior ai putea doar sa povestesti in mare ce se intampla sau o parte sau ce ti se pare tie important pentru ca nu prea am inteles mare lucru din ce ai postat pentru episodul urmator. Bine ca nu vreau sa te supar e doar un sfat daca vrei il asculti daca nu, nu pot spune ca o sa ma supar sau ceva de genul si iti multumesc ca m-ai anuntat ca ai editat capitolul si acum m-ai facut mult mai curioasa de continuare.
http://farm3.static.flickr.com/2496/4202...a4a1_b.jpg


infrunt furtuna si ma gandesc
oare cat mai trebuie sa supravietuiesc
visele se sting usor
la fel ca un gand de dor
se duc departe si dispar
ca umbra dintr-un suflet amar
si nu raman decat regrete
fara sperante sau chiar secrete

[Imagine: chibi_8329.gif]
lolix kid, chibi-ul lui
lolix


[Imagine: 6141910.png]


[Imagine: 6fd6871.png]

#17
Elz a gasit un nou fic \:d/ si vai ce imi place. Hehe, deci banuiesc ca brunetul este Sasuke nup? Hehe, mama ce nerabdatoare sunt, cand aduci nextul?:o3. Te log dulce ca o savarina sa il aduci ca imi place la nebunie ficul asta, te roooog frumos, si repede, si sa ma anunti si pe mine, te rog :P
[Imagine: animeloves.jpg]
Odododododo ;x
Lumea asta te distruge,Te induce în eroare, Fură tot şi apoi fuge,Te răneşte şi te doare! x333
Gânduri Nespuse, Neştiute şi Inexplicabile

#18
helooooOOQQ
Capitolul a fost foarte bun. Sper ca nu te-ai suparat ca nu am comentat pana acum, dar doream sa citesc tot si dupa aceea sa-ti spun parerea completa. Pana la urma ce varsta are Miku ? Descrierea mai mergea putin... existau cateva momente in care trebuie sa prezinti sentimentele mai mult, dar e bine si asa. Dialogul a fost bun, replicile lui Tsunade imi plac. Partea din episodul urmator m-a pus pe ganduri... mister.

:bye:


#19
Hello:D
In primul rand mersi ca m-ai anuntat. Capitolul a fost destul e ok. Descrierea este, insa puteai sa descrii mai mult sentimentele de teama ale Sakurei. Actiunea e buna, nu e fugarita si dialogul la fel. M-ai pus pe ganduri cu urmatorul capitol... Abia astept sa vad ce se intampla.
Spor la scris si sa ma anunti! :bye:
[Imagine: tumblr_oof58mD3Rk1w9t19go3_400.gif] [Imagine: tumblr_oof58mD3Rk1w9t19go5_400.gif]

#20
bun am revenit dupa o scurta pauza
multumesc de comuri si spor la citit::

Din episodul anterior:

" Pasesc incet fara a-mi mai pasa daca ma impiedic sau daca ma luvesc de cineva. Un zambet larg imi apare pe fata la acele amintiri. Deodata ma lavesc de ceva si matrezesc pe jos. Dandu-mi seama ca am cazut imi ridic nervoasa privirea spre cauza accidentului, dar raman stupefiata cand vad ca persoana de care m-am lovit nu e nimini altul decat salvatorul meu de seara trecuta."

Capitolul 4 - Lupta a doi poli opusi

Acesta ma priveste cu dispret si-mi spune cu un ton rece sa fiu mai atenta, vrand sa plece. Il privesc cateva secunde fara sa realizez ce s-a intamplat, dar corpul meu incepe sa actioneze singur ignorand vocea din mintea mea si il prind de mana stanga tragandu-l inapoi. Ups...mare gresala! Imi reiau privirea hotarata si-l intreb fara sa gandesc primul lucru care-mi vine la gura.
- E cunva o posibilitate...adica nu stiu...una la un milion ca tu vii seara asta la acest Heartstrings? " Mare prostie...ce mi-a venit sa-l intreb asta?E clar ca nu-mi va raspunde" Acesta ma priveste suspicios si afisand un zambet pervers pe fata lui perfecta imi raspunde tot cu o intrebare.
- De ce vrei sa stii? Nu-mi spune ca ma placi...aaa sau e pentru ca te-am salvat, iar acum vrei sa ma rasplatesti? Ce stupid. Dar daca tot insisti poata ca intr-o zi o sa-ti raspund la intrebari. Asa ar trebui nu? Eu il privesc enervata pana peste cap si gata sa-i dau o palma daca mai zice ceva de genu asta, dar spre surprinderea mea acesta isi continua drumul. Ma intorc, dupa ce ochii mei nu-l mai zaresc, spre club si intru salutandu-l pe manager si pe fete. Acestea imi spun ca noi nu mai cantam astazi deoarece acei "saki" vor un concert intreg. Raman masca la cele auzite si val-vartej ies sa o sun pe Tsunade. tot sun sun si nimic inafara de melodia aia stupida. Ahh raspunde te rog!!! In cele din urma vocea plictisita a femeii raspunde cu un simplu "alo".Incep sa-i povestesc situatia si devin tot mai agitata, dar aceasta imi spune un simplu "stop" si se asternu linistea. Tsunade imi spune sa ma calmez si ca va veni aici intr-o ora caci e la mall. Rasuflu usurata si-i spun ca o astept. Inchid telefonul si vreau sa intru in club dar observ un grup de baieti parca camuflati mergand spre intrarea din spate a clubului. Cum sunt curioasa din fire ii urmaresc si ce-mi vad ochii? trei baieti superbi ascunsi sub haine jerpelite ca si cum ar fii aurolaci. Telefonul incepe iar sa sune si ca sa nu fiu descoperita abandonez misiunea de spionaj chiar daca era destul de interesant. Imi amintesc de telefon si raspund, pe celalalt fir fiind nimeni alta decat Tsunade, spunand ca nu va ajunge si sa fiu atenta la ce-mi spune. eu dau afirmativ din cap ca si cum m-ar vedea si ii spun ca poate conta pe mine.
- Asculta cu atentie ce vreau sa-ti spun! Acesti "Saki" sunt in numar de patru, dar sunt un nimic fara solistul lor. Deci prin urmare tu va trebui sa-l impiedici sa ajunga pe scena daca vrei sa mai canti fara a afla familia ta. ei sunt oarecum la fel ca tine,dar sunt sigura ca ar fi capabili sa te calce in picioare pentru succesul lor.
Ei? Poate ca cei pe care tocmai i-am vazut...nu nu cred, dar daca totusi...Nu...nu poate fi adevarat...ei nu ar face asa ceva nu?!!! Adica....
Dar vocea repezita a femeii ma trezii la realitate.
- Nu-mi pasa cum, dar tu trebuie sa ai grija ca ei sa nu mai urce pe scena asta niciodata. Ai inteles? Afla care e solistul si tine-l ocupat pana ce sunt concediati.
Apoi inchide spunand un "Bafta". El...unul dintre acei baieti putea fi solistul? Trebuie sa aflu acum! Merg repede spre usa clubului, dar ma opresc exact inainte de a intra afisandu-mi expresia de fana dulce si verificand machiazul in ecranul de la telefon. Dupa ce ma asigur ca arat ok ma indrept increzatoare spre scena, unde deja baietii isi asezau instrumentele. Waa arata destul de bine...nu nu e bine sa ma gandesc la asta, dar e bine sa recunosti adevarul nu? Bun sa revenim la misiunde.
Ma apropii incet de acestia si-i intreb cum se simt inainte de concert si daca nu pot sa-mi cante si mie o melodie asa de incalzire. Unul dintre ei coboara jos de pe scena si imi raspunde. Acesta avea parul blond si ochii albastri, probabil avea lentile de contact, blugii pe care-i purta si tricoul ii dadea un aer rebel si sexy in acelasi timp. Vocea lui ma intrerupe din studiu.
- Imi pare rau, dar seful nostru nu a venit inca si nu putem decide fara el pentru ca el alege cantecele noastre, fiind tot o data si solistul. Sincer inca nu stiu ce vom canta seara asta asa ca sunt putin emotionat, dar daca ma vei astepta cand termin poate bem si noi ceva...ok papusa?!
Zambesc pervers, iar acesta-mi trage cu ochiul. Vazand ca tipul are o slabiciune pentru mine ma gandesc sa-l trag putin de limba.
- Totusi cine e el? Solistul asta ce-si da asa multa importanta, ce e asa special la el? Cred ca eti mult mai tare ca el nu ai putea sa-mi canti ceva te rog? Acesta da negativ din cap si-si pune mainile pe talia mea apropiinde-se de urehea mea stanga. Vocea lui imi spune cel mai frumos lucru pe care-l pot dori in seara asta, iar eu plec multumindu-i, acesta facandu-mi semn cu doua degete si urcand iar pe scena. Ma indrept spre usa din spate si-l astept pe asa zisul solist minune. Deodata o silueta neclara se apropie de usa, iar eu constat ca e brunetul de mai devreme. Acesta vrea sa treaca, dar eu il opresc prinzandu-l iar de maneca. Purta o geaca de piele neagra iar parul lui insfarsit era descoperit lasandu-ma sa-i vad freza "minunata", avea parul desutl de lung si facut tepi la spate, asemeni cantaretilor de j-rock. Brunetul ma priveste ciudat, apoi fara sa-mi dau seama buzele lui fac contact cu buzele mele intr-un sarut ciudat si plin de mister. Aceasta senzatie noua e destul de placuta, dar stiind ca se joaca il imping zgariindu-l cu unghiile mele ce aveau pe ele modelul Sakufranch (model facut de mine ce consta in manichiura frantuzeasca raz si cu o floare de cires pictata pe unul dintre degete). Acesta ma priveste surprins, apoi incepe sa rada.
- Nu asta-ti doreai? Privirea ta spune totul stii nu? Zi-mi ce vrei si lasa-ma sa trec caci am treaba, spre deosebire de tine care din cate observ nu ai nimic mai bun de facut decat sa ma urmaresti. Privirea lui devenea ispititoare, era exact ca un sarpe ce isi himnotiza prada inainte de a o manca. Insa eu nu sunt un biet animal pufos ci o mare felina.
- Gata mi-a ajuns de tine! Cine esti defapt? Te crezi asa de tare dar nu vrei sa-mi raspunzi nicodata. De ce esti asa de special? Cine esti tu? La auzul vorbelor mele acesta isi schimba atitudine intr-una rece si-mi raspunde in scarba lovindu-ma parca cu toata puterea glasului sau.
- Cine sunt eu? Dar tu? Tu cine esti? Mereu te invarti in jurul meu asemeni unui gandac si dai mereu de belele cand sunt eu prin preajma parca chiar intentionat. Si nu nnega caci asa e, iar acum date caci am treaba!
Nu, nu-l voi lasa sa-mi ia si ultima sansa de a straluci. Orice s-ar intampla nu trebuie sa intre in club!
- Tu...tu esti vocalistul nu-i asa? Hahh stiam eu...de aceea esti asa de secretos nu? Te temi ca lumea va afla adevarata ta identitate si nu vei mai fii liber sa mergi linistit cu autobusul sau chiar sa mergi pe strada singur. Acesta isi atinti privirea asupra mea, se pare ca l-am facut curios. Ok pentru ca asta si vroiam... Acesta scoate un " cum de ai stiut?" tras de coada si isi lasa privirea in jos muscandusi buza, dar apoi revenindu-i atitudinea rece ma da la o parte cu brutalitate facandu-ma sa ma izbesc de perete si sa scot un scancet. Acesta ma mai priveste o data si vrea sa intre in club dar intr-o fractiune de secunda se intoarce si ma saruta. Limba lui incepe sa intre in gura mea si observ ca are un cercel in ea, destul de scarbos dupa parerea mea, dar fiecare cu gusturile lui. Acesta incepe sa-mi inspecteze fiecare coltisor facandu-ma sa vibrez, dar se opreste si ma priveste in ochii mei cu lentile de contact verzi. Deodata mana acestuia ajunge la gatul meu si incepe sa ma stranga usor, iar vocea acestuia rasunandu-mi ca un ecou in cap.
- De ce vrei atat de mult sa ma tii afara? Ce copila esti, crezi ca nu mi-am dat seama ce incerci tu sa faci? Ti-am urmarit concertul, melodia aceea prosteasca si jocul tau tampit de-a vedeta, crezi ca nu l-am vazut? Muzica ta nu ma ajuns la inima asa ca nu te mai chinui sa canti aici. Hah daca stau bine sa ma gandesc tu incerci sa lupti cu mine pentru acest concert nu-i asa? Bine iti dau o sansa sa ma convingi sa nu cant aici. Da-mi un motiv pentru care ar trebui sa-ti las locul tie. Acesta isi ia mana de la gatul meu si ma prinde de incheietura mainii stangi tragandu-ma brusc. Incerca sa-l opresc, dar e prea puternic, vreau sa tip, dar acesta ma saruta iar si apoi imi pune mana la gura nervos.
- Stai calma daca vrei sa mai canti aici si urmeaza-ma in liniste! Dau speriata din cap si acesta imi da drumul la gura si incepe sa alerge cu mine dupa el. Ajungem la statia de autobuz si acesta incepe sa sune disperat pe cineva da totusi tinandu-ma incontinuu de mana. Deodata in fata noastra apare o masina neagra destul de cool, din ea iesind un baiat cu parul blond si cu o imbracaminte gen hip hop. Acesta ii face semn brunetului si ii arunca cheile de la masina apoi asezandu-se pe banca din statie zicandu-i baiatului ca acum sunt chit. Brunetul intra in fata si imi deschide si mie usa spunand un" intra" apasat. Fara sa mai astept urc in masina, iar acesta apasa pedala de acceleratie scotand un sunet placut pentru urechile orcarui baiat. Il privesc uimita si oarecum speriata de ce ar putea urma. Il studiez si observ multe detalii nevazute inainte, acesta avea un cercel in buza si vreo cinci in urechea stanga ce se reflecta in geam. Arata destul de bine pe el, dar clar suntem diferiti. Brunetul rupe tacerea lasandu-ma fara cuvinte.
- Sasuke Hiroto Uchiha! Asta e numele meu, acum cred ca esti multumita. Iar tu esti? Acesta isi intoarce capul spre mine facandu-ma sa tresar.
- Sa....Sakura Haruno. Acum imi spui unde mergem? Acesta ridica o spranceana si imi spune ca nu are idee. Ramane o liniste greoaie intre noi, dar numele lui imi tot venea pe limba si din gresala l-am pronuntat facandu-l sa ma priveasca. acesta pune repede frana si-mi spune ca am ajuns. Ma uit pe geam si observ ca suntem in fata unui hotel. Ce? In fata unui hotel? Aopa cred ca am probleme acum! Sasuke imi spune sa ies si vazand ca nu vreau iese imi imi deschide usa tragandu-ma de mana sa ies. Ies si il privesc suspicioasa, iar acesta zambeste pervers.
.... Va urma....

Din episodul urmator:
" Ceeee?.....Daca chiar ai nevoie de acest loc pentru a straluci esti dispusa sa faci orice nu?...Gandeste-te e singura ta sansa, daca nu faci cum ne-am inteles bye bye succes...Sakura ai nevoie de o schimbare daca vrei sa devi vedeta in tara asta, atat de mentalitate cat si de infatisare...Tu esti nebun?...Recunoaste ca abia astepti, tremuri de nerabdare...Crezi ca nu observ ca ma savurezi din privirei?...Iar acum ce?Ce se va intampla cu mine, cu noi?"

Sasuke - http://www.google.ro/imgres?q=miyavi+bla...UCQ&zoom=1
Blondul de la club(Naruto va fi prezentat pe parcurs) - http://www.google.ro/imgres?q=ruki+the+g...29,r:0,s:0
Blondul cu masina - http://www.google.ro/imgres?q=shinee+kim...9,r:5,s:76
Masina - http://www.google.ro/imgres?q=korean+bla...9,r:4,s:91

[Imagine: mtpgs9.jpg]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Prizoniera Inimii Shadowcat 0 1.732 11-05-2012, 03:19 PM
Ultimul răspuns: Shadowcat
  Mozaicul Inimii Capsunica 4 2.769 12-04-2012, 03:13 AM
Ultimul răspuns: Hope
  In ritmul inimii onu' 1 2.055 05-12-2011, 05:35 PM
Ultimul răspuns: onu'
  Stapana inimii,printesa focului soricelindragostit 4 3.737 20-06-2011, 07:10 PM
Ultimul răspuns: Candy_Girl_Love.
  Deschide o poartă inimii mele Mayaa 6 4.377 09-03-2011, 06:57 PM
Ultimul răspuns: Rain


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)